مشاوره و ارزیابی رایگان!

دومینیکا کجاست؟ + 👨‍🎓 مهاجرت تحصیلی در 2023

دومینیکا کشوری جزیره‌ای، با نام رسمی قلمرو همسود دومینیکا (The Commonwealth of Dominica)، بزرگترین جزیره کوهستانی سرسبز در قاره آمریکا می‌باشد که در شرق دریای کارئیب قرار دارد. این کشور تحت تاثیر فعالیت‌های آتشفشان‌ها به وجود آمده است. این کشور یکی از کشور‌های تحت استعمار…


دومینیکا کجاست؟ مهاجرت تحصیلی در 2023

دومینیکا کشوری جزیره‌ای، با نام رسمی قلمرو همسود دومینیکا (The Commonwealth of Dominica)، بزرگترین جزیره کوهستانی سرسبز در قاره آمریکا می‌باشد که در شرق دریای کارئیب قرار دارد. این کشور تحت تاثیر فعالیت‌های آتشفشان‌ها به وجود آمده است.

این کشور یکی از کشور‌های تحت استعمار انگلستان بوده است که در سال ۱۹۷۸ استقلال خود را به صورت رسمی بیان کرد. در این مقاله تمامی اطلاعات مربوط به این کشور را گردآوری کرده‌ایم. ولی قبل از آن در جدول زیر نگاهی اجمالی به این کشور خواهیم انداخت.

نام دومینیکا (Dominica)
پرچم پرچم دومینیکا
پایتخت روسو (Roseau)
بزرگترین شهرها پورتسموث – ماریگو – برکوا
مساحت ۷۵۰ کیلومتر مربع
زبان رسمی انگلیسی
واحد پول دلار کارئیب شرقی
جمعیت (آخرین آمار 2023) 72,737
مناطق (پریش) 10
آب و هوا استوایی – گرم و مرطوب
نوع حکومت جمهوری پارلمانی
دین مسیحی
شاخص امید به زندگی (OECD) 77.5

😀  طبیعت کشور دومینیکا

طبیعت کشور دومینیکا

با توجه به مناظر زیبا و سرسبزی این جزیره منطقی می‌باشد که اقامت دائم در این جزیره، برای بسیاری از افراد بهترین تصمیم باشد. اخذ تابعیت از طریق سرمایه گذاری در این کشور در سال ۱۹۹۳ راه‌اندازی شده است و بدین طریق سرمایه‌گذاران می‌توانند در این کشور فعالیت داشته باشند و کار خود را راه‌اندازی نمایند.

این موضوع فقط یکی از مزایای بی‌شمار برنامه CBI و اخذ پاسپورت دومینیکا هست. با داشتن پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون داشتن ویزا به بیشتر از 140 کشور مختلف در کل دنیا به خصوص کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا می‌باشند، و همچنین کشور انگلستان و برزیل سفر کنید.

سواحل زیبای این جزیره و کوه‌های آن از زیباترین مناطق بکر قاره آمریکا می‌باشد، به همین دلیل این کشور «جزیره طبیعت کارائیب» نامیده می‌شود. منظره‌های بکر این کشور نظر بسیاری از گردشگران و دوستداران طبیعت را به خود جذب کرده است. سمبل این جزیره طوطی شاهی می‌باشد که تصویر آن روی پرچم این کشور نیز دیده می‌شود.

اگر برای دریافت ویزای دومینیکا نیاز به راهنمایی دارید، مشاوران ما در موسسه ره پویان عدالت پرگاس آماده پاسخگویی به شما عزیزان می‌باشند. برای دریافت مشاوره می‌توانید با شماره 02122892823 تماس بگیرید.

🤔  دومینیکا در نقشه جهان

دومینیکا در نقشه جهان

دومینیکا به طور دقیق در شمال آمریکای جنوبی، جنوب شرقی خلیج مکزیک و شرق آمریکای مرکزی واقع شده است. این کشور در جنوب گوادلوپ و در شمال مارتینیک قرار دارد و چون یک جزیره است، هم‌جوار آن آب‌های نیلگون اقیانوس قرار گرفته‌اند. این جزیره یکی از جزایر منطقه آنتیل کوچک می‌‌باشد.

