مشاوره و ارزیابی رایگان!

5 مزیت تحصیل دندانپزشکی در فرانسه🦷👩‍🎓

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه می‌تواند مزیت های زیادی برای دانشجویان به‌ همراه داشته باشد . باتوجه به اینکه زبان تحصیل‌ دندانپزشکی در این کشور فرانسوی می باشد ، دانشجویان می‌توانند از تحصیل‌ رایگان‌ و کمک‌هزینه‌های دولتی ، بهره‌ ببرند.


دندانپزشکی در فرانسه
  1.  
 
 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 
 

تحصیل‌  به زبان انگلیسی دندانپزشکی در فرانسه

دندانپزشکی در فرانسه

 
   درصورتی‌که به این فکر می‌کنید که تحصیل‌ دندانپزشکی در فرانسه به زبان انگلیسی ممکن می باشد یا نه ؟ جواب کوتاه‌  رهپویان عدالت بله می باشد .
 
   دانشگاه‌هایی که در آن‌ها می‌توانید‌ به زبان انگلیسی تحصیل‌ نمائید بر طبق آمار‌ QS :
 
 
رتبه QS دانشگاه
۲۴۸= دانشگاه پاریس سیته (Université Paris Cité)
۴۹۰= دانشگاه اکس مارسی (Aix-Marseille University)
۵۲۱-۵۳۰ دانشگاه بوردو (University of Bordeaux)
۷۵۱-۸۰۰ دانشگاه کوت دازور (Université Côte d’Azur)
دانشگاه دیدرو پاریس ۷ (Université Diderot Paris 7)
تحصیل دندانپزشکی به زبان انگلیسی در فرانسه 
 

مزیت های تحصیل‌ دندانپزشکی در فرانسه

دندانپزشکی در فرانسه

 
   تحصیل دندانپزشکی در فرانسه می‌تواند مزیت های زیادی برای دانشجویان به‌ همراه داشته باشد . باتوجه به اینکه زبان تحصیل‌ دندانپزشکی در این کشور فرانسوی می باشد ، دانشجویان می‌توانند از تحصیل‌ رایگان‌ و کمک‌هزینه‌های دولتی ، بهره‌ ببرند. همچنین‌ دانشگاه‌های فرانسوی ارائه‌ دهنده دوره‌ دندانپزشکی ، از سطح علمی و کیفیت‌ آموزشی خیلی بالایی‌ در سطح جهان برخوردار‌ می باشند.
 
 
 
بیشتر بخوانید : تحصیل ٪۱۰۰ رایگان در دانشگاه پچ مجارستان😍👌
 
 
 
   کار‌ در حوزه دندانپزشکی در فرانسه ، می‌تواند مزایای‌ ذیل را برای شما به‌ همراه داشته باشد‌ :
 
●به دست آوردن‌ تجارب‌ عمیق و باارزش‌ ، از راه کار کردن در یکی از به‌روزترین کشور‌ها‌ در زمینه پزشکی .
●امکان‌ کسب درآمد تا ۱۰۵۰۶۰ یورو در سال.
●صنعت‌ بهداشت‌ و شیوه های درمانی فرانسه در سال‌های اخیر‌ رشد‌ چشم گیری داشته است‌ .
●کشور فرانسه دارای موقعیت‌های مناسبی برای زندگی ، گردشگری ، تجهیزات‌ پزشکی‌ ، امکانات آموزشی‌ و بهداشتی می باشد .
●سیستم‌ مراقبت‌‌های‌ بهداشتی‌ در این کشور‌ یکی از برترین سیستم‌‌های‌ بهداشتی‌ جهان می باشد . این امکانات به صورت رایگان‌ در اختیار‌ پزشکان‌ و دندانپزشکان قرار خواهد گرفت.
 

 

اسامی دانشگاه‌های رشته دندانپزشکی در فرانسه

دندانپزشکی در فرانسه

   دانشگاه‌های معتبر‌ فرانسه که در رشته دندانپزشکی دانشجو می‌پذیرند ، به شرح ذیل می باشد :
 
دانشگاه محل دانشگاه
دانشگاه بورگوندی شهر دیژون
دانشگاه استراسبورگ شهر استراسبورگ
دانشگاه ساحل آزور (کوت دازور) شهر نیس
دانشگاه رنه دکارت شهر پاریس
دانشگاه تولوز III – پل سابتییر شهر تولوز
دانشگاه وسترن بریتانی شهر برست
دانشگاه نانت شهر نانت
دانشگاه رن شهر رن
دانشگاه لیون شهر لیون
دانشگاه آیکس مارسی شهر مارسی
دانشگاه لورن شهر لورن
دانشگاه مون پلیه شهر مون پلیه
دانشگاه آورن شهر کلرمونت
دانشگاه پاریس در غرب شهر پاریس
دانشگاه لیل شهر لیل
دانشگاه لویی پاستور شهر استراسبورگ
 
دانشگاه‌های معتبر رشته دندانپزشکی فرانسه
 
 
   اغلب این دانشگاه‌ها دارای امکانات و کلینیک‌های تخصصی سطح بالایی می باشند . البته‌ بایستی در نظر داشته باشید که در این لیست بعضی دانشگاه‌ها و مراکز‌ آموزش‌ عالی‌ خصوصی‌ همچنین ذکر‌ شده است‌ که عموما‌ً هزینه‌ تحصیل‌ رشته‌ دندانپزشکی در آن‌ها خیلی زیاد می باشد .
 
