مشاوره و ارزیابی رایگان!

دریافت %100 اقامت دائم با تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در فرانسه💻

   دانشجویان رشته‌ مهندسی کامپیوتر که در کشور فرانسه تحصیل‌ نموده اند این امکان‌ را خواهند داشت که بعد از تحصیل خود در این کشور اقامت‌ داشته باشند .


مهندسی کامپیوتر در کانادا

 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 

 

 

بازار کار‌ و شرایط‌ تحصیل رشته‌ مهندسی کامپیوتر‌ در فرانسه

مهندسی کامپیوتر در کانادا

   کشور‌ فرانسه علاوه‌ بر اینکه از لحاظ کیفیت‌ آموزش و تحقیقات علمی رتبه‌های‌ بالایی را در سطح جهانی دارد‌ ، کشوری غنی از فرهنگ ، معماری و تاریخ‌ را همچنین به نمایش‌ می گذارد . استفاده‌ از رایانه در زندگی روزمره‌ ما و تأثیر آن بر جامعه ما به صورت پیوسته در حال‌ افزایش‌ می باشد . حضور‌ همه‌ جانبه سیستم‌های‌ کامپیوتری چالش های بسیاری را برای مهندسان کامپیوتر ایجاد‌ می‌کند‌ که حتماً باید به طور پیوسته این سیستم‌ها‌ را برای رفع‌ نیاز‌های‌ رو به رشد‌ بهبود بخشند .

   تحصیل‌ در رشته مهندسی کامپیوتر‌ در دانشگاه های فرانسه ، می تواند نمودی از مفاهیم‌ علمی ، نظری و عملی‌ را به دانشجویان این رشته‌ ارائه‌ نماید. تحصیل‌ در رشته‌ مهندسی کامپیوتر در فرانسه از مناظر گوناگون می تواند جزء‌ بهترین‌ها‌ در دنیا باشد . ترکیب متعادلی از ارائه‌ آموزش‌های‌ تئوری‌ و عملی‌ تضمینی بر کیفیت‌ بالای آموزش دانشجو است .

 

بیشتر بخوانید : معرفی %100 رشته مدیریت در مجارستان🤑

 

   در طول تحصیل مهندسی کامپیوتر‌ در فرانسه دانشجویان در طول تحصیل‌ در مورد الگوریتم ها ، هوش مصنوعی ، سیستم عامل ها ، تئوری‌ محاسبات ، یادگیری‌ ماشین‌ ، مهندسی نرم افزار ، زبان های برنامه‌ نویسی ، مبانی محاسبات ، معماری کامپیوتر و غیره آموزش‌ خواهند دید‌ . ما در این مقاله توضیحات‌ لازم در مورد‌ رشته‌ مهندسی کامپیوتر‌ در فرانسه را ارائه‌ خواهیم نمود . شما می‌توانید‌ با مطالعه‌ این مقاله در مورد تحصیل‌ در فرانسه در رشته‌ کامپیوتر‌ تصمیم‌ گیری نمائید‌ .

   در صورت‌ اینکه بعد از مطالعه‌ این مقاله نیاز به ارائه توضیحاتی در مورد تحصیل‌ در فرانسه داشته باشید ، می توانید از مشاوران موسسه‌ حقوقی مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس مشاوره‌ دریافت‌ نمائید‌ . مشاوره‌های‌ تلفنی این موسسه‌ در راستای ارائه خدمات‌ بهتر‌ به صورت‌ مشاوره‌ تلفنی رایگان‌ ارائه‌ داده می شود‌ .

 

مخارج تحصیل مهندسی کامپیوتر‌ در فرانسه برای دانشجویان ایرانی

مهندسی کامپیوتر در کانادا

   یکی از حقایقی که فرانسه را برای دانشجویان بین‌ المللی جذاب نموده است‌ ، هزینه پایین شهریه در دانشگاه های فرانسه می باشد . با توجه به اینکه دولت فرانسه به دانشجویان داخلی‌ و بین المللی که در دانشگاه های دولتی تحصیل می نمایند یارانه شهریه می دهد ، که موجب می‌ شود در زمان تحصیل در رشته کامپیوتر در فرانسه نگران‌ هزینه های بالای شهریه نخواهید بود‌ .

