مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (88 امتیاز)

😎🤑تحصیل در مجارستان و هزینه های آن

  تحصیل‌ در مجارستان و هزینه های  آن مجارستان کشوری واقع‌ در مرکز‌ قاره اروپا به پایتختی بوداپست است که عضو‌ پیمان‌ شنگن به حساب‌آمده  . کشورهای همجوار مجارستان شامل‌ اتریش ، اسلواکی ، اوکراین ، رومانی ، صربستان ، کرواسی و اسلوونی می باشند…


تحصیل در مجارستان و هزینه های آن

 

تحصیل‌ در مجارستان و هزینه های  آن

مجارستان کشوری واقع‌ در مرکز‌ قاره اروپا به پایتختی بوداپست است که عضو‌ پیمان‌ شنگن به حساب‌آمده  . کشورهای همجوار مجارستان شامل‌ اتریش ، اسلواکی ، اوکراین ، رومانی ، صربستان ، کرواسی و اسلوونی می باشند . نظام‌ حاکم‌ بر مجارستان دموکراسی بوده و زبان اصلی این کشور مجاری‌ و دین‌ رسمی‌ این کشور مسیحی‌ می باشد . واحد‌ پولی مجارستان فارینت (HUF) بوده است .

 

 

این کشور دارای جمعیتی بالغ‌ بر ۹ میلیون و ۸۰۰ هزار‌ نفر‌ و وسعتی بالغ‌ بر ۲۳۰۰۰ کیلومتر مربع‌ خواهد بود . جمعیت‌ شهر‌ بوداپست در حدود ۱ میلیون و ۷۳۰ هزار‌ نفر‌ می باشد که یک چهارم جمعیت‌ کشور مجارستان را شامل‌ خواهد شد .

 

مجارستان دارای جمعیتی ۳۰ هزار‌ نفری از دانشجویان بین المللی در چند شهر دانشگاهی‌ این کشور‌  خواهد بود . زبان انگلیسی از دوره دبستان برای محصل ها یمجاری‌ در مدرسه‌ها این شهر تدریس می گردد . نظام‌ تحصیل  درمجارستان از سیستم فرآیند بولونیا پیروی می نماید . (سیستم آموزشی واحد کشور‌های‌ اروپایی) که دربردارنده امتیازبندی بجای معدل‌ خواهد بود و نتیجه های امتحان نهایی هر ترم از یک تا ۵ امتیازبندی خواهد شد .

 

 

تحصیل‌ در مجارستان در مقطع‌ها ی ابتدایی‌ و دبیرستان‌ و دانشگاهی صورت‌ می پذیرد که در مقطع دانشگاهی شامل ۳ مقطع تحصیلی‌ لیسانس ، فوق‌ لیسانس و دکتری‌ خواهد بود . از ویژگی های تحصیل‌ در مجارستان امکان کار حین‌ تحصیل‌ به مدت‌ ۲۰ ساعت در هفته ، توانایی تحصیل‌ بدون مدرک‌ زبان و تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی ، و مورد دیگر این که امکان اقامت دائم پس از تحصیل‌ از طریق ویزای کار مجارستان می باشد  .

 

راههای مختلف برای اسکان دانشجویی در مجارستان

یکی از مهمترین مشکل ها در تجربه‌ تحصیل‌ خارج‌ از کشور ، پیدا کردن مسکن لایق برای اقامت‌ و اسکان خواهد بود . کشور‌ مجارستان در خصوص این موضوع ، چند روش پیش‌ پای فرد دانشجو خواهد گذاشت .

 

ارزانترین شیوه به طور معمول‌ خوابگاههایی خواهد بود که بیشتر‌ دانشگاههای مجارستان در اختیار دانشجوها خواهند گذاشت . این خوابگاه‌ها‌ که برای اسکان دانشجویان در نظر‌ گرفته می شود ، همیشه‌ برای دانشجویان بین‌ المللی در دسترس نخواهد بود .

 

تحصیل در مجارستان و هزینه های آن

 

شاید استاندارد‌های‌ زندگی در خوابگاه‌ دانشجویی نسبتا پایین‌ تر خواهد بود ، اما‌ زندگی شریکی در این خوابگاه‌ها‌ راه خوبی برای یافتن دوستان تازه و پیشرفت تحصیلی‌ بیشتر‌خواهد بود.

