مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (55 امتیاز)

بورسیه های تحصیلی کانادا

بورسیه های تحصیلی کانادا

کشور‌ کانادا، از محبوب‌ترین مقصد های مهاجرت تحصیلی است. وجود دانشگاه‌های برتر و امکان‌ دریافت بورسیه و فاند برای تحصیل‌ و زندگی در کانادا از دلایل محبوبیت این کشور برای تحصیل‌ است‌. امکان ادامه تحصیل تا مقطع های فوق دکتری‌ و ارزش مدارک دانشگاهی این کشور‌، از ویژگی های مثبت انتخاب کانادا برای تحصیل است. اگر تصمیم تحصیل در کشور‌ کانادا با دریافت فاند و بورسیه های تحصیلی‌ کانادا دارید، با مشاوران رهپویان عدالت در تماس باشید، در تمام گام ها دریافت پذیرش، بورسیه یا فاند، ویزا‌، اجاره مسکن یا خوابگاه همراه شما هستیم.

کشور‌ کانادا برای حمایت از دانشجویان منتخب و خارجی و حمایت از پژوهش‌هایی که در این کشور صورت‌ می‌گیرد، بورسیه‌های زیادی اعطا می‌کند‌. همچنین دانشجویان در مقطع‌ تحصیلات تکمیلی می‌توانند با استفاده از امکان مکاتبه مستقیم با استادان، درخواست فاند و بورسیه کنند .

 

آنچه در این مقاله خواهید خواند...

فرق بورسیه تحصیلی کانادا با فاند کانادا

هر دوی بورسیه و فاند کمک‌ هزینه تحصیلی‌ هستند. مهم‌ترین تفاوت‌ بورسیه و فاند گروه‌های هدف آن ها است. بورسیه، کمک‌ هزینه تحصیل برای دانشجویان زبده می باشد . درحالی‌ که فاند کمک‌ هزینه تحصیلی برای تحصیل‌ دانش‌جویان کم‌درآمد می‌باشد. بورسیه‌هایی که در ادامه اشاره خواهند شد به دانشجویان برتر‌ تعلق خواهد گرفت .

بورسیه های تحصیلی‌ کانادا برای مقطع‌ کارشناسی

 

بورسیه های تحصیلی کانادا

 

کشور کانادا درجهت حمایت و جذب پژوهشگران برگزیده ، بورسیه‌هایی به آن‌ها اعطا می‌کند. در زیر لیستی از بورسیه‌های تحصیلی‌ جهت تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا گفته شده است.

بورسیه لستر بی پییرسون دانشگاه تورنتو
بورسیه دانشجویان خارجی دانشگاه بریتیش کلمبیا
بورسیه دانشجویان خارجی دانشگاه یورک
بورسیه دانشجویان اینترنشنال ورودی دانشگاه کلگری
بورسیه پرستیژ دانشگاه کارلتون
بورسیه کالج‌ هامبر
بورسیه وینیپگ
بورسیه دانشگاه تورنتو برای ایرانیان

 

پبشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در مجارستان

 

بورسیه لستر بی پییرسون دانشگاه تورنتو کانادا

بورسیه لستر بی پییرسون دانشگاه تورنتو برای دانشجویان خلاق و برتر، یا دانشجویانی که دستاورد‌هایی در سطح دانشگاه داشته‌اند و سرآمد مدرسه‌ بوده‌اند ، می باشد. این بورسیه برای همه رشته‌‌ ها‌ در دانشگاه تورنتو وجود دارد. هر سال حدود ۳۷ نفر‌ را تحت پوشش قرار می‌دهد . بورسیه لستر بی پییرسون همه مخارج های تحصیل از جمله شهریه ، هزینه‌ مربوط‌ به کتاب‌ها ، هزینه‌‌های‌ اضافی‌ و هزینه‌‌های‌ مرتبط به اقامت را برای ۴ سال پوشش می‌دهد.

بورسیه تحصیلی کانادا یا بورسیه لستر بی پییرسون دانشگاه تورنتو به همه دانشجویان خارجی ، حتی دانش‌آموزان خارجی که در کالج‌ها یا مدرسه های کانادا مشغول به تحصیل اند ، تعلق می‌گیرد.

بورسیه آموزشی دانشگاه یورک کانادا

دانشگاه یورک دو بورسیه « رهبران جهانی فردا » یا Global leaders of tomorrow و بورسیه دانشجویان ورودی‌ برجسته بین‌المللی International Entrance Scholarships of Distinction را برای دانشجویان خارجی‌ این دانشگاه درنظر گرفته شده است.

