مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل+بازارکار رشته‌ی اقتصاد در آلمان2023💰✅

رشته‌ی اقتصاد در آلمان یکی از رشته هایی است که متقاضی زیادی دارد چرا که برای جامعه امروز بسیار ارزشمند است ، اصول اقتصادی را می توان برای طیف وسیعی از موسسات به کار برد. همه موسسات نیاز به زمان و هزینه دارند و بنابراین می…


تحصیل+بازارکار رشته‌ی اقتصاد در آلمان2023
رشته‌ی اقتصاد در آلمان یکی از رشته هایی است که متقاضی زیادی دارد چرا که برای جامعه امروز بسیار ارزشمند است ، اصول اقتصادی را می توان برای طیف وسیعی از موسسات به کار برد.
همه موسسات نیاز به زمان و هزینه دارند و بنابراین می توان با چشم انداز اقتصادی به آنها نگاه کرد.برای اطلاع از بازار کار و تحصیل رشته ی اقتصاد در آلمان تا پایان این مقاله مارا همراهی کنید😙.

🤩 شرایط تحصیل رشته‌ی اقتصاد در آلمان

شرایط تحصیل رشته‌ی اقتصاد در آلمان
دانشگاه های آلمان معمولا تمرکز زیادی روی علوم و تحقیقات دارند. بیشتر موسسات دوره های اقتصاد، تجارت و ریاضیات را ارائه می کنند که همگی با دامنه معاصر و بین المللی هستند.
برای دانشجویان بین المللی در آلمان، داشتن مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد مقصدی محبوب در ذهن های تجاری گرا است که به دنبال برنامه های تحصیلی و رشته های اقتصاد برای کسب تجربه بین المللی و شانس های بسیار خوب در بازار کار هستند.
برنامه های مطالعاتی اقتصادی با مهارت های اساسی در تجزیه و تحلیل علمی مستقل سوالات اقتصادی و مفاهیم اقتصادی معاصر شروع شده و سپس با نگاهی دقیق تر به مدیریت بازرگانی، امور مالی، بخش های مختلف اقتصادی و مسائل اقتصادی می پردازد. دانشگاه های آلمان سطح بالایی از آموزش اقتصاد را ارائه می کنند که تبدیل به دنیای واقعی می شود.
ملزومات دوره های اقتصاد در آلمان با توجه به دانشگاه و نوع دوره یا برنامه های ارائه شده تفاوت دارد، اما به صورت کلی شامل مدرک تحصیلات عالی، توانایی های زبان انگلیسی یا آلمانی است.

 

تحصیل رشته اقتصاد در فرانسه 📉(از مزایا و معایب✨تا شرایط 2023💥)

📘 تحصیل کارشناسی اقتصاد در آلمان

تحصیل کارشناسی اقتصاد در آلمان

کارشناسی اقتصاد شما را با مجموعه ای از مهارت ها که برای موفقیت و پیشرفت در این دنیا نیاز دارید، مجهز می کند. مدت زمان تحصیل کارشناسی اقتصاد در آلمان 7 ترم می باشد، زبان تحصیل معمولا انگلیسی و شروع برنامه ها از ماه سپامبر است.
هزینه تحصیل در هر ترم 7,050 یورو بوده که هزینه تحصیل برای دانشجویان بین المللی ممکن است تفاوت داشته باشد. اما اگر شرایط لازم را برای تحصیل در دانشگاه های دولتی این کشور برآورده کنید، هزینه های شما به میزان قابل توجهی کاهش می یابد.
مهلت درخواست برای تحصیل کارشناسی در آلمان حداکثر تا 30 ژوئن می باشد. ولی در صورت وجود ظرفیت تحصیلی ممکن است درخواست های بعد از 30 ژوئن هم بررسی شوند. جهت ثبت درخواست خود، لطفاً تمام مدارک لازم را کامل شده تحویل دهید.

