مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (1 امتیاز)

تحصیل در دومینیکا


برنامه تحصیل در خارج از کشور یکی از تاثیر گذار ترین شیوه ها برای ثبت نام دانشجویان در دوره ها در جمهوری دومینیکا می باشد .برای تحصیل در دومینیکا شما نیاز به ویزای دانشجویی داشته و باید ابتدا توسط یک موسسه آموزشی معتبر پذیرفته شوید.

فراموش نکنید که که آزمون های ورودی در کشور دومینیکا یک راه ورود قانونی بوده و هرچه امتیازات شما بالاتر باشد این روند تحصیلی بهتر صورت خواهد گرفت. دانشگاه علوم پزشکی روسو در دو پارت خصوصی و دولتی با ظرفیت مشخص رتبه‌های جهانی 1036 را کسب کرده و مشخص است که فضای تحصیلی در این دانشگاه جنبه های مخصوص خود را داشته و هزینه‌های دانشگاهی در این منطقه از سوی دولت ارزیابی خواهد شد. 

کارشناسی در دومینیکا

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور دومینیکا در شرایط خاص رویت شده ، به طور کلی شما باید بتوانید تا حدودی زبان اسپانیایی یاد بگیرید البته که تحصیل کارشناسی به زبان انگلیسی نیز در بسیاری از دانشگاه ها رویت شده و برخی از رشته‌ها در دانشگاه های دولتی نیز به زبان فرانسه آموزش داده می‌شود.

زبان اسپانیایی در این کشور به طور کلی با هزینه های کم فراهم می‌شود و اگر شما برای این زبان آماده باشید حتی شرایط استفاده از تحصیل رایگان برای مقطع لیسانس را نیز خواهید داشت. برای ورود به دانشگاه‌های کشور دومینیکا در زمینه ای که زبان تحصیلی شما اسپانیایی انتخاب شود باید مدرک زبان اسپانیایی در سطح B2 داشته باشید و یا به سراغ زبان انگلیسی بروید که نیاز به مدرک آیلتس با سطح 6 داشته باشد. به هر روی تحصیل برای مقطع کارشناسی در این کشور در دوره های مشخصی رویت شده است. اینطور که ارزیابی ها نشان می‌دهد تسلط بر روی یک زبان مشخص می‌تواند شانس رشد شما را بیشتر کند.

فوق لیسانس در دومینیکا

برای تحصیل فوق لیسانس در کشور دومینیکا اختیار انتخاب دو زبان انگلیسی و اسپانیایی را دارید اما ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره بالای 6.5 یکی از الزامات محسوب می‌شود و به طور کلی اجازه کار برای 20 ساعت در هفته را خواهید داشت. مشخص است که این روند تحصیلی می‌تواند شرایط مخصوصی داشته باشد. اینطور که مشخص است برای مقطع فوق لیسانس در کشور دومینیکا نیاز است که رشته خوبی انتخاب کنید. در صورتی که رشته تحصیلی لیسانس شما چیزی جدا از مقطع فوق لیسانس باشد امکان عدم تأیید بسیار زیاد و در کل رشته‌های شغل محور می‌توانند تغییراتی با رعایت شرایط خاص داشته باشند.

دکترا در دومینیکا

یک نکته مهم در خصوص تحصیل دکترا در کشور دومینیکا را یادآور شویم که تعداد دانشگاه هایی که پوشش دکترا دارند بسیار محدود است و این موضوع سبب شده است که کورس های تحصیلی برای مقطع دکترا در کشور دومینیکا محدودتر باشد به هر روی تعداد کمی از افراد می‌توانند در این رقابت سربلند باشند. بورسیه کشور دومینیکا در زمینه دکترا جریان محدودی دارد و البته که شرایط پذیرش دکترا در این کشور نیاز است که جریان‌های مشخصی رویت شود. در هر صورت تحصیل دکترا در این کشور به مدت 3 الی 5 سال طول می‌کشد و البته که نیاز به زبان انگلیسی است که می‌بایست به صورت حرفه‌ای ارزیابی شود.

اعتبار دانشگاه های دومینیکا

کالج محلی کشور دومینیکا یک موسسه است که توانسته برای دو سال اول تحصیل شرایط دولتی را شکل دهد به طوریکه رتبه 1100 را به خود اختصاص داده است این کالج محلی دارای شرایط خاصی است. و شخص می‌تواند ضمن تحصیل به سادگی مشغول به کار باشد.

