مشاوره و ارزیابی رایگان!

📚 مقاطع مختلف تحصیل در انگلیس (2022)

تحصیل در انگلیس تحصیل‌ در دانشگاه های انگلستان کشور‌ انگلستان دومین مقصد‌ محبوب بعد از آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه های این کشور‌ با معماری برجسته ساختمان‌ها، محوطه سرسبز‌ و وجود امکانات دیگر و فعالیت‌های غیردرسی در فضا دانشگاه‌ها ، تاثیر فراوانی بر دانشجویان…


تحصیل در انگلیس

تحصیل در انگلیس

تحصیل‌ در دانشگاه های انگلستان

کشور‌ انگلستان دومین مقصد‌ محبوب بعد از آمریکا برای دانشجویان بین‌المللی می‌باشد. دانشگاه های این کشور‌ با معماری برجسته ساختمان‌ها، محوطه سرسبز‌ و وجود امکانات دیگر و فعالیت‌های غیردرسی در فضا دانشگاه‌ها ، تاثیر فراوانی بر دانشجویان بین‌المللی مایل‌ به تحصیل‌ در انگلیس ایجاد‌ می‌نماید . دانشگاه‌های برتر انگلیس همواره در ستون نخست رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان قرار دارند.

 

تحصیل در انگلیس

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان

 

تحصیل در انگلیس کارشناسی

 

دانش‌آموزان می‌توانند بعد از تکمیل‌ دوره‌ ۱۲ ساله تحصیل خود ، برای تحصیل‌ در دوره کارشناسی در انگلیس اقدام کنند . در صورت پذیرفته نشدن مدرک دبیرستان‌ برخی کشور‌ها‌ برای ورود‌ مستقیم‌ به دوره‌ کارشناسی، دانشجویان بایستی دوره‌های A-level یا فاندیشن در انگلستان را طی نمایند. تحصیل در انگلیس در دوره کارشناسی به‌ مدت ۳ سال است. تحصیل‌ ۳ ساله در دوره کارشناسی شامل‌ سمینار‌ ها‌ ، ورکشاپ‌ ها و کنفرانس‌‌ های‌ مرتبط با رشته‌‌ های‌ گوناگون است .

لازم به‌‌ ذکر است‌ که تحصیل در بعضی رشته‌‌ های‌ کارشناسی مثل علوم‌ پایه‌ و مهندسی به‌مدت ۴ سال طول می‌کشد. با این وجود ، برنامه دوره‌های سریع دو ساله وجود دارند که به دانشجویان اجازه‌ می‌دهند تا در عرض‌ 2 سال تحصیلات خود‌ را تکمیل کرده و زودتر در پی کار بروند . یقیناً این دوره‌‌ها‌ برای همه رشته‌‌ ها‌ نیست‌ و دانشجویان ممتاز با نمرات بالا‌ ، می‌توانند این دوره‌‌ های‌ دوساله را در دوره کارشناسی سپری‌ کنند .

علاوه‌ بر مدرک کارشناسی ۳ ساله ، برنامه‌ای به‌ نام مدرک دوگانه کارشناسی برای دانشجویان وجود دارد‌ که اجازه تحصیل در دو رشته‌ را در یک مقطع تحصیلی‌ می‌دهد . از این روش فرصت‌ های شغلی برای دانشجویان هم افزایش‌ می‌یابد . دوره‌ دیگر کارشناسی برای تحصیل در انگلیس وجود دارد‌ که به دوره ساندویچی شناخته می‌شود.

دانشجویان از روش انتخاب این دوره‌ باید ۴ سال تحصیلی‌ را بگذرانند که یک سال آن به کار‌ کردن‌ در زمینه‌ رشته‌ تحصیلی‌ آن‌ ها سپری‌ می گردد. دوره‌های تحصیلی در دوره کارشناسی در انگلیس به دو بخش تقسیم‌ می‌شوند که شامل :

  • گواهی آموزش‌ عالی یا CertHE : دوره تحصیل به مدت‌ ۱ سال تمام وقت‌ و ۲ سال نیمه‌ وقت‌ می‌باشد.
  • تصدیق آموزش عالی یا DipHE : دوره تحصیل‌ به‌مدت ۲ سال تمام وقت‌ می باشد.

 

تحصیل در انگلستان مهاجرت به انگلستان ویزای انگلستان

 

کار در انگلستان سرمایه گذاری در انگلستان

 

تحصیل‌ در دوره کارشناسی ارشد‌ در انگلستان

 

تحصیل در انگلیس کارشناسی ارشد

 

داشتن مدرک کارشناسی ارشد‌ در انگلیس ، یک امتیاز بالا برای یافتن شغل‌ خوب و کار‌ در انگلیس به شمار می‌آید. به اضافه اینکه برای دانشجویان بین‌المللی، یک فرصت‌ خیلی خوب برای افزایش سطح زبان انگلیسی و یافتن شغل‌ برای اقامت در کشور‌ انگلستان است‌.
تحقیقاتی‌ که توسط آژانس‌ آمار آموزش‌ عالی‌ انجام شد، ‌ نشان‌ می‌دهد که ۸۶ درصد دانشجویانی که دوره کارشناسی ارشد‌ خود‌ را در انگلستان گذرانده‌اند، در مقایسه‌ با ۷۵ درصد از دانشجویان دوره‌ کارشناسی، توانسته‌اند به‌ صورت تمام‌ وقت‌ استخدام گردند.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: آینده ایده آل با تحصیل در کانادا

