مشاوره و ارزیابی رایگان!

✅تحصیل در انگلیس و شرایط استثنایی آن

  انگلستان در کنار‌ برخورداری‌ از شمار زیادی دانشگاه‌های برتر جهان و وضعیت کیفی بالای سیستم آموزشی ، فرصت تحصیل‌ کوتاه مدت‌ هم به دانشجویان میدهد . هرساله مقدار زیادی از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل‌ در مقطع‌ ارشد‌ یکساله انگلستان با توجه به کم شدن…


تحصیل در انگلیس و شرایط استثنایی آن

 

انگلستان در کنار‌ برخورداری‌ از شمار زیادی دانشگاه‌های برتر جهان و وضعیت کیفی بالای سیستم آموزشی ، فرصت تحصیل‌ کوتاه مدت‌ هم به دانشجویان میدهد . هرساله مقدار زیادی از دانشجویان بین‌المللی برای تحصیل‌ در مقطع‌ ارشد‌ یکساله انگلستان با توجه به کم شدن مدت زمان تحصیل و مخارج کمتر آن نسبت به ارشد دوساله اقدام می‌کنند . تحصیل‌ در انگلیس از ویژگی هایی مانند کار‌ کردن در کنار تحصیل‌ ، گرفتن بورسیه تحصیلی و مهلت ١٢ ماهه جستجوی کار پس از فارغ‌التحصیلی برخوردار است .

 

 

 

علاوه‌بر آن تحصیل در کشور‌ انگلستان مهلت خیلی خوبی است برای متقاضیانی که قصد تحصیل‌ در یک کشور انگلیسی زبان و دریافت مدرک آموزشی معتبر در سرتاسر جهان را دارند . در این نوشتار از مجموعه‌  ی رهپویان عدالت با شرایط ، دانشگاه‌های عالی ، مقطع‌ها آموزشی مختلف و مدارک‌ ضروری جهت‌ تحصیل در انگلستان آشنا‌ میشویم
شما میتوانید جهت‌ ارزیابی شرایط‌ خودتان و کسب اطلاعات‌ کامل تر برای مهاجرت و تحصیل‌ در انگلستان با ما تماس‌ بگیرید .خدمات مجموعه‌ رهپویان عدالت تنها به جلسه‌ مشاوره‌ مهاجرتی ختم‌نمی گردد . بلکه تمامی خدمات‌ اعم از گرفتن پذیرش از مدارس و دانشگاه‌های انگلیس ، دریافت ویزا‌ ، اقامت‌ ، بلیط‌ هواپیما و حتی در خدمات‌ پس از سفر همچنین همراه شما خواهد بود‌ .

 

مقاطع تحصیلی‌ در انگلستان

 

مهاجرت به انگلستان از طریق تحصیل ، رویای بسیاری از دانش‌آموزان و دانشجویانی است که قصد آن‌ها گرفتن مدارک تحصیلی در سطح جهانی خواهد شد . دانش‌آموزان‌ در کشور‌ انگلستان ، قبل از وارد شدن به دانشگاه یا کالج ، به تحصیل‌ در مدارس به‌مدت ۱۲ سال می‌پردازند .
 مقطع‌ها ی تحصیلی این کشور‌ ، به ۵ بخش تقسیم‌ می‌شود .این ۵ بخش حاوی سال‌های اولیه‌ تحصیل‌ ، ابتدایی ، متوسطه ، آموزش‌ عالی‌ قبل‌ از دانشگاه (FE) و آموزش‌ عالی دانشگاهی‌ (HE) است .
 
در انگلیس آموزش برای کودکان ۵ تا ۱۶ سال اجباری خواهد بود . مقطع‌ آموزش‌ عالی‌ پیش از وارد شدن به دانشگاه ، برای همه اجباری نیست و برای آن دسته از دانش‌آموزانی خواهد بود که تحصیلات دبیرستان‌ آن‌ها در سطح A -Level نباشد .

 

آموزش‌ عالی دانشگاهی در انگلستان ، شامل مقاطع تحصیلی‌ لیسانس ، ارشد‌ ، دکتری و پست‌ دکتری‌ خواهد بود . معادل‌ این مقطع‌ها در تمامی‌ کشورها وجود دارد . برای ورود به مقطع‌ لیسانس انگلستان ، محصل ها موظف‌اند تا امتیاز‌ A -level را در دوران‌ دبیرستان بدست بیاورند . درغیراین‌صورت ، حتما باید دوره ۱ ساله در کالج را بگذرانند . در ادامه با تحصیل‌ در مدرسه‌های کشور انگلستان بیشتر‌ آشنا خواهید شد .

