مشاوره و ارزیابی رایگان!

شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا✅🟠+2023 بورسیه ویزا اقامت

 کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا راه های مناسبی برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم کرده، به طوری که شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا به راحتی انچام می شود ،همچنین در سال‌های اخیر مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از…


شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا

 کانادا به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته و توسعه یافته دنیا راه های مناسبی برای تحصیل دانشجویان خارجی فراهم کرده، به طوری که شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا به راحتی انچام می شود ،همچنین در سال‌های اخیر مهاجرت تحصیلی به کانادا یکی از روش‌های اصلی مهاجرت به این کشور می باشد.

هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر دنیا در آرزوی تحصیل در کانادا و بهره مندی از امکانات پیشرفته تحصیلی و همچنین گرفتن اقامت دائم،  هستند.اگر به فکر تحصیل در کانادا هستید اما اطلاعات کافی در این زمینه ندارید، این مقاله را که راهنمای جامعی برای پاسخ به تمامی سوالات تحصیلی شما است را مطالعه کنید.

 🤔 شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا

اگر بخواهیم خیلی ساده شرایط تحصیل در مراکز آموزشی کانادا را بیان کنیم در درجه اول باید معدل و نمره زبان مورد نیاز هر کالج یا دانشگاه را دارا باشید و در درجه دوم در صورت اقدام برای مقاطع تحصیلات تکمیلی مانند کارشناسی ارشد و دکترای مبتنی بر پژوهش یا همان تزبیس، باید سابقه کار پژوهشی و تحقیقاتی را داشته باشید.

📝 دلایل انتخاب کانادابرای تحصیل :

 • سیستم آموزشی پیشرفته
 • تحصیل مقرون به صرفه
 • تنوع رشته و دانشگاه
 • کار همزمان با تحصیل
 • رتبه ۳ سطح زندگی

👩‍🎓 تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

 تحصیل در کانادا یک انتخاب مهم و تاثیر گذار در زندگی است و شرایط تحصیل در مدارس کانادا کم و بیش یکسان می باشد، اما مدارس کانادا برخلاف ایران بر اساس سن شما را رده بندی می کنند. معمولا مدارس جدولی دارند که با مقایسه سن شما در آن جدول مشخص می‌کنند در کدام پایه می توانیدتحصیل کنید.

 اگر سطح زبان انگلیسی شما ضعیف باشد، تمامی مدارس دوره تقویت زبان دارند که گاهی رایگان و گاهی با شهریه مجزا قابل استفاده اند. سیستم فارغ‌التحصیلی از مدارس کانادا هم سیستم متفاوتی با ایران بوده و براساس واحدهای درسی گذرانده شده در پایه دهم و یازدهم و دوازدهم دبیرستان خواهد بود. نسبت به رشته مورد نظر در دانشگاه باید واحدهای کافی را در مدرسه را طی کنید.

🔵 شرایط و مدارک مورد نیاز پذیرش تحصیلی

مدارک مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی

برای پذیرش تحصیلی در مقاطع دبستان و دبیرستان در کانادا نیازی به داشتن نمره زبان نبوده و  همچنین حداقل معدلی هم برای پذیرش در مدارس کانادا در نظر گرفته نشده است. اما برای گرفتن پذیرش تحصیلی، داشتن نمرات خوب در دروس پایه‌های قبلی مهم بوده و  همچنین بعضی از مدارس کانادا ممکن است برای ارزیابی سطح زبان دانش آموزان، از آنها درخواست مصاحبه کنند.

اگر فرزندانتان کمتر از ۱۸ سال سن را داشته باشند و بدون والدین برای تحصیل به کانادا اقدام کنند، جهت تحصیل در کانادا باید تحت مراقبت و نظارت فرد بالغی در کانادا باشند. این فرد نقش گاردین (سرپرست)یا همان کاستودین دانشجو در کانادا را خواهد داشت و مهم است که کاستودین اقامت دائم یا پاسپورت کانادا را داشته باشد.

