مشاوره و ارزیابی رایگان!

🔹 توضیحات کامل در مورد ویزای همراه کانادا 🔹 (2022)

  کشور‌ کانادا به اشخاص دارای اقامت دائم کانادا و یا مجوز‌ کار اجازه‌ می‌دهد تا خانواده و یا افراد تحت‌ تکفل‌ خود‌ را از روش ویزای همراه کانادا برای مهاجرت به کانادا همراه خود به کشور کانادا بیاورند. همچنین همسر‌ و کودکان می‌توانند از…


ویزای همراه کانادا

 

کشور‌ کانادا به اشخاص دارای اقامت دائم کانادا و یا مجوز‌ کار اجازه‌ می‌دهد تا خانواده و یا افراد تحت‌ تکفل‌ خود‌ را از روش ویزای همراه کانادا برای مهاجرت به کانادا همراه خود به کشور کانادا بیاورند. همچنین همسر‌ و کودکان می‌توانند از طریق این روش از تحصیل در کانادا و کار‌ در کانادا برخوردار شوند. به اضافه اینکه هزینه ویزای همراه کانادا چیزی حدود ۲۳۵ دلار کانادا می باشد.

 

دریافت ویزای همراه کانادا

 

canadavisa1.6 -ره پویان عدالت

 

کشور‌ کانادا برای حمایت از دانشجویان خارجی به خانواده‌ آن‌ها ویزای همراه اعطا می‌نماید. اعطای ویزا‌ به خانواده‌ ، به دانشجو کمک می‌کند تا دوران‌ تحصیل‌ را با کمترین‌ مقدار استرس دوری‌ از خانواده‌ سپری کند. برخی از دانشجویان فقط تمایل‌ دارند تا در کشوری تحصیل‌ کنند که می‌توانند خانواده‌ خود‌ را همراه خودشان داشته باشند.

شما قادر خواهید بود هم‌زمان با اقدام‌ برای دریافت ویزای تحصیلی کانادا، درخواست‌ ویزای همراه را نیز عرضه نمائید . برای این کار‌ باید در نظر‌ داشته باشید که به‌ جز هزینه مربوط به ویزای تحصیلی‌، مخارج ویزای همراه را هم باید بپردازید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: ۳ روش تحصیل رایگان در کانادا

 

شرایط گرفتن ویزای همراه کانادا

 

ویزای همراه کانادا

 

کشور‌ کانادا به شریک زندگی و فرزندانِ متقاضیان تحصیل یا کار در کانادا ، ویزای همراه کانادا را اعطا می‌کند.

شریک‌ زندگی شامل موارد ذیل است :

همسر‌ قانونی‌ فردی که متقاضی تحصیل در کانادا است، باشد‌.
همسر‌ قانونی متقاضی‌ تحصیل‌ در کانادا نباشد، اما بتواند مدرکی که نشان‌ بدهد این زوج به یکدیگر وابسته‌ اند و به مدت‌ حداقل یک‌ سال پیوسته کنار هم و در یک خانه زندگی می‌کردند را ارائه بدهد. این رابطه‌ با رابطه‌ دوستی‌ متفاوت‌ می باشد.

فرزندان وابسته‌ شامل‌ موارد‌ ذیل است :

کمتر از ۲۲ سال سن داشته باشد‌ و ازدواج‌ نکرده باشد.
بالای ۲۲ سال باشد اما به‌دلایلی مانند ناتوانی‌ جسمی یا ناتوانی‌ ذهنی نتواند از عهده‌ مخارج و زندگی خودش برآید.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: کار در کانادا برای ایرانیان

 

مدارک‌ ضروری برای دریافت ویزای همراه کانادا

 

مدارک ویزای همراه کانادا

 

مدارک‌ لازم برای ارائه جهت دریافت ویزای همراه کانادا عبارتند از :

پاسپورت معتبر یا مدارک هویتی
فرم‌ درخواست ویزا‌
مدارک‌ مرتبط با استادی پرمیت یا اجازه‌ تحصیل‌ در کانادا برای متقاضی اصلی
مدارک‌ مرتبط با تمکن‌ مالی متقاضی‌ اصلی (بورسیه ، فاند ، حساب بانکی‌ ، مدرک‌های مالی و …)
مدارک ضروری برای اثبات‌ رابطه‌ شریک‌ زندگی مانند سند‌ ازدواج
مخارج مربوط‌ به فرم‌
آزمایش‌ سلامت پزشکی
عکس‌ بیومتریک
در صورتی که به‌ صورت همزمان برای گرفتن ویزای تحصیلی متقاضی اصلی‌ و ویزای همراه اقدام‌ می‌کنید، حتما باید توجه‌ نمائید که همه مدرک‌ها را هم‌زمان‌ ارائه‌ دهید. مورد دیگر این که متقاضی تحصیل‌ در کانادا در پاسخ به سؤال « آیا مایلید اعضای خانواده را همراه با خود داشته باشید ؟ » در فرم‌ مربوط به ویزای تحصیلی کانادا، بایستی پاسخ مثبت بدهد.

