مشاوره و ارزیابی رایگان!

دومینیکا و دومینیکن + 🧐 تفاوت‌ بین آن‌ها در 2023

دومینیکا و دومینیکن، دو کشور جزیره‌ای در منطقه کارائیب می‌باشند که مکرراً در برنامه‌های اخذ تابعیت و اخذ پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری چون که نام‌هایشان به هم شباهت دارند، افراد این دو را با هم اشتباه می‌گیرند. علیرغم تفاوت بین این دو کشور، به زبان…


دومینیکا و دومینیکن و تفاوت‌ بین آن‌ها در 2023

دومینیکا و دومینیکن، دو کشور جزیره‌ای در منطقه کارائیب می‌باشند که مکرراً در برنامه‌های اخذ تابعیت و اخذ پاسپورت از طریق سرمایه‌گذاری چون که نام‌هایشان به هم شباهت دارند، افراد این دو را با هم اشتباه می‌گیرند.

علیرغم تفاوت بین این دو کشور، به زبان انگلیسی به هر دو دومینیکن (Dominican) گفته می‌شود و این امر باعث سو تفاهم بین افراد خواهد شد.

در میان دومینیکا و دومینیکن تنها دومینیکا دارای برنامه رسمی اعطای تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه‌گذاری هست. همچنین دومینیکن دارای چندان پاسپورت معتبری نیست.

پس اگر می‌خواهید پاسپورت دومینیکا و سرمایه‌گذاری در حوزه کارائیب را دریافت کنید، در این مطلب با ما بمانید تا بتوانید در این مورد تصمیم بهتری بگیرید.

🤔  دومینیکا کجاست؟

دومینیکا کجاست؟

برای بهتر فهمیدن فرق بین دومینیکا و دومینیکن باید ابتدا با هر کدام آشنا شویم. دومینیکا یک کشور جزیره‌ای در منطقهٔ کارائیب است که در شرق آن واقع شده است. این جزیره به عنوان یک مقصد گردشگری طبیعی معروف است.

دومینیکا شهرت جهانی به خاطر طبیعت خیره‌کننده‌اش، شامل کوهستان‌ها، رودخانه‌ها، جنگل‌ها و سواحل زیبا دارد. طبیعت دومینیکا بسیار بکر و دست نخورده است و به همین دلیل به عنوان «جزیرهٔ بکر کارائیب» شناخته می‌شود.

جنگل‌های گسترده، آبشارهای زیبا و مناظر کوهستانی طبیعی از جاذبه‌های اصلی این کشور هستند. همچنین، دومینیکا یکی از معدودترین مکان‌ها در جهان است که هنوز توسط انسان تغییر نکرده و حیات وحش بی‌نظیری در آن وجود دارد. در طول بازدید از دومینیکا، می‌توانید از کوه‌های برجسته، از جمله کوه پیتون لذت ببرید.

شما می‌توانید آبشارهای زیبا را ببینید، از جمله آبشار بوییه، که از فیلم “ملکه جنگل” هم شناخته شده است. علاوه بر آن، شما می‌توانید به ساحل‌های زیبایی دسترسی داشته باشید و دریاچه‌های آبی زیبا را بشناسید. فرهنگ دومینیکا نیز از جاذبه‌های آن است.

مردم دومینیکا بسیار خوشرو و مهمان‌نواز هستند و همچنین فرهنگ محلی غنی و چندگانه‌ای دارند. موسیقی بچاتا و مرینگه از جمله موسیقی‌های محبوب در این کشور است و غذاهای محلی لذیذ دومینیکا، مانند ماماگوا و سانکوچو معروف هستند.

دومینیکا یک مقصد گردشگری منحصر به فرد است که ماجراجویان و علاقه‌مندان به طبیعت را به خود جذب می‌کند.

مشاوران ما در ره پویان عدالت آماده پاسخگویی به سوالات شما عزیزان می‌باشند. برای دریافت مشاوره رایگان می‌توانید از طریق شماره 02122892823 با ما در تماس باشید.

🤨  دومینیکن کجاست؟

دومینیکن کجاست؟

دومینیکن یک کشور جزیره‌ای در منطقه کارائیب است. این کشور بر روی جزیرهٔ هیسپانیولا قرار دارد که بزرگترین جزیره در کارائیب است و با کوبا و جامائیکا مرز مشترک دارد. دومینیکن با پایتخت سانتو دومینگو، شهر زنده و پرجنب و جوش، به شهرت جهانی رسیده است. دومینیکن تاریخ طولانی و پر از تغییرات سیاسی و فرهنگی دارد.

