مشاوره و ارزیابی رایگان!

بورسیه %100 با تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان👩‍💻👩‍🎓

تحصیل‌ در رشته مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان جزء اولین‌ انتخاب‌های‌ خیلی از دانشجویان بین‌ المللی است که در این مقاله سعی داریم به موضوع‌ تحصیل مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان بپردازیم و در همین زمینه جزئیات بیشتری در خصوص رشته‌ مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان را در اختیار‌ شما عزیزان قرار دهیم .


مهندسی کامپیوتر در آلمان

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🎧

 

صوت مقاله🎶

 
 
 
 

تحصیل‌ رشته مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان

مهندسی کامپیوتر در آلمان
 
   پیشرفت‌های‌ وسیع در زمینه کامپیوتر‌ در دهه های اخیر سبب ایجاد انقلاب‌ دیجیتالی در عصر جدید‌ شده که کامپیوتر‌ها‌ در مرکز‌ این پیشرفت‌ قرار دارند . محاسبات دیجیتال و پردازش آن در زندگی روزمره‌ ما نظیر ماشین‌ ها ، تلفن های همراه و به صورت کلی حوزه‌ ارتباطات امری حیاتی‌ است و در این بین کشور‌های‌ صنعتی روز به‌روز‌ در پیشرفت تکنولوژی‌ و عرصه دیجیتال موفق‌ و فعال می باشند . همین امر‌ باعث شده‌ خیلی از علاقه‌ مندان به حوزه تکنولوژی‌ و کامپیوتر کشورهای صنعتی را برای‌ ادامه‌ تحصیل‌ مهندسی در آلمان رشته کامپیوتر‌ انتخاب نمایند.
   تحصیل‌ در رشته مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان جزء اولین‌ انتخاب‌های‌ خیلی از دانشجویان بین‌ المللی است که در این مقاله سعی داریم به موضوع‌ تحصیل مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان بپردازیم و در همین زمینه جزئیات بیشتری در خصوص رشته‌ مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان را در اختیار‌ شما عزیزان قرار دهیم .
 

 

 پیشنهاد می‌ کنیم بعد از مطالعه‌ این مقاله‌ در صورت بروز‌ هر گونه‌ سوال در خصوص مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان با کارشناسان موسسه‌ رهپویان عدالت پرگاس تماس‌ حاصل فرمائید و از مشاوره‌ رایگان تلفنی بهره‌ ببرید و یا در انتهای این مقاله سوالات و نظرات خود را مطرح نمائید و پاسخ‌ آن را در کمترین زمان‌ ممکن‌ به دست آورید .

 

 

مدارک‌ زبان مورد‌ نیاز تحصیل‌ مهندسی کامپیوتر در آلمان

مهندسی کامپیوتر در آلمان
 
    متقاضیان برای‌ دریافت پذیرش‌ مستقیم از دانشگاه در آلمان در مقاطع دانشگاهی‌ نیاز‌ به ارائه مدرک‌ زبان دارند که مدرک زبان مورد‌ نیاز برای‌ تحصیل‌ در دانشگاه های خصوصی و دولتی با هم مختلف می باشد که در این بخش در قالب یک جدول‌ اطلاعات کامل‌ را برایتان مهیا نموده ایم .
 
 

مقطع تحصیلی

مدرک زبان
کارشناسی اغلب دانشگاه های خصوصی IELTS 6
اغلب دانشگاه های دولتی B1-B2
کارشناسی ارشد اغلب دانشگاه های خصوصی IELTS 6.5
اغلب دانشگاه های دولتی B2
دکتری اغلب دانشگاه های خصوصی IELTS 6.5-7
اغلب دانشگاه های دولتی B2-C1
 

هزینه تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در آلمان

مهندسی کامپیوتر در آلمان
   در آلمان ، اغلب دانشگاه های دولتی آن برنامه‌های‌ تحصیلی‌ را با کمترین هزینه ممکن به دانشجویان و حتی دانشجویان بین المللی ارائه‌ می‌کنند‌ . این تصمیم‌ از سوی دولت‌ آلمان برای‌ کمک به سهولت در دسترسی به آموزش‌ برای‌ تمام اقشار می باشد . ولی در همین حال‌ خیلی از دانشگاه های خصوصی‌ در کنار‌ دانشگاه های دولتی در آلمان فعالیت‌ می کنند که تحصیل‌ در این دانشگاه ها شامل پرداخت شهریه‌ و هزینه است این در حالی‌ می باشد که دانشگاه های خصوصی با ارائه‌ خدماتی کاملاً متفاوت در حال رقابت‌ با دانشگاه های دولتی در آلمان هستند.
 