این کشور در آمریکای مرکزی واقع شده و محدودهٔ جغرافیایی آن بین درجه ۱۵ و ۱۷ شمالی و درجه ۶۱ و ۶۴ غربی قرار دارد. دومینیکا در شرقی‌ترین نقطهٔ جزر و مدی، بین جزیرهٔ آنتیگوا و جزیرهٔ مارتینیک و در جنوب غربی بریتانیا واقع شده است. جزیرهٔ دومینیکا به عنوان اکتشاف یکی از جزایر کارائیب در سال ۱۴۹۳ توسط کریستوف کلمبوس شناخته شد.

این کشور روی نقشه جزیره‌ای با مساحت ۷۵۱ کیلومترمربع هست و از شمال به جنوب ادامه پیدا می‌کند و به همراه ۱۴۸ کیلومتر خط ساحلی جزو یکی از کشورهای کارائیب شرقی شناخته شده است. جمعیت کشور نیز حدود ۷۵ هزار نفر است. پایتخت و بزرگترین شهر دومینیکا روسو است.

😉  فرهنگ و مردم دومینیکا

فرهنگ و مردم دومینیکا

زبان مردم این کشور کریول دومینیکن (که از فرانسوی گرفته شده) و پاتوی فرانسوی می‌باشد، ولی زبان رسمی دومینیکا انگلیسی هست که مزیتی برای افراد خارجی می‌باشد. بیشتر از ۹۰ درصد مردم مسیحی می‌باشند، ولی در این کشور آزادی مذهب حاکم است و مردم می‌توانند دین خود را انتخاب نمایند.

دومینیکا دارای یک فرهنگ غنی و متنوع است که تأثیرات قوی از آفریقا، اروپا و قومیت‌های بومی دارد. این تنوع فرهنگی در زندگی روزمره، آداب و رسوم، موسیقی، هنر و آشپزی دومینیکا دیده می‌شود. در زیر با فرهنگ و مردم دومینیکا بیشتر آشنا می‌شوید:

🔴  موسیقی: موسیقی در دومینیکا نقش مهمی در فرهنگ محلی ایفا می‌کند. سبک موسیقی اصلی دومینیکا کالیپسو (Calypso) است که با آهنگ‌های ریتمیک و متن‌های شوخ‌طبعانه همراه است. موسیقی سوکا (Soca) نیز در دومینیکا بسیار محبوب است و به همراه رقص‌های جذاب آن برای مردم بسیار مهم است.

🔴  جشن‌ها و رقص‌ها: جشن‌ها و رقص‌ها در دومینیکا جزئی مهم از فرهنگ محلی هستند. جشنوارهٔ جایوا (Jouvert)، که در آغاز هر سال نو برگزار می‌شود، مهمترین جشن در دومینیکا است. در این جشن، مردم با لباس‌های رنگارنگ و آرایش‌های جالبی شرکت می‌کنند و در خیابان‌ها جشن می‌گیرند.

🔴  غذاهای محلی: آشپزی دومینیکا تأثیرات از آشپزی آفریقا، اروپا و قومیت‌های بومی دریای کارائیب دارد. غذاهای محلی شامل برنج، ماهی، خوراکی‌های دریایی، مرغ، میوه‌های استوایی و غذاهای پیازدار مانند غذای جوانه‌دار (Callaloo) است.

🔴  هنر و صنایع دستی: صنایع دستی محلی شامل بافت پارچه، ساخت مجسمه‌های چوبی، حصیربافی و ساخت جواهرات محلی است. این هنرها و صنایع دستی با استفاده از منابع طبیعی محلی و طرح‌های مرتبط با فرهنگ بومی دومینیکا تولید می‌شوند.

🔴  مردمان: مردم دومینیکا بسیار مهمان‌نواز هستند و دوست دارند بازدیدکنندگان را به طور گسترده‌ای پذیرایی کنند. آنها معمولاً بسیار خوش‌رو و دوستانه هستند و از فرهنگ خود برای نشان دادن ضیافت و مهمان‌نوازی استفاده می‌کنند.