📕 تحصیل کالج در کانادا

تحصیل کالج در کانادا

 تحصیل کالج در کانادا ، در کالج‌ها مراکزی وجود دارد که در آن‌ها سیستم آموزشی اغلب به صورت دروس عملی بوده و دروس تئوری کمی را آموزش می دهند. با مدرک دیپلم می‌توانید برای دوره‌های تحصیلی در کالج‌ها اقدام نمایید.

 • مدت زمان تحصیل: ۱ تا ۲ سال
 • حداقل معدل: ۱۲ و بالاتر در دیپلم
 • حداقل نمره زبان: آیلتس ۶ تا ۶.۵ یا معادل آن (امکان پذیرش مشروط وجود دارد)

📒 تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی

تحصیل مقطع کارشناسی در کانادا اولین سطح دانشگاهی است. البته تعدادی از کالج‌ها هم در استان‌های آلبرتا، بریتیش کلمبیا، و انتاریو مقطع کارشناسی را ارائه می‌دهند.

 • مدت زمان تحصیل: ۳ تا ۴ سال
 • حداقل معدل: ۱۳ و بالاتر در دیپلم دبیرستان
 • حداقل نمره زبان: آیلتس ۶.۵ یا معادل آن (امکان گرفتن پذیرش مشروط وجود دارد)

📗 تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کانادا به صورت معمول برای کسب تخصص در رشته تحصیلی دوره کارشناسی ارشد دنبال می‌شود که یا به صورت کورس محور و یا به صورت پژوهش محور برگزار می‌شوند.

 • مدت زمان تحصیل: ۱ تا ۲ سال
 • حداقل معدل: ۱۳ و بالاتر در لیسانس
 • حداقل نمره زبان: آیلتس ۶.۵ یا معادل آن (امکان گرفتن پذیرش مشروط در برخی رشته‌ها وجود دارد)

📘 تحصیل در مقطع دکتری کانادا

تحصیل در مقطع دکتری

تحصیل در مقطع دکتری در کانادا پس از اتمام مقطع کارشناسی ارشد امکان پذیر می باشد و رشته‌های دکترا معمولا پژوهش محور هستند و نیاز به تعیین استاد راهنما دارند.

 • مدت زمان تحصیل: ۳ تا ۵ سال
 • حداقل معدل: ۱۵ و بالاتر در فوق لیسانس
 • حداقل نمره زبان: آیلتس ۶.۵ یا معادل آن

💵 هزینه تحصیل در کانادا

هزینه تحصیل در کانادا

هزینه‌های تحصیل در کانادا بسته به نوع دوره تحصیلی، مدت زمان تحصیل، شهر و موسسه آموزشی متفاوت است. برخی از هزینه‌های رایج برای تحصیل در کانادا به صورت میانگین در اینجا ذکر شده است.

ویزا و اقامت ۱۵۰ دلار کانادا برای هر نفر

محل اقامت ۷۰۰ تا ۱,۲۰۰ دلار کانادا در ماه
پذیرش و مدارک ۱۲۵ دلار کانادا
کتاب و جزوات آموزشی ۳۵ تا ۴۰ دلار کانادا در ماه
حمل و نقل شهری ۸۰ تا ۱۰۰ دلار کانادا در ماه
بلیط هواپیما و سفر ۷۵ تا ۸۵ میلیون تومان تا ونکوور

💰 شهریه تحصیل در کانادا

شهریه تحصیل در کانادا

شهریه تحصیل در کانادا بر حسب دوره تحصیلی، رشته تحصیلی و دانشگاه یا مرکز آموزشی متفاوت می باشد. بنابراین بر حسب اینکه آن مرکز آموزشی دولتی باشد یا خصوصی، روزانه باشد یا شبانه، شهریه‌های متفاوتی دارند. معمولا هزینه تحصیل در دانشگاه‌ها یا مراکز آموزشی خصوصی و یا شبانه بیشتر از مراکز آموزشی دولتی و روزانه است.