 

بیشتر بخوانید : شرایط بی نظیر 👌 تحصیل در آلمان (۲۰۲۲)

 

 
   اما دانشگاه های دولتی تحصیل‌ رایگان‌ در آلمان دارند و به طور‌ کلی‌می‌ توان‌ گفت دانشگاه های دولتی هزینه‌های‌ اداری تا 250 یورو در ترم را از دانشجویان دریافت‌ خواهند کرد . البته‌ باید‌ به این موضوع اشاره نمود که بعضی از دانشگاه های دولتی در آلمان هزینه‌ 3000 یورو در سال را به عنوان هزینه تحصیل‌ دریافت‌ خواهند کرد . ولی از سوی دیگر دانشگاه های خصوصی‌ در آلمان در رشته مهندسی کامپیوتر‌ تقریباً  000 . 10 یورو الی 000 . 20 یورو در سال شهریه تحصیل که جزوی از هزینه‌ مهاجرت به آلمان می باشد ، دریافت می کنند .
 

بورسیه تحصیلی رشته مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان

مهندسی کامپیوتر در آلمان
   کشور آلمان در بین دانشجویان بین‌ المللی از شهرت‌ جهانی بخاطر وجود برنامه‌های‌ تحصیلی‌ بدون شهریه‌ برخوردار‌ است که بیشتر این دوره‌ها‌ در دانشگاه های دولتی آلمان قابل دسترس دانشجویان بین‌ المللی می باشد . در حقیقت دانشجویان برای شرکت در برنامه‌های‌ تحصیلی‌ بدون شهریه تنها هزینه‌های‌ ادرای کمی‌ خواهند پرداخت .
 
   بدین‌سبب بیشتر برنامه های تحصیلی‌ در آلمان بدون‌ پرداخت شهریه‌ در اختیار دانشجویان بین‌ المللی قرار می گیرد این در صورتی می باشد که معدود برنامه های تحصیلی‌ در آلمان تنها در بعضی موارد استثنایی شامل‌ بورسیه تحصیلی‌ می‌شود‌ که در زیر بعضی از مناسب‌ ترین و شناخته شده‌ ترین بورسیه های تحصیلی‌ در آلمان را مطرح‌ خواهیم نمود.
 

بورسیه DAAD  یا Deutscher Akademischer Austauschdienst German Academic Exchange Service

 
   این بورسیه هزینه‌ ای در حدود 850 تا 1200 یورو به صورت ما‌هانه‌ برای‌ پذیرفته‌ شدگان پرداخت می کند‌ .
 
 
🟡🔵
 

بورسیه Deutschlandstipendium

 
   این بورسیه به وسیله دولت‌ آلمان به دانشجویان با استعداد تعلق‌ خواهد گرفت و حتی ما‌هانه‌ مبلغ‌ 300 یورو حمایت مالی به دانشجویان با استعداد‌ اعطا خواهد شد .
 
 
🟡🔵
 

بورسیه Konrad -Adenauer -Stiftung (KAS) Scholarships

 
   این بورسیه در مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ و دکتری به مدت‌ یک سال به دانشجویانی بین‌ المللی که سطح‌ B2 زبان آلمانی را دارند اعطا خواهد شد . لازم به ذکر می باشد این بورسیه تحصیلی‌ دارای محدودیت‌ سنی است .
 
 
🟡🔵
 

 برترین دانشگاه‌های مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان

مهندسی کامپیوتر در آلمان
   
   در این بخش سعی داریم برترین دانشگاه های مهندسی کامپیوتر در آلمان را بر طبق شهرت‌ و تحقیقات به شما عزیزان معرفی نمائیم.
 
 
دانشگاه ها رتبه QS در سال 2021
Technical University of Munich 50
KIT, Karlsruhe Institute of Technology 131
Ludwig-Maximilians-Universitat Munchen 63
RWTH Aachen University 145
Technische Universitat Berlin (TU Berlin) 148
Humboldt-Universitat zu Berlin 117
Technical University of Darmstadt 267
Universitat des Saarlandes 451
Rheinische Friedrich-Wilhelms-Universitat Bonn 240
Ruprecht-Karls-Universität Heidelberg 64
 
 
 