   برای دانشجویان بین المللی از جمله دانشجویان ایرانی ، هزینه‌ تحصیل در فرانسه در دانشگاه های دولتی از مجموع‌ 450 یورو (544 دلار) تجاوز نخواهد نمود . از سوی دیگر ، دانشگاه های خصوصی‌ رشته‌ مهندسی کامپیوتر شهریه های بالاتری به نسبت‌ دانشگاه های دولتی این حوزه دریافت‌ می کنند ، اما این هزینه‌ها‌ در مقایسه با کشور‌هایی‌ مانند بریتانیا یا ایالات متحده کاملاً‌ مقرون به صرفه می باشد . معمولاً اغلب دانشگاه های خصوصی‌ در فرانسه در رشته‌ مهندسی کامپیوتر بیش‌ از 000 , 16 یورو (372 , 19 دلار) در سال شهریه دریافت‌ نمی کنند .

 

مقدار درآمد‌ رشته مهندسی کامپیوتر‌ در فرانسه

مهندسی کامپیوتر در فرانسه

   فارغ‌ التحصیلان رشته‌ مهندسی کامپیوتر‌ که در این کشور‌ مشغول به کار می شوند ، می توانند با توجه‌ به موقعیت شغلی خویش ، از درآمد های مختلفی نیز برخوردار شوند . میزان‌ درآمد‌ از  500 , 22 یورو تا 600 , 73 یورو در سال متغیر‌ می باشد . میانگین حقوق مهندسان کامپیوتر‌ در فرانسه حدود 800 , 46 یورو در سال می باشد .

   میزان‌ تجربه‌ مهندسان کامپیوتر در کشور‌ فرانسه می تواند تاثیر‌ چشم گیری در میزان دریافتی حقوق آنها بگذارد بدین ترتیب‌ هر مهندس‌ کامپیوتر که دارای تجربه بیشتری باشد ، میزان درآمد بیشتری هم دریافت‌ خواهد نمود‌ . در جدول‌ پائین میزان درآمد‌ مهندسان کامپیوتر در فرانسه با توجه‌ به سال های تجربه آن قرار داده شده است‌ :

 

میزان تجربه میزان درآمد
مهندس کامپیوتر با کمتر از 2 سال تجربه حدود 26,300 یورو در سال
مهندس کامپیوتر با تجربه 2 تا 5 ساله 37,300 یورو در سال
مهندس کامپیوتر با تجربه 5 تا 10 ساله 49,000 یورو در سال
مهندس کامپیوتر با تجربه 10 تا 15 ساله 60,300 یورو در سال
مهندس کامپیوتر با تجربه 15 تا 20 ساله 64,100 یورو در سال
مهندس کامپیوتر با تجربه بیش از 20 سال 70,200 یورو در سال

 

   البته نباید از میزان حقوق مهندسان کامپیوتر بر طبق میزان‌ تحصیلات چشم‌پوشی‌ نمود . فارغ‌ التحصیلان مهندسی کامپیوتر‌ از‌ مقطع کارشناسی ارشد‌ حدوداً 500 , 69 یورو در سال درآمد‌ خواهند داشت ، در حالی که یک مهندس کامپیوتر با مدرک لیسانس حدوداً 100 , 52 یورو در سال درآمد خواهد داشت . مهندسان کامپیوتر‌ که فقط‌ دارای مدرک‌ گواهی‌ هستند ، کمترین‌ میزان دریافتی را در بین مهندسان کامپیوتر‌ در فرانسه خواهد داشت که حدوداً  700 , 32 یورو در سال می باشد .

 

اقامت‌ دائم و تابعیت‌ فرانسه بعد از پایان تحصیل‌ مهندسی کامپیوتر

مهندسی کامپیوتر در فرانسه

   دانشجویان رشته‌ مهندسی کامپیوتر که در کشور فرانسه تحصیل‌ نموده اند این امکان‌ را خواهند داشت که بعد از تحصیل خود در این کشور اقامت‌ داشته باشند . فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر‌ در مدت‌ 1 سال اقامت بعد از تحصیل‌ خود‌ می توانند به جستجوی کار بپردازند و با پیدا کردن‌ کار‌ تحت قانون‌ CDI و در حیطه مهندسی کامپیوتر‌ و انعقاد قرار داد‌ با کارفرما‌ اقامت دائم فرانسه را بعد از 5 سال بدست آورند . البته‌ فارغ‌ التحصیلان می توانند از روش های دیگر قانونی نظیر سرمایه‌ گذاری ، ازدواج و… نیز‌ اقامت‌ خود را امتداد بخشند و به اقامت‌ دائم فرانسه دست یابند .

