مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل + کار رشته ی شیمی در آلمان🧪 2023

رشته ی شیمی در آلمان جزو رشته های علوم پایه و پرطرفداری است که آینده ی بسیار روشنی دارد و متقاضیان خواهان تحصیل و کار در آلمان در رشته ی شیمی می باشند.برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مقاله همراه ما باشید😍. 😊 درباره رشته…


تحصیل + کار رشته ی شیمی در آلمان 2023

رشته ی شیمی در آلمان جزو رشته های علوم پایه و پرطرفداری است که آینده ی بسیار روشنی دارد و متقاضیان خواهان تحصیل و کار در آلمان در رشته ی شیمی می باشند.برای کسب اطلاعات بیشتر تا پایان مقاله همراه ما باشید😍.

😊 درباره رشته شیمی در آلمان

درباره رشته شیمی در آلمان
کشور آلمان  کشوری بسیار پیشرفته و صنعتی، همسو با تکنولوژی های روز دنیا شناخته می شود. این کشور دارای صنایع بسیار بزرگ و پیشرفته ای می باشد که با توجه به کاربرد علم شیمی در این صنایع، رشته شیمی در آلمان از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار شده است. رشته شیمی بررسی کننده مواد شیمیایی مختلف و ترکیبات و ساختار مربوط به آنهاست و از این طریق به تشریح جهان اطراف ما انسانها می‌پردازد.

تحصیل شیمی در آلمان در پنج گرایش متفاوت که هر یک نیز دارای شاخه هایی می باشند، امکان‌پذیر است. رشته شیمی در آلمان جهت تقویت نیروی کار ماهر و متخصص در برترین دانشگاه ها ارائه شده است و دانشجویان پس از فارغ التحصیلی فورا وارد بازار کار مربوطه با درآمد و مزایای سطح بالا می شوند.

فارغ التحصیلان رشته شیمی نه تنها در خود کشور آلمان بلکه در بقیه کشورها نیز مورد استقبال کاری قرار می گیرند و آینده کاری این رشته جهت تحصیل در آلمان و دیگر کشورها روشن و هموار می باشد.

۰ تا ۱۰۰ تحصیل رشته مهندسی شیمی در مجارستان🧪

🤔 شرایط تحصیل در رشته شیمی 

شرایط تحصیل در رشته شیمی

تحصیل در رشته شیمی در آلمان در سه دوره تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری امکان پذیر است. با توجه به این که این کشور نیز مانند بقیه کشورها دارای دانشگاه های دولتی و خصوصی می باشد، هر یک از دانشگاه ها جهت پذیرش دانشجویان شرایطی را مورد توجه قرار می دهند که اطلاع دقیق آنها را با مراجعه به وب سایت رسمی دانشگاه مربوطه می توانید مطلع شوید.

برای تحصیل در همه ی  مقاطع دانشجویان باید مدارکی را آماده سازی کرده و به دانشگاه ارسال نمایند. ارائه مدرک زبان با توجه به نیاز دانشگاه و مدارک تحصیلی قبلی از الزامات اصلی پذیرش در دانشگاه های آلمان جهت تحصیل رشته شیمی در آلمان می باشد.

همچنین بعضی از دانشگاه ها ممکن است دارای شرط معدل برای تحصیل در آلمان در رشته شیمی یا شرایط سنی، گپ تحصیلی باشند که دانشجویان قبل از اقدام برای دریافت پذیرش باید تک تک آنها را مورد توجه و بررسی قرار دهند. در مرحله ی بعد به بررسی رشته شیمی در آلمان در سه مقطع تحصیلی متفاوت می پردازیم.

📙 تحصیل در مقطع کارشناسی شیمی 

تحصیل در مقطع کارشناسی شیمی

اولین دوره تحصیل در آلمان از دوره دبیرستان، دوره کارشناسی است،که برای تحصیل کارشناسی رشته شیمی در آلمان دانشجویان باید حتما دوران دبیرستان خود را به اتمام رسانده باشند و دارای مدرک دیپلم مورد تایید آلمان باشند.

برای تحصیل در دانشگاه های دولتی ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح C1 و جهت تحصیل رشته شیمی در آلمان در دانشگاه های خصوصی ارائه مدرک زبان انگلیسی در سطح IELTS 6.5 مورد نیاز است.

در این دوره دروس تئوری و عملی همزمان با همدیگر ارائه شده و دانشجویان با کسب مهارت و مسئولیت پذیری برای انجام آزمایشات در آزمایشگاه های مختلف آشنا می شوند. مدت آموزش رشته شیمی برای تحصیل کارشناسی در آلمان 4 سال خواهد بود.

