مشاوره و ارزیابی رایگان!

بازار‌ کار رشته مهندسی برق در مجارستان در 2023👷‍♀️

مهندسی برق یکی از رشته‌های دانشگاهی پرطرفدار در مجارستان می باشد که در سه مقطع تحصیلی لیسانس ، فوق‌ لیسانس و دکترا برگزار خواهد شد . برای تحصیل در مجارستان شما نیاز به اخذ‌ ویزای تحصیلی‌ مجارستان دارید.


مهندسی برق در مجارستان

 

 

شما میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.😃

 

صوت مقاله😉

 

 

معرفی‌ برتر‌ین دانشگاه‌های مجارستان برای تحصیل‌ در رشته برق

مهندسی برق در مجارستان

   برتر‌ین دانشگاه‌های مجارستان برای تحصیل در رشته‌ مهندسی برق به همراه رتبه‌بندی این دانشگاه‌ها در رنکینگ جهانی QS در جدول‌ پایین قید‌ شده‌است .

 

نام دانشگاه رتبه دانشگاه در مجارستان رتبه بندی در رنکینگ جهانی QS
دانشگاه دبرسن مجارستان ۲ ۶۵۱-۷۰۰
دانشگاه پچ مجارستان ۴ ۷۰۱-۷۵۰
دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست مجارستان (BME) ۵ ۸۰۱-۱۰۰۰

 

جدول برترین دانشگاه‌های مجارستان جهت تحصیل در رشته برق

 

مخارج تحصیل‌ رشته‌ مهندسی برق در مجارستان

مهندسی برق در مجارستان

   هزینه‌‌های‌ مربوط به ۳ دانشگاهی که در مجارستان در رشته مهندسی برق دانشجو می‌پذیرند ، به شرح ذیل می باشد.

 

 نام دانشگاه لیسانس فوق لیسانس دکترا
دانشگاه دبرسن مجارستان شهریه: ۶۵۰۰ دلار در سال
هزینه درخواست: ۱۵۰ دلار
هزینه ورودی: ۳۵۰ دلار
دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست مجارستان (BME) شهریه: ۳۲۰۰ دلار در هر ترم
هزینه درخواست: ۱۰۰ دلار
شهریه: ۳۵۰۰ دلار در هر ترم
هزینه درخواست: ۱۰۰ دلار
شهریه: ۴۵۰۰ دلار در هر ترم
هزینه درخواست: ۱۰۰ دلار
دانشگاه پچ مجارستان شهریه: ۳۴۰۰ دلار در هر ترم
هزینه درخواست: ۱۵۰ دلار

 

جدول مخارج تحصیل رشته مهندسی برق در مجارستان

 

ددلاین های پذیرش‌ و الزامات زبان برای تحصیل‌ رشته‌ مهندسی برق در مجارستان

مهندسی برق در مجارستان

   الزامات زبان و ددلاین‌های پذیرش برای تحصیل‌ رشته مهندسی برق در مجارستان در جدول‌ ذیل قید‌ شده است‌ .

 

نام دانشگاه مهلت ثبت نام مدرک زبان قابل قبول
دانشگاه دبرسن مجارستان پذیرش نیم‌سال دوم: ۱۵ ژوئن پذیرش نیم‌سال اول: ۱۵ نوامبر تافل PBT ۵۱۳(معادل تافل(iBT)): ۶۵  یا آیلتس: ۵.۵ 
دانشگاه صنعت و اقتصاد بوداپست مجارستان (BME) پذیرش نیمسال دوم: ۱ ژوئن پذیرش نیمسال اول: ۱ دسامبر

 

IELTS min: ۵.۵  TOEFL IBT min: ۸۰ Cambridge FCE min: 162 Pearson PTE min: 51
دانشگاه پچ مجارستان ۱۵ ژوئن مدرک C1 زبان انگلیسی

 

جدول الزامات زبان و ددلاین‌های پذیرش برای تحصیل رشته مهندسی برق در مجارستان

 

 

شرایط‌ اشتغال‌ پس از تحصیل‌ و درآمد‌ شاغلین رشته مهندسی برق در مجارستان

مهندسی برق در مجارستان

   مقایسه میزان درآمد‌ ماهیانه فارغ التحصیلان مهندسی برق در مجارستان

   1 . فارغ التحصیلان مرد به طور‌ متوسط‌ 8 درصد بیشتر‌از‌زنان است‌ .