مجارستان کجاست؟ + 😃 شرایط مهاجرت در 2023

😊  روسو پایتخت دومینیکا

روسو پایتخت دومینیکا

شهر روسو پایتخت دومینیکا می‌باشد که در ساحل‌های غربی این کشور واقع شده است. روسو بزرگ‌ترین شهر این کشور می‌باشد که در حدود ۲۰ درصد از جمعیت کل آن را در خود قرار داده است و از جانب دریای کارائیب، رودخانه روسو و کوه مورن بروس احاطه است.

روسو با خیابان‌های خیس و معابر باریک خود، باغ‌های استوایی، خانه‌های رنگارنگ و ساختمان‌های کلاسیک خود یک ظاهر متمایز دارد. این شهر میزبان بناهای تاریخی و فرهنگی متعددی است که گردشگران را به خود جلب می‌کند. بعضی از جاذبه‌های گردشگری مهم در روسو عبارتند از:

🔶  قلعهٔ شروز (Fort Shirley): یک قلعه تاریخی که در سال ۱۷۶۴ بنا شده و امروزه به یک موزه تبدیل شده است.

🔶  کلیسای وادزمه (Cathedral of Our Lady of Fair Haven): یک کلیسای قدیمی و زیبا با طراحی معماری باروک که در سال ۱۸۱۸ ساخته شده است.

🔶  بازار روسو (Roseau Market): بازار محلی که مکانی برای خرید محصولات محلی، غذاهای محلی و صنایع دستی است.

🔶  حیاط بوتانیک روسو (Roseau Botanical Gardens): یک باغ بوتانیک با گیاهان استوایی و رنگارنگ که در مرکز شهر واقع شده است.

معماری فرانسوی قرن هجدهم، کلیساها، بندر تجاری، دانشگاه‌ها و اقامتگاه ریاست‌جمهوری از جاذبه‌ها و دیدنی‌های دیگر این شهر هستند. روسو با فرهنگ محلی، زندگی روزمره پویا و معماری جالب خود، یک مقصد جذاب برای بازدیدکنندگان است و تجربه‌ای خاص از فرهنگ و زندگی در دومینیکا را ارائه می‌دهد.

💸  واحد پول دومینیکا

واحد پول دومینیکا

واحد پول مورد استفاده در دومینیکا دلار شرق کارائیب (Eastern Caribbean Dollar – XCD) است. دلار شرق کارائیب، واحد پول مشترکی است که توسط چند کشور در منطقهٔ کارائیب به‌عنوان واحد پول ملی به‌کار می‌رود. این واحد پول به همراه دلار آمریکا استفاده می‌شود و نرخ تبدیل ثابتی به دلار آمریکا دارد.

توجه داشته باشید که برخی از کشورها در نزدیکی دومینیکا نیز از دلار آمریکا به عنوان واحد پول استفاده می‌کنند، اما در دومینیکا خود دلار شرق کارائیب (XCD) به عنوان واحد پول رسمی استفاده می‌شود. این کشور عضوی از کشورهای مشترک‌المنافع می‌باشد و در گذشته از مستعمرات بریتانیا بوده است.

به همین دلیل روی تمامی اسکناس‌ها و سکه‌ها تصویر ملکه الیزابت دوم قرار دارد و بعد از فوت ملکه چاپ پول‌های جدید با تصویر شاه چارلز همراه خواهد بود.

