مشاوره و ارزیابی رایگان!

ویزای کانادا ✌و انواع آن + هزینه + مدارک(2023)

ویزای کانادا گرفتن ویزای کانادا گرفتن ویزای کانادا در حال‌ حاضر بهترین گزینه برای شهروندان ایرانی خواهد بود که برای گرفتن‌ انواع‌ ویزای کانادا احتیاج می باشد درباره‌ ، مدت زمان‌ صدور‌ ، مدارک لازم ، و شرایط و راهنمای نام‌نویسی اینترنتی اطلاعات‌ کافی داشته…


گرفتن ویزای کانادا

ویزای کانادا

گرفتن ویزای کانادا

گرفتن ویزای کانادا در حال‌ حاضر بهترین گزینه برای شهروندان ایرانی خواهد بود که برای گرفتن‌ انواع‌ ویزای کانادا احتیاج می باشد درباره‌ ، مدت زمان‌ صدور‌ ، مدارک لازم ، و شرایط و راهنمای نام‌نویسی اینترنتی اطلاعات‌ کافی داشته باشید . ما در این صفحه بی نظیرترین مشاوره‌ ویزای کانادا را در اختیار‌ شما می گزاریم .  یادآور می شویم که اطلاعات این صفحه طبق آخرین‌ آپدیت و قوانین سفارت‌ کانادا در سال 2022 خواهد بود . 

 

ویزای کانادا

برای ورود به کشور‌ کانادا باید ویزای کانادا را اخذ نمایید . اما‌ ویزای کانادا چه چیزی است ؟ چگونه‌ می توان‌ آن را اخذ‌ نمود ؟ بیشتر کشور‌های‌ جهان به افرادی که می خواهند به این کشور‌ وارد گردند ، ویزا‌ ارائه‌ می دهند . ویزا‌ در حقیقت برگه‌ اجازه‌ اشخاص برای ورود‌ به کشور‌ مورد‌نظر‌ می باشد .

 به عنوان مثال درصورتی‌که بخواهید به کشور‌ آلمان سفر‌ نمائید حتما باید ویزای آلمان را از سفارت‌ این کشور‌ دریافت‌ نمایید .  برای گرفتن ویزای کانادا هم همین روش برقرار‌ می باشد . برای گرفتن این ویزا‌ حتما باید به سفارت‌ کانادا مراجعه نمائید تا موفق‌ به گرفتن ویزای این کشور گردید .

 

اما‌ چگونه ویزا‌ بگیریم ؟

 در ادامه با ما همراه باشید تا کامل ترین اطلاعات‌ در خصوص 0 تا 100 گرفتن ویزای کانادا را در اختیار شما عزیزان قرار دهیم . 

 

گرفتن ویزای کانادا

 

چگونه‌ ویزای کانادا بگیریم ؟

گرفتن ویزای کانادا تضمینی و فوری یکی از پر درخواست‌ ترین ویزا‌ برای ایران تبدیل شده است . برای گرفتن‌ ویزا‌ کانادا و اطلاع از مدارک‌ لازم برای ویزا حتما این مقاله را تا انتها بخوانید .

 ویزا انواع مختلفی دارد که با دقت به قوانین کشور مقصد‌ گرفتن آن کمی متفاوت خواهد بود . به عنوان مثال‌ اگر قصد‌ سفر‌ به کشور‌ ترکیه را خواهید داشت .پای پرواز در فرودگاه ترکیه ویزای این کشور را اخذ‌ خواهید نمود . اما اگر بخواهید به کشور‌های‌ اروپایی سفر نمایید حتما باید از قبل‌ ویزای این کشور‌ها‌ را داشته باشید . 

پس این که چگونه ویزای یک کشور را دریافت نمایید تا حدود بسیاری به قوانین سفارت آن کشور بستگی خواهد داشت . طبیعی است که تمام‌ اینها به روابط سیاسی و دیپلماتیک‌ کشور‌ها‌ نیز‌ بستگی خواهد داشت .

 به عنوان مثال‌ ، برای مهاجرت به کشور ارمنستان حتی احتیاج به گرفتن ویزا هم نخواهید داشت . اما‌ برای ورود به کانادا باید ویزای این کشور‌ را داشته باشید . این کار‌ در حقیقت‌ به اشخاص مختلف این توانایی را خواهد داد تا بتوانند به خاک این کشور‌ وارد گردند . اما‌ این که چگونه‌ می توان‌ ویزا‌ را با ویزاگردی اخذ‌ کرد‌ سؤالی است که در ادامه‌ به آن جواب خواهیم داد‌ . لازم است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید و از مطالب‌ ما استفاده‌ بکنید . 