هر یک از این بورسیه‌ها در هر ترم دو نفر‌ را پشتیبانی می‌کنند و در مجموع هر ترم ۴ نفر‌ می‌توانند از بورسیه‌های مربوط به دانشجویان خارجی‌ دانشگاه یورک بهره‌مند گردند.

اطلاعات‌ بورسیه تحصیلی‌ کانادا و مدت زمان پشتیبانی بورسیه‌های دانشگاه یورک حداکثر تا ۴ سال است.
مدت‌زمان پشتیبانی بورسیه‌های دانشگاه یورک حداکثر تا ۴ سال است‌ .

 

چنانچه در مورد بورسیه های تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

بورسیه تحصیلی کانادا در دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا (UBC) هر ساله بیشتر از ۵۰ نفر از دانشجویان خارجی‌ را بورسیه می‌کند‌ و مبلغی حدود ۱۰ میلیون دلار کانادا برای حمایت از دانشجویان هزینه‌ می‌کند . هنگام اقدام برای گرفتن بورسیه از این دانشگاه ، شما نمی‌توانید نوع بورسیه را انتخاب کنید ، بلکه‌ دانشگاه با بررسی‌ شرایط‌ شما ، به شما بورسیه اعطا می‌کند‌.

مدت‌ زمان بورسیه‌های دانشجویان خارجی دانشگاه بریتیش کلمبیا که بورسیه تحصیلی‌ کاناداست ، تا حداکثر ۴ سال می باشد و مقدار کمک‌ هزینه‌ اش به میزان‌ نیاز شما به جمع هزینه‌ شهریه‌ ، هزینه‌ زندگی و شرایط‌ درآمد خانوادگی شما مرتبط است.

 

بورسیه دانشگاه کارلتون کانادا

دانشگاه کارلتون، بورسیه‌ هایی برای پشتیبانی از دانشجویان ورودی‌ خارجی با استعداد‌ دارد. درصورتی‌ که امتیاز‌های مرتبط به پذیرش‌ شما از ۹۵ درصد سایر‌ پذیرفته‌شدگان بهتر باشد‌ ، بورسیه پرستیژ کارلتون Carleton Prestige Scholarships به شما تعلق‌ خواهد گرفت.
ارزش‌ بیشتر‌ بورسیه‌ های دانشگاه کارلتون کانادا بین ۲۰ هزار‌ دلار کانادا تا ۳۰ هزار دلار کانادا است.

 

بورسیه تحصیلی کانادا در دانشگاه کلگری

بورسیه دانشجویان ورودی‌ خارجی‌ دانشگاه کلگری (Calgary International Entrance Scholarships) ، به دو نفر از دانشجویان برتر ورودی هر ساله تعلق می‌گیرد‌ . این بورسیه کمک‌هزینه‌ای به قیمت ۱۵ هزار دلار کانادا است‌ ، که حداکثر تا ۴ سال قابل دریافت‌ است‌ . بورسیه دانشجویان ورودی‌ خارجی دانشگاه کلگری برای تمام رشته‌‌ها‌ در مقطع کارشناسی می باشد.

 

پبشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در یونان

بورسیه تحصیلی‌ وینی پگ کانادا

بورسیه وینی پگ برای رهبران جهانی (Winnipeg President’s Scholarships for World Leaders) ، به دانشجویان خارجی‌ تعلق‌ می‌گیرد که برای نخستین مرتبه وارد یکی از بخش‌‌های‌ دانشگاه شوند. امتیاز پذیرش تقاضاکننده ، باید بالاتر‌ از‌ ۸۰ درصد بقیه پذیرفته‌شدگان باشد‌ .

این بورسیه در دوره کارشناسی و تحصیلات تکمیلی به متقاضیان واجد شرایط تعلق می‌گیرد‌ . هرسال حدود ۵۳ نفر که توانایی رهبری‌ در فعالیتی را نشان‌ دهند ، واجد بدست‌آوردن این بورسیه اند.

 

بورسیه تحصیلی کالج هامبر در کانادا

بورسیه کالج‌ هامبر برای دانشجویان خارجی‌ (Humber College International Entrance Scholarships) برای تمام دانشجویان ورودیست که امتیاز قبولی آن‌ها بیشتر از ۸۰ باشد . با این بورسیه همه یا بخشی از شهریه‌ تحصیلی‌ اشخاص پوشش داده می‌شود. میزان این بورسیه بین‌ ۱۵۰۰ تا ۴۰۰۰ دلار کانادا است که با توجه به میانگین مقطع کالج شما تعیین‌ می‌شود.

