مشاوره و ارزیابی رایگان!

نکاتی درباره تحصیل در کشور سوئیس در سال 2023🥰

همه ساله دانشجوهای فراوانی برای تحصیل در کشور سوئیس اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور می کنند. دلیل این همه محبوبیت این است که سوئیس کشوری زیبا و غنی است و داشتن دانشگاه های سطح اول جهان، سطوح عالی رفاه اجتماعی، اقتصاد پیشرفته و…


1 1 -ره پویان عدالت

همه ساله دانشجوهای فراوانی برای تحصیل در کشور سوئیس اقدام به مهاجرت تحصیلی به این کشور می کنند. دلیل این همه محبوبیت این است که سوئیس کشوری زیبا و غنی است و داشتن دانشگاه های سطح اول جهان، سطوح عالی رفاه اجتماعی، اقتصاد پیشرفته و امنیت بالای این کشور سبب شده بسیار پرمتقاضی باشد.

با ما باشید تا چند نکته در مورد تحصیل در کشور سوئیس را بررسی کنیم😉.

 

مقاطع مختلف تحصیلی در کشور سوئیس

مقاطع مختلف تحصیل در کشور سوئیس

سیستم آموزشی کشور سوئیس به جهت استانداردهای علمی بالا، خروجی های بسیار عالی و کاربردی پژوهش و تحقیقات و روش‌های آموزشی مدرن، در سطح جهان بسیار مشهور است. سیستم آموزشی تحصیلات عالی در کشور سوئیس از سه قسمت مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تشکیل شده است. دانشجویان بین‌المللی در سیستم مذکور، این امکان را دارند که مدرک تحصیلی شان را از دانشگاه‌ های کشور سوئیس به موسسه و یا دانشگاه دیگر در هر کجای دنیا منتقل کنند. درحقیقت، مدرک دانشگاه‌ های کشور سوئیس را در هر جای دنیا قبول دارند.
طول مدت دریافت مدارک برای مقاطع کارشناسی،کارشناسی ارشد و دکترا به ترتیب 3، 1 الی 2، و 3 الی 5 سال است.

تحصیل در دوره کارشناسی در کشور سوئیس

تحصیل در کشور سوئیس در دوره کارشناسی سه‌سال طول می کشد، تمام‌وقت بوده و ۱۸۰ واحد درسی ECTS را شامل می شود. تحصیل در برخی رشته‌ها مثل رشته پزشکی و یا داروسازی ممکن است تا پنج یا شش سال نیز طول بکشد. زبان تدریس در دوره کارشناسی در کشور سوئیس به نوع دانشگاه بستگی دارد. در طول مدت دوره کارشناسی در کشور سوئیس، دانشجو باید در درس های اجباری رشته اصلی، درس های اضافی در رشته انتخابی دیگر(فرعی) و نیز دوره‌های اختیاری بدون هزینه شرکت کند. سال نهایی تحصیل در دوره لیسانس در کشور سوئیس اختصاص به نوشتن و ارائه پایان‌نامه دارد.

 

👩‍🎓 تحصیل کارشناسی در سوئیس 👨‍🎓

 

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کشور سوئیس

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در کشور سوئیس در مدت زمان 1 و یا 2 سال به صورت فول تایم و با سپری کردن ۹۰ تا ۱۲۰ واحد ECTS کامل می گردد. مدرک فوق لیسانس در کشور سوئیس انتخابی صحیح برای دانشجویان بین‌المللی است که آشنایی قبلی با زبان‌های فرانسوی، ایتالیایی و یا آلمانی ندارند. چراکه در دوره کارشناسی ارشد در کشور سوئیس دوره‌های فراوانی به زبان انگلیسی می توان پیدا کرد.
در سوئیس دوره ارشد دیگری نیز به نام کارشناسی ارشد مطالعات پیشرفته (MAS) با مدت زمان تحصیل ۱ تا ۲ سال وجود دارد که شامل مطالعه، فعالیت دوره‌ای و پایان‌نامه فوق لیسانس است.