در ابتدا‌ ممکن خواهد بود این پرسش برای شما پیش‌ بیاید که آیا صفر‌ تا صد را در ایران و تهران می شود انجام‌ داد‌ یا خیر‌ ؟ برای پاسخ به این پرسش تا انتها با ما همراه باشید .

 

گرفتن ویزای کانادا

انواع ویزای کانادا

ویزای کانادا در انواع مختلفی به متقاضیان ارائه‌ می گردد تا به این ترتیب هر کس با هر هدفی که دارد بتوانید به خاک این کشور وارد گردد . هر ویزایی دارای اعتباری مشخص خواهد بود و باید توجه داشته باشید تا قبل‌ از این که اعتبار‌ آن به پایان برسد حتما باید خاک کشور کانادا را ترک نمایید .

 

پیشنهاده بیشتر : خرید ملک در یونان و شرایط استثنایی

 

ویزای توریستی ، تحصیلی‌ ، تجاری ، کاری‌ و . . . از انواع ویزا‌ هستند که هر یک زیر‌ شاخه هایی دارند . ویزای الحاق‌ به همسر‌ کانادا هم از دیگر ویزاهایی خواهد بود که برای اخذ آنها حتما باید اقدام نمایید . این ویزا‌ به وسیله افرادی که همسرشان دارای اقامت دائم و یا شهروندی کانادا است قابل اخذ خواهد بود .

 

گرفتن ویزای کانادا

 

1) ویزای توریستی کانادا

یکی از انواع ویزا‌های‌ کانادا که می توانید برای اخذ آن اقدام‌ بکنید ویزای توریستی می باشد . ویزای توریستی کانادا به متقاضیان این امکان‌ را خواهد داد تا بتوانند در کمترین‌ زمان ممکن‌ مهاجرت خود‌ به این کشور‌ دیدنی را آغاز‌ نمایند . ویزای توریستی انواع متفاوتی را خواهد داشت که با دقت به هدفتان می توانید یکی از آنها را اخذ‌ نمایید .

 

ویزای توریستی کوتاه مدت
این نوع ویزا‌ به شما این امکان را خواهد داد تا به مدت‌ نود روز‌ بتوانید در خاک این کشور‌ اقامت‌ داشته باشید . البته حداکثر اعتبار‌ این ویزا نود روز خواهد بود اما‌ ممکن‌ خواهد بود سفارت‌ ویزای شما را با اعتبار کمتری صادر نماید . این موضوع به انتخاب سفارت‌ بستگی خواهد داشت .

 

ویزای توریستی بلند‌ مدت یا مولتی
 این نوع ویزا‌ هم به شما این توانایی را می دهد تا بتوانید به مدت پنج سال به خاک کشور‌ کانادا رفت و آمد داشته باشید . در هر بار‌ ورود‌ به این کشور می توانید شش ماه سکونت داشته باشید . و پس از آن باید خاک این کشور را ترک‌ نمایید و پس از آن دوباره‌ می توانید وارد کانادا گردید .

 امروزه سفارت‌ تنها ویزای بلند مدت‌ صادر می نماید و نمی توان‌ برای ویزای کوتاه مدت اقدام نمود .  مدارکی را که ارائه می دهید ضامن ویزا‌ شدن شما خواهند شد . سفارت کانادا این ویزا‌ را به افرادی ارائه‌ می نماید که تنها با قصد گردشگری می خواهند وارد این کشور گردند .

 

گرفتن ویزای کانادا

 

2) ویزای تجاری و کاری کانادا

ویزای تجاری و کاری با یکدیگر تفاوتهایی دارند . ویزای تجاری بیشتر به وسیله افرادی قابل گرفتن خواهد بود که قصد‌ سرمایه‌ گذاری و یا ایجاد‌ یک کار را در کشور مقصد‌ دارند . به این ترتیب افراد می توانند ویزای تجاری را اخذ نمود و سفر خود را به کشور‌ مقصد‌ آغاز‌ نمایند .

ویزای کار هم برای افرادی خواهد بود که تصمیم کار‌ در کشور مقصد را دارند . این اشخاص می توانند شغلی را بیابند تا بتوانند بر اساس‌ آن ویزای مورد‌نظر‌ خودشان را اخذ نمایند . این دسته از اشخاص الزاماً باید پس از پیدا‌ کردن‌ شغلی معتبر‌ در کانادا ، از کارفرمای خودشان بخواهند تا بتوانید دعوتنامه ای معتبر داشته باشید .