این کشور در گذشته تحت حکومت اسپانیا بود و در سال 1844 استقلال خود را اعلام کرد. امروزه، دومینیکن یک جمهوری مستقل با سیستم دولتی دموکراتیک است. دومینیکن با طبیعت خیره‌کننده‌ای که شامل کوهستان‌ها، دشت‌ها، جنگل‌ها و سواحل زیبا است، مشهور است.

گرما و آب و هوای معتدل این منطقه، آن را به یک مقصد گردشگری طبیعی تبدیل کرده است. جزیره دومینیکن نیز با سواحل طولانی، شنی و دریاچه‌های زیبا به استقبال گردشگران می‌رود. فرهنگ دومینیکن نیز بسیار پررونق و چندگانه است.

مردم دومینیکن نیز مانند دومینیکا با موسیقی برگرفته از موسیقی بچاتا و مرینگه، رقص‌های زیبا و غذاهای لذیذ مانند ماماگوا و سانکوچو به شهرت رسیده‌اند. این کشور جذابیت‌های فراوانی دارد و یک مقصد بسیار مورد علاقه برای مسافرانی است که به دنبال تجربهٔ متنوع و جذاب هستند.

حال که با کشورهای دومینیکا و دومینیکن آشنا شدید، در ادامه به بررسی تفاوت‌های مهم بین دومینیکا و دومینیکن می‌پردازیم.

پیشنهاد برای مطالعه: همه چیز درباره ی رشته ی هنر در آلمان2023🎨

🧐  تفاوت بین دومینیکا و دومینیکن

difference between dominica and dominican 1 -ره پویان عدالت

دومینیکا و دومینیکن، دو کشور جزیره‌ای در منطقه کارائیب هستند که ممکن است به نظر برسد مشابه هم هستند. اما در واقع، این دو کشور دارای تفاوت‌های زیادی در جغرافیا، تاریخ و فرهنگ هستند. در ادامه، به مطالعه تفاوت‌های بین دومینیکا و دومینیکن خواهیم پرداخت.

♨️  تفاوت جغرافیایی

دومینیکا و دومینیکن هر دو در منطقه کارائیب واقع شده‌اند، اما جغرافیای آن‌ها تفاوت‌های قابل توجهی دارد. دومینیکا، جزیره‌ای است که در شرق کارائیب واقع شده و مرکزیت جزیره‌های کارائیبی را دارد. این جزیره بسیار کوهستانی است و شامل کوه‌ها، رودخانه‌ها و جنگل‌های بکر می‌باشد.

به دلیل ویژگی‌های جغرافیایی خود، دومینیکا به عنوان «جزیرهٔ بکر کارائیب» شناخته می‌شود. از طرف دیگر، دومینیکن در جزیره هیسپانیولا قرار دارد که بزرگترین جزیره در منطقه کارائیب است و با کوبا و جامائیکا مرز مشترک دارد. جغرافیای دومینیکن شامل کوهستان‌ها، دشت‌ها و سواحل طولانی با شن و دریاچه‌های زیبا است.

♨️  تفاوت تاریخی

تاریخ دومینیکا و دومینیکن نیز از یکدیگر متفاوت است. دومینیکا از سرزمینی استفاده می‌کند که برای اولین بار توسط سرزمینی کارائیبی به نام «کالیب» در سدهٔ پنجم میلادی مسکونی شد. در ادامه، سایر قبایل کارائیبی و اروپاییان نیز وارد این جزیره شدند.

در قرن شانزدهم، دومینیکا تحت حکومت قدرتمند هلندی و سپس فرانسوی قرار گرفت. در نهایت، این جزیره در سال 1978 استقلال خود را از بریتانیا به دست آورد. دومینیکن به طور تاریخی برگرفته از تمدن تاینو است که توسط کلمبوس در سال 1492 کشف شد. در قرن شانزدهم، این سرزمین تحت حکومت اسپانیا قرار گرفت.

در قرن نوزدهم، دومینیکن اسپانیا را ترک کرد و تبدیل به جمهوری مستقلی شد. پس از مدتی از زمان استقلال، دومینیکن مدتی تحت حکومت استعماری امریکا قرار گرفت.