 
 
لیست‌ دانشگاه‌های موردتایید وزارت‌ بهداشت‌ ایران در فرانسه در سال تحصیلی ۲۰۲۲ -۲۰۲۳ ، همان لیست‌ دانشگاه‌های موردتایید سال تحصیلی‌ ۲۰۲۱ -۲۰۲۲ می باشد .
 
 

هزینه‌ های تحصیل دندانپزشکی در فرانسه

دندانپزشکی در فرانسه
 
   هزینه تحصیل‌ دندانپزشکی در فرانسه برطبق یورو به شرح پایین می باشد :
 
دانشجویان بین‌المللی دانشجویان بومی مقطع تحصیلی
۲۷۷۰ ۱۷۰ لیسانس
۳۷۷۰ ۲۴۳ فوق لیسانس
۳۸۰ ۳۸۰ دکتری
مخارج تحصیل دندانپزشکی در فرانسه
 
 
   زندگی در فرانسه ، بسته‌ به شهر‌ محل‌ سکونت‌ و سبک‌ زندگی دانشجو ، هزینه‌‌های‌ گوناگونی را دربر خواهد داشت . میان‌ شهرهای مختلف‌ فرانسه ، شهر پاریس ، پایتخت و گرانترین شهر این کشور به شمار می رود . هزینه‌ زندگی در پاریس ، تقریباً ۹۷۰ تا ۱۲۰۰ یورو در ماه می باشد . البته امکان‌ کار حین تحصیل‌ در فرانسه ، برای دانشجویان بین‌المللی از بدو ورود‌ به فرانسه امکان‌پذیر می باشد.
 
 

تحصیل‌ دندانپزشکی در فرانسه و اخذ ویزا

دندانپزشکی در فرانسه

 
   تقریباً ۱۰٪ از متقاضیان ثبت‌نام‌ در رشته‌ دندانپزشکی در فرانسه را دانشجویان بین‌المللی تشکیل‌ داده‌اند . دانشگاه‌های دندانپزشکی فرانسه ، هرساله بالاترین رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهان را کسب می کنند . دانشجویان باید ۳ ماه پیش از ورود‌ به کشور‌ فرانسه ، با مراجعه به نزدیک‌ترین کنسولگری یا سفارت‌ این کشور ، برای درخواست ویزای دانشجویی (VLS -TS) اقدام‌ نمایند. این درخواست‌ می‌تواند شخصاً یا توسط اداره پست ارسال‌ شود‌ .
 
   ویزای فرانسه نه تنها به دانشجویان اجازه‌ زندگی و تحصیل‌ در فرانسه را می‌دهد ، بلکه آن‌ها با داشتن این ویزا ، می‌توانند تا ۹۶۴ ساعت در سال (۲۰ ساعت در هفته) در فرانسه کار‌ نمایند . همچنین این ویزا‌ ، امکان سفر آزادانه‌ به کشور‌های‌ منطقه شینگن را ممکن می کند. هزینه درخواست برای ویزای دانشجویی فرانسه ، ۹۹ یورو می باشد.
 
 

کار‌ بعد از تحصیل‌ دندانپزشکی در فرانسه

دندانپزشکی در فرانسه
 
  رشته دندانپزشکی در کشور‌ فرانسه ، یکی از پردرآمدترین مشاغل‌ این کشور‌ به‌‌ حساب می آید . درصد بالایی از دندان‌پزشکان فارغ‌التحصیل‌ از دانشگاه‌های فرانسه ، می‌توانند در آینده‌ یکی از دندانپزشکان ماهر این کشور‌ شوند‌ . ولی کار‌ بعد از تحصیل‌ در فرانسه ، دارای شرایط خاصی می باشد . فارغ‌التحصیلان حتماً باید دوره‌های ویژه‌ کارآموزی را با نمرات قابل قبول‌ بگذرانند تا بتوانند وارد بازار‌ کار‌ کشور فرانسه شوند و ویزای تحصیلی‌ خویش را به ویزای کاری این کشور‌ تبدیل کنند .
 