دانشگاه هند غربی از دیگر دانشگاه مورد تأیید قرار گرفته است که در شهر روسو قرار دارد و یک موسسه آزاد دانشگاهی محسوب می‌شود که توانسته رتبه 2058 را کسب کند. این دانشگاه تنوع رشته بسیار گسترده‌ای دارد.

دانشکده خصوص پزشکی در روسو نیز با حمایت از دولت توانسته اصول ویژه کاری را شکل دهد.

دانشگاه های بین المللی که برای تحصیلات کارشناسی در قالب پورتمونت دیده می‌شود با رتبه جهانی 3678 توانسته یک انتخاب عالی برای افرادی باشد که پس از دیپلم قصد دارند در کشور دومینیکا تحصیل کنند.

دانشگاه علوم پزشکی روسو در دو پارت خصوصی و دولتی با ظرفیت مشخص رتبه های جهانی 1036 را کسب کرده است. مشخص است که فضای تحصیلی در این دانشگاه جنبه های مخصوص خود را دارد. هزینه های دانشگاهی در این منطقه از سوی دولت ارزیابی می‌شود.

معادل سازی مدارک تحصیلی

با ارزیابی مدارک تحصیلی خود پیش از مهاجرت می‌توانید از امتیازات لازم برخوردار شوید. معادلسازی مدارک لازم در کشور دومینیکا به این صورت است که مشخص می‌شود آیا نیاز به آموزش و تحصیل و یا کسب تخصص دارید یا خیر. بررسی می‌شود که کدام شغل برای رشته تحصیلی شما مناسب است و همینطور ارزیابی صورت می‌گیرد که مدارک شما برابر با استانداردهای کاری کشور دومینیکا است یا خیر. در برنامه های مهاجرتی کشور دومینیکا کسب امتیاز اهمیت زیادی دارد.

در صورتی که فرد بخواهد در زمینه ویزای تحصیلی، ویزای کاری و یا نیروی متخصص فدرال در کشور دومینیکا حضور داشته باشد نیاز به معادل سازی مدارک خود به طور دقیق دارد. برای ارزیابی مدارک تحصیلی در کشور دومینیکا نیاز است که هزینه مشخصی پرداخت شود و زمان در نظر گرفته شود. برای پزشکان دو ماه و برای افراد عادی یک ماه در نظر گرفته می‌شود. در صورتی که فرد در ایران مدرک پزشکی عمومی یا تخصص داروسازی داشته باشد نیاز است که به مراکز تعیین شده برای پزشکان مراجعه کند.

آزمون های ورودی دومینیکا

یکی از آزمون های ورودی که در کشور دومینیکا دیده می‌شود برای ورود به دوره لیسانس است، این آزمون در دو پارت مهم برگزار می‌شود و البته که برای بررسی مواد این آزمون نیاز است که هر شخص تمرکز اصلی را بر روی رشته انتخابی داشته باشد. سوالات آزمون به زبان انگلیسی هستند و مشخص است که پاسخ در زمانی مشخص و طبق یک سری شرایط برگزار می‌شود.

مورد بعدی آزمون هایی است که در شرایط مخصوص برای ورود به فوق لیسانس و دکترای دانشگاه‌های دولتی برگزار می‌شود. این آزمون‌ها تخصصی بوده و سوالات مربوط به این بخش شرایط خاصی دارد به طوریکه باید به یک سوم از سوالات پاسخ درست داده شود تا پذیرش صورت بگیرد.

کسانی که قصد دارند ورود به رشته های مهندسی عمران، شهرسازی و همینطور رشته های وابسته به توسعه شهری داشته باشند می‌بایست در آزمون های ورودی به بهترین شکل ممکن عمل کنند مشخص است که این سری از رشته‌های تحصیلی در کشور دومینیکا می‌تواند عملکردهای دقیق و درستی داشته باشد. از یاد نبرید که آزمون های ورودی در کشور دومینیکا یک راه ورود قانونی است و هرچه امتیازات شما بالاتر باشد این روند تحصیلی بهتر صورت می‌گیرد.

 آزمون های بین المللی دومینیکا

مشخص است که برای شرکت در آزمون های بین المللی در این کشور نیاز است که پایه تحصیلی قوی تری داشته باشید از یاد نبرید که شما برای داشتن یک دوره تحصیلی مشخص در این کشور نیاز است که خودتان نیز شرایط را بسنجید. در این آزمون باید بتوانید پارت اول سوالات را در کمتر از ده دقیقه پاسخ دهید و پاسخ شما باید بنیادین و با رعایت اصول استاندارد صورت بگیرد.

