مشاوره و ارزیابی رایگان!

😎🤑تحصیل در مجارستان و هزینه های آن(2022)

  تحصیل‌ در مجارستان و هزینه های  آن مجارستان کشوری واقع‌ در مرکز‌ قاره اروپا به پایتختی بوداپست است که عضو‌ پیمان‌ شنگن به حساب‌آمده  . کشورهای همجوار مجارستان شامل‌ اتریش ، اسلواکی ، اوکراین ، رومانی ، صربستان ، کرواسی و اسلوونی می باشند…


تحصیل در مجارستان و هزینه های آن

 

تحصیل‌ در مجارستان و هزینه های  آن

مجارستان کشوری واقع‌ در مرکز‌ قاره اروپا به پایتختی بوداپست است که عضو‌ پیمان‌ شنگن به حساب‌آمده  . کشورهای همجوار مجارستان شامل‌ اتریش ، اسلواکی ، اوکراین ، رومانی ، صربستان ، کرواسی و اسلوونی می باشند . نظام‌ حاکم‌ بر مجارستان دموکراسی بوده و زبان اصلی این کشور مجاری‌ و دین‌ رسمی‌ این کشور مسیحی‌ می باشد . واحد‌ پولی مجارستان فارینت (HUF) بوده است .

 

 

این کشور دارای جمعیتی بالغ‌ بر 9 میلیون و 800 هزار‌ نفر‌ و وسعتی بالغ‌ بر 23000 کیلومتر مربع‌ خواهد بود . جمعیت‌ شهر‌ بوداپست در حدود 1 میلیون و 730 هزار‌ نفر‌ می باشد که یک چهارم جمعیت‌ کشور مجارستان را شامل‌ خواهد شد .

 

مجارستان دارای جمعیتی 30 هزار‌ نفری از دانشجویان بین المللی در چند شهر دانشگاهی‌ این کشور‌  خواهد بود . زبان انگلیسی از دوره دبستان برای محصل ها یمجاری‌ در مدرسه‌ها این شهر تدریس می گردد . نظام‌ تحصیل  درمجارستان از سیستم فرآیند بولونیا پیروی می نماید . (سیستم آموزشی واحد کشور‌های‌ اروپایی) که دربردارنده امتیازبندی بجای معدل‌ خواهد بود و نتیجه های امتحان نهایی هر ترم از یک تا 5 امتیازبندی خواهد شد .

 

 

تحصیل‌ در مجارستان در مقطع‌ها ی ابتدایی‌ و دبیرستان‌ و دانشگاهی صورت‌ می پذیرد که در مقطع دانشگاهی شامل 3 مقطع تحصیلی‌ لیسانس ، فوق‌ لیسانس و دکتری‌ خواهد بود . از ویژگی های تحصیل‌ در مجارستان امکان کار حین‌ تحصیل‌ به مدت‌ 20 ساعت در هفته ، توانایی تحصیل‌ بدون مدرک‌ زبان و تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی ، و مورد دیگر این که امکان اقامت دائم پس از تحصیل‌ از طریق ویزای کار مجارستان می باشد  .

 

راههای مختلف برای اسکان دانشجویی برای  تحصیل در مجارستان

یکی از مهمترین مشکل ها در تجربه‌ تحصیل‌ خارج‌ از کشور ، پیدا کردن مسکن لایق برای اقامت‌ و اسکان خواهد بود . کشور‌ مجارستان در خصوص این موضوع ، چند روش پیش‌ پای فرد دانشجو خواهد گذاشت .

 

ارزانترین شیوه به طور معمول‌ خوابگاههایی خواهد بود که بیشتر‌ دانشگاههای مجارستان در اختیار دانشجوها خواهند گذاشت . این خوابگاه‌ها‌ که برای اسکان دانشجویان در نظر‌ گرفته می شود ، همیشه‌ برای دانشجویان بین‌ المللی در دسترس نخواهد بود .

 

تحصیل در مجارستان و هزینه های آن

 

شاید استاندارد‌های‌ زندگی در خوابگاه‌ دانشجویی نسبتا پایین‌ تر خواهد بود ، اما‌ زندگی شریکی در این خوابگاه‌ها‌ راه خوبی برای یافتن دوستان تازه و پیشرفت تحصیلی‌ بیشتر‌خواهد بود.