📚 تحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد اقتصاد در آلمان

برای مقطع تحصیلی کارشناسی ارشد اقتصاد در آلمان سال تحصیلی از اکتبر تا ژوئن و طول این دوره 2 سال معادل 4 ترم می باشد. هزینه های تحصیل بدون در نظر گرفتن هزینه های اداری در دانشگاه های دولتی رایگان می باشد اما در دانشگاه های خصوصی بین 30,000 تا 40,000 یورو در سال است.
برنامه کارشناسی ارشد آلمان در رشته اقتصاد، دانش روش های اقتصادی به روز و کاربرد آنها را در سطح نظری بالا به دانشجویان تدریس میکند. این برنامه برای دانشجویانی که علاقه مند به کسب آموزش های تحلیلی و کمی پیشرفته هستند، مناسب می باشد.
در دو ترم اول، دانشجویان در سخنرانی ها و آموزش های ریاضیات، اقتصاد خرد پیشرفته، اقتصاد کلان پیشرفته و اقتصاد سنجی پیشرفته شرکت می نمایند.
سپس طبق همین مبانی، دانشجویان دو تخصص را از واحدهای “مدلینگ”، “اقتصاد بین الملل”، “حکومت”، “اقتصاد سلامت” و “مدیریت بازرگانی” و همچنین یک حوزه تمرکز فردی انتخاب می کنند.
دانشجویان اقتصاد پایان نامه کارشناسی ارشد خود را در ترم 4 و طی مدت شش ماه می نویسند و توانایی خود را در تولید کار علمی مستقل در یک حوزه بخصوص از اقتصاد نشان می دهند.

📕 تحصیل دکتری اقتصاد در آلمان

تحصیل دکتری اقتصاد در آلمان

اگر خواهان تحصیل در مقطع دکتری و در رشته اقتصاد هستید، آلمان یک گزینه عالی برای شما است. زیرساخت های استثنایی موجود برای کارهای تحقیقاتی، همراه با موقعیت های شغلی مناسب برای دارندگان مدرک دکتری، آلمان را به مقصدی جذاب در هنگام جستجوی فرصت هایی برای انجام تحقیقات دکتری در اقتصاد تبدیل می کند.
آلمان بسیاری از مؤسسات آموزش عالی معتبر مانند دانشگاه مانهایم، LMU مونیخ، دانشگاه بن و دانشگاه فنی مونیخ را در خود جای داده که همه آنها جزو 100 رتبه برتر اقتصاد تایمز در رتبه بندی جهانی آموزش عالی قرار گرفته است. استقبال از محققان بین المللی توسط دانشگاه ها، موسسات و شرکت های آلمانی می تواند شرایط تحصیلی بسیارخوبی را برای متقاضیان مقطع دکترا فراهم نماید.
دانشجویان دکتری اغلب می توانند به عنوان همکار پژوهشی در دانشگاه کار کنند یا بورسیه تحصیلی دریافت نمایند. در آلمان می توانید برای برنامه های دکترا به صورت ساختار یافته و یا انفرادی درخواست دهید.
سال تحصیلی برای تحصیل دکتری در آلمان در رشته اقتصاد از اکتبر تا ژوئن بوده و طول دوره تحصیلی از 3 الی 4 سال زمان می برد. در دانشگاه های دولتی برای حداکثر سه سال معادل شش ترم تحصیل رایگان است و فقط باید هزینه اداری کمی بین 100 الی 250 یورو برای تحصیل بپردازید.
۱۳ نکته برای اخذ پذیرش %۱۰۰ رشته اقتصاد در کانادا💵

🥰 بهترین دانشگاه های اقتصاد در آلمان

بهترین دانشگاه های اقتصاد در آلمان
سیستم آموزشی آلمان گزینه های بسیار مناسبی را برای تحصیل اقتصاد در موسسات مشهور برای اقتصاد دانان آینده ، تحلیلگران بازار ، سرمایه گذاران و بانکداران ارائه می کند.
حدود 300 دانشگاه دولتی در آلمان وجود دارد که حدود 60 موسسه از آنها دوره های اقتصادی را در آلمان ارائه می کنند ، یکی از آنها متعلق به 50 دانشگاه برتر برای دوره های اقتصادی در سطح جهان می باشد.
در قسمت بعد لیستی از بهترین دانشگاه های اقتصاد آلمان و رتبه بندی آنها بر اساس رتبه بندی جهانی QS آمده است.

📌 دانشگاه اقتصاد مانهایم در آلمان

📌 دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

📌 دانشگاه هومبولت برلین

📌 دانشگاه آزاد برلین و گوتینگن و بن آلمان

🤓 تحصیل رایگان رشته اقتصاد در آلمان

تحصیل رایگان رشته اقتصاد در آلمان

به صورت کلی برای مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اقتصاد، دانشگاه های دولتی در آلمان از شما تنها هزینه های اداری را دریافت می کنند و عملا تحصیل شما رایگان خواهد بود. مگر اینکه گرایش کارشناسی ارشد شما با مقطع تحصیلی قبلی شما همخوانی نداشته باشد.