   2 . درآمد مردان در حدود 1300 دلار در ماه

   3 . درآمد‌ زنان در حدود 1250 دلار در ماه

 

   فارغ‌التحصیلان رشته مهندسی برق می‌توانند در شغل‌‌های‌ متفاوتی در عرصه های مشاوره‌‌های‌ مهندسی ، ساخت‌و‌‌ساز ، مهندسی خودرو‌ و راه‌آهن ، تولید‌ فولاد‌ یا شرکت‌های آب مشغول‌ به کار‌ شوند‌ . اکثر‌ مهندسان برق در تیم‌‌های‌ پروژه‌ چندرشته‌ای کار‌ می‌کنند که مهندسان دیگر حوزه‌‌های‌ تخصصی و همچنین معماران ، کارکنان بازاریابی و فروش ، تولیدکنندگان ، تکنسین‌ها و کارکنان خدمات‌ مشتری‌ را در بر می‌گیرند .

   میانگین حقوق‌ سالانه یک مهندس برق در مجارستان تقریباً ۱۵۰۰۰ دلار می باشد . البته مواردی نظیر‌ شرایط‌ کاری ، سابقه و محل‌ جغرافیایی بر این میزان‌ حقوق تأثیر خواهد داشت.

 

 

بهترین طریق ورود به بازار‌ کار‌ مهندسی برق در مجارستان

مهندسی برق در مجارستان

   دانشجویان و متقاضیان برای ورود به بازار کار‌ مهندسی برق در مجارستان می توانند در زمینه مهندسی برق در برترین دانشگاه های شناخته‌ شده‌ این کشور مشغول‌ به تحصیل شوند‌ و بعد از فارغ‌ التحصیلی در سازمان ها ، موسسه ها ، کمپانی ها و یا موردهای مشابه‌ استخدام شوند‌ و یا به صورت جداگانه‌ مشغول به کار شوند‌ .

   بهترین‌ شیوه برای ورود‌ به بازار‌ کار مهندسی برق در مجارستان هم همین می باشد که در ابتدا افراد‌ رمز ورود خویش را تحصیل‌ قرار دهند . چرا‌ که مجارستان ویزای جستجوی کار‌ مانند آلمان و اتریش ندارد ، اما ویزایی به نام‌ “تحصیل برای کار” به کسانی که تحصیلاتشان را در مجارستان انجام داده اند .

   به این صورت‌ که در نهایت حتماً باید تا زمانی که 15 روز تا انقضای ویزای تحصیلی آنها باقی مانده درخواست دهند و ویزای “تحصیل برای کار” مجارستان را اخذ نمایند ، تا بتوانند اقامت‌ این کشور را دریافت کنند و به دنبال‌ کار بگردند . شرایط‌ مناسب‌ بازار‌ کار‌ مهندسی برق در مجارستان سبب جذب مهندسین بسیاری به این کشور‌ شده است‌ و متقاضیان می توانند با داشتن توانایی‌ و سابقه‌ کاری خوب به آسودگی در بازار‌ کار مهندسی برق در کشور‌ مجارستان مشغول‌ به کار‌ شوند .