 

از دیگر روشهای ایستادگی دانشجویی در مجارستان می توان از اجاره آپارتمان به صورت‌ تنها و یا با دوستان نام‌ برد . دانشجویان می توانند یک اجاره‌ در خانه‌ صاحب‌خانه را نیز‌ پیش‌دریافت کنند ، به این صورت که اتاقی را در آپارتمان‌ شخص دیگری اجاره نمایند .

 

1.اجاره آپارتمان دانشجویی برای تحصیل در مجارستان

 

مبلغ اجاره آپارتمان‌های‌ شخصی‌ از 190 تا 230 یورو با توجه به شهر محل‌ سکونت‌ و موقعیت‌ گوناگون خواهد بود . طبیعتا اتاقهای مشترک دانشجویی و سوئیتها هزینه‌ ای کمتر‌از‌رقمی که گفته شد در بر خواهند داشت .

 

در مجارستان غالبا می توان‌ از روش دانشگاهی‌ که فرد در آن پذیرفته شده ، جهت جستجوی مسکن‌ دانشجویی اقدام نماید . ضمن‌ اینکه در روزنامه های مجارستان نیز آگهی‌های‌ مربوط به پیدا کردن منزل چاپ می نمایند .

 

برای اجاره‌ خانه دانشجویی ، حتما باید بدانیم که معمولا‌ موقع‌ امضای قرارداد ، مبلغی معادل‌ اجاره ی دو ماه مورد نیاز‌ می باشد .

 

این مبلغ‌ را می توان‌ تحت‌ عنوان ودیعه در نظر‌ گرفت که موقع نقل‌مکان‌ به شخص مستاجر برگردانده شود‌ . البته این به شرطی خواهد بود که آپارتمان مانند‌ ابتدا همچنان از نظم‌ مناسب برخوردار باشد .

 

 

 

2. هزینه اجاره خانه‌ دانشجویی برای تحصیل در مجارستان

 

به طور‌ میانگین اجاره‌ ماهیانه برای یک واحد‌ آپارتمان‌ در مجارستان حدود 400 تا 600 یورو ، هزینه شارژ در تابستان 60 یورو و در زمستان 100 یورو خواهد بود . ضمنا اجاره یک واحد توسط 2 یا 3 دانشجو از لحاظ مالی مقرون‌ به صرفه‌ تر خواهد بود .

 

تحصیل در مجارستان و هزینه های آن

 

هزینه‌ اجاره یک اقامتگاه مناسب در شهر دبرسن 150 -200 یورو خواهد بود .

 

در شهر‌ پچ مجارستان ، خوابگاههای نسبتا زیادی برای استفاده‌ دانشجویان خارجی‌ با قیمت 100 تا 150 یورو در ماه وجود خواهد داشت .

 

در شهر‌ بوداپست دانشگاههای بزرگتر قسمت های ESN ویژه به خود‌ را دارا‌ خواهند بود که اجاره‌ خانه های 1 خوابه آنها از 320 یورو در ماه شروع خواهند شد .

 

همچنین امکان‌ همخانه شدن با دانشجوی دیگر وجود خواد داشت که هزینه اسکان را تا 150 یورو در ماه کاهش می‌دهد .

 

3. وب‌سایت‌های‌ مفید‌ برای اجاره خانه‌ در مجارستان و اقامت دانشجویان

Flatio را می توان‌ تنها سایتی دانست که در آن امکان اجاره‌ یک آپارتمان‌ کاملاً مبله و دارای اتصال‌ به اینترنت 12 ماهه وجود خواهد داشت . تمام مراحل اجاره‌ این دسته آپارتمان‌ آنلاین است . بنابراین شخص می تواند طی چند دقیقه آپارتمان‌ مورد نظرش را اجاره‌ نماید .

 

Student .com بیشتر از 1 میلیون تخت‌خواب را در کشورهای متفاوت جهان از جمله مجارستان عرضه می نماید . ضمنا در حالیکه استفاده‌ از این سایت رایگان‌ خواهد بود ، گروه اختصاصی‌ شامل مشاوران ماهر و باتجربه‌ و همچنین‌ امکان مقایسه‌ قیمت‌ نیز در آن وجود خواهد داشت . این اشخاص به جهت ایجاد‌ امنیت‌ بیشتر‌ برای شخص مستاجر‌ با همه صاحبخانه ها قراردادی رسمی‌ منعقد‌ می نمایند .

