مشاوره و ارزیابی رایگان!

13 نکته برای اخذ پذیرش %100 رشته اقتصاد در کانادا💵

تحصیل در رشته‌ ی اقتصاد‌ در کانادا نیازمند‌ آن می باشد که در یکی از سفارت خانه‌های‌ کانادا حضور پیدا‌ نمائید و ویزای دانشجویی دریافت نمائید . از آن جا که دانشگاه های کانادا خصوصی‌ می باشند ، برای تحصیل در آن ها باید شهریه پرداخت کنید .


اقتصاد در کانادا

 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 

مراحل‌ دریافت پذیرش اقتصاد‌ در کانادا

اقتصاد در کانادا

🟡🔵

– داشتن انگیزه قوی برای مهاجرت به کانادا

اصلی ترین و اولین‌ قدم‌ برای شروع‌ فرآیند مهاجرت به کانادا تقویت‌ انگیزه می باشد . باید مطمئن شوید که آیا کانادا ارزش سختی‌ هایش را خواهد داشت ؟ با مهاجرت به کانادا چه چیز‌هایی‌ را به دست خواهید آورد ؟ برای اولین‌ و اصلی ترین قدم‌ خود‌ وقت بسیاری صرف‌ نمائید!

🟡🔵

-جسارت به خرج دهید !

کانادا دهمین اقتصاد برتر جهان را دارد . نیروی پیشرانه این اقتصاد مهاجران می باشند . نا امید‌ نشوید ! با هر رزومه و هر تجربه‌ ای که دارید در کانادا برای شما فرصتی وجود خواهد داشت ! نخستین قدم‌ سخت‌ ترین قدم می باشد ! کافی است جسور باشید و اولین قدم‌ را بردارید .

🟡🔵

-زمان بندی برای شرکت در آزمون های زبان

دو آزمون‌ آیلتس و تافل برای نشان‌ دادن‌ تسلط‌ بر روی زبان انگلیسی برای هر مرکز آموزشی‌ اهمیت زیادی دارد و جزء مدارک‌ الزامی برای دریافت پذیرش‌ محسوب‌ می­ شود‌ . فردی با سطح‌ زبان خوب‌ و متوسط‌ حدوداً میان ۳ تا ۶ ماه و سطح‌ زبان ضعیف حداقل‌ یک سال باید‌ وقت‌ صرف­ نماید تا به سطحی که مورد‌ تایید دانشگاه ­های کانادا باشد ، برسد .

🟡🔵

-نوشتن رزومه و انگیزه نامه‌ حرفه‌ای‌

یکی از مهم­ترین و تاثیرگذارترین بخش ­ها در دریافت پذیرش‌ از کمیته‌ و جلب کردن‌ نظر‌ اساتید ، آماده­ سازی یک رزومه و انگیزه‌ نامه‌ حرفه­ ای می باشد. وقت بسیاری برای آن صرف‌ نمائید و هر‌چند‌ وقت‌ یکبار آن را آپدیت نمائید .

🟡🔵

-تهیه مدارک ضروری

یکی از مدرک‌ های مورد نیاز برای هر دانشگاه در مقطع‌ ارشد و دکترا ، داشتن توصیه‌ نامه از اساتید که قبلا‌ با آن­ها کار‌کرده‌ ­اید یا درس‌ داشته­ اید ، می باشد‌ . توجه نمائید که توصیه‌ نامه خوب‌ احتمال‌ دریافت پذیرش‌ را بسیار افزایش‌ خواهد داد و تاثیر زیادی بر روی تصمیم کمیته‌ پذیرش خواهد داشت . در این مرحله‌ توصیه‌ می کنیم چنانچه در دانشگاه دولتی تحصیل‌کرده‌ اید اقدام‌ به آزاد‌ سازی مدرک‌ خویش توسط سامانه سجاد‌ نمائید‌ .

🟡🔵

– تهیه یک اکسل !

یک اکسل از مراکز‌ آموزشی‌ (دانشگاه ، کالج‌ یا مدرسه) و مدارک‌ مورد‌ نیاز‌ آن‌ها ، ددلاین اپلای ، مبلغ‌ مورد نیاز برای پرداخت اپ فی و نام اساتید مرتبط‌ با زمینه ی تحقیق مورد علاقه­ ی خویش تهیه‌ نمائید .

🟡🔵

– زدن ایمیل !