 

بورسیه دانشگاه تورنتو برای ایرانیان در دوره کارشناسی

دانشگاه تورنتو به یاد صانحه هوایی‌ پرواز‌ اوکراین PS752 که در آن ۲۷۲ مسافر‌ کشته شدند و ۸ نفر از آن کشته‌شدگان دانشجویان ایرانی دانشگاه تورنتو بودند ، به ایرانیان بورسیه اعطا می‌کند. این بورسیه در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری‌ هم قابل دریافت می باشد . ارزش‌ پولی کمک‌هزینه این بورسیه نسبت به میزان‌ درآمد‌ و نیاز دانشجویان تعیین می‌شود.

 

بورسیه های تحصیلی‌ کانادا برای مقطع‌ ها کارشناسی ارشد‌ و دکتری

 

بورسیه های تحصیلی کانادا ارشد

 

بورسیه‌های تحصیلی‌ کانادا برای متقاضیان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد‌ در کانادا ، دکتری در کانادا و فوق دکتری‌ در کانادا) عبارت اند از:

بورسیه تحصیلات تکمیلی ونییر
بورسیه مقطع دکتری‌ پییر الیوت ترودو
فلوشیپ تحصیلات تکمیلی دانشگاه منیتوبا
بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلگری
بورسیه مقطع‌ کارشناسی دانشگاه واترلو
بورسیه تحصیلات تکمیلی کانادا
بورسیه بانتینگ
بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی NSERC
بورسیه تحقیقاتی‌ IDRC
فاند اکولوژیکی
بورسیه دانشگاه تورنتو برای ایرانیان

بورسیه تحصیلات تکمیلی ونیر کانادا

یکی از بورسیه های تحصیلی کانادا، بورسیه تحصیلات تکمیلی ونیر کانادا (Vanier CGS) ، در مقطع‌ دکتری (یا مقاطع ترکیبی مانند MA/PhD یا MD/PhD) با قصد تبدیل کردن‌ کانادا به قطب پژوهش و تحصیلات تکمیلی به متقاضیان اعطا می‌شود. متقاضیان می‌توانند دانشجویان مقیم در کانادا ، شهروندان کانادایی و دانشجویان خارجی که توسط یک موسسه‌ برای گرفتن این بورسیه معرفی شده‌اند، باشند.
کمک‌هزینه بورسیه تحصیلات تکمیلی ونیر در سال ۵۰ هزار دلار کانادا است. مدت‌ زمان پشتیبانی این بورسیه تحصیلی کانادا ۳ سال است.

رشته‌هایی که می‌توانند برای گرفتن بورسیه ونیر که یکی از بورسیه های تحصیلی کاناداست، اقدام‌ کنند عبارت اند از :

علوم طبیعی‌
تحقیقات مهندسی
تحقیقات سلامت‌
علوم انسانی
علوم‌ اجتماعی‌

چنانچه شما در زمینه‌ روانشناسی بالینی تحقیقات باکیفیت و فراوانی انجام داده باشید ، قادر خواهید بود برای دریافت بورسیه ونیر Vanier CGS اقدام‌ کنید .

 

فلوشیپ تحصیلات تکمیلی دانشگاه منیتوبا کانادا

 

بورسیه های تحصیلی کانادا

 

فلوشیپ تخصصی دانشگاه منیتوبا در مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ و دکتری ، براساس شایستگی (merit -base) به متقاضیان داده می‌شود . این فلوشیپ برای مقطع کارشناسی ارشد کمک‌هزینه ۱۴ هزار دلار کانادا و برای مقطع دکتری‌ ، ۱۸ هزار دلار کانادا داده می‌شود.

مدت‌زمان پوشش فلوشیپ تحصیلات تکمیلی دانشگاه منیتوبا در دوره کارشناسی ارشد حداکثر دو سال و در دوره دکتری تا ۴ سال است .

