مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
3.8/5 - (6 امتیاز)

✅شرایط تحصیل در کانادا 📚2023+هزینه مزایا

شرایط تحصیل در کانادا+هزینه مزایا 2023

کانادا کشوری مهاجرپذیر با ۲۲ درصد جمعیت‌ مهاجر و نرخ بیکاری ۶ .۵% در سال ۲۰۲۲ است . شرایط تحصیل‌ در کانادا نسبت به باقی کشور‌های‌ هم‌رده فرصتی شگفت انگیزی به حساب‌آمده خواهد آمد. توانایی دریافت بورسیه تحصیلی‌ کانادا و پوشش مخارج های زندگی در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دانشجویان مهیا است .

برتری کشور‌ کانادا نسبت به باقی کشور‌ها ، در توانایی اخذ‌ ویزای همراه برای پدر یا مادر دانش‌آموز‌ دارای پذیرش‌ از دانشکده های کانادا یا دبیرستان‌های کانادا است . همچنین ، دانشجویانی که مایل به کار‌ کردن در کانادا می باشند ، میتوانند پس از اتمام دانشجویی خودشان برای دریافت گواهی کار‌ پس از تحصیل در کانادا اقدام‌ نمایند . کشور کانادا شرایط‌ مورد نیاز اخذ اقامت دائم کانادا از روش دانشجویی را برای دانشجویان خارجی نیز‌ مهیا کرده است .

 کانادا در تمام زمینه‌های آموزشی جزو ۱۰ کشور‌ برتر جهان است . 

مجوز کار‌ تمام‌وقت همسر دانشجو فرصتی استثنایی است که این کشور‌ در اختیار‌ دانشجویان قرار می‌دهد . دقت داشته باشید امکان دریافت اقامت‌ دائم پس از سه سال ماندن در این کشور‌ وجود دارد .

تیم بزرگ مهاجرتی ره پویان عدالت اقدامات‌ مرتبط به گرفتن پذیرش ، ویزا‌ ، اجاره آپارتمان یا خوابگاه ، ورک پرمیت و هرآنچه را که برای دانشجویی و زندگی در کانادا احتیاج دارید ، انجام‌ می‌دهد و در این مسیر همراه شما خواهد بود .

🧐 شرایط تحصیل در کانادا

شرایز تحصیل در کانادا

تحصیل برای کانادایی ها بااهمیت بوده است و استانداردهای تحصیل در سرتاسر کشور‌ خیلی اوج گرفته. شرایط تحصیلی کانادا به‌صورت ایالتی مدیریت می‌شود و حتی بعضی از ایالت‌ها دارای قوانین تحصیلی خود می باشند و از قوانین کلی کشور‌ کانادا تبعیت نمی‌کنند . با این وجود ، باتوجه به این که قوانین تحصیلی این ایالت‌ها هم از استاندارد‌های‌ دولت‌ اطاعت می‌کنند ، یک‌پارچگی نظام‌ تحصیلی در کانادا از‌بین نرفته است .

 

کودکان کانادایی به مدت یک یا دو سال در سن چهار یا پنج سالگی به‌صورت داوطلبانه به مهد شروع میشود . البته گذراندن دوره مهدکودک در برخی از شهرهای کانادا اجباری است. همه کودکان پایه ی اول راحدودا پنج یا شش سالگی‌شان اقدام می‌کنند. مدارس متوسطه باتوجه به محل زندگیشان تا مقاطع یازدهم یا دوازدهم ادامه دارند. مقاطع ابتدایی در کانادا (با توجه به استان محل تحصیل) از ۵ یا ۶ سالگی آغاز می‌گردد.

دوره ابتدايی از سال اول تا سال سوم، چهارم، پنجم،ششم، هفتم و دربعضی از استان‌ها تا سال هشتم طول خواهد کشید. بعد از دوره ابتدایی، علم آموزان بسته به استان محل تحصیل، وارد دوره راهنمایی یا دوره اول دبیرستان می‌شوند. پس ازطی کردن کلاس‌های مرتبط به این دوره وارد مقطع دبیرستان یا دوره دوم دبیرستان (در برخی از استان‌ها) می‌شوند.

پس از طی کردن مقاطع تحصیلی در مدارس،محصلان به کالج‌ها یا دانشگاه‌ها می‌روند. تحصیلات دانشگاهی در کانادا به سه گروه: تحصیل در کالج‌ها، تحصیل در دانشگاه‌ها و تحصیل در موسسات فنی، گروه بندی می‌شود. این دوره‌ها در سرزمین کانادا به دو زبان رسمی این سرزمین یعنی انگلیسی و فرانسه ارائه می‌شوند.

 آیا میدانستید بدون احتیاج به مدرک زبان می توانید در بهترین کشورهای جهان تحصیل کنید. 

توجه داشته باشید که تسلط دانشجویان به یکی از دو زبان انگلیسی یا فرانسوی برای تحصیل در کانادا کفایت می‌کند.

 کالج‌ها و موسسه‌های فنی زیادتر برای آموزش فنون و جذب شدن سریع‌تردر بازار شغل کانادا است. درحالیکه دانشگاه، محل تحصیل آکادمی دروس است. دوره کارشناسی در این سرزمین در کالج‌ها و دانشگاه‌ها دنبال می‌شود. دوره تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد، دکتری و فوق دکتری) درکشور کانادا تنها در دانشگاه‌ها تدریس می گردد. 

استاندارد بالای دانشگاه‌های کانادا منجر شده که مدارک اخذ شده دانشجویان، در تمامی کشورها اعتبار داشته باشد. شما پس از تحصیل در کانادا به‌راحتی خواهید توانست این مدارک را در دیگر کشورهای مشترک‌المنافع معادل‌سازی کنید.