در این بخش حتماً باید‌ به موضوع‌ ایمیل ، متن ایمیل و پیوست‌ کردن‌ سی وی دقت‌ نمائید . تا جای‌ ممکن‌ از ایمیل تمپلیت استفاده ننمائید ! و با توجه‌ به مهارت­ ها و حوزه‌ تحقیقی خود استاد را متقاعد به خواندن‌ ایمیل و جواب‌ دادن نمائید .

🟡🔵

– امید را از دست ندهید .

رمز‌ موفقیت صبر و داشتن امید می باشد ! در طول مسیر‌ از مشورت دیگران استفاده‌ نمائید . خیلی از افراد شاید‌ بیش‌از‌ هزار ایمیل به اساتید مختلف‌ داده و پاسخ نگرفته باشند ، ولی مایوس نشده و ادامه‌ دادند و موفق‌ به اخذ پذیرش‌ شده‌ ­اند .

🟡🔵

-گرفتن پاسخ‌هایی‌ امیدوار کننده !

رسیدن به این مرحله حاصل صبر و تلاش‌های‌ شما می باشد . تبریک‌ می گوییم ! پس از پیدا کردن‌ استاد‌ یا گرفتن جواب ­های مطلوب و تشویق­ کننده به اپلای برای هر دانشگاه/کالج یا حتی جواب‌ قطعی از استاد ، حتماً باید شروع به پرکردن اپلیکیشن‌ نمائید .

🟡🔵

-پرکردن اپلیکیشن مرکز های آموزشی‌

پرکردن اپلیکیشن‌ هر مرکز آموزشی یک سری مراحل‌ خواهد داشت مثل : وارد کردن‌ اطلاعات‌ شخصی‌ ، وارد کردن‌ مقاطع‌ تحصیلی سابق و آپلود‌ ریز‌ نمرات ، ریپورت کردن نمرات زبان و جی آر ای ، اپلود کردن سی وی و اس او پی ، وارد کردن اطلاعات‌ ریکامندرها و پرداخت اپ فی در مرحله‌ ی آخر‌ و پس از آن سابمیت کردن آن .

🟡🔵

– دریافت پذیرش از مراکز آموزشی

رویای شما به حقیقت خواهد پیوست ! پس از حدود دو ماه از ارسال اپلیکیشن فرم­ ها ، نتایج‌ پذیرش به افراد‌ اعلام‌ خواهد شد که در صورت‌ دریافت پذیرش‌ ، هر فرد‌ با توجه‌ به معیارهای خودشان و نتایجی که از سایر مراکز آموزشی می­ گیرد ، آن را قبول‌ یا رد خواهد کرد .

🟡🔵

– فرستادن درخواست ویزای تحصیلی

پس از اخذ مدرک پذیرش‌ ، ضروری است درخواست‌ ویزای خود‌ را سابمیت نمائید . سعی‌ و خطا نکنید ! وکلای رهپویان عدالت در این مرحله‌ آماده‌ کمک‌ به شما می باشند .

🟡🔵

-آماده رفتن به کانادا شوید !

پس از اخذ ویزا‌ ، آماده‌ ی عزیمت‌ به کانادا شوید . رهپویان عدالت راهنمای جامعی برای عزیمت‌ به کانادا برای شما آماده‌ نموده است تا خوان هفتم را نیز بی استرس پشت‌ سر بگذارید !

 

آینده‌ کاری رشته‌ اقتصاد‌ در کانادا

اقتصاد در کانادا

   از آنجا که انجام‌ هیچ کاری بدون پول‌ و انجام‌ محاسبات مالی امکان‌پذیر نمی باشد ، در هر شغلی جایی برای کسی‌ که در رشته ی اقتصاد‌ صاحب‌ تخصص‌ است‌ وجود خواهد داشت . اما به طور عمده‌ ، فارغ‌ التحصیلان رشته ی اقتصاد‌ می توانند در محیط‌های‌ شغلی ای مانند موسسات دولتی ، دانشگاه ها و موسسات پژوهشی ، کسب و کار‌های‌ مرتبط‌ با مدیریت و مشاوره ی تکنیکی و سرمایه گذاری و بیمه مشغول‌ به کار‌ شوند‌ .

 

 

بیشتر بخوانید : دریافت %100 اقامت دائم با تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در فرانسه💻

 

 

   ازاین‌رو چنانچه آینده‌ ی آکادمیکی را برای خود‌ در نظر داشته باشید ، می توانید به رویای این آینده‌ در دانشگاه های متفاوت در سراسر‌ کانادا و موسسات پژوهشی جامه‌ ی عمل‌ بپوشایند و چنانچه هم علاقمند می باشید که آینده ی خود را در زمینه های کاری‌ مختلف‌ بسازید ، فرصت‌های‌ شغلی خیلی زیادی‌ پیش پای شما وجود دارد که می‌توانید‌ از آنها استفاده‌ نمائید و آینده ی خود را بسازید .