کمک‌هزینه دوره دکتری‌ پییر الیوت ترودو کانادا
کمک‌هزینه دوره دکتری پییر الیوت ترودو Pierre Elliot Trudeau Foundation Doctoral Scholarships برای دانشجویان خارجی دوره دکتری در کانادا است. دانشجویانی که کشور‌ مبدا آن‌ها، جزو کشور‌ های‌ در حال توسعه باشد ، از اولویت بالاتری برای گرفتن این بورسیه برخوردار هستند.
کمک‌هزینه دوره دکتری پییر الیوت ترودو (Pierre Elliot Trudeau Foundation Doctoral Scholarships) ، که بورسیه تحصیلی کاناداست حداکثر به ۱۵ نفر‌ در سال اعطا می گردد .

افرادی که می‌خواهند برای دریافت این بورسیه اقدام کنند حتما باید تحصیلات‌شان در زمینه علوم‌ اجتماعی‌ و انسانی باشد‌ و در یکی از زمینه‌هایی که در پایین اشاره میشود، فعالیت کند‌ :

حقوق‌ بشر‌
شهروند مسئولیت‌پذیر
مردم و محیط کانادا
جایگاه‌ کانادا در جهان

 

بورسیه عالی دوره کارشناسی ارشد‌ دانشگاه واترلو کانادا

یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی کانادا، بورسیه عالی کارشناسی ارشد دانشگاه واترلو (University of Waterloo Master’s Awards of Excellence یا IMAE) ، به دانشجویان کارشناسی ارشد در کانادا که تحصیل آن ها پژوهش‌ محور باشد تعلق می‌گیرد .

کمک‌ هزینه بورسیه عالی کارشناسی ارشد دانشگاه واترلو (University of Waterloo Master’s Awards of Excellence) ، ۲.۵۰۰ دلار کانادا در ترم می باشد، که حداکثر تا ۵ ترم قابل‌ دریافت است.

دانشجویان تحصیل‌ کارشناسی ارشد‌ پژوهش‎‌محور در کانادا در هر رشته‌ تحصیلی می‌توانند برای اخذ بورسیه تحصیلی کانادا در مقطع کارشناسی ارشد‌ دانشگاه واترلو اقدام کنند.

بورسیه تحصیلات تکمیلی دانشگاه کلگری کانادا
دانشگاه کلگری بورسیه‌های متفاوتی برای دانش‌جویان خارجی‌ داراست. ارزش‌ این کمک‌هزینه‌ها با توجه به نوع بورسیه از ۱۰۰۰ دلار کانادا تا ۴۰ هزار دلار کانادا در سال متغیر است. این بورسیه‌ها به تحقیقات در زمینه‌های متفاوتی تعلق‌ می‌گیرند .

 

بورسیه فوق دکترای بانتینگ کانادا

از دیگر بورسیه های تحصیلی کانادا، بورسیه فوق دکترای بانتینگ (Banting Postdoctoral Fellowships) یک بورسیه دولتی می باشد و ارزش آن ۷۰ هزار دلار کانادا در سال است. این بورسیه هرساله به ۷۰ نفر اعطا می‌شود . افرادی واجد شرایط گرفتن این بورسیه‌ اند که درجهت پیشرفت اقتصادی و اجتماعی و پایه‌های پژوهشی کانادا تحقیقاتی انجام دهند.

مدت‌ زمان پشتیبانی بورسیه فوق‌ دکترای بانتینگ Banting Postdoctoral Fellowships ، که بورسیه تحصیلی‌ کانادا می‌باشد، دو سال است.

بورسیه تحصیلات تکمیلی کانادا

بورسیه تحصیلات تکمیلی کانادا (CGS -M) یکی از بورسیه‌های دولتی کانادا برای دوره کارشناسی ارشد‌ در کانادا است . این بورسیه به شهروندان کانادایی و افرادی که مجوز اقامت موقت در کانادا دارند تعلق‌ می‌گیرد . ارزش‌ این بورسیه ۱۷.۵۰۰ دلار کانادا برای یک سال است و هر ساله ۳۰۰۰ دانشجو تحت پوشش‌ این بورسیه قرار‌ خواهند گرفت.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در آلمان

 

بورسیه تحقیقاتی IDRC کانادا

یکی دیگر از بورسیه های تحصیلی کانادا، بورسیه تحقیقاتی IDRC است. این بورسیه تحقیقاتی به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد‌ یا دکتری در کانادا تعلق می‌گیرد. این دانشجویان باید از کشور‌ های‌ در حال‌ توسعه به کانادا برای تحصیل‌ در دانشگاه‌های شاخص آمده باشند.