سطح A -Level برای تحصیل‌ در انگلستان سطح‌ پیشرفته ، که در دانشگاه‌ها باعنوان A -Level شناخته خواهد شد ، یک سطح‌ کیفی تحصیلی‌ بوده است که توسط موسسات آموزشی‌ در انگلستان ارائه خواهد شد . سطح‌ A -Level ، به دانش‌آموزان‌ ممتاز‌ دوران دبیرستان‌ با نمرات دیپلم بالا یا از طریق‌ گذراندن یک دوره دو ساله تحصیلی‌ در کالج‌های انگلستان عرضه می‌گردد . با شرکت‌ در آزمون A -LEVEL ، دانشگاه‌ها صلاحیت‌ محصل ها را برای آموزش در مقطع کارشناسی محاسبه می‌کنند .

تحصیل‌ در مدارس‌ انگلستان

مدارس در انگلستان ، به‌دلیل پرورش‌ دانش‌آموزانی با پتانسیل بالا‌ محبوبیت دارند . جالب است بدانید که مدارس‌ شبانه‌ روزی و مورد دیگر این که مدارس تک جنسیتی دخترانه یا پسرانه در این کشور‌ وجود دارند . وجود بعضی مدارس که بطور تخصصی در شاخه هایی مانند ورزش‌ ، هنر یا موسیقی‌ به پرورش‌ محصل ها می‌پردازند نیز موجب محبوبیت مدارس‌ کشور‌ انگلستان برای پدر‌ و مادران می باشد .

 

مدارس بین‌المللی انگلستان

پیدا کردن مدرسه مناسب‌ در انگلیس برای فرزندان یکی از نگرانی‌های پدر‌ و مادرانی است که به کشور‌ انگلیس مهاجرت کرده اند . مدارس و موسسه‌های تحصیلی انگلستان ، همواره در میان عالی ترین آموزشگاهها جهان و در رتبه‌بندی‌های بالا‌ قرار دارند . جای حیرت نخواهد داشت که بیش از ۵۰۰ هزار دانش‌آموز بین‌المللی از ۲۰۰ کشور‌ به انگلستان مهاجرت می‌کنند تا پس از پایان مقطع‌ متوسطه ، تحصیلات عالی‌ داشته باشند . در ادامه‌ لیستی از عالی ترین مدارس بین‌المللی کشور‌ انگلیس را آورده‌ایم . این مدارس عبارتند از :

✔مدرسه‌ بروکس بریتانیا (Brookes United Kingdom)
✔مدرسه ویندرمر (Windermere School)
✔هاوس برکشایر (Reddam House Berkshire)
✔مدرسه‌ بدفورد (Bedford School)
✔دبیرستان فولهام (Fulham School)
✔کالج دخترانه هاروگیت (HarrogateLadies’College)

 

تحصیل در مدارس ایرانی در انگلستان

تحصیل در انگلستان و شرایط استثنایی آن

خبر‌ خوب برای پدر‌ و مادران ایرانی مهاجر این است که در انگلیس ، آموزشگاههای ایرانی هم وجود دارد . این مدارس نیز مثل دیگر مدارس‌ انگلیس به محصل ها برای دریافت سطوح کیفیتی A -Level و GCSE کمک می‌کنند . مدرسه‌های ایرانی موجود‌ در انگلیس عبارتند از :

مدرسه ایرانی رستم
مدرسه ایرانی هدف‌
مدرسه ایرانی رازی

 

 

شهریه تحصیل‌ در مدارس‌ در انگلستان

تحصیل در مدارس‌ دولتی انگلیس برای کسانی‌که تابعیت انگلیس را دارند ، مجانی خواهد بود . منتها برای دانش‌ آموزان مهاجر و غیرانگلیسی ، حتی مدارس‌ دولتی هم شهریه سالیانه دریافت خواهند کرد . معمولاً شهریه‌ مدرسه های  دولتی در مقطع ابتدایی سالانه  بین ۱۰ الی ۲۰ هزار پوند  خواهد بود. در واقع این هزینه ارتباط به سطح مدرسه و امکاناتی که ارائه می‌دهد ، دارد . محصل های مهاجر اکثرا در مدارس‌ خصوصی نام‌نویسی می‌کنند .