♨️  تفاوت فرهنگی

فرهنگ دومینیکا و دومینیکن نیز از هم جدا است. در دومینیکا، تأثیرات قوی از قبیله‌های کارائیبی، آفریقایی و اروپایی قابل مشاهده است. موسیقی، رقص، هنرهای دستی و غذاهای محلی از جمله فرهنگ این جزیره هستند.

به عنوان مثال، کارناوال دومینیکا که یک جشنوارهٔ سنتی است، با رقص‌ها، موسیقی و پوشش‌های رنگارنگ به شهرت جهانی رسیده است. در دومینیکن نیز فرهنگ تنوع زیادی دارد. با توجه به تاریخ بلند این کشور، تأثیرات فرهنگ اسپانیایی، آفریقایی و تاینو در فرهنگ دومینیکن مشهود است.

مردم دومینیکن موسیقی متنوعی از جمله مرینگه، بچاتا و سالسا را پاسداری می‌کنند. همچنین، غذاهای محلی مانند ماماگوا، سانکوچو و مانگو نیز بخشی از فرهنگ مهم دومینیکن هستند. در جدول زیر تفاوت‌های فرهنگی بین دومینیکا و دومینیکن را مشاهده می‌کنید:

فاکتورهای مقایسه دومینیکا جمهوری دومینیکن
موقعیت کارائیب کارائیب
اندازه 750 کیلومترمربع 48.442 کیلومترمربع
جمعیت 72,737 11,135,451
پایتخت روسو سانتو دومینگو
زبان انگلیسی اسپانیایی
واحد پول دلار شرقی کارائیب پزوی دومینیکن
تولید ناخالصی ملی به ازای هر نفر 6.153 دلار آمریکا 9.797 دلار آمریکا
صنایع اصلی کشاورزی، گردشگری، خدمات مالی فراساحلی گرشگری، کشاورزی، معدن کاری، تولید
بلندترین قله مورن دیابلوتینس (1446 متر) پیکو دورات (3098 متر)
آب و هوا استوایی استوایی
تاریخ استقلال 3 نوامبر 1978 27 فوریه 1844
پیشنهاد برای مطالعه: تحصیل اقتصاد در سوئیس👩‍🎓📚 + بازار کار 2023

✅ از بین دومینیکا و دومینیکن پاسپورت کدام بهتر است؟

dominica passport vs dominican passport -ره پویان عدالت

این سوال پیش می‌آید که پاسپورت دومینیکا و دومینیکن کدام بهتر است. کشور دومینیکن دارای یکی از ضعیف‌ترین پاسپورت‌های جهان است ولی کشور دومینیکا از نظر سفر بدون ویزا دارای پاسپورت قدرتمندی است. برای همین این پاسپورت بسیار محبوب می‌باشد.

در صورتی که می‌خواهید سرمایه‌گذاری کنید تا به وسیله آن برای اخذ پاسپورت دوم درخواست بدهید و همچنین شانس بالایی برای دریافت ویزای توریستی آمریکا یا کانادا را به دست آورید، جزو بهترین انتخاب‌های قانونی برای شما و خانواده‌تان، سرمایه‌گذاری در دومینیکا هست که آسان و در مدت زمان حدودا ۶ ماه انجام خواهد شد.

پس بین دومینیکا و دومینیکن، کشور دومینیکا دارای پاسپورت معتبری است. در جدول زیر می‌توانید فرق بین پاسپورت دومینیکا و دومینیکن را مشاهده کنید.

دومینیکا دومینیکن
پاسپورت قدرتمند پاسپورت ضعیف
سفر بدون ویزا به بیش از ۱۴۰ کشور سفر بدون ویزا به ۶۵ کشور
سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن، انگلستان و روسیه سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن ندارد

پیشنهاد برای مطالعه: رشته ی معماری در آلمان(2023)+تحصیل،کار📕🟣

⭕  معایب پاسپورت دومینیکا

dominica passport defects 1 -ره پویان عدالت

📌  درخواست اخذ شهروندی توسط خود متقاضی ممکن نیست و تنها از طریق وکیل تایید شده دولت درخواست تابعیت پذیرفته خواهد شد.

📌  ضرورت دو دلیجنس و چک امنیتی

📌  اگر سابقه سوء‌پیشینه بین‌المللی داشته باشید درخواست اخذ شهروندی ممکن نیست.

📌  متقاضی اصلی قادر است بعد از دریافت شهروندی و پاسپورت، افرادی مانند پدر، مادر و خانواده خود را به پرونده به عنوان افراد وابسته اضافه بکند.

