مشاوره و ارزیابی رایگان!

🔵🔴زندگی در شهرهای فرانسوی زبان کانادا (2024)

این مقاله برای دادن اطلاعات درمورد نام، تعداد، جمعیت مردم، ویژگی‌های شهرهای فرانسوی زبان کانادا است. کانادا کشوریست سالانه تعداد زیادی مهاجر از سراسر دنیا به خصوص ایران جذب می‌کند که عوامل زیادی مانند آب وهوای خوب، اقتصاد قوی، بازارکار گسترده و مردم خوش برخورد…


🔵🔴زندگی در شهرهای فرانسوی زبان کانادا (2024)

این مقاله برای دادن اطلاعات درمورد نام، تعداد، جمعیت مردم، ویژگی‌های شهرهای فرانسوی زبان کانادا است. کانادا کشوریست سالانه تعداد زیادی مهاجر از سراسر دنیا به خصوص ایران جذب می‌کند که عوامل زیادی مانند آب وهوای خوب، اقتصاد قوی، بازارکار گسترده و مردم خوش برخورد و مهاجرپذیر باعث این محبوبیت شده‌اند. اما با توجه به اینکه این کشور کشوری دوزبانه است برای بسیاری از افراد این سوال ایجاد می‌شود که آیا برای زندگی در کانادا یادگیری هر دو زبان رایج در این کشور یعنی انگلیسی و فرانسوی ضروری است، چند شهر در کانادا وجود دارند که زبان رسمی‌شان فرانسوی می‌باشد؟ فرانسوی زبانان چند درصد مردم عادی و کارفرمایان کانادا را تشکیل می‎دهند؟

در این مقاله، همانطور که در فهرست تیتر موضوعات توضیح داده شده آمده، سعی کرده‌ایم اطلاعات کاملی از شهرهای فرانسوی زبان کانادا به شما ارائه دهیم.

شهرهای فرانسوی زبان کانادا

🔵🔴زندگی در شهرهای فرانسوی زبان کانادا (2024)

ورود فرانسویان به قاره آمریکا و  کشور کانادا به سال 1537 برمی‌گردد. زمانیکه آقای ژاک کارتیه فرانسوی در نزدیکی دهانه رود سنت لوران مستعمره فرانسوی خود را بنا کرد، و پس از آن فرانسوی‌ها نیز به این قاره راه پیدا کردند. در آن زمان بیشتر افراد فرانسوی بخش داخلی کانادا جایی که الان کبک نام دارد را برای زندگی انتخاب کردند، و قسمت‌های دیگر کانادا تحت تسلط بریتانی‌ها بود. امروزه بیشتر مردم کانادا به زبان انگلیسی حرف میزنند و تنها شهری از کانادا که زبان فرانسویی زبان رسمی آن می‌باشد همان شهر کبک است.

پس افراد فرانسوی زبان در این کشور کمتر از افراد انگلیسی زبان هستند اما فرانسوی زبان ها در بسیاری از استان های این کشور اقامت دارند. برای دریافت اقامت و یا کار در قسکت‌هایی که بیشتر مردم فرانسوی زبانند بهتر است به زبان فرانسه مسلط باشید تا بتوانید بدون محدودیت پیشرفت کنید. اما لزوما برای مهاجرت به کانادا نیاز به یادگیری زبان فرانسه ندارید.

کبک (Quebec)
نیوبرانیزویک (New Brunswick)
مونترال (Montreal)
اتاوا (Ottawa)

شهرهای فرانسوی زبان کانادا: کبک

🔵🔴زندگی در شهرهای فرانسوی زبان کانادا (2024)

شهر کبک واقع در کنار رود سنت لارنس در استان کبک، دوازدهمین شهر پرجعیت کانادا با جمعیت 851.000 است. کبک تنها شهر کانادا با زبان رسمی فرانسوی است. شهر اتاوا که توسط ملکه انگلیس به عنوان پایتخت کانادا انتخاب شده نیز در کبک قرار دارد.