 

از دیگر روشهای ایستادگی دانشجویی در مجارستان می توان از اجاره آپارتمان به صورت‌ تنها و یا با دوستان نام‌ برد . دانشجویان می توانند یک اجاره‌ در خانه‌ صاحب‌خانه را نیز‌ پیش‌دریافت کنند ، به این صورت که اتاقی را در آپارتمان‌ شخص دیگری اجاره نمایند .

 

1.اجاره آپارتمان دانشجویی در مجارستان

 

مبلغ اجاره آپارتمان‌های‌ شخصی‌ از ۱۹۰ تا ۲۳۰ یورو با توجه به شهر محل‌ سکونت‌ و موقعیت‌ گوناگون خواهد بود . طبیعتا اتاقهای مشترک دانشجویی و سوئیتها هزینه‌ ای کمتر‌از‌رقمی که گفته شد در بر خواهند داشت .

 

در مجارستان غالبا می توان‌ از روش دانشگاهی‌ که فرد در آن پذیرفته شده ، جهت جستجوی مسکن‌ دانشجویی اقدام نماید . ضمن‌ اینکه در روزنامه های مجارستان نیز آگهی‌های‌ مربوط به پیدا کردن منزل چاپ می نمایند .

 

برای اجاره‌ خانه دانشجویی ، حتما باید بدانیم که معمولا‌ موقع‌ امضای قرارداد ، مبلغی معادل‌ اجاره ی دو ماه مورد نیاز‌ می باشد .

 

این مبلغ‌ را می توان‌ تحت‌ عنوان ودیعه در نظر‌ گرفت که موقع نقل‌مکان‌ به شخص مستاجر برگردانده شود‌ . البته این به شرطی خواهد بود که آپارتمان مانند‌ ابتدا همچنان از نظم‌ مناسب برخوردار باشد .

 

 

 

2. هزینه اجاره خانه‌ دانشجویی در مجارستان

 

به طور‌ میانگین اجاره‌ ماهیانه برای یک واحد‌ آپارتمان‌ در مجارستان حدود ۴۰۰ تا ۶۰۰ یورو ، هزینه شارژ در تابستان ۶۰ یورو و در زمستان ۱۰۰ یورو خواهد بود . ضمنا اجاره یک واحد توسط ۲ یا ۳ دانشجو از لحاظ مالی مقرون‌ به صرفه‌ تر خواهد بود .

 

تحصیل در مجارستان و هزینه های آن

 

هزینه‌ اجاره یک اقامتگاه مناسب در شهر دبرسن ۱۵۰ -۲۰۰ یورو خواهد بود .

 

در شهر‌ پچ مجارستان ، خوابگاههای نسبتا زیادی برای استفاده‌ دانشجویان خارجی‌ با قیمت ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو در ماه وجود خواهد داشت .

 

در شهر‌ بوداپست دانشگاههای بزرگتر قسمت های ESN ویژه به خود‌ را دارا‌ خواهند بود که اجاره‌ خانه های ۱ خوابه آنها از ۳۲۰ یورو در ماه شروع خواهند شد .

 

همچنین امکان‌ همخانه شدن با دانشجوی دیگر وجود خواد داشت که هزینه اسکان را تا ۱۵۰ یورو در ماه کاهش می‌دهد .

 

3. وب‌سایت‌های‌ مفید‌ برای اجاره خانه‌ در مجارستان و اقامت دانشجویان

Flatio را می توان‌ تنها سایتی دانست که در آن امکان اجاره‌ یک آپارتمان‌ کاملاً مبله و دارای اتصال‌ به اینترنت ۱۲ ماهه وجود خواهد داشت . تمام مراحل اجاره‌ این دسته آپارتمان‌ آنلاین است . بنابراین شخص می تواند طی چند دقیقه آپارتمان‌ مورد نظرش را اجاره‌ نماید .

 

Student .com بیشتر از ۱ میلیون تخت‌خواب را در کشورهای متفاوت جهان از جمله مجارستان عرضه می نماید . ضمنا در حالیکه استفاده‌ از این سایت رایگان‌ خواهد بود ، گروه اختصاصی‌ شامل مشاوران ماهر و باتجربه‌ و همچنین‌ امکان مقایسه‌ قیمت‌ نیز در آن وجود خواهد داشت . این اشخاص به جهت ایجاد‌ امنیت‌ بیشتر‌ برای شخص مستاجر‌ با همه صاحبخانه ها قراردادی رسمی‌ منعقد‌ می نمایند .

 

اگر در خصوص هزینه‌های‌ زندگی و تحصیل در مجارستان سوالات زیادی‌ دارید ، با ما همراه باشید .