شرط‌ ثبت‌نام در این دسته مدارس ، وجود سرپرست قانونی‌ برای محصل ، در انگلیس خواهد بود . در غیر این‌صورت تحصیل در مدرسه‌های شبانه‌روزی تنها انتخاب‌ باقی‌مانده برای محصل ها خواهد بود . مخارج تحصیل در مدارس شخصی یا شبانه‌روزی بیشتر‌از‌مدارس دولتی می باشد و با دقت به تفاوتی که بین هر مدرسه وجود خواهد داشت نمی‌شود‌ مبلغ مشخصی به این نوع مدارس‌ اختصاص داد .

 

تحصیل‌ در دانشگاه‌های انگلیس

کشور‌ انگلستان دومین مقصد‌ مطلوب پس از آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی است . دانشگاه‌های این کشور با معماری برجسته‌ ساختمان‌‌ها‌ ، محوطه سرسبز‌ و وجود امکانات جانبی و فعالیت‌های غیردرسی در محوطه دانشگاه‌ها ، اثر زیادی‌ بر دانشجویان بین‌المللی مایل‌ به تحصیل‌ در انگلیس ایجاد‌ می نمایید. دانشگاه‌های برتر انگلیس به طور دائم در ستون اول رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان قرار دارند .

“با دقت به نداشتن تجربه‌ی لازم  در زمینه درخواست برای پذیرش‌ و مهاجرت ممکن‌ خواهد بودطی نمودن این مسیر برای بعضی از متقاضیان به‌راحتی صورت نگیرد . موسسه مهاجرتی رهپویان عدالت جهت‌ رساندن‌ شما به آرزوهایتان و اهدافتان تلاش می‌کند . این موسسه‌ در تمامی مراحل مهاجرت شما ، از جمله اقدام‌ برای گرفتن پذیرش‌ از دانشگاه موردنظر‌ ، جمع‌آوری و نشانی مدرک‌ها ، تقاضا برای گرفتن ویزا‌ ، بلیط‌ هواپیما و حتی پس از رسیدن‌ به کشور انگلیس همراه شما خواهد بود‌ .“

 

تحصیل در انگلیس و شرایط استثنایی آن

 

داشتن مدرک کارشناسی ارشد در انگلستان، یک امتیاز بالا برای پیدا کردن شغل مناسب و کار در انگلستانمحسوب می‌شود. همچنین برای دانشجویان بین‌المللی، یک فرصت عالی برای بالا بردن سطح زبان انگلیسی و پیدا کردن شغل جهت اقامت در کشور انگلستان  است. تحقیقاتی که توسط آژانس آمار آموزش عالی انجام شد،‌ نشان داد که ۸۶ درصد دانشجویانی که دوره ارشد خود را در انگلستان گذرانده‌اند، در مقایسه با ۷۵ درصد از دانشجویان دوره لیسانس، توانسته‌اند به‌صورت تمام وقت استخدام شوند.

 

تحصیل‌ در مقطع‌ کارشناسی در انگلستان

محصل ها می‌توانند پس از تکمیل دوره‌ ۱۲ ساله تحصیل‌ خودشان ، برای تحصیل در مقطع‌ کارشناسی در انگلیس اقدام‌ نمایند . در صورت‌ پذیرفته نشدن مدرک‌ دبیرستان بعضی کشور‌ها‌ برای ورود مستقیم به دوره‌ لیسانس ، دانشجویان حتما باید دوره‌‌های‌ a level یا فاندیشن در انگلستان را طی کنند . تحصیل‌ در انگلیس در مقطع‌ لیسانس  به‌مدت ۳ سال  خواهد بود . تحصیل‌ ۳ ساله در مقطع لیسانس شامل‌ سمینار‌ها‌ ، ورکشاپ‌ها و کنفرانس‌های مرتبط با شاخه های مختلف خواهد بود .

 

هرچند لازم به‌ ذکر‌ خواهد بود که تحصیل‌ در بعضی رشته‌های کارشناسی مانند علوم‌ پایه و مهندسی به‌مدت ۴ سال طول می‌کشد . با این وجود ، برنامه دوره‌‌های‌ فوری دو ساله وجود دارند که به دانشجویان اجازه‌ می‌دهند تا در عرض دوسال تحصیلات خود را تمام کرده و زودتر به‌دنبال‌ کار‌ بروند . در واقع این دوره‌ها برای تمامی شاخه ها نخواهد بود و دانشجویان ممتاز با نمرات بالا‌ ، می‌توانند این دوره‌‌های‌ دوساله را در مقطع کارشناسی سپری کنند .