آب و هوای شهر کبک، در تابستان، بسایر گرم و مرطوب و در زمستان بسیار سرد است به طوریکه حداقل دما در زمستان منفی 17.6 می‌باشد! که باعث شده جزو شهرهایی با بیشترین میزان بارش برف در کانادا به شمار برود. این شدت از سردی هوا در شهر کبک باعث شده در زمستان، استفاده از سیستم های گرمایشی در منازل، بسیار بالا باشد.

اما تنها ویژگی برجسته این شهر داشتن آب و هوای بسیار سرد نیست بلکه معماری کلاسیک، دیوار‌های تاریخی منحصر‌به‌فرد و زیبای اروپایی‌ این شهر آن را به یکی از زیباترین و ارزشمندترین شهرای کانادا تبدیل کرده است؛ و در سال 1985، این شهر به‌عنوان میراث جهانی یونسکو شناخته شد.

3 پارک ملی با نام‌های، پارک ملی فوریلون، پارک ملی مجمع‌الجزایر می‌نگان و پارک ملی لاموریسی نیز از جذابیت‌های دیگر این کشور هستند. ‌در این پارک‌ها، امکانات متنوعی برای کم‌پینگ، پیاده‌روی و حتی تماشای حیات وحش وجود دارد.

از دیگر جاذبه‌های شهر کبک می‌توان به مکان های تاریخی و موزه های دیدنی آن اشاره کرد.به علاوه اینکه جشنواره‌های زیادی در این شهر برگذار می‌شوند که فضای شادی را برای گردشگران و مردم به ارمغان می‌آوردند. این زیبایی‌ها و مراسمات باعث شده یکی از گردشگری، حمل و نقل و بخش خدمات از منابع اصلی اقتصاد این شهر هستند.

دولت کبک، گواهینامه رانندگی را چه از کشورهای فرانسه زبان باشد و چه انگلیسی زبان، می پذیرد. اما برای افرادی که گواهینامه ایشان از یکی از این دو نوع نمی باشد، می بایست حتماً گواهینامه بین المللی دریافت شود.

در شهر کبک، همه افراد می توانند از سیستم مراقبت پزشکی که در این شهر وجود دارد، بهره مند شوند. این طرح با عنوان پزشکی استانی می باشد که شامل کلیه درمان ها، از جمله انواع درمان های خاصی نظیر جراحی پلاستیک نیز می شود. نکته مهم در این راستا این است که پیش از مراجعه به پزشک، می بایست اطمینان پیدا کرد که آن پزشک، تحت برنامه پزشک استانی قرار دارد یا خیر.

مزایای زندگی در کبک

📍 در شهر کبک، هزینه انرژی برق برای مناطق مسکونی، به نسبت سایر شهرهای آمریکای شمالی، بسیار پایین تر می باشد. 

📍 در شهر کبک، در هر یک از محیط های مختلف این شهر، چه بافت روستایی و چه شهری و چه اجاره مسکن و ملک و از این قبیل موارد، به نسبت سایر شهرهای کانادا، بسیار پایین تر می باشد. 

📍 یکی از زیباترین شهرهای کانادا که می‌توانید تریحات زیادی در ن تجربه کنید.

📍 اگر تنها به زبان فرانسوی تسلط دارید و انگلیسی بلد نیستید از آنجا که بیش از 85 درصد از مردم این شهر در مکالمات روزمره خود از زبان فرانسوی استفاده می‌کنند، می‌توانید در این استان کار پیدا کنید و نیازی به ارائه آیلتس و تافل ندارید.

که البته برعکس این قضیه نیز می‌تواند مشکل ساز باشد  اگر با زبان فرانسوی آشنایی نداریددر تمامی کارهای روزمره از جمله درک علامت های مختلف خیابان ها و جاده ها و حتی پر کردن یک فرم ساده، به مشکل می‌خورید.