 

شرایط‌ کار دندانپزشکی در فرانسه

دندانپزشکی در فرانسه
 
   شرایط‌ کار‌ دندانپزشکی در فرانسه ، برای افراد مختلف ، می‌تواند متغیر باشد . شهر‌هایی‌ نظیر پاریس ، لیون ، نیس ، نانت ، اولوز ، مارسی ، بوردو ، لیل ، تولوز ، استراسبورگ و مون پولیه بهترین‌ شهر‌ها‌ برای دندان‌پزشکان می باشند . همچنین‌ تجربه‌ کار‌ ، با میزان‌ درآمد‌ دندانپزشکان ارتباط مستقیمی خواهد داشت . امکان گذراندن‌ دوره‌‌های‌ داخلی‌ و خارجی‌ برای دندانپزشکان در فرانسه وجود‌ دارد . همچنین‌ آن‌ها از مزایای بازنشستگی‌ و بیمه سلامت‌ برخوردار خواهند شد .
 
 
 

مقدار درآمد‌ دندانپزشکان در فرانسه

دندانپزشکی در فرانسه
 
   دانشجویان بعد از پایان تحصیل‌ دندانپزشکی در فرانسه ، در اوایل کار خود‌ بهتر‌ می باشد که زیر‌ نظر پزشکان باتجربه کار کنند . روز‌های‌ کاری‌ در فرانسه از دوشنبه تا جمعه‌ می باشد و دندانپزشکان بر طبق استاندارد‌ ملزم‌ به ۳۵ ساعت کار در هفته می باشند . مدارک و مراحل‌ اخذ پذیرش‌ از فرانسه را حتماً باید طبق آنچه در سایت‌ دانشگاه آمده ، رعایت‌ نمود . میانگین دستمزد‌ دندانپزشک ۱۰۸۰۶۰ یورو در سال و ۵۲ یورو در ساعت در فرانسه می باشد . متوسط دستمزد‌ یک دندانپزشک بین‌ ۷۲۶۱۷ تا ۱۳۳۲۳۹ یورو می باشد .
 
 
 
دندانپزشکانی که در بخش های دولتی مشغول‌ به فعالیت‌ می باشند ، ۵% بیشتر‌ از‌ دندانپزشکان شاغل در بخش های خصوصی درآمد خواهند داشت .
 
 

نتیجه‌گیری‌ 

دندانپزشکی در فرانسه
 
   کشور فرانسه ، یکی از پیشرفته‌ترین کشورهای جهان می باشد که در زمینه پزشکی‌ و دندان‌پزشکی شهرت‌ بسیاری دارد‌ . دانشگاه‌های دولتی این کشور‌ برای تحصیل‌ ، از اعتبار‌ بالایی در رتبه‌بندی‌های جهانی برخوردار‌ می باشند . همچنین دانشگاه‌های این کشور‌ امکان تحصیل‌ رایگان در فرانسه به زبان فرانسوی را برای متقاضیان مهیا نموده‌اند .
   در این محتوی از موسسه‌ مهاجرتی رهپویان عدالت شما با دانشگاه‌ها و شرایط‌ تحصیل دندانپزشکی در فرانسه ، هزینه‌‌های‌ تحصیل‌ و زندگی در فرانسه و شرایط کار‌ و اقامت بعد از تحصیل‌ دندان‌پزشکان در این کشور‌ آشنا شدیم . که امیدواریم به تمامی سوالات شما در این زمینه پاسخ داده باشیم .
 
 
 
 
🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل دندانپزشکی در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 
 
 

میانگین هزینه تحصیل دندان‌پزشکی در فرانسه چقدر است؟

هزینه تحصیل دندان‌پزشکی در دانشگاه‌های دولتی فرانسه به زبان فرانسوی، حدوداً رایگان می باشد . اما اگر دانشجوی بین‌المللی هستید و تمایل دارید به زبان انگلیسی تحصیل نمائید ، در مقطع لیسانس ۲۷۷۰، در مقطع کارشناسی ارشد ۳۷۷۰ و در مقطع دکتری ۳۸۰ یورو در سال باید پرداخت نمائید.

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه چقدر طول می کشد؟

تحصیل دندانپزشکی در فرانسه شش سال  طول خواهد کشید . سال اول تحصیل دندانپزشکی در فرانسه، مشترک با سال اول تحصیل در رشته پزشکی فرانسه می باشد. 

آیا برای ورود به رشته دندانپزشکی در فرانسه آزمون ورودی باید بدهیم؟

خیر. داوطلبان تحصیل دندان‌پزشکی در فرانسه، بعد از ورود به دانشگاه در سال اول، دوره PASS یا L.AS را می‌گذرانند و در انتهای دوره، در آزمون پایان دوره شرکت می نمایند. بعد از پذیرش در آزمون، می‌توانند به تحصیل خود در این رشته ادامه دهند.

5/5 - (11 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “5 مزیت تحصیل دندانپزشکی در فرانسه🦷👩‍🎓”

  • لاله

    سلام میشه درمورد بورسیه های تحصیلی رشته دندانپزشکی در فرانسه هم توضیحاتی بدین؟🙏🏻

    • لیلا طلیمی

      سلام دوست عزیز اگر به زبان فرانسوی مسلط باشید میتونید از بورسیه تحصیلی استفاده کنید

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823