تحصیل در دوره دکتری در کشور سوئیس

تحصیل در دوره دکتری در کشور سوئیس فقط در معدودی از دانشگاه‌ها ممکن بوده و بر تحقیق و پژوهش متمرکز است. تحصیل دکتری در کشور سوئیس شامل کار جدا روی تز دکترا با کمک استاد راهنما است. طول مدت دوره دکتری در کشور سوئیس ۳ تا ۵ سال بوده و دانشجو باید ۲۴۰ واحد ECTS را کامل کند.
در کشور سوئیس دو نوع مدرک دکترا وجود دارد:
• دکتری عمومی (Traditional or general PhDs)
• دکتری ساختاریافته (Structured PhDs)

تحصیل در مدارس کشور سوئیس

تحصیل در مدارس کشور سوئیس از سن 4 تا ۶ سالگی شروع می‌ شود. مناطق مختلف در کشور سوئیس، قوانین خاص خود را برای تحصیل کودکان در مدارس دارند. بیشتر دانش‌آموزان کشور سوئیس در مدارس دولتی محل زندگی خود و به صورت رایگان تحصیل می‌کنند.
دانش‌آموزان بین‌المللی در کشور سوئیس شرایط تحصیل متفاوتی در مدارس دارند. آنها معمولا در مدارس بین‌المللی تحصیل کرده و شهریه می دهند. چندین مدرسه از بهترین مدرسه های بین‌المللی اروپا در کشور سوئیس هستند. با وجودی که این مدارس نظم و مقررات شدیدی دارند، اما سطح استانداردهای آموزشی آنها نیز بالاست.

هزینه تحصیل در کشور سوئیس

هزینه تحصیل در کشور سوئیس

هزینه تحصیل در کشور سوئیس در مقایسه با دیگر نقاط اروپا نسبتاً پائین است. شهریه دوره های مختلف تحصیلی در کشور سوئیس بستگی به این دارد که دانشگاه دولتی است یا خصوصی.
شهریه دوره های مختلف تحصیلی کشور سوئیس در دانشگاه‌های دولتی و خصوصی به صورت زیر است:
دوره لیسانس در کشور سوئیس: هزینه دانشگاه های خصوصی ۱۲,۸۰۰ تا ۵۲,۶۰۰ دلار و هزینه دانشگاه های دولتی ۷۴۸ تا ۳۷۴۳ دلار
دوره فوق لیسانس در کشور سوئیس: هزینه دانشگاه های خصوصی ۳۳۰۰ تا ۹۳,۰۰۰ دلار و هزینه دانشگاه های دولتی ۷۴۸ تا ۲۱۳۸ دلار
دوره دکترا در کشور سوئیس: هزینه دانشگاه های خصوصی ۱۱۵ تا ۱۰۰۰ دلار و هزینه دانشگاه های دولتی ۱۱۵ تا ۱۰۰۰ دلار

بهترین دانشگاه های کشور سوئیس

بهترین دانشگاه های کشور سوئیس

حدود 9 دانشگاه در کشور سوئیس در رده بالاتر از ۶۵۰ دانشگاه اول جهان قرار گرفته اند. دانشگاه پلی‌تکنیک فدرال لوزان و دانشگاه تکنولوژی فدرال زوریخ در سطح جهان در لیست 30 دانشگاه معتبر قرار دارند. در حقیقت بسیار جالب توجه است که سوئیس با جمعیت 8.5 میلیون نفری در مقایسه با کشورهای دیگر مانند ایالات متحده موفق به کسب رتبه های بالا در لیست بهترین دانشگاه های دنیا شده است.

علاوه بر این رتبه ها، این کشور از لحاظ جامعه دانشگاهی و علمی در سطح بسیار بالای بین‌المللی است. از هر 8 دانشگاه در کشور سوئیس 4 تای آنها از لحاظ آمار دانشجویان بین المللی بین 100 دانشگاه اول دنیا قرار داشته و در مقایسه آمار تعداد افراد هیئت علمی بین المللی با دانشگاه های دیگر نیز بسیار عالی عمل کرده است. تعدادی از بهترین دانشگاه های کشور سوئیس که در لیست رتبه بندی جهانی قرار دارند به صورت زیر هستند:
• دانشگاه ژنو
• دانشگاه لوزان
• دانشگاه Montreux
• دانشگاه بازل
• دانشگاه نوشاتل سوئیس
• موسسه تکنولوژی فدرال زوریخ
• دانشگاه پلی‌تکنیک فدرال لوزان
• دانشگاه زوریخ
• دانشگاه برن

