مشاوره و ارزیابی رایگان!

🎓 تحصیل در مجارستان در دوره دبیرستان و هنرستان (2022)

  تحصیل در مجارستان تحصیل در قلب اروپاست. متقاضیان تحصیل‌ در اروپا با دریافت ویزای تحصیلی مجارستان (ویزای شینگن) می‌توانند آزادانه در همه کشور‌های‌ عضو‌ اتحادیه اروپا سفر‌ کنند. از طرفی دیگر هزینه‌های تحصیل و زندگی در مجارستان نسبت به بقیه کشورهای حوزه شینگن مقرون…


تحصیل در مجارستان

 

تحصیل در مجارستان تحصیل در قلب اروپاست. متقاضیان تحصیل‌ در اروپا با دریافت ویزای تحصیلی مجارستان (ویزای شینگن) می‌توانند آزادانه در همه کشور‌های‌ عضو‌ اتحادیه اروپا سفر‌ کنند. از طرفی دیگر هزینه‌های تحصیل و زندگی در مجارستان نسبت به بقیه کشورهای حوزه شینگن مقرون به صرفه‌تر است.

کشور مجارستان ، در قلب اروپا ، در منطقه‌ای هموار ، با مناظری از دشت‌ها و تپه‌ها قرار دارد. پایتخت‌ مجارستان بوداپست و واحد پولی این کشور ، فارینت مجاری می‌باشد. مجارستان عضو کشور‌های‌ منطقه شینگن در اروپا به شمار می‌آید . سالیانه بیشتر از ۳۰,۰۰۰ دانشجوی بین‌المللی ، در سیستم‌ آموزش‌ عالی مجارستان به تحصیل‌ می‌پردازند.

 

تحصیل در مجارستان

تحصیل در مدارس‌ مجارستان

تحصیل در مدارس مجارستان، پیرو قوانین این کشور است .افراد از سن ۳ تا ۶ سالگی در دوره‌ پیش‌ دبستانی و از سن ۶ تا ۱۶ سالگی در مدرسه‌ های مجارستان و کاملا اجباری مشغول به تحصیل می‌شوند. آموزش در دوره‌ ابتدایی به مدت‌ ۸ سال و در دوره متوسطه به مدت‌ ۴ سال طول میکشد.

دروس دوره ابتدایی دارای آموزش زبان ، ریاضیات ، فیزیک ، هنر ، موسیقی‌ ، ادبیات ، مطالعات‌ محیطی ، زیست‌شناسی ، شیمی ، جغرافیا و تاریخ‌ است. دوره متوسطه در مجارستان به دوره Gimnazium شناخته می‌شود . این دوره تحصیلی جهت ورود به دانشگاه‌ های مجارستان برنامه‌ ریزی شده‌ است . تسلط به زبان انگلیسی در کشور مجارستان اهمیت ویژه‌ای دارد. از این‌ رو ، سیستم آموزشی مجارستان هفته‌ای ۲۰ ساعت برای محصل ها ، کلاس‌های زبان ارائه می‌دهد.

 

تحصیل در مجارستان مهاجرت به مجارستان ویزای مجارستان

 

کار در مجارستان سرمایه گذاری در مجارستان تمکن مالی در مجارستان

 

 

مدارس‌ مهم کشور مجارستان

مدرسه بین‌المللی بوداپست | (International School of Budapest)
مدرسه فرانسوی بوداپست گوستاو ایفل | (Gustave Eiffel French School of Budapest)
مدرسه اروپایی اتریش – مجارستان | (The Austrian -Hungarian European School)
مدرسه‌ بین‌ المللی سک بوداپست | (Sek Budapest International School)

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: قدم به قدم تحصیل در ایتالیا

 

تحصیل در مجارستان

اخذ بورسیه تحصیلی در مدارس مجارستان

بورسیه های تحصیلی به دانشجویان کمک می نماید که در پرداخت شهریه‌ تحصیل‌ خود با مشکل روبرو نشوند .بورس‌ تحصیلی فقط به دانشجویان رتبه‌ بالا و برتر‌ تعلق‌ خواهد گرفت . امکان گرفتن بورسیه تحصیلی‌ در تحصیل در مدارس مجارستان وجود ندارد‌.