📗 تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شیمی در آلمان

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد شیمی در آلمان

تحصیل کارشناسی ارشد شیمی در آلمان برای همه ی متقاضیان با داشتن شرایطی ممکن می باشد. این دوره تحصیلی حدود یک سال و نیم تا دو سال بوده است و دانشجویان با ارائه یک طرح، در طی مدت تحصیل بر روی پروژه خود کار نموده و در انتهای تحصیلات خود در قالب پایان نامه از آن دفاع می کنند.

برای ورود به دوره تحصیل کارشناسی ارشد در آلمان برای رشته شیمی، دانشجویان باید دارای مدرک کارشناسی با معدل بالا، مدرک زبان انگلیسی در سطح IELTS 6.5 و یا مدرک زبان آلمانی در سطح B1 باشند. از برترین گرایشات رشته شیمی در این مقطع تحصیلی می توان به مهندسی بیوشیمی، مهندسی مواد و مهندسی انرژی اشاره نمود.

دانشجویان برای تحصیل در این دوره باید حتما بتوانند انگیزه نامه قوی ارائه دهند و از استادان دوره کارشناسی خود، حداقل دو توصیه نامه دریافت نمایند.

📚 تحصیل دکترای شیمی در آلمان

تحصیل دکتری شیمی در آلمان

تحصیل دکترای رشته شیمی در آلمان یک دوره کاملا” تخصصی است و فارغ التحصیلان این مقطع تحصیلی در رشته شیمی در همه ی دنیا مورد استقبال کارفرمایان صنایع بزرگ قرار می گیرند. برای ورود به مقطع دکترا در آلمان، دانشجویان باید در ابتدا یک استاد راهنما در دانشگاه مربوطه پیدا کنید و نظر مثبت او را جهت دریافت پذیرش از دانشگاه جلب کنید.

پس از ورود به دوره دکترای شیمی، دانشجویان با ارائه پروپوزال روی پایان نامه خود کار کرده و در انتها از آن دفاع می نمایند. ارائه مدرک دوره کارشناسی ارشد با معدل بالا، مدرک زبان انگلیسی در حد IELTS 7 و مدرک زبان آلمانی در سطح B2، همچنین ارائه انگیزه نامه و توصیه نامه تحصیلی از الزامات تحصیل رشته شیمی در آلمان در مقطع دکترا می باشند.

تحصیل+کار رشته مهندسی مواد در آلمان ۲۰۲۳✔

😊 تحصیل رایگان شیمی در آلمان

تحصیل رایگان شیمی در آلمان

یکی از مواردی که باعث شهرت کشور آلمان در بین دانشجویان بین المللی شده است، امکان تحصیل رایگان در آلمان در تمامی دانشگاه های دولتی این کشور بی‌نظیر می باشد. اما تحصیل در این دانشگاه ها دارای شرایطی است که دانشجویان باید آنها را انجام دهند.

از جمله مهم ترین این شرایط می توان به داشتن مدرک زبان آلمانی و اثبات مهارت در این زبان به دانشگاه برای اعطای پذیرش اشاره کرد. زیرا دانشگاه های دولتی آلمان ارائه دهنده تمامی دروس در تمامی مقاطع تحصیلی به زبان آلمانی می باشند و به همین منظور دانشجو باید توانایی و مهارت کافی در این زبان را کسب کرده باشد.

البته دانشجویان باید توجه داشته باشند که در صورت نداشتن مدرک زبان، می توانند ابتدا وارد دوره های زبان برگزار شده در این کشور شوند و با کسب مهارت مورد نیاز، اقدام به دریافت پذیرش از دانشگاه نمایند.

🤩 بورسیه تحصیلی رشته شیمی در آلمان

بورسیه تحصیلی رشته شیمی

دانشگاه های دولتی و خصوصی کشور آلمان مانند دانشگاه های سایر کشورها ارائه دهنده بورسیه های تحصیلی و کمک هزینه های تحصیلی مختلفی به دانشجویان ممتاز و واجد شرایط می باشند. دانشجویان برای دریافت بورسیه تحصیلی آلمان باید توانایی علمی و مهارت زبانی خود را به ثابت کنند و دارای معدل بالا، مقالات چاپ شده یا اختراع و رزومه علمی بسیار خوب باشند.