😇 بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه تحصیلی در کانادا

اگر این سوال برایتان پیش آمده که آیا می‌توان بورسیه تحصیلی در کانادا را دریافت کرد؟ باید گفت بله و پاسخ مثبت است. دریافت  بورسیه تحصیلی یکی از راه‌های تحصیل رایگان یا کاهش شهریه تحصیلی در کانادا است که به دانشجویان خارجی هم تعلق گرفته و البته اخذ بورسیه تحصیلی کانادا راحت نیست و بیشتر به شرایط تحصیلی هر فرد بستگی دارد.

هزینه زندگی در کانادا ؛ حدودا ۶۰٪ از هزینه زندگی کردن در کانادا را برای اجاره در نظر داشته باشید. با در نظر گرفتن اجاره و هزینه خورد و خوراک در کانادا و سایر هزینه های جانبی مثل حمل و نقل، به طور میانگین برای شهرهای کوچک تر باید هزینه زندگی دانشجویی در کانادا را در حدود ماهیانه ۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار و در شهرهای بزرگ تر ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در نظر گرفت.

💷 تمکن مالی برای کانادا

تمکن مالی

تمکن مالی یکی از مهمترین مدارک لازم برای ویزای دانشجویی کانادا است. در قسمت توانایی مالی ریزه‌‌کاری‌های بسیاری دارد و صرفا آماده کردن چند نامه بانکی و گردش حساب و دیگر اسناد ملکی شما را از لحاظ مالی واجد شرایط دریافت ویزای تحصیلی کانادا نمی‌کند.شما باید حداقل تمکن مالی یک سال هزینه تحصیل و یک سال هزینه زندگی در کانادا را داشته باشید که به طور میانگین بین ۲۵ تا ۴۵ هزار دلار است.اگر متاهل هستید باید هزینه‌های همراهان را نیز برای یک سال محاسبه کنید.

حداقل تمکن مالی مورد نیاز در سال ۲۰۲۳

افرادی که به کانادا سفر می‌کنند هزینه زندگی سالانه
(بدون شهریه)
هزینه زندگی ماهانه
(بدون شهریه)
دانشجو ۱۰,۰۰۰ ۸۳۳
اولین عضو خانواده ۴,۰۰۰ ۳۳۳
هر عضو دیگری از خانواده ۳,۰۰۰ ۲۵۵

📑 دریافت ویزا و اقامت تحصیلی کانادا

 ویزا! بله ویزای کانادا مهمترین و حساس ترین بخش پروژه شماست. برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شرایطی لازم است که در مقالات زیر آن‌ها را توضیح داده‌ایم.

همچنین نیمی از دانشجویان بین‌المللی پس از فارغ‌التحصیلی در کانادا می‌مانند، مشغول به کار می‌شوند و اقامت دائم می‌گیرند. برای گرفتن اقامت دائم کانادا پس از تحصیل از چند روش فدرالی و استانی می‌توانید اقدام کنید که در ادامه مقاله آنها را توضیح می‌دهیم. 

اقامت دائم کانادا فقط در سه ماه!👌

📄 ویزای دانش آموزی کانادا

visa student 1 -ره پویان عدالت

هر ساله دانش آموزان بسیاری از سراسر دنیا برای تحصیل در مدارس کانادا اقدام می‌کنند که اولین مرحله برای این کار اخذ پذیرش تحصیلی از مدارس کانادا و مرحله بعدی اپلای برای ویزای دانش آموزی کانادا می باشد. ویزای دانش آموزی کانادا که در واقع همان ویزای تحصیلی کانادا در مقطع مدرسه می باشد،راه مهاجرت فرزند شما به کانادا است و به واسطه فرزندتان، شما هم می‌توانید ویزای همراه دانش آموزی کانادا را بگیرید و به این کشور مهاجرت کنید.