کمک هزینه ای به نام‌ بورسیه تحصیلی برای مدارس ابتدایی‌ و متوسطه وجود ندارد . معمولا و تاکنون هر مطلبی که در مورد‌ دریافت بورسیه شنیده ایم به دانشگاه ها مرتبط‌ بوده‌ است‌ . این احتمال‌ وجود دارد که برای دانش‌آموزان‌ برتر‌ و رتبه‌ بالا که تحصیل‌ در مدارس‌ خصوصی‌ مجارستان را انتخاب‌ کرده اند ، کمک‌ هزینه‌ های‌ مالی پرداخت شود.

این کمک‌ هزینه می تواند به عنوان تخفیف‌ در پرداخت شهریه‌ در نظر گرفته شود. در کشور‌ مجارستان دریافت بورسیه تحصیلی برای مقاطع کارشناسی ، کارشناسی ارشد‌ و دکترا به دشواری ممکن است.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: آینده ایده آل با تحصیل در کانادا 

 

تحصیل در مجارستان

زبان تحصیل‌ در مدارس مجارستان

تحصیل در مدارس مجارستان به زبان مجاری ممکن است و در میان دروس آموزش داده شده یک یا دو زبان خارجی‌ مانند انگلیسی ، آلمانی و یا فرانسوی هم ارائه می‌شود. از سوی دیگر، مدارس آمریکایی و انگلیسی در مجارستان از گزینه‌های خیلی خوبی برای تحصیل‌ به زبان انگلیسی در این کشور‌ هستند‌ .

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: تحصیل در انگلیس و شرایط استثنایی آن

 

تحصیل در مجارستان

تحصیل‌ در مجارستان در دوره دبیرستان

تحصیل در دبیرستان‌های کشور مجارستان ، دارای سطح ۲ و سطح‌ ۳ است که معادل‌ نظام‌ آموزشی‌ ایران در مقطع دبیرستان‌ می‌باشد. این دوره سنین ۱۶ تا ۱۸ سال را شامل می‌شود. تعداد مدارس دو زبانه کشور مجارستان در مقطع دبیرستان بیشتر‌ از‌ دوره ابتدایی است.

در این نوع‌ مدارس‌، نیمی از دروس به زبان مجاری و نیمی از دروس به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند و دانش‌ آموزان‌ امتحانات نهایی خود‌ را باید به زبان مجاری ارائه‌ بدهند. مدرسه‌ ها و دبیرستان‌های مجارستان، بیشتر مناسب‌ افرادی است که در کشور مجارستان اقامت دارند.

بیشتر بخوانید: تحصیل در آلمان + شرایط و مدارک لازم

 

تحصیل در مجارستان

تحصیل در هنرستان‌های فنی‌حرفه‌ای مجارستان

این دوره‌ برای دانش‌آموزان‌ از سن ۹ الی ۱۲ سال می باشد ولی دانش‌آموزان‌ با سن ۱۴ تا ۱۸ سال هم به‌ صورت اختیاری می‌توانند این دوره را بگذرانند. علاوه‌ بر دبیرستان‌ها، هنرستان‌های فنی‌ حرفه‌ای با دوره‌های ۴ ساله و هنرستان‌های فنی‌ حرفه‌ای با دوره‌های ۲ تا ۴ ساله پذیرای دانش‌آموزان هستند.

بعضی از این هنرستان‌های فنی‌ حرفه‌ای در مجارستان ، صرفا مخصوص دانش‌آموزانی است که توانایی تکمیل دوره تحصیلی خود در مقاطع پایین‌ تر را نداشته و یا با مشکلات ویژه ای در برخی از دروس پایه‌ مواجه‌ هستند.

 

 

 

چنانچه در مورد تحصیل در مجارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در مجارستان میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚🤍

5/5 - (36 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823