مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (7 امتیاز)

پاسپورت دومینیکا


پاسپورت دومینیکا

پاسپورتی که با داشتنش می توانید به بیش از 144 کشور از جمله منطقه شنگن سفر کنید. به 2 روش می توان پاسپورت دومینیکا را اخذ کرد:

1-روش کمک بلاعوض به دولت دومینیکا

2-روش سرمایه گذاری در املاک و مستغلات

لازم به ذکر است که تا سال 1993 بدون حضور در این کشور، اخذ پاسپورت کشور دومینیکا امکان پذیر نبود. اما دیگر نیازی نیست برای گرفتن پاسپورت حتما در این کشور حضور داشته باشید یا زندگی کنید. علت جذابیت دومینیکا برای اخذ پاسپورت دوم،  مقرون به صرفه بودن آن است و مراحل کاری آن بسیار راحت و آسان است. با داشتن پاسپورت دوم دومینیکا می توانید بدون نیاز به روادید دیگری به بیش از 144 کشور از جمله انگلستان و شنگن سفر کنید.

برنامه شهروندی دومینیکا از راه سرمایه‌گذاری که در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد، تنها در عرض چهار تا شش ماه و بدون نیاز به بازدید از این کشور، به افراد و خانواده‌ها از سراسر جهان شهروندی دوم و گذرنامه می‌دهد. جزیرۀ کارائیبی دومینیکا از چنان شهرت بین‌المللی خوبی برخوردار است که گذرنامه آن دسترسی بدون ویزا یا ویزا در بدو ورود را به بیش از ۱۴۳کشور در سراسر جهان از جمله کل اتحادیه اروپا، سوئیس، بریتانیا، سنگاپور، روسیه، برزیل و هنگ کنگ فراهم می‌کند. برنامه شهروندی دومینیکا از راه سرمایه‌گذاری کاملاً قانونی است و از آنجایی که قوانین محلی هیچ محدودیتی برای داشتن شهروندی دوگانه ندارند، گرفتن شهروندی دوم از این راه در دومینیکا یک فرآیند محرمانه است و نیازی به ترک تابعیت اول ندارد.

گرفتن شهروندی کشور مشترک‌المنافع دومینیکا از راه برنامه سرمایه‌گذاری، شرط اقامت فیزیکی، زبان، سن، تجربه تجاری یا تحصیلی و همچنین مصاحبه اجباری ندارد. این کشور که توسط یک حکومت دموکراتیک پارلمانی اداره می‌شود و به لحاظ اقتصادی کاملاً امن است، یکی از بالاترین استانداردهای زندگی در منطقه دریای کارائیب را دارد. از افرادی که اقامت این کشور را ندارند مالیاتی اخذ نمی کند. این کشور در کل منطقه کمترین نرخ جرم و جنایت را دارد. دومینیکا با داشتن کوه‌های سرسبز، رودخانه‌ها و آبشارهای بکر بی‌شمار و سواحل شنی سفید و سیاه خیره‌کننده، مسلماً یکی از طبیعی‌ترین مکان‌های روی زمین به شمار می‌رود. از همه مهم‌تر، مشترک‌المنافع دومینیکا، ارزان‌ترین شهروندی را از راه برنامه سرمایه‌گذاری در جهان با گذرنامه دوم معتبر ارائه می‌دهد که از ۱۰۰،۰۰۰ دلار شروع می‌شود. اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری به سرمایه گذار اجازه می دهند که برای همسر و فرزندانش هم به عنوان وابستگان سرمایه گذار پاسپورت دوم اخذ نماید.

پاسپورت دومینیکا
پاسپورت دومینیکا

علاوه بر این، کشور دومینیکا معافیت های مالیاتی قابل توجهی را به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهند، از جمله: مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی، مالیات بر هدیه، و مالیات بر ارث. یکی دیگر از مزایای آن،  این است که که بدون اقامت دائم و انجام شرایط دریافت آن، بلافاصله برای دریافت شهروندی و پاسپورت اقدام کنند.

پیش بینی می شود؛ هزینه شهروندی در دومینیکا حداقل تا سال ۲۰۲۱ تغییر نکند. پیش از این قرار شده بود که مبلغ سرمایه‌گذاری برنامه شهروندی کارائیب به میزان قابل‌توجهی افزایش یابد و با افزایش حداقل ۷۵ درصدی به ۱۷۵،۰۰۰ دلار برسد. برنامه برای این افزایش قابل‌توجه فعلاً برای مدت نامعلومی متوقف شده است، اگرچه ممکن است پس از پایان همه‌گیری کرونا افزایش یابد. بنابراین بهترین توصیه این است که تا دیر نشده نسبت به اخذ آن اقدام کرد.

علاوه بر این، کشور دومینیکا معافیت های مالیاتی قابل توجهی را به سرمایه گذاران خارجی ارائه می دهند، از جمله: مالیات بر درآمد، مالیات بر دارایی، مالیات بر هدیه، و مالیات بر ارث. یکی دیگر از مزایای آن،  این است که متقاضیان بدون اقامت دائم و انجام شرایط دریافت آن، بلافاصله می توانند؛ برای دریافت شهروندی و پاسپورت اقدام کنند. برای دریافت راهنمایی و کسب اطلاعات بیشتر می توانید؛ با مشاورین موسسه رهپویان عدالت پرگاس در ارتباط باشید.

مطالب پیشنهادی

کار در یونان

سرمایه گذاری در اسپانیا

تحصیل در آلمان

5/5 - (7 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/24
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823