کارفرما‌ ، دعوتنامه ای معتبر‌ را برای شخص ارسال می نماید و وی می تواند با ارائه‌ این نامه‌ به همراه دیگر مدرک‌ها خود به سفارت؛ ویزای کاری‌ را اخذ نماید . با گرفتن این ویزا‌ می توان به کشور کانادا سفر کرد و در شغل‌ مدنظر فعالیت را آغاز‌ نمود . این روش‌ برای افرادی که قصد مهاجرت را دارند هم بسیار اهمیت خواهد داشت .

 

گرفتن ویزای کانادا

3) ویزای تحصیلی‌ کانادا

یکی دیگر از راههای که شما می توانید به کشور‌ کانادا سفر نمائید ، اخذ ویزای تحصیلی در این کشور‌ خواهد بود . برای گرفتن ویزا‌ حتما باید ابتدا‌ شرایط تحصیلی‌ مناسبی برای گرفتن‌ پذیرش‌ داشته باشید .

 

پیشنهاده بیشتر : کار در کانادا برای ایرانیان ۲۰۲۲

 

ابتدا باید تحقیقات لازم‌ در مورد دانشگاهها و کالج‌هایی‌ که ممکن‌ خواهد بود برای شرایط‌ تحصیل‌ شما مناسب باشند مطالعه نمایید . سپس با مکاتبات‌ و ارسال‌ مستندات مورد‌ احتیاج از کالج‌ مورد‌ نظر پذیرش تحصیلی‌ بستانید .

 این پذیرش می تواند همراه با فاند یا بدون فاند باشد  . پس از اخذ پذیرش‌ تحصیلی‌ حتما باید مدارک لازم برای درخواست‌ ویزا‌ را آماده‌ نمود و طبق روش‌هایی‌ که در این صفحه‌ توضیح داده ایم برای گرفتن ویزا اقدام‌ نمایید .

 

گرفتن ویزای کانادا

مدرک‌ها لازم برای گرفتن ویزای کانادا

در این قسمت سعی خواهیم کرد به صورت‌ کامل مدارکی که برای گرفتن ویزا احتیاج دارید را توضیح دهیم . این توضیحات‌ به مدت زمان 1 ساعت مشاوره‌ حضوری یا تلفنی می تواند برای شما مفید و کاربردی باشد.

پس در ادامه به این موارد‌ نوشته‌ شده کاملا توجه نمایید :

✔اصل پاسپورت با این شرایط که اعتبار کافی برای ویزای 5 ساله را داشته باشد‌ . ارائه پاسپورتهای قدیمی دارای لیبل ویزا نیز‌ کمک فراوانی به شما خواهد نمود .
✔عکس‌ پرسنلی 4 .5 * 3 .5 با پس زمینه‌ سفید
✔داشتن شناسنامه‌
✔تکمیل‌ فرم‌ فردی و خانوادگی برای هر شخص . ما فرم فارسی‌ را در اختیار‌ شما قرارمی گزاریم تا با سهولت بیشتر‌ فرم‌ را تکمیل‌ نمایید .
✔درصورتی‌که با همسرتان مهاجرت می کنید سند‌ ازدواج هم نیاز خواهد بود .
✔چنانچه فرزندانتان شما را همراهی‌ می کنند داشتن گواهی اشتغال‌ به تحصیل نیز حتما باید موجود‌ باشد‌ .
✔ارائه مدارک‌ مالی مثل : گواهی‌ تمکن‌ مالی به زبان انگلیسی و مهر‌ شعبه‌ بین‌ المللی به همراه پرینت گردش‌ حساب شما که میزان درآمد شما را نشان‌ می دهد .(حداکثر اعتبار تمکن‌ و گردش یک   ماه خواهد بود) .
✔داشتن سند ملکی ، گواهی‌ سپرده‌های‌ بلند‌ مدت‌ شما ، داشتن اوراق خرید‌ سهام و یا سند‌ اتومبیل نیز‌ بایستی در پرونده‌ شما برای کمک بیشتر وجود خواهد داشت .
✔ارائه دعوتنامه معتبر از کانادا . اگر ندارید می بایست پس‌انداز مهمان‌سرا در کانادا برای مدت اقامتی که در چهره ها و دستور کار سفر اخبار می دهید را ارائه نمائید .
✔اگر فرزند‌ شما با یکی از والدین خود‌ سفر‌ می نماید ، حتما بایستی رضایت نامه‌ محضری از سوی شخصی‌ دیگری از والدین که در سفر شما را همراهی‌ نمی نماید ارائه گردد .
✔مدارک شغلی کارمندان : این اشخاص باید گواهی اشتغال‌ بکار معتبر‌ به همراه حکم‌ کارگزینی و فیش‌ حقوقی دوماه آخر‌ به همراه سابقه حداقل‌ 3 ماه آخر‌ را ارائه نماید .
✔مدارک‌ شغلی کارفرمایان : ارائه مدارک شرکت‌ شامل‌ آگهی تاسیس ، آگهی‌ تغییرات ، روزنامه های رسمی ، واریزی لیست‌ بیمه کارمندان دوماه آخر‌ به همراه فیش واریزی مالیات‌ شرکت‌ .
✔مدارک شغلی مشاغل آزاد‌ : این افراد چون بسته به نوع شغلشان مدارک مورد نیاز فرق می نماید بهتر است به صورت‌ حضوری و یا تلفنی از مشاوران ما کمک‌ گرفته تا بر‌اساس‌ شغلی که دارند  بتوانیم راهنمایی‌ نماییم .
✔ارائه برنامه سفر‌ برای مدت‌ زمان‌ سفر به همراه رزرو‌ بلیت هواپیما‌ به تاریخ‌ رفت و برگشت‌ شما