شرایط دریافت ویزای توریستی فرانسه 2024🧐💥

شهرهای فرانسوی زبان کانادا: نیوبرانیزویک

🔵🔴زندگی در شهرهای فرانسوی زبان کانادا (2024)

کوچیکترین و کم‌جمعیت‌ترین شهر کانادا با جمعیت 694.700 نفر که در منطقه آنتلانتیک واقع شده است. به دلیل آسان بودن گرفتن پذیش تحصیلی و یا پیشنهاد شغلی در این شهر مقصد اول مهاجران زیادی است که ابتدا از شهری که شرایط آسانتری دارد وارد شده و پس از دریافت اقامت دائم کانادا به استان‌های پرجمعیت و بزرگ کانادا کوچ می‌کنند. آب و هوای این استان به نسبت برخی از استان های دیگر کشور کانادا، معتدل تر می‌باشد به‌علاوه اینکه میزان بارندگی در این استان به قدری زیاد می‌باشد که حتی در تابستان هم میزان زیادی بارندگی دارد.

در ایالت نیوبرانیزویک 35 درصد مردم به زبان فرانسوی صحبت می‌کنند برای همین می‌توان گفت نسبت فرانسوی زبانان به انگلیسی زبانان کمتر است به همین علت بیشتر مهاجران در این شهر بیشتر به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند. از ویژگی‌های فرهنگی مردم این شهر، عشق به شعر و ادب است و حتی مردم این منطقه رقص و آوازهای محلی خاصی دارند.

مزایای زندگی در نیوبرانیزویک

📍 هزینه زندگی در آن ها پایین تر از سایر استان های کشور کانادا می باشد.

📍 نیوبرانزویک دو زبانه است پس اگر نتوانستید سطح فرانسوی خود را به سطح بالایی برسانید می‌توانید با تسلط بر زبان انگلیسی بدون مشکل در این استان زندگی کنید.

📍 نیوبرانزویک را می توان دومین استان مهم فرانسوی زبان در فرانسه خواند.

📍 نرخ بیکاری در نیوبرانزویک ۹.۴% گزارش شده است که عدد از وضعیت نسبتا مناسبی به حساب می‌آید. 

📍 موقعیت‌های شغلی به دلیل جمعیت کم مردم زیاد است

📍 اخذ پذیرش از دانشگاه‌ها از سایر شهرهای کانادا راحت‌تر است

تحصیل+کار مدیریت بازرگانی در کانادا 2024🔵📈

شهرهای فرانسوی زبان کانادا: مونترال

🔵🔴زندگی در شهرهای فرانسوی زبان کانادا (2024)

شهر مونترال با جمعیت بیش از 4 میلیون نفر پس‌ از تورنتو، دومین شهر پرجمعیت کانادا و دومین شهر فرانسوی زبان ‌از پاریس محسوب می‌شود. بیش از 73 درصد از مردم این شهر، به زبان فرانسوی صحبت می کنند. بنابراین یادگیری زبان فرانسه، یکی از الزامات زندگی در این شهر به شمار می‌رود.

با توجه به اینکه یکی از شهرهای استان کبک هست هوا زمستان‌های یخبندان تا تابستان‌های گرم و خنک دارد. دمای هوا در مونترال در زمستان بین 23 تا 27درجه سانتی‌گراد متغیر است و حداکثر دما در تابستان 35 درجه سانتی‌گراد می‌باشد!

در این شهر، محله چینی‌ها، ایتالیایی‌ها، کره‌ای‌ها و انواع محله‌ها برای قومیت‌های دیگر وجود دارد. در هر یک از محله‌ها، مهاجران با قومیت‌های مشابه متمرکز شده‌اند و فعالیت‌های فرهنگی و موسیقیایی و حتی غذاهای مختلف کشور خود را ارائه می‌دهند.

مونترال شهر بسیار مهمی از لحاظ تجارت، صنعت، فرهنگ، معماری و هنر می‌باشد. در خیابان های شهر، می‌توان آثار هنری بسیاری را مشاهده کرد. علاوه بر آن تعداد زیادی گالری‌ هنری و موزه‌ در سرتاسر این شهر وجود دارد. بسیاری از فستیوالها و رخدادهای بزرگ مانند جشنواره آتش‌بازی مونترال و … در این شهر برگذار می‌شود که باعث می‌شود لحظات شادی را در خیابان‌های این کشور تجربه کنید.