از جمله این بورسیه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • بورسیه Heinrich Boll ارائه شده به تمام متقاضیان به صورت بورسیه کامل جهت پوشش دهی کل هزینه تحصیل در دوره های کارشناسی ارشد و دکتری
  • بورسیه بایر با تامین هزینه 20,000  هزار یورو ارائه شده به دانشجویان ممتاز مقاطع تحصیلات تکمیلی گرایش های مختلف این رشته
  • بورسیه  EMBL ارائه شده به تمام متقاضیان دوره phd در شیمی
  • بورسیه پست داک دانشگاه درسدن

تحصیل+کار رشته علوم آزمایشگاهی در آلمان۲۰۲۳👨‍⚕️

🤗 بازار کار رشته شیمی در آلمان

بازارکار رشته شیمی در آلمان

همانگونه که گفتیم کشور آلمان یکی از کشورهای بسیار صنعتی و پیشرفته در سطح جهان است که با تمامی تکنولوژی های روز دنیا در حال پیشرفت روز افزون می باشد. شرکت های کارخانجات شیمیایی بسیاری در کشور آلمان در حال فعالیت می باشند و بخش زیادی از درآمد مربوط به این کشور در ارتباط با صادرات مواد شیمیایی است.

پس طبیعی است که کشور آلمان از افراد ماهر و حرفه ای در زمینه علوم شیمی استقبال کند. لذا بازار کار رشته شیمی در آلمان بازار کار عالی و بسیار مناسب است و فرصت های شغلی بسیار با درآمدهای سطح بالایی را پیش روی فارغ التحصیلان رشته شیمی در آلمان قرار می دهد.

با توجه به این که نرخ بیکاری در کشور آلمان نیز در سطح پایینی قرار دارد، شانس کاریابی و اشنغال به کار افراد ماهر و متخصص در زمینه علوم شیمی در آلمان چند برابر می شود و افراد با دریافت ویزای کاری آلمان موفق به دریافت اقامت دائم و تابعیت آلمان می شوند.

بعضی از فرصت های شغلی موجود در این کشور آلمان برای فارغ التحصیلان رشته شیمی شامل موارد زیر میباشد:

  • مسئول هدایت آزمایشگاه در صنایع مختلف شیمیایی
  • تدریس در دانشگاه ها و مدرسه های کشور آلمان
  • همکاری در انجام پژوهش‌های مختلف در شرکت های تحقیقاتی بزرگ
  • مسئول فنی در آزمایشگاه های کنترل کیفیت شرکت های مختلف
  • تعیین کیفیت ماده های شیمیایی در کارخانجات  تولیدی

تمامی فرصت های های شغلی مذکور در کشور آلمان یک فرصت کاری بسیار مناسب و با پرستیژ، با درآمد، حقوق و مزایایی سطح بالا می باشند.

💰 درآمد رشته شیمی در آلمان

درآمد رشته شیمی در آلمان

رشته شیمی در آلمان با توجه به بازار کار عالی این رشته و وجود طیف گسترده ای از مشاغل، در لیست مشاغل با درآمد سطح بالا قرار دارد. افرادی که مدرک دانشگاهی رشته شیمی در آلمان را دارند ،می توانند با حداقل درآمدی حدود 5600 یورو در شرکت ها و صنایع مختلف موجود در این کشور مشغول به کار شوند. افراد متخصص و ماهر در این رشته می توانند به حداقل درآمد حدود 30 هزار یورو در سال و حداکثر حدود 48 هزار یورو دست پیدا کنند.

همه چیز درباره ی تحصیل رشته داروسازی در سوئیس۲۰۲۳👩‍🔬

🙌 نتیجه گیری

در این مقاله همه جوانب تحصیل رشته ی شیمی در آلمان و بازار کار آن نظیر برترین دانشگاه ها،درآمد رشته ی شیمی،تحصیل مقاطع مختلف و تحصیل رایگان و بورسیه های تحصیلی و….را بررسی کردیم.تحصیل در دانشگاه های دولتی با داشتن تسلط بر زبان آلمانی و تحصیل در دانشگاه های خصوصی با داشتن تسلط به زبان آلمانی امکان پذیر است.

 

در صورتی که سوالاتی در رابطه با رشته شیمی در آلمان دارید با مشاورین ما در تماس باشید.        ۲۲۸۹۲۸۲۳-۰۲۱

آیا شما نکات دیگری در مورد رشته شیمی در آلمان میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😉

حداقل درآمد در رشته ی شیمی در آلمان چه قدر است؟

حدود 5600 یورو در ماه است

هزینه تحصیل رشته شیمی در دانشگاه های خصوصی آلمان چقدر است؟

حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار یورو در سال میباشد

5/5 - (11 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823