در آزمون بین المللی این کشور اگر فرد بتواند به امتیاز 51 درصدی دست یابد به سادگی در یکی از بهترین شرکت های آی تی در کشور دومینیکا مشغول به کار شده و برای ورود به دانشگاه مورد نظر خود نیز دیگر درگیر مصاحبه و یا سوالات سخت نخواهد بود. این آزمون جنبه تحصیلی بالایی دارد و هزینه های آزمون به طور کلی به سلامت شخص نیز باز می‌گردد و مسیر خصوصی و بین‌المللی در این آزمون ها می‌تواند یک برگه برنده باشد. رشته های پزشکی و دندانپزشکی در این کشور بر اساس هزینه‌های مشخصی ارزیابی می‌شود و البته که شرکت در بسیاری از آزمون‌ها می‌تواند از نظر اصولی مورد حمایت قرار بگیرد. تحصیل در این کشور برای آزمون های مشخصی رتبه بندی می‌شود.

بورسیه تحصیلی در دومینیکا

 دانشجویان برای دریافت بورس تحصیلی در کشور دومینیکا باید قبل از اخذ پذیرش و آغاز سال تحصیلی در خواست بورس خود را به دانشگاه بدهند.

از جمله بورسیه های تحصیلی در این کشور در سال 2020:

International Distinction Awards 2019:

این بورسیه برای مقطع لیسانس و ارشد است و مبلغ بورس 12000 یورو است و دانجشویان می‌توانند تا آخر 31 می سال 2020 درخواست دهند.

shifts Culinary Scholarship 7

این بورسیه برای مقطع لیسانس ارائه می‌شود، مبلغ آن 1000 دلار است.

Keto Scholarship 2020

این بورسیه در مقطع لیسانس و ارشد ارائه می‌شود و مبلغ آن 3500 دلار است و دانشجویان تا 15 آوریل سال 2020 می‌توانند درخواست خود را ارائه دهند.

تسهیلات بیمه درمانی دومینیکا

خدمات بیمه دانشجویی در کشور دومینیکا در بسیاری از استان‌ها شکل گرفته است که در فرآیند دریافت خدمات بهداشتی و درمانی بوده و البته که شامل دوره های بازنشستگی و کارافتادگی نیز می‌شود. به هر روی مدارک و چگونگی استفاده از بیمه دانشجویی از موضوعات پر اهمیتی محسوب می‌شود. بیمه دانشجویی در کشور دومینیکا علاوه بر اینکه شامل هزینه های خدمات بهداشتی و درمانی بیمه پرداز می‌شود شامل سابقه بازنشستگی نیز شده و البته که شامل خدمات بیمه بیماری نیز می‌شود.

مجوز کار دانشجویی دومینیکا

می‌توانید به عنوان یک مهندس برنامه نویس فعالیت کنید و یا ورود به یک فضای شبکه ای داشته باشید و به طور کلی در رشته‌های کامپیوتری به رتبه خوبی برسید می‌توانید فضای حسابداری و بازاریابی را در پیش بگیرید و یا ورود به بخش بیمه داشته باشید در هر صورت کارهای دانشجویی در کشور دومینیکا بسیار ارزشمند بوده و شرایط را برای دانشجویان ایجاد می‌کند. کارهای دانشجویی پر درآمدی در این کشور در زمینه‌های مختلف رویت می‌شود و البته که بهتر است شغل مرتبط با رشته تحصیلی شما باشد. کسانی که علاقه به فضای بیمه دارند می‌توانند در نمایندگی های کشور دومینیکا نیز ورود داشته باشند.

مشاوره

جهت تحصیل در دومینیکا و آشنایی با دانشگاه ها و شرایط مربوطه آن لازم است که حتماً از یک متخصص کمک بگیرید تا در انجام همه‌ی مراحل به درست‌ترین روش ممکن عمل کنید.

پیشنهاد ما به شما این است که اگر قصد دارید فرزندتان را برای تحصیل به دومینیکا اعزام کنید و یا هرگونه سؤال در همین رابطه دارید با مشاورین ما GO2TR تماس بگیرید تا بعد از بررسی تخصصی شرایط شما، بهترین راهنمایی‌ها را در اختیارتان قرار دهند.

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/23
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823