پس اگر کسی هنگام اخذ شهروندی به عنوان وابسته تعریف شده است و خود نفر اصلی نیست، بعد از صدور پاسپورت، به جز فرزند تازه متولد شده، قادر نخواهد بود فردی را به پرونده خود اضافه بکند پس در این صورت به عنوان یک فرد جداگانه درخواست شهروندی می‌‌دهد.

مثلاً فرزند متقاضی اصلی تحت پوشش پدر، پاسپورت و شهروندی دومینیکا را دارد، حالا بعد از یک سال ازدواج می‌کند.

در این صورت همسر فرزند به واسطه ازدواج با شهروند دومینیکا که خود متقاضی اصلی نباشد نمی‌تواند پاسپورت دومینیکا را دریافت نماید. پس می‌بایست به عنوان یک متقاضی اصلی با پرداخت حداقل ۱۰۰.۰۰۰ دلار به دولت، شهروندی دومینیکا را به دست آورد.

ولی در صورتی که فرزند متقاضی اصلی فرزندی را به دنیا آورد، در این صورت پاسپورت به صورت رایگان به این فرزند تعلق خواهد گرفت.

📌  اگر یک سال از درخواست شهروندی متقاضی اصلی پرونده بگذرد و فرد متقاضی برای پدر، مادر، همسر و فرزندی که قبل از اخذ شهروندی متولد شده است برای پاسپورت درخواست کند، نیاز است دوباره خود نفر اصلی به همراه فرد وابسته که می‌خواهد برای پاسپورت درخواست دهد، برای چک امنیتی و دو دلیجنس اقدام کنند.

📌  جمعیت کشور دومینیکا بسیار اندک است و حدوداً ۷۰/۰۰۰ نفر جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند. این کشور دارای شهرسازی مدرن نیست و مناظر بکر و جاذبه‌های طبیعی این کشور بیشتر مورد توجه است.

پس در صورتی که قصد دریافت پاسپورت دومینیکا را داشته باشید باید در انتخاب خود تجدید نظری بکنید. چون هدف از اخذ پاسپورت دومینیکا، استفاده از ویژگی‌های بی‌نظیر آن مثل سفر بدون ویزا به بیشتر مقاصد مهم دنیا است.

📌  چون که جمعیت دومینیکا کم است به همین دلیل سرمایه‌گذاری در املاک آن را پیشنهاد نمی‌دهیم. چون فروش ملک در کشوری با جمعیت کم و بافت بکر زمان‌بر است. پس سرمایه‌گذاری در صنعت توریسم با توجه به اینکه هدف دولت، ارتقای صنعت گردشگری در این کشور هست گزینه مناسب‌تری می‌تواند باشد.

📌  در صورتی که بیشتر از یک سال از درخواست شهروندی شما بگذرد، شما باید برای هر نفر ۲۵/۰۰۰ دلار اضافه‌تر برای هزینه‌های دولتی برای دریافت پاسپورت پرداخت کنید. پس بهتر است متقاضی از همان اول و یا کمتر از گذشت یک سال برای همه افراد وابسته درخواست شهروندی دهد.

پیشنهاد برای مطالعه: تحصیل فلسفه در سوئیس👩‍🎓2023 (هزینه ها و بازارکار)

✏️  نتیجه‌گیری

دو کشور دومینیکا و دومینیکن تقریباً از لحاظ آوایی و نوشتاری دارای تشابه می‌باشند ولی هر دو کاملاً از نظر فرهنگی، جغرافیایی، پاسپورت، مناسبات اقتصادی حتی واحد پول نیز منحصر به فرد می‌باشند. در صورتی که به دنبال سرمایه‌گذاری در حوزه کارائیب می‌باشید که در ادامه بتوانید پاسپورت دریافت بکنید.

بهترین انتخاب از بین دومینیکا و دومینیکن، پاسپورت دومینیکا هست. براساس رنکینگ جهانی پاسپورت در سال 2023 جزیره دومینیکا رتبه 34 جهان هست که از طریق آن قادر هستید به 145 کشور بدون ویزا به سفر بروید.

همچنین پاسپورت جمهوری دومینیکن جذابیت کمتری دارد و دارای رتبه 75 جهان هست. این موضوع مهم‌ترین فرق دومینیکا و دومینیکن است.

امیدواریم از خواندن این مقاله لذت برده باشید. لطفاً نظرات و سوالات خود را با ما از طریق دیدگاه‌ها به اشتراک بگذارید. 😊

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1402/04/19
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823