مشاوره و ارزیابی رایگان!

🟢 شغل مهندسی کامپیوتر در آلمان 💻 (2022)

  مهندسی کامپیوتر در آلمان؛ شاید‌ کشور‌ آلمان یکی از بهترین‌ کشور‌ها‌ برای شغل‌ مهندسی کامپیوتر نباشد ولی شغل‌ مهندسی کامپیوتر‌ یکی از شغل های مورد نیاز‌ آلمان و از شغل‌‌های‌ پر درآمد‌ این کشور به شمار می‌آید. از هر ۱۰ شغل‌ در آلمان ۱…


مهندسی کامپیوتر در آلمان

 

مهندسی کامپیوتر در آلمان؛ شاید‌ کشور‌ آلمان یکی از بهترین‌ کشور‌ها‌ برای شغل‌ مهندسی کامپیوتر نباشد ولی شغل‌ مهندسی کامپیوتر‌ یکی از شغل های مورد نیاز‌ آلمان و از شغل‌‌های‌ پر درآمد‌ این کشور به شمار می‌آید. از هر ۱۰ شغل‌ در آلمان ۱ شغل مختص مهندسان کامپیوتر است و این یکی از دلایل اصلی مهاجرت کاری مهندسان کامپیوتر به آلمان است.

از دیگر مزایای‌ کار‌ در آلمان می‌توان به تعادل‌ بی‌نظیر بین‌ کار و زندگی در آلمان، اشاره نمود. میانگین حقوق‌ مهندسان کامپیوتر‌ در آلمان ۵۵,۴۴۲ یورو در سال می باشد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: شرایط بی نظیر تحصیل در آلمان

 

موقعیت‌ شغلی مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان

 

مهندسی کامپیوتر در آلمان

 

شغل‌ مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان به سرعت در حال‌ رشد‌ است‌. از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹، تعداد مهندسان کامپیوتر‌ از‌ ۷۰۹,۰۳۳ به ۹۰۱,۰۰۰ نفر‌ افزایش‌ یافته است (حدود ۲۷ درصد افزایش‌ در عرض ۳ سال). این موضوع باعث اول‌ شدن‌ آلمان در رشته مهندسی کامپیوتر‌ در اروپا شده‌ است‌.

آلمان به دلیل رشد سریع در این زمینه‌، با کمبود مهندس کامپیوتر مواجه است. از این رو پذیرای متقاضیان مهاجرت به آلمان می‌باشد.

شهر مونیخ، بهترین مکان برای کار با زبان برنامه نویسی جاوا است! چون در حال حاضر حدود ۱,۵۰۰ موقعیت‌ شغلی برای کار‌ با جاوا وجود دارد، یک سوم از شرکت‌هایی که مهندسان کامپیوتر در مونیخ استخدام می‌شوند از جاوا در سیستم‌ فناوری‌ خود استفاده‌ می‌نمایند.

برلین در میان استارتاپ‌ها محبوبیت‌ زیادی دارد‌ و مکان‌ مناسبی برای کار‌ با “زبان برنامه‌نویسی روبی” می باشد.

شهرت هامبورگ به عنوان یک مرکز‌ تکنولوژی در سال ۲۰۰۱ آغاز شد، زمانی که گوگل دفتر مرکزی خود را در آلمان در شهر‌ هامبورگ راه‌اندازی‌ کرد‌. فیس‌بوک در سال ۲۰۱۰ و ایر بی‌ان‌بی در سال ۲۰۱۱ در این شهر‌ راه‌اندازی‌ شدند. امروزه در آلمان می‌توانید در شرکت‌‌هایی‌ مانند مایکروسافت، توییتر و دراپ باکس هم شغل‌ پیدا‌ کنید‌.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: دریافت ویزای کاری‌ آلمان بی چون و چرا

 

شغل‌ مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان برای مهندسان خارجی‌

 

شغل مهندسی کامپیوتر در آلمان

 

مهندسی کامپیوتر در آلمان؛ مهندسان کامپیوتری که می‌خواهند در آلمان مشغول به کار‌ گردند، حتما باید از شرایط‌ شغلی این رشته در آلمان اطلاعات‌ جامعی داشته باشند. شرایط‌ شغل مهندسی کامپیوتر در آلمان برای مهندسان خارجی در آلمان به شرح‌ زیر می باشد :

صنعت آلمان به طور سنتی تاکید‌ بسیاری بر علم‌ و تکنولوژی داشته است‌. آلمان بالاترین تعداد کارگران مهندسی شاغل و دومین سهم از کارگران مهندسی را در میان تمام کارکنان اتحادیه اروپا داراست.