کانادا یا آلمان؟✅🔴🟡مقایسه شرایط زندگی در کانادا و آلمان2023

🧐  تقسیمات کشوری دومینیکا

dominica states 1 -ره پویان عدالت

این کشور به ده بخش یا پریش (Parishes) تقسیم می‌شود. پریش نخستین سطح در تقسیمات کشوری دومینیکا می‌باشد. پرجمعیت‌ترین پریش سنت جورج هست که روسو پایتخت این کشور در آن قرار دارد. می‌توانید در جدول زیر پریش‌ها را براساس جمعیت مشاهده فرمایید:

نام پریش مرکز جمعیت
سنت جورج روسو 33,734
سنت پیتر کلیهوت 11261
سنت اندرو ماریگو 9471
سنت جوزف برکوا 9029
سنت پاتریک برکوا 7622
سنت پل پنت کَسِ 7609
سنت دیوید کاستل بروس 6034
سنت جان پورتسموث 5897
سنت لوک پوینت میشل 1668
سنت مارک سوفریر 1834

😎  پرچم کشور دومینیکا

پرچم کشور دومینیکا

دومینیکا استقلال خود را در سال 1978 به دست آورد و در همان سال، در روز سوم نوامبر، پرچم این کشور را طراحی به نام آلوین بولی طرح زد. پرچم این کشور از آن زمان تا به‌کنون تغییرات کوچکی را تجربه کرده است. در این پرچم می‌توان پرنده ای را مشاهده نمود که یک طوطی هست که تنها در این جزیره وجود دارد و نام آن «سیسرو» می‌باشد.

علاوه بر این رنگ سبز زیادی در این پرچم دیده می‌شود که نماد سرسبز بودن همیشگی این جزیره هست. تصویر صلیب وسط این پرچم نماد رسمی بودن دین مسیحیت در این کشور می‌باشد.

همینطور سه رنگ سفید، مشکی و زرد که مانند یک نوار باریک واقع شده‌اند نماد بومی‌ها، خاک حاصلخیز و آب خالص جزیره دومینیکا هستند و در آخر ۱۰ ستاره موجود در اطراف پرنده وسط پرچم، معرف ۱۰ استان آن هست.

مجارستان بوداپست + 🔴 هزینه تور در 2023

🎓  مهاجرت تحصیلی به دومینیکا

مهاجرت تحصیلی به دومینیکا

مدرک مورد نیاز برای تحصیل در این کشور ویزای دانشجویی می‌باشد که برای دریافت آن باید توسط یک موسسه آموزشی معتبر در دومینیکا تایید شوید. هم‌چنین باید قبل از ورود به دانشگاه یک درخواست ویزا برای سفارت قانونی این کشور ارسال کنید. در ادامه به مدارک مورد نیاز دیگر اشاره کرده‌ایم:

✅  گذرنامه‌ معتبر و دو عکس گذرنامه‎‌ای

✅  صورت حساب بانکی

✅  نامه پذیرش از دانشگاه

✅  عدم سوء پیشینه

✅  هزینه درخواست

✅  گزارش پزشکی از جمله نتایج آزمایش خون

11 دانشگاه در این کشور در رتبه بندی دانشگاه QS آمریکای لاتین قرار گرفته‌اند که از بین آن‌ها دانشگاه ایبروآمینریکا بالاترین رتبه را در 123 دانشگاه دارا می‌باشد. تعداد زیادی از کالج ها در این کشور متخصص در زمینه فناوری می‌باشند مانند سانتو دومینگو (Instituto Tecnológico).

دانشگاه‌های غیر انتفاعی مانند دانشگاه پدروهنریکس ارونه مقاطع درسی را در موضوعات گوناگون مانند علوم انسانی، هنر و علم و فناوری ارائه می‌کنند. این کشور جزو کشورهایی است که تعداد زیادی نخبه تحصیلی به کشور آمریکا می‌فرستد. به این دلیل که آمریکا همکار تجاری مهمی برای دومینیکا می‌باشد.

🤩  ویزای تحصیلی دومینیکا

ویزای تحصیلی دومینیکا

ویزای تحصیلی دومینیکا به شهروندان خارجی این امکان را ارائه می‌کند که موقتا مهاجرت به آن را انجام دهند و تحصیل خود را کامل کنند. دوره تحصیلی در کشوری خارجی چون دومینیکا در مقطع کارشناسی، گزینه‌ای محبوب برای دانشجویان در سراسر جهان است.