 

شرایط‌ بازار‌ کار رشته مهندسی برق در مجارستان در 2022

مهندسی برق در مجارستان

   مهندسان برق در کشور مجارستان و اغلب کشور‌های‌ دنیا وظیفه پیاده سازی و طراحی قطعات را برای همه وسیله‌ هایی که از برق استفاده‌ می‌کند‌ و نیز خود دستگاه ها دارند . مهندسان باید روی تولید نیرو به دستگاه‌ یا محصول تمرکز‌ نمایند . این دستگاه‌ها‌ می توانند شامل‌ هرنوع کار‌ با برق شوند‌ . در سال 2022 مهندسان برق همچنین‌ بر روی تحقیق‌ ، ایجاد و بهبود‌ دستگاه ها و محصولات‌ تمرکز می کنند . به سبب ماهیت‌ شغل‌ مهندسی ، آنها اکثراً برای حل مسائل پیچیده‌ ای که با آنها سروکار‌ دارند ، در تیم های مهندسی مشغول به کار می شوند .

 

بیشتر بخوانید : معرفی ۴ دانشگاه‌ برتر فیزیوتراپی در مجارستان 😎👌

 

   در اغلب اوقات‌ ، این دسته از مهندسین با تخصص در عرصه های گوناگون تشکیل‌ شده‌ اند . بنابراین این دسته از تجهیزات بهتری برخوردار‌ می باشند تا در یک محصول‌ به یک راه‌ کار برای نیاز الکتریکی برسند .

   مشغول‌ به کار شدن‌ به عنوان مهندس برق در کشور مجارستان نیاز‌ به داشتن توانایی‌ کافی برای برقراری ارتباط‌ با دیگر اعضای گروه‌ و به اشتراک گذاشتن‌ ایده ها دارد‌ . مهندسین برق حتماً باید در عرصه های علوم‌ و ریاضیات توانایی زیادی داشته باشند و برای حل‌کردن‌ مشکلات و پیچیدگی‌های‌ گوناکون قادر‌ به استفاده‌ از شیوه ها و راه‌حل‌های‌ خلاقانه‌ باشند . همچنین‌ داشتن مهارت و اطلاعات کافی‌ برای کار کردن‌ با کامپیوتر‌ و نیز صحبت‌ در جمع های گوناگون از مهم‌ ترین فاکتور‌های‌ یک مهندس برق خوب‌ در کشور‌ مجارستان است .

 

نتیجه‌گیری‌

مهندسی برق در مجارستان

    مهندسی برق یکی از رشته‌های دانشگاهی پرطرفدار در مجارستان می باشد که در سه مقطع تحصیلی لیسانس (alapképzés) ، فوق‌ لیسانس (mesterképzés) و دکترا (doktori képzés) برگزار خواهد شد . مدت‌ تحصیل‌ در رشته‌ مهندسی برق در مجارستان در مقطع لیسانس به طور معمول سه یا چهار سال ، مقطع فوق‌ لیسانس یک یا دو سال و دکترا معمولاً سه سال می باشد . در بعضی دروس ، امکان تحصیل‌کردن‌ در دوره‌‌های‌ پنج یا شش‌ساله هم وجود دارد که ترکیبی از مقاطع‌ لیسانس و فوق لیسانس می باشند .

   برای شناسایی‌ و جذب‌ دانشجویان مستعد و باانگیزه به‌منظور تحصیل‌ در رشته مهندسی برق در مجارستان ، خیلی از دانشگاه‌های این کشور‌ از شیوه آزمون‌‌های‌ ورودی‌ دانشگاه‌های مجارستان ، اقدام‌ به پذیرش‌ دانشجو می نمایند . برای تحصیل در مجارستان شما احتیاج به اخذ‌ ویزای تحصیلی‌ مجارستان دارید . هزینه‌‌های‌ تحصیل‌ در مقطع‌ کارشناسی رشته مهندسی برق در مجارستان تقریباً ۶۵۰۰ دلار در سال خواهد شد .

   ما در این مقاله‌ از موسسه مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس به بررسی‌ شرایط تحصیل‌ مهندسی برق در مجارستان پرداختیم . که امیدواریم به تمامی سوالات شما عزیزان در این زمینه پاسخ داده باشیم.

 

🟡🔵

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته مهندسی برق در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “بازار‌ کار رشته مهندسی برق در مجارستان در 2023👷‍♀️”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823