 

اگر در خصوص هزینه‌های‌ زندگی و تحصیل در مجارستان سوالات زیادی‌ دارید ، با ما همراه باشید .

 

4 . هزینه زندگی در مجارستان با سایر کشور‌های‌ اروپایی چه تفاوت‌هایی‌ خواهد داشت ؟

در قیاس‌ با باقی کشور‌های‌ اروپایی هزینه‌های‌ زندگی در مجارستان پایین‌ تر خواهد بود . طبیعتا در شهر‌های‌ بزرگتر شبیه بوداپست هزینه ها بالاتر خواهد بود .

 

هر شخص دانشجو که در مجارستان مشغول‌ به تحصیل‌ بوده است ، بایستی توانایی‌ این را داشته باشد‌ که با مبلغی حدود 750 یورو در ماه زندگی نماید . این مبلغ‌ نه تنها برای اجاره ، بلکه‌ برای بیمه درمانی ، حمل و نقل عمومی‌ ، تهیه ملزومات کار‌های‌ مطالعاتی و حتی چند شب سکونت در شهر‌ هم لازم به نظر‌ می رسد .

 

5 . هزینه تحصیل در مجارستان با کشورهای دیگر چه تفاوت‌هایی‌ خواهد داشت ؟

همانطور که ذکر‌ شد از اصلی ترین دلایلی که دانشجویان از مناطق مختلف دنیا‌ جهت‌ تحصیل‌ به مجارستان مهاجرت می نمایند ، پایین‌ بودن نسبی هزینه‌ تحصیل‌ در مجارستان خواهد بود .

 

با توجه به وضعیت کیفی آموزشی بالا‌ و امکانات مناسبی که دولت و دانشگاههای مجارستان در اختیار‌ دانشجویان می گذارند ، هزینه تحصیل در مجارستان خیلی مقرون به صرفه تر‌از‌سایر کشورهای اروپایی خواهد بود . به این صورت‌ که با وجود عرضه‌ امکانات تحصیلی یکسان ، میزان شهریه‌ دانشگاه در مجارستان نزدیک به نصف دیگر کشور‌های‌ اروپایی است .

 

 دانشجويان دانشگاههای مجارستان این امکان‌ را دارند که به شکل رايگان از امكانات ورزشی ، استخر‌های‌ شنا ، مركز كامپيوتر متصل به اينترنت ، باشگاه‌های‌ ورزشی ، مراكز فرهنگی دانشگاه ها ، مانند كتابخانه و لابراتوارهای دانشگاه بهره ببرند . 

 

 

6. هزینه زندگی دانشجویی برای تحصیل در مجارستان

 

قبلا‌ ذکر‌ شد که هزینه‌ تحصیل‌ در مجارستان و همچنین هزینه‌های‌ زندگی در آن در مقابل به باقی کشورهای اروپایی پایین‌ تر خواهد بود . به طور‌ طبیعی‌ هزینه‌ تحصیل‌ در مجارستان ، در شهرهای بزرگتر همچون بوداپست بالاتر خواهد بود .

 

می توان ارزیابی کرد که هر شخص دانشجو در مجارستان با مبلغی حدود750 یورو در ماه توانایی گذران زندگی خواهد داشت ، این هزینه شامل جمعاً هزینه‌های‌ زندگی از جمله اجاره خانه ، بیمه درمانی ، حمل و نقل‌ عمومی‌ و یا تهیه‌ کتاب خواهد بود .

 

تحصیل در مجارستان و هزینه ی آن

 

به طور‌ حدوسط تنها هزینه‌ زندگی و تهیه غذا‌ در مجارستان برای یک شخص دانشجو تقریبا 250 – 350 یورو در ماه در نظر‌ گرفته خواهد شد . براین‌اساس هزینه‌ زندگی یک دانشجو با محاسبه هزینه مسکن او در یک ماه ، حدودا 500 تا 700 یورو در ماه برداشت می گردد .

 

 

یکی از روش هایی که به کاهش‌ هزینه تحصیل‌ در مجارستان کمک‌ فراوانی می نماید ، داشتن یک هم‌خانه‌ خواهد بود .

 

 برای مشاوره رایگان با مشاوران تخصصی موسسه ی رهپویان عدالت در رابطه باشید 
5/5 - (88 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823