در حال‌ حاضر ۲۱ درصد از مهندسان در آلمان بیشتر از ۵۵ سال سن دارند و بسیاری از شرکت‌‌ها‌ با مشکلات جدی‌ برای جایگزینی این مهندسان مواجه‌ هستند. بیشترین‌ میزان‌ فرصت‌ شغلی در مهندسی کامپیوتر در آلمان مربوط‌ به مناطق‌ هامبورگ و اشتوتگارت و در شهر‌های‌ برلین و مونیخ است.

مهندسان کشور‌های‌ غیر اتحادیه اروپا می‌توانند از کارت‌ آبی جدید‌ اتحادیه‌ اروپا بهره‌مند گردند که به مهاجران خارجی ماهر حق زندگی و کار‌ در آلمان را می‌دهد. به دلیل کمبود‌ مهندس در این کشور‌، میزان پذیرش مهندسان افزایش‌ پیدا کرده است.

مهندسان کامپیوتر‌ برای دریافت کارت‌ آبی به مدرک‌های ذیل نیاز‌ دارند :

• مدرک دانشگاهی

• قرارداد‌ کاری با حداقل‌ حقوق‌ ۳۹,۶۲۴ یورو در سال

• کارت‌ آبی جدید‌ اتحادیه‌ اروپا یک مجوز به مدت قرارداد کاری‌ شما به اضافه‌ سه ماه معتبر می باشد اما بیشتر از چهار سال اعتبار‌ ندارد‌.

دارندگان کارت‌ آبی می‌توانند این مجوز را تمدید کنند یا بعد از ۳۳ ماه برای اجازه‌ اقامت‌ دائم درخواست دهند. همسران دارندگان کارت‌ آبی بدون هیچ محدودیتی‌ مجاز‌ به کار در آلمان می باشند.

استفاده از عنوان Ingenieur (مهندس) برای یک مهندس کامپیوتر در آلمان دارای مراحل‌ اعتبارسنجی است. شما نمی‌توانید قبل از طی کردن‌ مرحله‌های اعتبارسنجی، از کلمه آلمانی “Ingenieur” (به عنوان مثال در رزومه خود) استفاده‌ نمائید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: شرایط فوق العاده کار در اروپا در سال ۲۰۲۳

 

الزامات زبان برای شغل‌ مهندسی کامپیوتر در آلمان

 

زبان مهندسی کامپیوتر در آلمان

 

مهندسی کامپیوتر در آلمان؛ قبل از همه‌ چیز شرط‌ لازم‌ برای کار‌ در آلمان داشتن مهارت در زبان آلمانی است. میزان مهارت مورد نیاز برای شغل مهندسی در زبان آلمانی به عوامل مختلفی‌ بستگی دارد که شامل‌ موارد‌ زیر می‌باشد :

• میزان معروفیت و بزرگی‌ شرکت یا محل کار

• بین‌المللی بودن‌ یا نبودن شرکت‌ یا محل‌ کار

• شهر یا منطقه‌ صنعتی که در آن مشغول‌ به کار هستید

برای کار‌ در آلمان نیاز به ارائه‌ مدرک قبولی در آزمون‌ زبان دارید. بعد از قبولی در آزمون زبان گواهی با نام‌ GLS برای شما صادر می‌شود‌ که سطح‌ زبان شما را تایید خواهد کرد‌. پیشنهاد می شود‌ برای اولین‌ درخواست‌ شغل مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان، سطح‌ زبان B1 آلمانی را به پایان رسانده باشید.

طول مدت تقاضا به شما این امکان‌ را می‌دهد تا به سطح‌ B2 برسید، که معمولا برای اوایل کار‌ مهندسی کامپیوتر در آلمان سطح‌ خوبی‌ می باشد.

تحصیل‌ رشته‌ مهندسی کامپیوتر در آلمان می‌تواند یک راه‌ سریع‌ و کم ریسک برای مهاجرت به آلمان و کار به‌عنوان یک مهندس‌ کامپیوتر در این کشور باشد.

 

 

چنانچه در مورد شغل مهندسی کامپیوتر در آلمان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد شغل مهندسی کامپیوتر در آلمان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛🖤

5/5 - (52 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823