 ویزای تحصیلی کانادا

برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا شرایطی لازم است که در ادامه به آنها اشاره می‌کنیم:

 • داشتن پذیرش از موسسات آموزشی کانادا
 • ارائه تمکن مالی کافی
 • نشان دادن تای و وابستگی کافی به کشور مبداء
 • قانع کردن آفیسر برای بازگشت به کشور
 • تکمیل مدارک و فرم‌ها
 • عدم داشتن سوء پیشینه
 • سالم بودن از لحاظ جسمی

 ویزای دانش آموزی کانادا

برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا باید شرایط زیر را داشته باشید:

 • داشتن پذیرش از مدارس کانادا
 • داشتن تمکن مالی کافی
 • داشتن حداکثر ۱۸ سال سن
 • قانع کردن آفیسر برای بازگشت به کشور
 • همراه بودن والدین یا کاستودین دانش آموز
 • سالم بودن از لحاظ جسمی

 ویزای همراه کانادا

اگر جزو یکی از ۳ دسته زیر قرار بگیرید، شامل ویزای همراه تحصیلی کانادا به صورت توریستی یا کاری می‌شوید:

 • همسر متقاضی یا دارنده‌ ویزای دانشجویی کانادا باشید
 • فرزند وابسته متقاضی یا دارنده‌ ویزای دانشجویی کانادا باشید
 • والدین متقاضی یا دارنده‌ ویزای دانش آموزی کانادا باشید

✅ویزای کار پس از تحصیل در کانادا

ویزا کاری پس از تحصیل

یکی از مزیت‌های بزرگ مهاجرت تحصیلی به کانادا این است که پس از فارغ‌‌التحصیلی از یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های دولتی/خصوصی کانادا ، نیازی نیست این کشور را ترک کنید و می‌توانید با گرفتن ویزای کار پس از تحصیل در کانادا که به آن Post Graduate Work Permit – PGWP می‌گویند، به مدت حداکثر ۳ سال در کانادا بمانید و کار کنید.

👌اقامت دائم پس از تحصیل در کانادا

اقامت دائم

اگر تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا دارای DLI به اتمام رسانده‌اید و قصد دارید در کانادا بمانید و اقامت دائم کانادا پس از تحصیل بگیرید، این کار از طریق روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا مشترک بین همه استان‌ها یا همان فدرال و همچنین روش‌های استانی اخذ اقامت دائم کانادا امکان پذیر است.

🧐سوالات متداول:

📖 شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

مهم‌ترین شرایط:

 • داشتن نامۀ پذیرش تحصیلی از یک دانشگاه یا کالج موردتایید در کانادا
 • داشتن تمکن مالی
 • مدرک زبان انگلیسی یا فرانسه
 • پُشت‌سرگذاشتن مرحلۀ مصاحبه و بررسی مدارک توسط آفیسر

🟠آیا مهاجرت تحصیلی به کانادابدون مدرک زبان ممکن است؟

داشتن یا نداشتن مدرک زبان و نمره‌ی مدنظر را دانشگاه یا کالج برای شما مشخص می‌کند. این یعنی امکان گرفتن ویزای دانشجویی کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؛ اما داشتن مدرک زبان، یکی از مهم‌ترین روش‌های افزایش شانس گرفتن پذیرش و ویزاست.

با داشتن مدرک زبان، شما نشان می‌دهید که تصمیمتان برای تحصیل جدی است و بهانه‌ای به دستِ آفیسر و دانشگاه برای ایراد گرفتن و رد کردن درخواستتان نمی‌دهید.