 

پیشنهاده بیشتر : خرید ملک در اسپانیا باویزای طلایی

هزینه‌ ویزای کانادا چقدر خواهد شد ؟

 همان طور که می دانید کانادا در ایران سفارت خانه‌ نخواهد داشت و بیشترین‌ هزینه شما برای انگشت نگاری خواهد بود‌ . برای اینکه حتما باید به یکی از کشور‌های‌ همسایه سفر نمایید تا بتوانید این مرحله‌ را پشت سر بگذارید . اینها هزینه های جانبی گرفتن ویزا کانادا می باشند که در همین دسته قرار می گیرد .

اما برای این که بخواهید سفر‌ خودتان به کشور‌ کانادا آغاز‌ نمائید ، می بایست هزینه‌هایی‌ را بپردازد که عبارتند از :

نوع‌ ویزا‌ شرح‌ هزینه‌
ویزای توریستی هزینه‌ ویزای توریستی در مجموع‌ 185 دلار هست که شامل 100 دلار هزینه‌ ویزا‌ و 85 دلار هزینه‌ انگشتنگاریمی گردد . کلیه‌ اشخاص زیر‌ 14 سال و افراد بالای 80 سال از پرداخت هزینه‌ و انجام انگشت نگاری معاف می باشند .افرادی که بین‌ چهارده تا هشتاد سال هستند هزینه ای معادل هشتاد و پنج دلار کانادا را حتما باید بابت‌ هزینه‌ ویزای کانادا بپردازند . این مخارج باید پرداخت گردد و انگشت نگاری نیز انجام‌ گیرد
ویزای تحصیلی هزینه‌ ویزای توریستی در مجموع 235 دلار هست که شامل 150 دلار هزینه ویزا‌ و 85 دلار هزینه انگشتنگاری خواهد بود .
ویزای کاری هزینه‌ ویزای توریستی در مجموع 240 دلار هست که شامل‌ 155 دلار هزینه‌ ویزا‌ و 85 دلار هزینه انگشتنگاری خواهد بود .
 پس فردی‌ که بین 14 تا 80 سن دارد می بایست هزینه‌ ای بالغ‌ بر 185 و پنج دلار کانادا را پرداخت نماید. به این ترتیب‌ شخص‌ می تواند درخواست خود‌ برای گرفتن ویزا‌ را به سفارت‌ ارائه نماید و پس از آن سفر‌ خود‌ را به این کشور زیبا‌ و دیدنی آغاز‌ نماید .

 

گرفتن ویزای کانادا

مراحل‌ گرفتن ویزای کانادا

برای گرفتن ویزای کانادا کافی خواهد بود تا با مشاورین مجرب رهپویان عدالت تماس‌ حاصل نمایید . مشاورین ما در خدمت شما هستند تا در کمترین زمان‌ ممکن‌ به آنچه مورد نظر شماست برسید

 

مشاوره رایگان با رهپویان عدالت

 

با گرفتن ویزای کانادا می توانید به این کشور زیبا‌ و دیدنی مهاجرت نمایید و از جاذبه های بی نظیر‌ آن لذت‌ ببرید .