 

4 . هزینه زندگی در مجارستان با سایر کشور‌های‌ اروپایی چه تفاوت‌هایی‌ خواهد داشت ؟

در قیاس‌ با باقی کشور‌های‌ اروپایی هزینه‌های‌ زندگی در مجارستان پایین‌ تر خواهد بود . طبیعتا در شهر‌های‌ بزرگتر شبیه بوداپست هزینه ها بالاتر خواهد بود .

 

هر شخص دانشجو که در مجارستان مشغول‌ به تحصیل‌ بوده است ، بایستی توانایی‌ این را داشته باشد‌ که با مبلغی حدود ۷۵۰ یورو در ماه زندگی نماید . این مبلغ‌ نه تنها برای اجاره ، بلکه‌ برای بیمه درمانی ، حمل و نقل عمومی‌ ، تهیه ملزومات کار‌های‌ مطالعاتی و حتی چند شب سکونت در شهر‌ هم لازم به نظر‌ می رسد .

 

5 . هزینه تحصیل در مجارستان با کشورهای دیگر چه تفاوت‌هایی‌ خواهد داشت ؟

همانطور که ذکر‌ شد از اصلی ترین دلایلی که دانشجویان از مناطق مختلف دنیا‌ جهت‌ تحصیل‌ به مجارستان مهاجرت می نمایند ، پایین‌ بودن نسبی هزینه‌ تحصیل‌ در مجارستان خواهد بود .

 

با توجه به وضعیت کیفی آموزشی بالا‌ و امکانات مناسبی که دولت و دانشگاههای مجارستان در اختیار‌ دانشجویان می گذارند ، هزینه تحصیل در مجارستان خیلی مقرون به صرفه تر‌از‌سایر کشورهای اروپایی خواهد بود . به این صورت‌ که با وجود عرضه‌ امکانات تحصیلی یکسان ، میزان شهریه‌ دانشگاه در مجارستان نزدیک به نصف دیگر کشور‌های‌ اروپایی است .

 

 دانشجویان دانشگاههای مجارستان این امکان‌ را دارند که به شکل رایگان از امکانات ورزشی ، استخر‌های‌ شنا ، مرکز کامپیوتر متصل به اینترنت ، باشگاه‌های‌ ورزشی ، مراکز فرهنگی دانشگاه ها ، مانند کتابخانه و لابراتوارهای دانشگاه بهره ببرند . 

 

 

6. هزینه زندگی دانشجویی در مجارستان

 

قبلا‌ ذکر‌ شد که هزینه‌ تحصیل‌ در مجارستان و همچنین هزینه‌های‌ زندگی در آن در مقابل به باقی کشورهای اروپایی پایین‌ تر خواهد بود . به طور‌ طبیعی‌ هزینه‌ تحصیل‌ در مجارستان ، در شهرهای بزرگتر همچون بوداپست بالاتر خواهد بود .

 

می توان ارزیابی کرد که هر شخص دانشجو در مجارستان با مبلغی حدود۷۵۰ یورو در ماه توانایی گذران زندگی خواهد داشت ، این هزینه شامل جمعاً هزینه‌های‌ زندگی از جمله اجاره خانه ، بیمه درمانی ، حمل و نقل‌ عمومی‌ و یا تهیه‌ کتاب خواهد بود .

 

تحصیل در مجارستان و هزینه ی آن

 

به طور‌ حدوسط تنها هزینه‌ زندگی و تهیه غذا‌ در مجارستان برای یک شخص دانشجو تقریبا ۲۵۰ – ۳۵۰ یورو در ماه در نظر‌ گرفته خواهد شد . براین‌اساس هزینه‌ زندگی یک دانشجو با محاسبه هزینه مسکن او در یک ماه ، حدودا ۵۰۰ تا ۷۰۰ یورو در ماه برداشت می گردد .

 

 

یکی از روش هایی که به کاهش‌ هزینه تحصیل‌ در مجارستان کمک‌ فراوانی می نماید ، داشتن یک هم‌خانه‌ خواهد بود .

 

 برای مشاوره رایگان با مشاوران تخصصی موسسه ی رهپویان عدالت در رابطه باشید 
5/5 - (88 امتیاز)

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

عضویت در خبرنامه
    ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

    گوگل پلاس فیس بوک اینستاگرام کانال تلگرام شبکه آپارات فید خوان

    مشاوره رایگان مهاجرت!

    021-22892823