هم‌چنین شهر مونترال دارای اماکن تاریخی فراوانی است که هر‌کدام داستان جالب خود را دارند. یکی از جاذبه‌های معروف در این شهر، پارک رویال مونت است. این پارک دارای مسیر‌های پیاده‌روی بکر و مکانی محبوب برای اسکی در زمستان  و دوچرخه‌سواری در تابستان است.

یکی از بزرگترین مراکز هوا فضا در محدوده آمریکای شمالی، در شهر مونترال قرار گرفته است.

مزایای زندگی در مونترال

مونترال از لحاظ کیفیت زندگی در جهان رتبه 50 را دارد

اجاره مسکن متعادل و منصفانه

رایج بودن حمل و نقل در شهر بدون استفاده از خودرو شخصی و استفاده از دوچرخه و وسایل نقلیه عمومی

رتبه دهم، در میان شادترین شهر در جهان

 آمار جرم و جنایت بسیار کم 

دریافت ورک پرمیت کانادا برای ایرانیان✅💼

شهرهای فرانسوی زبان کانادا: اتاوا

🔵🔴زندگی در شهرهای فرانسوی زبان کانادا (2024)

تعداد فرانسه زبانان این شهر تقریبا 37 درصد از جمعیت می‌باشد که به نسبت مونترال و کبک بسیار کمتر است و بیشتر این افراد به هر دو زبان انگلیسی و فرانسه، مسلط هستند. اتاوا در امتداد رودخانه اتاوا واقع شده است و همین رودخانه، عامل اصلی توسعه و آبادانی این شهر می‌باشد. در ابتدا از این رودخانه فقط برای اهداف تجاری استفاده می‌شذ. اما امروزه، این رودخانه یک منبع تولید انرژی الکتریسیته است.

آب و هوای اتاوا در تابستان ها بسیار گرم و در زمستان ها بسیار سرد می باشد. در زمستان، دمای این شهر به منفی 25 درجه سانتی‌گراد و در تابستان، دما تا 37 درجه سانتیگراد افزایش می‌یابد.

هزینه زندگی در شهر اتاوا نسبت به سایر شهرهای کانادا، بالاتر می‌باشد.

پارک های زیاد این شهر، از جاذبه‌های گردشگری و تفریحی شهر اتاوا به شمار می‌روند. 

مزایای زندگی در مونترال

📍 مزیت حقوق و دستمزد بیشتر

📍 شغل‌های رده بالا با مزایای بیشتر

📍 بهره گیری از امتیاز بالاتر در سیستم امتیاز دهی اکسپرس اینتری برای مهاجرت به کانادا

📍 امکان بهره گیری از تحصیلات عالی در دانشگاه‌های معتبر جهان

📍 آمار جرم و جنایت در این شهر بسیار پایین است

📍 از لحاظ درمانی در سطح بالایی قرار دارد. 

📍 دارار بودن سرویس منظم اتوبوس رانی در مسیرهایی مشخص و در مسیرهای تعیین شده، با سرعت و نظمی بالا

📍 در دسترس بودن سیستم تراموا در سرتاسر این شهر 

📍 فرودگاه که پروازهای خارجی و داخلی فراوانی دارد، و یکی از فرودگاه‌های مهم این کشور به حساب می‌آید

📍 کیفیت بسیار بالای، مدارس و مراکز آموزشی 

دریافت ویزای توریستی کانادا چقدر زمان می‌برد؟ ✅🤔

نتیجه‌گیری

کشور کانادا، دارای دو زبان رسمی انگلیسی و فرانسوی می‌باشد. البته در بیشتر نقاط کانادا مردم به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند اما شهرهایی نیز مانند کبک، نیوبرانیزویک، مونترال و اتاوا وجود دارند که تعداد زیادتری از افراد آن با زبان فرانسوی صحبت می‌کنند. کبک بین همه این شهرها بیشترین جمعیت فرانسوی زبان را دارد.

برای دریافت مشاوره رایگان تلفنی درمورد امور مهاجرتی یا ویزا و یا سوال درمورد مقاله شهرهای فرانسوی زبان کانادا یا کارشناسان ما در ره پویان عدالت تماس بگیرید.

021-22892823

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823