1 – برای گرفتن ویزای کانادا اولین‌ گامی که باید بردارید ، گرفتن وقت‌ سفارت کانادا خواهد بود . با گرفتن وقت قادر خواهید بود در کمترین زمان‌ ممکن‌ به این مرکز‌ مراجعه‌ نمایید . وقت‌ سفارت به شما این امکان‌ را می دهد تا بتوانید در کمترین زمان‌ ممکن‌ ویزای کشور‌ مقصد‌ را اخذ نمائید .

2 – پس از آن باید برای انگشتنگاری اقدام‌ نمائید . وقت‌ سفارت‌ به شما این امکان‌ را می نماید تا در تاریخ‌ و ساعتی مشخص برای گرفتن ویزای این کشور‌ به سفارت‌ مراجعه نمایید . شما در تاریخ‌ و ساعت مشخص‌ گشته باید با کل مدارک خود‌ به سفارت‌ مراجعه نمایید . تمام مرحله‌های انگشت نگاری و بیومتریک را نیز‌ پشت‌ سر بگذارید .

3 – پس از این مرحله‌ می توانید منتظر جواب سفارت‌ بمانید . سفارت‌ بین‌ پانزده تا سی روز به شما پاسخ خواهد داده شد . البته در برخی‌ موردها مدت‌ زمان‌ جواب دهی بیش از این هم هست . اما به هر حال مدت‌ زمانی طول می کشد تا این پاسخ از سمت سفارت به متقاضیان ارسال‌ گردد .

4 – پس از این که پاسخ سفارت را دریافت‌ نمودید ، در صورتی که این جواب مثبت بود‌ باید به سفارت‌ رجوع کنید . خب هزینه‌ مراجعه مجدد‌ به سفر برابر‌ با هزینه رزرو‌ هتل‌ و خرید بلیت هواپیما به مقصد‌ آنکارا می باشد . سرویس پیکاپ پاسپورت به متقاضیان این امکان را می دهد تا بدون مراجعه‌ حضوری متقاضیان ویزای این کشور‌ را دریافت کنند .

 

گرفتن ویزای کانادا

مدت‌ زمان‌ صدور ویزای کانادا

شاید برای شما مدت‌ زمان‌ صدور ویزای کانادا سوال‌ مهمی خواهد بود که بتوانید برنامه‌ ریزی خوبی برای سفر‌ خودتان داشته باشید .  معمولا از زمان‌ صدور‌ ویزا‌ تا درج‌ لیبل در پاسپورت‌ حدودا دو ماه زمان خواهد برد . 

دقت نمائید که شما ابتدا باید اسناد خود را کامل‌ کنید و اقدام‌ به ترجمه‌ اسناد خود نمایید . پس حتما دقت نمایید که مدارکی را کم و یا زیاد‌ ترجمه‌ نکرده باشید .

✔معمولا درصورتی‌که یک خانواده‌ 3 نفره باشید حدودا یک هفته الی 10 روز در حال‌ عادی‌ زمان‌ لازم‌ می باشد تا پرونده‌ شما با دقت و به صورت آنلاین چیدمان و بازگزاری شود و درخواست‌ شما ثبت گردد ✔پس از ثبت درخواست در حالت‌ عادی شما 30 روز‌ زمان دارید تا برای انجام انگشت نگاری به یکی از دفاتر وک در کشورهای همسایه مراجعه‌ نمایید برای‌اینکه این امکان‌ در ایران وجود ندارد .
✔پس از انجام‌ انگشت نگاری یک رسید‌ به شما تحویل‌ داده می شود و معمولا 3 الی 4 هفته بعد‌ پاسخ ویزای شما از طریق اکانت و ایملی که اعلام‌ کرده اید قابل مشاهده‌ می باشد .( توجه کنید این   ✔زمان‌ حالت معمول‌ سفارت‌ خواهد بود اما در موردهای دیده شده است‌ که جوابدهی سفارت‌ تا 6 ماه هم به طول انجامیده است .پس دلواپس نباشید .)
✔هنگامی که جواب ویزای کانادا مثبت خود‌ را دریافت‌ نمودید 30 روز‌ وقت دارید ویزا خود را برای درج لیبل روادید به دفتر وک در آنکارا تحویل‌ دهید و با اینکه از خدمات‌ پیکاپ ویزای کانادا استفاده نمائید و   در مخارج های خود‌ صرفه‌جویی‌ نمائید .

 

 ما در این قسمت به طور کامل‌ مرحله ها و مدت زمان صدور ویزای کانادا را توضیح نمودیم . در صورتی که نیاز‌ به مشاوره بیشتر داشتید می توانید با کارشناسان رهپویان عدالت از طریق راههای ارتباطی در تماس باشید . 
5/5 - (33 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823