در صورتی که بعد از گرفتن ویزای تحصیلی متقاضی‌ اصلی اقدام به گرفتن ویزای همراه کانادا می‌کنید، حتما باید مدارک‌ مرتبط با استادی‌ پرمیت یا اجازه‌ تحصیل متقاضی اصلی را همراه داشته باشید. توجه نمائید که در این صورت‌ متقاضی‌ اصلی‌ در جواب به پرسش فرم‌ ویزای تحصیلی کانادا مبنی‌ بر « آیا مایلید اعضای خانواده‌ را همراه با خود داشته باشید ؟ » ، بایستی جواب « نه » بدهد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: ویزای کانادا و انواع آن + هزینه + مدارک

 

مخارج ویزای همراه کانادا

 

مخارج ویزای همراه کانادا

 

مخارج ویزای همراه کانادا عمدتا شامل هرینه فرم‌ درخواست‌ ویزای کانادا (۱۵۰ دلار کانادا) و هزینه‌ مربوط به فرایند بیومتریک (۸۵ دلار کانادا) است. مورد دیگر این که برای تحویل مدرک‌ها ضروری است هزینه سفر‌ به کشورهایی که سفارت‌ کانادا در آن دایر می باشد را بپردازید.

به اضافه اینکه ضروری است‌ برای تمکن مالی هزینه‌ای در حدود ۴ هزار‌ دلار کانادا برای اولین همراه در حساب خود‌ داشته باشید. برای همراهان بیشتر از یک نفر ضروری است که هزینه‌ای در حدود ۳ هزار‌ دلار کانادا برای دیگر همراهان در مدرک‌ تمکن مالی ارائه‌ کنید.

به‌عبارت دیگر، اگر شما برای همسر‌ و فرزند‌ زیر ۲۲ ساله‌تان نیاز به ارائه‌ مدرک تمکن‌ مالی دارید، مدرک‌ تمکن‌ مالی حتما باید حداقل‌ ۷ هزار‌ دلار کانادا باشد‌.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: آینده ایده آل با تحصیل در کانادا

 

مدت‌ اعتبار‌ ویزای همراه کانادا

 

اعتبار ویزای همراه کانادا

 

مدت اعتبار ویزای همراه کانادا، به اندازه‌ مدت‌ اعتبار‌ استادی‌ پرمیت یا اجازه تحصیل‌ متقاضی‌ اصلی‌ تحصیل‌ در کانادا می‌باشد. در صورتی که متقاضی اصلی‌ بیشتر از زمان از پیش‌ تعیین‌ شده احتیاج به تحصیل‌ داشته باشد، حتما باید استادی‌ پرمیت خود را تمدید‌ کند. در صورت‌ تمدید استادی پرمیت متقاضی‌ اصلی، می‌توان مدت اقامت دارنده ویزای همراه تحصیلی کانادا را هم به نسبت آن تمدید‌ نمود.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: شاخه تربیت بدنی در کانادا

 

مزایای‌ دارنده‌ ویزای همراه کانادا

 

ویزای همراه کانادا

 

دارنده‌ ویزای همراه کانادا، در صورتی که همسر فرد‌ متقاضی‌ تحصیل در کانادا باشد، می‌تواند برای گرفتن اپن ورک پرمیت اقدام‌ نماید. با دریافت ورک‌ پرمیت کانادا می‌توان به‌صورت تمام‌ وقت در تمام مشاغل کانادا (به‌ جز مشاغل مرتبط با سلامت و مدرسه) مشغول‌ به‌ کار شد.

توجه‌ داشته باشید که دارنده‌ ویزای تحصیلی تنها می‌تواند ۲۰ ساعت در هفته در مشاغل‌ عمومی کار نماید.

دارنده ویزای همراه می‌تواند برای دریافت‌ استادی‌ پرمیت اقدام‌ نماید و در کالج‌‌ها‌ یا دانشگاه‌های کانادا مشغول‌ به‌ تحصیل شود‌. در صورتی که دارنده‌ ویزای همراه کانادا بخواهد در دوره‌‌های‌ آموزشی‌ کمتر‌ از‌ ۶ ماه تحصیل نماید، لزومی به گرفتن استادی‌ پرمیت ندارد.

فرزند‌ کمتر از ۱۸ سال که با ویزای همراه وارد کشور‌ کانادا شده‌ باشد، می‌تواند در مدارس دولتی کانادا به‌صورت رایگان تحصیل نماید. دارندگان ویزای همراه که پدر یا مادرشان اجازه‌ تحصیل در کانادا را دارند، احتیاجی به گرفتن استادی‌ پرمیت برای تحصیل‌ در مدارس کانادا ندارند.

 

 

چنانچه در مورد ویزای همراه کانادا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد ویزای همراه کانادا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

5/5 - (52 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

5 دیدگاه برای “🔹 توضیحات کامل در مورد ویزای همراه کانادا 🔹 (2022)”

 • ملیکا

  چقدر طول می‌کشه ویزای همراه کانادا صادر بشه؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست عزیز. در واقع متقاضی حدود یکماه کاری پس از درخواست ویزای همراه کانادا میتونند این ویزا را دریافت کنند

 • Kamran

  ویزای همراه کانادا همون ویزای والدین کاناداست؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست عزیز در واقع این ویزا به فرزندان کمتر از 22 سال که ازدواج نکرده باشند داده میشود پیشنهاد میکنم یکبار مقاله این مبحث را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه اخذ کنید و یا با همکاران من در مجموعه رهپویان عدالت در ارتباط باشید تا شما را راهنمایی کنن 02122892823

 • مسعود

  سلام من یک دختر ۲۴ ساله دارم، آیا شامل ویزای همراه کانادا میشه؟

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823