توجه داشته باشید که آلمان برای در نظر داشتن تحصیل رایگان به ملیت شما کاری ندارد. در سال 2014، 16 ایالت آلمان هزینه تحصیل برای دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در تمام دانشگاه های دولتی آلمان را لغو کردند و این فرصت را در اختیار دانشجویان قرار دادند که به صورت رایگان به تحصیل بپردازند.

این بدان معناست که در حال حاضر هم دانشجویان داخلی و هم بین المللی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد  در دانشگاه های دولتی آلمان می توانند به صورت رایگان و تنها با پرداخت هزینه ای ناچیز برای تامین هزینه های اداری و سایر هزینه های هر ترم تحصیل کنند.

۴ شرط تحصیل بی دردسر رشته MBA در فرانسه😎👌

😇 بازار کار آلمان بعد از تحصیل اقتصاد

بازار کار آلمان بعد از تحصیل اقتصاد
دانشجویان اقتصاد معمولاً حقوق اولیه نسبتا بالایی دریافت می کنند و طیف متنوعی از رشته های شغلی از جمله بانکداری ، دولت ، سازمان های حمایتی ، مشاوره ، کارگزاری و فروش را دنبال می کنند.
یک اقتصاددان سطح ابتدایی، با کمتر از 1 سال سابقه کار در آلمان می تواند انتظار داشته باشد به طور متوسط در مجموع با پاداش و حقوق اضافه کاری  44،219 یورو حقوق دریافت کند.
همه چیز درباره ی تحصیل رشته مدیریت بازرگانی در آلمان۲۰۲۳🤞

🧐 مدارک مورد نیاز برای تحصیل رشته اقتصاد در آلمان

مدارک مورد نیاز برای تحصیل رشته اقتصاد در آلمان
باتوجه به مقطعی که قصد تحصیل در آن را دارید مدارک اپلای که از شما درخواست می شود متفاوت است. بسته به اینکه قصد دارید در کدام مقطع تحصیلی، به تحصیل در رشته اقتصاد بپردازید باید مدارک لازم جهت اپلای را به دانشگاه مربوطه تحویل دهید.
به طورکلی مدارک مورد نیاز برای پذیرش شامل مواردی است که در قسمت بعد آورده ایم. شما می توانید برای اطلاع دقیق به سایت دانشگاه مورد نظرتان مراجعه فرمایید.

✔️ یکی از موارد بسیار مهم برای تحصیل در رشته اقتصاد در المان معدل بالای آخرین مدرک تحصیلی می باشد.

✔️ گذراندن دروس ریاضی و آمار در دبیرستان

✔️ کسب نمره قبولی در آزمون GRE

✔️ اثبات مهارت های پایه زبان آلمانی طی مدت یک سال پس از ثبت نام

✔️ اثبات مسلط بودن به زبان انگلیسی

✔️ ریز نمرات تحصیلی

✔️ کپی شناسنامه + کارت ملی

✔️ بیانیه هدف

✔️ رزومه

✔️ نامه درخواست به دانشگاه

معرفی %۱۰۰ رشته مدیریت در مجارستان🤑

⭐️ نتیجه گیری

نتیجه گیری

امروزه مطالعه ی اقتصاد بسیار ارزشمند تلقی می شود و متقاضیان تحصیل و کار در این رشته خواهان مهاجرت به آلمان هستند چراکه این کشور شرایط خوبی برای تحصیل مقاطع مختلف درنظر گرفته است و با بورسیه های تحصیلی آسان تر نیز میشود .همچنین دانشجویان اقتصاد معمولاً حقوق اولیه نسبتا بالایی دریافت می کنند.

آیا شما نکات دیگری در مورد رشته اقتصاد در آلمان میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😉

👌 سوالات شما

🟣 هزینه زندگی دانشجویی در آلمان چقدر می باشد؟

میانگین هزینه زندگی ، در مورد محل اقامت ، حمل و نقل ، غذا و … با توجه به منطقه، حدودا 9500 تا 10000 یورو در سال می باشد.

🟣 میزان حقوق یک اقتصاد دان در آلمان چقدر می باشد؟

یک اقتصاددان سطح ابتدایی با کمتر از 1 سال سابقه کار در آلمان به طور متوسط در مجموع با پاداش و حقوق اضافه کار 44،219 یورو حقوق دریافت می کند.
5/5 - (2 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823