مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (34 امتیاز)

اقامت شغلی


اقامت شغلی

اقامت شغلی

اقامت شغلی، اگر هدف شما از مهاجرت، کار‌ در خارج است بایستی به مواردی نظیر نرخ‌ بیکاری، مشاغل پرطرفدار و شغل‌های پرمتقاضی در کشور مقصد توجه نمائید.

 

 

موارد‌ مهم در یافتن کار در خارج

اقامت شغلی، برای یافتن شغل در خارج‌ باید به موارد‌ مهمی در مورد کار‌ در کشور گوناگون توجه نمود. باید به مواردی نظیر نرخ‌ بیکاری ، مشاغل پردرآمد در هر کشور و … توجه‌ شود :

بررسی نرخ‌ بیکاری

اقامت شغلی، طبیعی است که هرچه نرخ‌ بیکاری در یک کشور‌ بیشتر‌ باشد‌، یافتن شغل در آن کشور‌ سخت‌تر می باشد. به‌عنوان مثال کاریابی در فنلاند می‌تواند پروسه سخت‌تری در برابر کاریابی در آلمان داشته باشد‌. زیرا نرخ بیکاری فنلاند بیشتر‌ از‌ آلمان می باشد.

بنابراین یکی از مولفه‌های مهم که در هنگام‌ انتخاب‌ یک کشور‌ برای کار‌ ضروری است‌ که مورد‌ توجه‌ متقاضیان قرار بگیرد، نرخ بیکاری کشور‌ مقصود است.

 

مدارک‌ و شرایط‌ مورد‌ احتیاج برای کار‌ در خارج

اقامت شغلی، شخص‌ برای مهاجرت از روش کار‌، نیاز به داشتن مجموعه‌ای از شرایط‌ و مدارک است. داشتن مدرک تحصیلی، تسلط بر زبان کشور مقصود، رزومه خوب، داشتن اجازه کار و یا ویزای کار از کشور مقصد، سن مناسب و غیره مثال هایی از شرایط و مدارک مورد نیاز می‌باشد.

مدرک دانشگاهی

اقامت شغلی، مشاغلی وجود دارد‌ که برای دریافت آن‌ها احتیاجی به مدرک دانشگاهی ندارید. ولی برای بعضی دیگر، نیازمند داشتن مدرک دانشگاهی معتبر هستید. از این‌ رو مشخص‌ نمائید کار‌ مورد‌نظر‌ شما به چه نوع‌ مدرکی احتیاج دارد.

تسلط‌ بر زبان کشور‌ مقصد

اقامت شغلی، زبان کشور‌ مقصد‌ را بیاموزید . توانایی‌ برقرار‌ کردن ارتباط‌ با دیگران در انجام‌ بیشتر مشاغل الزامی می باشد . هر‌چند بعضی از شغل های بین‌المللی وجود دارند که می‌توانید با تسلط‌ بر زبان انگلیسی و داشتن مدرک آیلتس (IELTS) یا تافل (TOEFL) آن‌ها را کسب نمائید. با‌ این‌ وجود، کار‌ در خارج‌ ممکن است‌ احتیاج به برقراری ارتباط‌ به زبان مادری کشور‌ مقصد داشته باشد‌. در صورتی‌ که شغل‌ مخصوصی مدنظر دارید که به اشتغال در آن علاقمندید، در مورد زبان های مورد نیازی که برای دریافت آن باید بدانید، تحقیق نمائید. به اضافه اینکه اطمینان‌ حاصل‌ نمائید که توانایی‌ یادگیری به موقع آن‌ها را دارید.

رزومه قدرتمند

اقامت شغلی، برای کار‌ در خارج رزومه خود‌ را به‌روز نمائید . اطمینان حاصل‌ نمائید که رزومه شما مطابق‌ با استاندارد‌های‌ کشور‌ مورد نیاز می باشد و دارای اطلاعات‌ ضروری‌ و قانع‌کننده می باشد.

سن مناسب

اقامت شغلی، معمولاً سن چیزی جز یک عدد‌ نیست‌ ولی در مورد‌ مهاجرت به خارج و کار‌ در یک کشور دیگر ، یکی از فاکتورهای بااهمیت است. زیرا قانون‌ اول کار در خارج‌ از کشور‌، دریافت ویزای کار‌ می باشد و داشتن سن مناسب‌ یکی از ملزومات دریافت ویزای کار‌ی است.

 

 

پیشنهادات اقامت شغلی

 

 

 

چنانچه در مورد اقامت شغلی و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد اقامت شغلی میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (34 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823