   برای اخذ‌ تابعیت‌ فرانسه ، فارغ التحصیلان می توانند بعد از سپری‌ شدن 5 سال از اخذ اقامت دائم ، در صورت‌ داشتن دیگر شرایط لازم تابعیت فرانسه را دریافت نمایند بدین ترتیب آنها می توانند پاسپورت‌ فرانسوی داشته باشند و با توجه به قبول تابعیت‌ مضاعف‌ از جانب این کشور‌ می توانند تابعیت‌ فرانسه را علاوه‌ بر تابعیت خویش داشته باشند .

 

نتیجه گیری

مهندسی کامپیوتر در فرانسه

 

   در این مقاله ما به معرفی‌ رشته‌ کامپیوتر‌ در فرانسه پرداختیم . این رشته را از جهات گوناکون بررسی‌ نمودیم و شرایط‌ تحصیل در این رشته‌ در مقاطع تحصیلی گوناگون را بیان‌ کردیم . به طور کلی باید بیان‌ نماییم که رشته‌ مهندسی کامپیوتر با توجه‌ به دیجیتالی شدن‌ محیط اطراف‌ ، روز‌ به‌روز‌ بیشتر مورد‌ توجه قرار گرفته است‌ .

   یکی از مهم‌ ترین دلایلی که فرانسه یک مقصد‌ عالی برای تحصیل‌ در رشته کامپیوتر‌ می باشد ، این است که دانشجویان فرصت کسب تجربه‌ عملی را خواهند داشت . در دانشگاه های فرانسه ، دانشجویان همواره در حال‌ تمرین آنچه می آموزند در کلاس‌های‌ درس‌ خویش می باشند.  ازاین‌رو ، زمانی که فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر‌ وارد بازار کار‌ شوند ، از وظایفی که کارفرمایان به آنها می‌دهند غافل نخواهند شد ، زیرا استادان دانشگاه های مهندسی کامپیوتر‌ در این رشته‌ از قبل دانشجویان را برای هدف‌ شغلی خود آماده‌ نموده اند.

   در مجموع تحصیل در خارج‌ از کشور‌ و به ویژه در فرانسه به شما کمک می‌کند‌ تا یک ذهنیت بین‌ المللی بسازید ، چیزی که بعد از اتمام‌ تحصیل‌ به کارتان خواهد آمد . با توجه‌ به اینکه فرانسه نه تنها مرکز دانشجویان بین المللی ، بلکه‌ به طور‌ کلی‌ گردشگران می باشد ، شما این شانس را خواهید داشت که با افراد‌ با فرهنگ‌ها‌ و پیشینه های گوناگون تعامل داشته باشید .

 

 
 
🟡🔵

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 
 
 

️هزینه تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های خصوصی فرانسه چقدر خواهد شد؟

در دانشگاه های گوناگون ، هزینه تحصیل مختلف خواهد شد اما عموماً کمتر از 16 هزار یورو می باشد.

میانگین حقوق مهندسان کامپیوتر در فرانسه چقدر می باشد؟

حدوداً 46800 یورو در سال می باشد.

️هزینه تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در دانشگاه های دولتی فرانسه چقدر خواهد شد؟

450 یورو در سال می باشد.

5/5 - (21 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “دریافت %100 اقامت دائم با تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر در فرانسه💻”

  • فرشاد

    بعد از فارغ التحصیلی فرانسه میشه راحت تر اقامت دائم گرفت یا آلمان؟

    • لیلا طلیمی

      سلام فرشاد عزیز بعد از اتمام تحصیل در هر دو کشور میتونید برای خودتون کار پیدا کنید و بعد برای اقامت اقدام بفرمایید

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823