بورسیه‌های تحصیلی در کشور سوئیس

بورسیه‌های تحصیلی در کشور سوئیس

هزینه زندگی در سوئیس نسبتا بالا می باشد. به همین جهت دانشگاه‌های کشور سوئیس، همه ساله برای ساپورت هزینه‌ تحصیلی دانشجویان، بورسیه‌هایی را به آنها ارائه می کنند.
بورسیه‌های تحصیلی در کشور سوئیس شامل دو دسته بورسیه دولتی و بورسیه دانشگاهی است:

بورسیه دولتی در کشور سوئیس

بورسیه دولتی در کشور سوئیس شامل دانشجویان دوره کارشناسی ارشد، دکترا و پسادکترا است. اگر از دانشجویان کنجکاو، باهوش و خلاق هستید می‌توانید اقدام به دریافت بورسیه دولتی کنید😍. بورسیه دولتی برای تحصیل در کشور سوئیس شامل دانشجویان ۱۸۰ کشور در جهان می شود.
اگر از بورسیه دولتی در کشور سوئیس استفاده کنید، کمک هزینه ماهیانه و بیمه‌ درمانی دریافت خواهید کرد. هزینه حمل و نقل در کشور سوئیس برای شما به نصف کاهش یافته و در آغاز دریافت بورسیه کمک هزینه ای برای تامین مخارج مسکن دریافت می کنید. دانشجویان کشورهای غیر اعضای اتحادیه اروپا کمک هزینه خرید بلیط هواپیما نیز دریافت می کنند.

 

👩‍🎓 بهترین بورسیه های تحصیلی سوئیس (2022)👨‍🎓

 

طول زمان بورسیه دولتی در کشور سوئیس به نوع آن وابسته است. بورسیه تحقیقاتی، دکترا و پسادکترا به ترتیب، 12 ماه، 12 تا 36 ماه، و 12 ماه مدت زمان برای استفاده دارند.

بورسیه های دانشگاهی در کشور سوئیس

همچنین دانشگاه‌های مختلف در کشور سوئیس نیز برای دانشجویان خود بورسیه‌های تحصیلی ارائه می دهند. بورسیه های دانشگاهی در کشور سوئیس شامل موارد زیر هستند:
• بورسیه های تحصیلی دانشگاه فرانکلین سوئیس
• بورسیه دانشگاه زوریخ سوئیس
• بورسیه تحصیلی دانشگاه ژنو
• بورسیه تحصیلی دانشگاه اکول پلی تکنیک
• بورسیه تحصیلی دانشگاه لوزان
• بورسیه تحصیلی نستله

کار دانشجویی همراه تحصیل در کشور سوئیس

کار دانشجویی همراه تحصیل در کشور سوئیس

شما این امکان را دارید که در طی ترم تحصیلی ۱۵ ساعت در هفته در این کشور کار کنید. به‌عنوان دانشجوی بین‌المللی حق کار دانشجویی همراه تحصیل در کشور سوئیس در تعطیلات ترم به ‌صورت تمام‌وقت را دارید. بیشتر دانشگاه‌های کشور سوئیس واحد کاریابی دارند که به دانشجویان بین‌المللی شغل های پاره‌وقت در دانشگاه ارائه می‌دهند.
مقدار حقوق برای شغل های دانشجویی و معمولی در کشور سوئیس ساعتی ۱۶.۱۸ دلار و به بالا است که برای تأمین مخارج زندگی شما به‌عنوان دانشجو کافی است.
تنها شرط کار در زمان تحصیل در کشور سوئیس دریافت اظهارنامه از مقامات دانشگاه است که گواهی کند کارکردن در حین تحصیل لطمه ای به درس شما وارد نمی‌کند.