درآمد فارغ التحصیل رشته مهندس‌ کامپیوتر‌ در آلمان

مهندسی کامپیوتر در آلمان
   
   در حقیقت از کشور‌ آلمان همواره به عنوان یک کشور‌ مناسب برای‌ مهاجرت کاری یاد‌شده‌ است‌ و خیلی از علاقه‌ مندان در عرصه تکنولوژی‌ توانسته اند به وسیله تحصیل در آلمان و یا بعضاً مسقیماً از شیوه ویزای کاری‌ وارد کشور‌ آلمان شوند . چرا‌که‌ خیلی از شرکت های توسعه‌یافته‌ دارای شرایط‌ خوب‌ در بازار‌ کار مهندسی کامپیوتر در آلمان می باشند . یکی از دستاوردهای کشور‌ آلمان اقتصاد‌ پویا و فعال این کشور می باشد به طوری که فعل الواقع این کشور به عنوان بزرگترین اقتصاد در اروپا و سومین اقتصاد‌ در جهان است .
 
🟡🔵
 
   تعداد‌ بسیاری از شرکت‌های‌ استارت آپی و شرکت های فناوری‌ اطلاعات‌ در کنار‌ شرکت‌های‌ چند ملیتی در زمینه‌ مهندسی کامپیوتر به فعالیت‌ کاری‌ خود ادامه می دهند . همین امر باعث شده‌ برای‌ رقابت بسیار در بین‌ شرکت های و برنامه‌های‌ نوآورانه نیاز‌ به متخصصان فناوری‌ اطلاعات و به ویژه به مهندسان کامپیوتر‌ در حوزه‌های‌ گوناگون افزایش‌ یابد به همین منظور می توان‌ گفت احتمال چشم‌انداز‌ مناسبی از نظر درآمدی پیش‌روی‌ فعالان این رشته می باشد . اما به طور کلی‌ متوسط درآمد مهندس کامپیوتر در آلمان حدوداً 4000 یورو در ماه است .
 

نتیجه‌گیری‌ 

مهندسی کامپیوتر در آلمان
 
از کشور‌ آلمان همواره‌ به عنوان یکی از مقاصد تحصیلی مقرون‌ به صرفه‌ یاد می‌شود‌ و خیلی از علاقه مندان به تحصیل‌ مهندسی کامپیوتر در آلمان به دلایل‌ مختلفی می آیند . ولی باید در نظر داشت که در حال‌ حاضر خیلی از متقاضیانی که از ایران قصد‌ درخواست ویزا دارند مدت زمان‌ خیلی طولانی‌ را باید سپری‌ نمایند تا بتوانند برای‌ مصاحبه‌ و دریافت‌ ویزا‌ اقدام نمایند .
 
🟡🔵
 
   از این رو می توان گفت چنانچه عزیزان تمایل‌ دارند برنامه‌ خود را بر روی کشورهایی که دارای هزینه های کمتری برای‌ تحصیل هستند‌ انتخاب‌ نمایند به کشور‌هایی‌ مانند فرانسه ، اسپانیا ، مجارستان ، چک و . . . مراجعه‌ نمایند . از این رو شما عزیزان می‌توانید‌ بعد از مطالعه‌ این مقاله‌ در صورت ابراز هر گونه‌ سوال‌ با کارشناسان موسسه رهپویان عدالت پرگاس تماس‌ حاصل‌ فرمائید و از مشاوره رایگان‌ تلفنی بهره‌ ببرید و یا در انتهای این مقاله‌ نظرات و ابهامات خود‌ را مطرح نمائید‌ و پاسخ‌ آن را در کمترین‌ زمان ممکن‌ به دست خواهید آورد .
 
 
 
🟡🔵
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 
 

پس از فارغ التحصیلی در رشته مهندسی کامپیوتر چه مدت می توانیم در آلمان بمانیم؟

فارغ التحصیلان رشته مهندسی کامپیوتر می توانند بعد از اخذ مدرک تحصیلی خود به مدت 18 ماه درخواست اقامت بعد از تحصیل نمایند.

هزینه تحصیل مهندسی کامپیوتر در آلمان چقدر است؟

هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی تقریباً 250 یورو در ترم و هزینه تحصیل در دانشگاه های خصوصی تقریباً 10.000 الی 20.000 یورو در سال می باشد.

شرایط پذیرش لیسانس مهندسی کامپیوتر در آلمان چه می باشد؟

تسلط داشتن به زبان آلمانی B1، تسلط به زبان انگلیسیIELTS 6  و ارائه مدرک دیپلم 12 ساله و در بعضی دانشگاه ها ، موفقیت در امتحان ورودی .

5/5 - (12 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

4 دیدگاه برای “بورسیه %100 با تحصیل رشته مهندسی کامپیوتر‌ در آلمان👩‍💻👩‍🎓”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823