تحصیل در انگلیس

انواع‌ دوره های تحصیلی‌ کارشناسی ارشد‌ در انگلیس

انواع دوره‌ های‌ تحصیلی دوره کارشناسی ارشد‌ در انگلیس برای دانشجویان به شرح زیر‌ می باشد :

مستر دانش‌ محور : مدرک‌ مستر دانش محور‌ مثل دوره کارشناسی بر پایه‌ آموزش‌ ، برگزاری سمینار‌ ها‌ و کنفرانس‌‌ ها‌ می باشد و جنبه تحقیقاتی‌ در آن نسبت به مستر پژوهش محور کمتر می باشد . چهارنوع برنامه تحصیلی‌ در دوره‌ مستر دانش محور وجود دارد.

این چهارنوع برنامه‌ شامل : کارشناسی ارشد‌ هنر (MA) ، کارشناسی ارشد علوم‌ پایه‌ (MSc) ، کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی‌ (MBA) و کارشناسی ارشد‌ مهندسی (Meng) می باشد . تحصیل در هرکدام از برنامه ها به‌مدت ۱ تا ۲ سال به‌صورت تمام‌وقت انجام می شود .

مستر پژوهش محور : مدرک‌ مستر پژوهش‌ محور به دانشجویان امکان‌ بهره‌مندی از مسئولیت‌ کامل تر برای کار‌ و پژوهش‌ می‌دهد . در این دوره ، دانشجویان تحصیل‌ خود‌ را توسط یک پایان‌نامه و زیر نظر یکی از اساتید دانشگاهی‌ پیش می‌برند . مدت‌زمان اتمام دوره مستر پژوهش محور‌ ، به‌مدت ۲ الی ۴ سال به‌طول می‌انجامد و شامل نوشتن و ارائه‌ یک پایان‌نامه ۶۰ هزار‌ تا ۱۰۰ هزار‌ کلمه‌ای می‌باشد.

مدارک‌ مورد‌ نیاز برای درخواست پذیرش‌ در دوره‌ی کارشناسی ارشد در انگلیس عبارتند از :

سوابق‌ تحصیلی‌

ریز نمرات

رزومه‌ تحصیلی‌ و کاری

مدرک‌ زبان : در دانشگاه‌های انگلیس معمولاً مدرک‌ آیلتس بیشتر از ۷ درخواست‌ می‌شود؛ ولی بعضی از دانشگاه های این کشور‌ مدرک تافل را هم می‌پذیرند (تافل (IBT) : ۹۲ ، تافل (‌PBT) : ۵۸۰)

متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی‌ ارشد در رشته‌‌ های‌ مدیریتی بعضی دانشگاه‌های کشور‌ انگلیس ، بایستی علاوه‌بر مدارک فوق ، نمره‌‌ قبولی در آزمون GMAT و GRE را کسب نمایند.

معرفی‌ نامه یا توصیه‌نامه : این نامه‌ حتما باید توسط اساتید راهنمای شما در دوره‌‌ کارشناسی به شما داده شود و اهمیت‌ بسیاری برای پذیرش در مقاطع بالای تحصیلات دانشگاهی‌ دارد‌ .
انگیزه‌نامه

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: به راحتی با تحصیل در روسیه اقامت بگیرید! (۲۰۲۲)

 

تحصیل در انگلیس

تحصیل‌ در دوره دکتری‌ در انگلستان

 

تحصیل در انگلیس دکتری

 

دانشجویان از روش تحصیل‌ در انگلیس در دوره دکتری‌، یک مدرک تحقیقاتی‌ دریافت‌ می‌کنند . تحصیل‌ در دوره دکتری‌ این کشور‌ ، به‌مدت ۳ سال است. برای دریافت پذیرش از دانشگاه های انگلیس در دوره دکتری‌ دانشجویان باید یک پروپوزال تحقیقاتی‌ در هنگام درخواست‌ ، ارائه‌ بدهند. پروپوزال دانشجو بایستی به وسیله یک متخصص دانشگاهی پذیرش شود‌.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در آلمان + شرایط و مدارک لازم

 

تحصیل در انگلیس

نحوه دریافت پذیرش‌ در دوره دکتری‌ در انگلیس

هنگامی که زمینه‌ تحقیقاتی‌ طالب به وسیله خود‌ او مشخص می‌شود، حتما باید مدارک‌ الزامی را برای دریافت پذیرش‌ در دوره دکتری‌ به دانشگاه موردنظر ارسال‌ نماید . مدرک‌های لازم تحصیل در انگلیس در دوره دکتری‌  عبارتند از :

مدارک تحصیلی‌ سابق (دیپلم ، کارشناسی و کارشناسی ارشد)

انگیزه‌نامه

پروپوزال تحقیقاتی

منابع آکادمیک

 

 

 

چنانچه در مورد تحصیل در انگلیس و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در انگلیس میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

5/5 - (22 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823