ویزای تحصیلی کشور سوئیس

ویزای تحصیلی کشور سوئیس

به عنوان یک فرد ایرانی برای تحصیل در کشور سوئیس، شما نیاز دارید که ویزای دانشجویی کشور سوئیس را دریافت کنید. برای درخواست دادن و کسب این نوع از ویزاهای کشور سوئیس باید نامه پذیرش را از دانشگاه دریافت و به سفارت سوئیس مراجعه و مدارک زیر را ارئه کنید:
• فرم تکمیل وامضا شده درخواست ویزا
• چهار عدد عکس پاسپورتی
• پاسپورت
• نامه پذیرش برای تحصیل در کشور سوئیس
• اصل و کپی گواهی پرداخت شهریه
• اثبات توانایی مالی
• مدرک مبنی بر اخذ بورسیه
• رزومه ترجمه شده به یکی از زبانهای رسمی کشور سوئیس
• انگیزه‌نامه تحصیل در کشور سوئیس ترجمه شده به یکی از زبانهای رسمی آن کشور
• تعهد ترک کشور بعد از اتمام تحصیل در کشور سوئیس

اقامت تحصیلی در کشور سوئیس

اقامت تحصیلی در کشور سوئیس

هنگامی که به قصد تحصیل در کشور سوئیس به آنجا وارد می‌شوید و با استاندارد بالای زندگی😎 و زیبایی‌های فراوان طبیعی😍 روبرو می شوید، احتمالا دلتان می خواهد پس از فراعت از تحصیل در کشور سوئیس مانده و به کار مشغول گردید. در این صورت لازم است پس از تحصیل مجوز کار در کشور سوئیس را درخواست دهید.
حداکثر تا 6 ماه پس از اتمام تحصیل در کشور سوئیس می‌توانید آنجا مانده و دنبال کار بگردید. برای این ۶ ماه باید مجوز اقامت در کشور سوئیس داشته باشید. مدارک زیر را برای درخواست کار در کشور سوئیس لازم دارید:
-مدرک فراغت از تحصیل؛
-اثبات توانایی مالی؛
-اثبات داشتن مکانی برای زندگی.
پس از دریافت جاب آفر یا پیشنهاد کار در کشور سوئیس، کارفرمایتان باید برای گرفتن مجوز اقامت در کشور سوئیس برای شما، به اداره کار آن کشور درخواست دهد. او باید ثابت کند هیچ کارمند یا شهروند سوئیسی برای آن شغل وجود ندارد. پس از آن شما با تبدیل کردن اقامت تحصیلی در کشور سوئیس به اقامت کاری در آن کشور، می توانید در آنجا مانده و مراحل دریافت شهروندی سوئیس یا اقامت دائم را طی کنید.

 

✈ ۶روش آسان مهاجرت به سوئیس ✈

 

مزایای تحصیل در کشور سوئیس

مزایای تحصیل در کشور سوئیس

مزایای تحصیل در کشور سوئیس بسیار فراوان است که از آنها می توان به استانداردهای بالای آموزشی دانشگاه های سوئیس، امکان استفاده از بورسیه های تحصیلی در کشور سوئیس و برگزاری رویدادهای فراوان در زمینه های فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد.

نتیجه گیری

سیستم آموزش عالی کشور سوئیس فوق العاده پیشرفته است. مهاجرت تحصیلی به سوئیس از راحت ترین راه ها برای وارد شدن به این کشور است. برای تحصیل در کشور سوئیس باید درخواست ویزای دانشجویی کشور سوئیس را بدهید.

با تحصیل در کشور سوئیس علاوه بر کسب علم در باکیفیت ترین دانشگاه های جهان، از زندگی در وضعیت اقتصادی باثبات و جامعه مرفه سوئیس بهره مند شده و اجازه کاره پاره وقت حین تحصیل را هم خواهید داشت👌.

اگر شما هم به مهاجرت تحصیلی به سوئیس و تحصیل در کشور سوئیس علاقه مندید، با مشاوران زبده ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا شرایطتان را رایگان بررسی کنند و از قدم اول تا گرفتن بورسیه و ویزای تحصیلی کشور سوئیس همراهتان باشند🙂.

مشاوره رایگان: ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در کشور سوئیس میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

5/5 - (40 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

10 دیدگاه برای “نکاتی درباره تحصیل در کشور سوئیس در سال 2023🥰”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823