این بورسیه که یکی از بورسیه‌های دولتی کانادا می‌باشد برای حل مشکلات جهانی از پژوهشگران استفاده‌ می‌کند و کمک‌هزینه و بورسیه به آن‌ها اعطا می‌گردد. برای آگاهی از پروژه‌‌هایی‌ که می‌توانید برای آن‌ها اقدام‌ نمائید ، باید به وبسایت سازمان IDRC مراجعه کنید.

 

بورسیه‌های تحصیلات تکمیلی NSERC کانادا

بورسیه‌های مختلف دولتی کانادا که به دانشجویان برتر‌ در زمینه‌ علوم‌ طبیعی‌ و مهندسی اعطا می گردد . این دانشجویان حتما باید در دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل باشند. این بورسیه های تحصیلی کانادا به وسیله نهاد nserc تامین‌ بودجه می‌شود. کمک‌هزینه این بورسیه‌ ها نسبت‌ به پروژه‌ شخص متقاضی مشخص می‌شود‌.

فاند اکولوژیکی کانادا
فاند اکولوژیکی (ANNE VALLEE) به دانشجویان دوره کارشناسی ارشد و دکتری در کانادا تعلق می‌گیرد . این بورسیه به ارزش ۱۵۰۰ دلار کانادا در سال ، برای دانشجویان محقق در زمینه‌ پژوهش‌های حیوانی در دانشگاه‌های کبک یا بریتیش کلمبیا می‌باشد. بورسیه ANNE VALLEE تمرکز‌ زیادی روی تحقیقات میدانی دارد‌.
بورسیه تحصیلی‌ کانادا ANNE VALLEE هر سال به دو نفر اعطا می گردد .

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در لهستان

 

بورسیه دانشگاه تورنتو برای ایرانیان

دانشگاه تورنتو به یاد‌ صانحه هوایی‌ پرواز اوکراین PS752 که در آن ۲۷۲ مسافر‌ کشته شدند و ۸ نفر از آن کشته‌شدگان دانشجویان ایرانی دانشگاه تورنتو بودند ، به ایرانیان بورسیه اعطا می‌کند‌. بورسیه دانشگاه تورنتو برای ایرانیان در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری‌ قابل اخذ است. این بورسیه برای همه رشته‌‌های‌ این دانشگاه قابل‌ اخذ است . میزان ارزش این بورسیه ۱۳۰۰ دلار کانادا در سال می باشد.

 

مدارک مورد‌ نیاز برای گرفتن بورسیه های تحصیلی کانادا

 

بورسیه های تحصیلی کانادا مدارک

 

فرم‌ درخواست‌ بورسیه
کپی پاسپورت‌
SOP یا انگیزه‌نامه
CV و رزومه
مدارک تحصیلی قبلی معادلسازی و ترجمه شده (مدارک دیپلم‌ ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد‌ ، دکتری)
توصیه‌نامه (از یک یا دو استاد)
نمرات مربوط به امتحانات (آیلتس، تافل ، GRE …)
نمونه نوشتار یا مقاله‌
نامه وضعیت‌ مالی خانواده
گزارش سلامت‌ جسمی
پورتفولیو (برای رشته‌های هنری و معماری)
کشور کانادا بورسیه‌های بسیاری برای اعطا به دانشجویان برتر در نظر گرفته است.رهمچنین با توجه به امکان مکاتبه از طریق ایمیل با استادان، امکان‌ گرفتن فاند وجود دارد. با استفاده‌ از فاند‌ها و بورسیه‌ های تحصیلی کانادا امکان‌ تحصیل‌ رایگان در این کشور برای دانشجویان برتر مهیا است.

 

چنانچه در مورد بورسیه های تحصیلی کانادا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد بورسیه های تحصیلی کانادا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💙

 

 

 

 

 

آیا برای دریافت بورسیه‌های تحصیلی کانادا حتما باید در یکی از دانشگاه‌های کانادا مشغول به تحصیل بود؟

در بیشتر موارد بورسیه به ساکنین موقت کانادا اعطا می‌شود، ولی می‌توان برای بورسیه‌های پروژه‌ محور بدون سکونت در کانادا اقدام کرد.

آیا مالیات به بورسیه هم تعلق می‌گیرد؟

بله، ممکن است به برخی از کمک‌ هزینه‌ها تعلق بگیرد.

ممکن است بورسیه قطع یا متوقف شود؟

بله، این بورسیه‌ ها درصورتی در سال دوم به شما تعلق می‌گیرند که شما شرایط اخذ آن‌ را داشته باشید.

5/5 - (55 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/16
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823