در سال‌های اخیر رشد قابل‌توجهی در مهاجرت تحصیلی به این کشور مشاهده می‌شود که قسمتی از آن به‌ دلیل سیاست مهاجرت نسبتاً لیبرال همراه با کیفیت بالای زندگی در این کشور می‌باشد. شرایط مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی این کشور موارد زیر می‌باشد:

📌در دست داشتن نامه پذیرش دانشگاه که ثابت کند شخص مورد نظر پیشنهاد تحصیل تمام‌وقت در یک مؤسسه آموزشی معتبر را دارا می‌باشد.

📌  ارائه مدرکی که ثابت کند دانشجو دارای تمکن مالی می‌باشد.

📌  ارائه مدرکی که ثابت کند شهریه دوره را به‌طور کامل پرداخت کرده‌اید.

📌  ارائه مدرکی که ثابت کند دانشجو دارای بیمه درمانی خصوصی است.

📌  شخص مورد نظر باید در اتمام دوره تحصیلی، خواستار بازگشت به کشور خود شود.

🤑  هزینه تحصیل در دومینیکا

هزینه تحصیل در دومینیکا

ممکن است که برخی بپرسند تحصیل در دومینیکا رایگان می‌باشد؟ در پاسخ به این سؤال باید بگوییم خیر. بلکه می‌توان بیان کرد شهریه دانشگاه‌ها در این کشور چندان کمتر از دانشگاه‌های ایتالیا، فرانسه و اسپانیا نمی‌باشد.

بودجه مورد نیاز استاندارد برای زندگی در این کشور با احتساب اجاره‌بها و خدمات آب و برق در حدود ۹۹۳ دلار آمریکا می‌شود. بودجه مورد نظر صرف اینترنت، قبض تلفن، هزینه‌های حمل‌ونقل و هزینه‌های مربوط به سرگرمی خواهد شد. حداقل هزینه تحصیل در آن برای دانشجویان مقطع کارشناسی حدود ۱۴ هزار دلار آمریکا در سال هست.

افراد متقاضی مقطع کارشناسی ارشد باید به‌طور میانگین ۱۷ هزار و ۸۵۰ دلار در سال هزینه کنند. احتمال دارد برخی از رشته‌ها دارای شهریه‌های بالاتری باشند.

تعداد استان‌های فرانسه+معرفی کامل 18 استان🏰🔵⚪🔴

💬  سخن آخر

دومینیکا یک کشور جزیره‌ای در منطقهٔ کارائیب است که در منطقه آنتیل‌های کوچک قرار دارد. این کشور برای طبیعت خیره‌کننده‌اش، جزیره‌های استوایی زیبا، آب و هوای گرم و معتدل و آب‌های آبی و شفاف، معروف است. یکی از نکات قوت آن آب و هوای طبیعی و آب‌های خیره‌کننده‌اش است.

این کشور به دلیل حفاظت فراوان از مناطق بکر و طبیعت بی‌نظیرش به عنوان “جزیرهٔ نجات‌یافتهٔ جهان” شناخته می‌شود. این جزیره یکی از جاذبه‌های مهم گردشگری در منطقهٔ کارائیب است و با غارها، جنگل‌ها، کوهستان‌ها و جزیره‌های زیبا، مکانی آرام برای توریست‌هاست. بخش دیگری از جذابیت آن فرهنگ و مردمان مهربان آن است.

مردمان آن بسیار مهمان‌نواز و خونگرم هستند. به علاوه، یک مقصد محبوب برای علاقه‌مندان به ورزش‌های آبی مانند شنا، تماشا و حضور در مسابقات غواصی و اسنورکلینگ است. آب‌های گرم و شفاف این جزیره، محیطی بسیار مناسب برای فعالیت‌های آبی و ورزشی است.

به طور کلی، دومینیکا به عنوان یک جواهر دریایی در کارائیب شناخته می‌شود و ترکیبی از طبیعت خیره‌کننده، فرهنگ محلی دوستانه و فرصت‌های ورزشی متنوع را برای بازدیدکنندگان خود ارائه می‌دهد.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. لطفاً نظرات و سوالات خود را با ما از طریق دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید. 😊

5/5 - (2 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823