 

علاوه‌بر مدرک لیسانس ۳ ساله ، برنامه‌ای به‌نام مدرک‌ دوگانه کارشناسی برای دانشجویان وجود خواهد داشت که مجوز تحصیل در دو شاخه را در یک دوره تحصیلی می‌دهد . از این طریق فرصت‌‌های‌ شغلی برای دانشجویان هم افزایش‌ می‌یابد . دوره دیگر کارشناسی برای تحصیل‌ در انگلیسوجود خواهد داشت که به نوبت ساندویچی مشهور خواهد بود . دانشجویان از روش انتخاب این دوره‌ حتما باید ۴ سال تحصیلی‌ را بگذرانند که یک سال آن به کار‌ کردن در زمینه رشته آموزشی آن‌ها سپری‌ می‌شود .

 

پیشنهاده نویسنده:بورسیه های تحصیلی انگلستان

 

 

انواع‌ دوره‌‌های‌ تحصیلی‌ ارشد‌ در انگلیس

 

انواع‌ دوره‌‌های‌ تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد‌ برای دانشجویان در انگلیس به شرح‌ زیر‌ خواهد بود :

مستر دانش محور :

مدرک مستر دانش‌ محور‌ مانند دوره لیسانس بر پایه آموزش ، برگزاری‌ سمینار‌ها‌ و کنفرانس‌ها خواهد بود و جنبه تحقیقاتی در آن نسبت به مستر پژوهش‌ محور کمتر می باشد . چهارنوع برنامه‌ تحصیلی در دوره مستر دانش محور وجودخواهد داشت . این چهارنوع برنامه‌ حاوی : ارشد هنر (MA) ، ارشد‌ علوم‌ پایه‌ (MSc) ، ارشد مدیریت بازرگانی‌ (MBA) و ارشد مهندسی (Meng) خواهد بود . تحصیل‌ در هرکدام از برنامه‌‌ها‌ به‌مدت ۱ تا ۲ سال به‌صورت تمام‌وقت شکل می‌گیرد .

 

تحصیل در انگلیس و شرایط استثنایی آن

 

مستر پژوهش‌ محور :

مدرک‌ مستر پژوهش محور‌ به دانشجویان توانایی استفاده از مسئولیت‌ بیشتر‌ برای کار و پژوهش‌ می‌دهد . در این دوره ، دانشجویان تحصیل خودشان را از روش یک پایان‌نامه‌ و زیر‌ نظر‌ یکی از اساتید دانشگاهی‌ پیش خواهند برد . مدت‌زمان تکمیل دوره‌ مستر پژوهش محور‌ ، به‌مدت ۲ الی ۴ سال به‌طول می‌انجامد و دربردارنده نوشتن‌ و ارائه‌ یک تز ۶۰ هزار‌ تا ۱۰۰ هزار‌ کلمه‌ای خواهد بود  .

 

نحوه گرفتن پذیرش‌ در مقطع‌ دکتری در انگلیس

زمانی‌که زمینه‌ تحقیقاتی‌ تقاضاکننده به وسیله خود‌ او مشخص خواهد شد ، باید مدرک‌های ضروری را برای اخذ پذیرش در مقطع‌ دکتری‌ به دانشگاه موردنظر‌ ارسال‌ نماید . مدارک‌ واجب مقطع‌ دکتری‌ عبارتند از :

مدارک‌ تحصیلی‌ پیشین (دیپلم ، کارشناسی و کارشناسی ارشد)

منابع آکادمیک‌

انگیزه‌نامه

پروپوزال تحقیقاتی

 تحصیل‌ در انگلیس برای ورود به مقطع دکتری‌ ، آزمون‌ ورودی‌ نخواهد داشت ؛ ولی مدرک‌ زبان مورد‌ احتیاج آیلتس بالای ۷ یا ۷ .۵ خواهد بود .

 

بورسیه‌های تحصیلی‌ کشور‌ انگلیس

تحصیل در کشور‌ انگلستان ، فرصت‌ عالی برای شهروندان کشور‌های‌ دیگر است تا تحصیلات عالی کسب کرده و مدرکی مهم در سطح‌ جهانی را دریافت کنند . با این‌وجود ، بدست‌ آوردن‌ این‌گونه کیفیت‌ تحصیلی‌ ارزان‌ نخواهد بود . بسیاری از دانشجویان بین‌المللی نیازمند‌ همراهی هزینه‌ برای تحصیل‌ در دانشگاه‌های عالی انگلستان می باشند . رقابت‌ برای گرفتن بورسیه تحصیلی‌ بین دانشجویان بین‌المللی دشوار خواهد بود و بستگی‌ به پیشینه‌ تحصیلی‌ و دستاوردهای تحصیلی‌ دانشجو خواهد داشت.

 

5/5 - (29 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823