 

متوسط درآمد‌ رشته‌ اقتصاد در استان‌های کانادا

اقتصاد در کانادا

نام استان حداقل درآمد میانگین درآمد حداکثر درآمد
آلبرتا ۳۵.۹۲ دلار کانادا ۴۷.۷۳ دلار کانادا ۷۴.۳۱ دلار کانادا
بریتیش کلمبیا ۲۰.۱۴ دلار کانادا ۳۸.۷۸ دلار کانادا ۶۰.۵۶ دلار کانادا
مانیتوبا ۲۰.۶۳ دلار کانادا ۳۵.۰۳ دلار کانادا ۶۸.۸۸ دلار کانادا
انتاریو ۲۷.۴۳ دلار کانادا ۴۲.۰۹ دلار کانادا ۶۹.۷۴ دلار کانادا
کبک ۳۰.۲۹ دلار کانادا ۴۶.۱۵ دلار کانادا ۶۶.۶۷ دلار کانادا
ساسکاچوان ۲۴.۱۲ دلار کانادا ۴۲.۰۹ دلار کانادا ۶۹.۹۴ دلار کانادا

 

شرایط‌ ضروری برای تحصیل‌ در رشته اقتصاد‌ در کانادا

اقتصاد در کانادا

دانشکده های اقتصاد‌ دانشگاه های مختلف‌ در سراسر‌ کانادا از شما می خواهند تا برای دریافت پذیرش‌ در رشته ی اقتصاد‌ ، کارنامه‌ ی تحصیلی مدارک‌ پیشین خویش را در سایت‌ این دانشگاه ها آپلود نمائید . تهیه توصیه نامه تهیه انگیزه‌ نامه (یا SOP که در آن به هدف خود‌ از تحصیل در رشته ی اقتصاد‌ در کانادا می پردازید) تهیه مدرک‌ زبان (که با شرکت در آزمون هایی مثل تافل یا آیتلس بدست‌ می آید) تهیه مدرک GRE (آزمونی که مهارت های زبان تخصصی شما را می سنجد) تحصیل در رشته‌ ی اقتصاد‌ در کانادا نیازمند‌ آن می باشد که در یکی از سفارت خانه‌های‌ کانادا حضور پیدا‌ نمائید و ویزای دانشجویی دریافت نمائید . از آن جا که دانشگاه های کانادا خصوصی‌ می باشند ، برای تحصیل در آن ها باید شهریه پرداخت کنید .

 

🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته اقتصاد در کانادا میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 
 
 

 

هزینه تحصیل رشته اقتصاد در کانادا چقدر می باشد؟

در مقایسه با خیلی از کشورها، تحصیل در کانادا بسیار مقرون به صرفه می باشد . برای پوشش شهریه به احتمال زیاد سالیانه به ۲۰۰۰۰ تا ۳۰۰۰۰ دلار کانادا نیاز خواهید داشت. این میزان حد متوسط ​​می باشد و با توجه به موسسه و برنامه‌ای که در آن ثبت‌نام کرده‌اید گوناگون است .

آیا تحصیل در رشته اقتصاد در کانادا ارزش سختی هایش را دارد؟

خیلی از متخصصان امور بانکی و حسابداری دارای مدرک اقتصادی می باشند . برای هر شغل مرتبط با امور مالی ، مدرک اقتصاد نقش بسیار مهمی ایفا می‌کند.

تحصیل در رشته اقتصاد در کانادا چقدر طول میکشد؟

بیشتر مدارک اقتصادی سه یا چهار سال طول خواهد کشید و اصولاً از شیوه سخنرانی و سمینار تدریس می‌شود. محتوای دوره تحصیلات اقتصاد خیلی وابسته به انتخاب دانشجو برای ادامه‌ی تحصیلات تکمیلی می باشد .

5/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “13 نکته برای اخذ پذیرش %100 رشته اقتصاد در کانادا💵”

  • کیوان

    برای پذیرش رشته افتصاد در کانادا محدودیت سنی وجود داره؟

    • لیلا طلیمی

      سلام دوست عزیز برای پذیرش تحصیلی در همه کشورها محدودیت سنی وجود داره ولی باید شرایط شما بررسی بشه و اینکه آخرین مدرک تحصیلی شما چیه و چه سالی فارغ التحصیل شدین؟

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823