📝 چک لیست ویزای تحصیلی کانادا چیست؟

 • نامۀ پذیرش تحصیلی
 • مدارک تمکن مالی (نامۀ بانک، نامۀ اسپانسرشیپ، نامۀ اسکالرشیپ یا فاند تحصیلی)
 • اِستادی پلن (Study Plan)
 • نامۀ CAQ (در صورتی که می‌خواهید در ایالت کِبِک تحصیل کنید)
 • مدارک شناسایی
 • مدرک زبان

📆 چقدر زمان می برد ویزای تحصیلی کانادا برای من صادر شود؟

با  Student Direct Steam یا SDS، بعد از دریافت مشخصات بیومتریک، درخواست مجوز تحصیل ظرف 20 روز آماده خواهد شد. پس از ارسال مشخصات بیومتریک خود به‌همراه مجوز کار به IRCC حدود 8 هفته تا دریافت ویزا طول می‌کشد.

4.8/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1402/03/02
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

10 دیدگاه برای “شرایط اخذ پذیرش و تحصیل در کانادا✅🟠+2023 بورسیه ویزا اقامت”

 • آیدا

  بعد از پایان دوره تحصیلی در کانادا برای اخذ اقامت دائم چه اقداماتی باید انجام بدیم؟

  • وکلای مهاجرتی رهپویان عدالت

   سلام دوست عزیز، اگر تحصیل خود را در یکی از دانشگاه‌ها یا کالج‌های کانادا دارای DLI به اتمام رسانده‌اید و قصد دارید در کانادا بمانید و اقامت دائم کانادا پس از تحصیل بگیرید، این کار از طریق روش‌های اخذ اقامت دائم کانادا مشترک بین همه استان‌ها یا همان فدرال و همچنین روش‌های استانی اخذ اقامت دائم کانادا امکان پذیر است.
   برای اطلاعات بیشتر میتونید با همکارانم در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.💖

 • هاله میرندی

  شرایط اقامت تحصیلی بدون مدرک زبان به چه صورته؟

  • وکلای مهاجرتی رهپویان عدالت

   با سلام دوست عزیز، داشتن یا نداشتن مدرک زبان و نمره‌ی مدنظر را دانشگاه یا کالج برای شما مشخص می‌کند. این یعنی امکان گرفتن ویزای دانشجویی کانادا بدون مدرک زبان وجود دارد؛ اما داشتن مدرک زبان، یکی از مهم‌ترین روش‌های افزایش شانس گرفتن پذیرش و ویزاست.
   با داشتن مدرک زبان، شما نشان می‌دهید که تصمیمتان برای تحصیل جدی است و بهانه‌ای به دستِ آفیسر و دانشگاه برای ایراد گرفتن و رد کردن درخواستتان نمی‌دهید.

 • Hamed

  برای بورسیه تحصیلی در کانادا به چه نمره زبانی نیاز هست؟

  • وکلای مهاجرتی رهپویان عدالت

   سلام دوست عزیز بستگی به مقطع تحصیلی داره که قصد دارین اقدام کنین براش ولی به طور کلی برای تحصیل در کانادا نیاز به آیلتس 6.5 به بالا دارین🙏

 • حورا مقدم

  نامه CAQ چیه؟

  • وکلای مهاجرتی رهپویان عدالت

   سلام دوست عزیز نامه CAQ یا همان گواهی پذیرش کبک، نامه ایست که توسط دولت فدرال کشور کانادا برای اجازه اقامت موقت شما در استان کبک صادر می شود.

 • شیرین معتضد

  شرایط ویزای همراه چیه چطور باید اقدام کنیم براش؟

  • وکلای مهاجرتی رهپویان عدالت

   سلام دوست عزیز برای دریافت ویزای همراه کانادا نیاز هست موارد زیر را در رزومه خود اثبات کنید:
   *اثبات کنید که پس از اتمام تحصیل همسر یا فرزند خود، خاک کانادا را ترک خواهید کرد.
   *اثبات کنید که تمکن مالی کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود در کانادا را دارید که مجزا از هزینه زندگی و تحصیل همسر یا فرزندتان است.
   *از نظر جسمی سالم باشید.
   *سوء پیشینه نداشته باشید.
   برای اطلاعات بیشتر میتونید با همکارانم در ره پویان عدالت تماس بگیرید تا راهنماییتون کنند.💖

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823