زمینه‌ شغل و ترقی در سرزمین کانادا تا حد زیادی وجود دارد و موقعیت‌های مختلفی برای دانشجویان مهیا هست که بتوانند نهایت استفاده را برای ساخت آینده خود ببرند. اعزام دانشجو به کانادا و توانایی تحصیل رایگان در کانادا این سرزمین را به یکی از بهترین گزینه‌ها برای تحصیلات در سطح بین‌المللی تبدیل کرده است.

کانادا با جذب دانشجو به تربیت نیروهای متخصصی که در همین سرزمین تعلیم دیده‌اند، می‌پردازد و نیروهای موردنیاز برای اقتصاد، حرفه و دیگر رشته‌ها را از این طریق تأمین می‌کند.

📗 تحصیل در مقطع‌ کارشناسی کانادا

تحصیل در مقطع کارشناسی کانادا

برای تحصیل در مقطع‌ کارشناسی کانادا ، شما به گواهی زبان (آیلتس یا تافل) نیاز دارید . همچنین برای اخذ پذیرش در نوبت کارشناسی در کانادا واجب بوده است معدل مدرک و گواهی پیش‌دانشگاهی شما بالاتر‌از‌۱۴ باشد‌ .

دانشجویانی که دوره پیش‌دانشگاهی را سپری نکرده‌اند ، به شرطی می‌توانند در نوبت کارشناسی در کانادا پذیرش بگیرند ، که تعداد واحدهای موردنظر‌ دانشگاه را ، قبل از آغاز دوره تحصیل‌ دانشگاه بگذرانند . برای تحصیل‌ در بعضی شاخه ها و در بعضی از دانشگاه‌های ممتاز کانادا ، معدل‌ دیپلم شما حتما باید بالای ۱۵ گردد .

درصورتی‌که قصد پذیرش‌ کارشناسی در کانادا بی نیاز به داشتن مدرک پیش‌دانشگاهی را دارید باید مدارک زیر را در رزومه خودتان داشته باشید‌ :

✔مدرک‌ دیپلم‌ با دست‌کم سه سال تحصیل‌
✔معدل بالای ۱۵
✔کسب نمره‌ موردنیاز در آزمون‌های زبان انگلیسی (بسته به رشته‌ای که قصد تحصیل‌ در آن‌ را دارید .)

 بعضی از دانشجویان می‌توانند بی نیاز به داشتن نمرات کنکور زبان همان پذیرش بگیرند و قبل از آغاز نوبت تحصیلی ، دوره‌ زبان را بگذرانند . با این وجود ، ب علت این که ایرانی‌ها برای وارد شدن به کانادا احتیاج به گرفتن ویزای کانادا دارند ، درصورتی که به سفارت‌ کانادا مدرک زبان عرضه نکنند ، احتمال‌ پایینی‌ برای گرفتن ویزای تحصیلی‌ خواهند داشت 

نکته‌ای که حتما باید یادآوری شود‌ این خواهد بود که گرفتن پذیرش در دوره کارشناسی به‌دلیل پول زیاد و پایین‌ بودن توانایی گرفتن بورسیه و فاند کم‌تر‌از‌سایر نوبت ها مرسوم‌ خواهد بود و امکان‌پذیر بوده است چگونگی آن تا حدودی سخت‌تر خواهد بود . راهنمایی‌ گرفتن از متخصصان مهاجرت موسسه ره پویان عدالت می‌تواند در موفقیت شما برای دریافت پذیرش‌ در مقطع‌ لیسانس مؤثر باشد .

از کشور‌هایی‌ که شرایط تحصیل در مقطع‌ کارشناسی در آنها آسان تر‌از‌کانادا خواهد بود ، میتوان به تحصیل کارشناسی در آلمان ، تحصیل کارشناسی در قبرس شمالی و تحصیل‌ کارشناسی در فرانسه اشاره‌ کرد .

📙 تحصیل‌ در مقطع کارشناسی ارشد 

تحصیل در مقطع‌ کارشناسی  ارشد کانادا

قبول دریافت برای تحصیل‌ در مقطع‌ کارشناسی ارشد در کانادا ، ساده‌تر خواهد بود و بسیاری از دانشگاه‌های کانادا به استخدام دانشجویان در مقطع‌های کارشناسی ارشد می‌پردازند و به دانشجویان این مقطع‌ بورسیه تحصیلی ارائه می کنند .

مبحث بعدی این  است که امکان‌ صحبت کردن با استادان و گرفتن فاند برای تحصیل‌ در مقطع‌ کارشناسی ارشد در کانادا وجود خواهد داشت . موسسه‌ ره پویان عدالت با سابقه درخشنده در گرفتن پذیرش‌ در مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ همراه شما خواهد بود .دوره‌های فوق‌ لیسانس در کشور کانادا به دو شکل ارشد پژوهش‌محور و درس‌محور ارائه‌ می گردد.

در کارشناسی ارشد‌ پژوهش‌محور، دانشجو باید به اجرای پروژه‌ای پژوهشی تحت‌عنوان پایان‌نامه‌ ارائه دهد و در کارشناسی ارشد‌ دانش‌محور یا درس‌محور ، دانشجو به‌جای گذراندن پایان‌نامه واحد‌های تحصیلی را طی می کنند . امکان گرفتن بورسیه تنها برای کارشناسی ارشد پژوهش‌محور مهیا خواهد شد .

برای اخذ پذیرش مقطع کارشناسی ارشد در کانادا ، شما به ارائه مدارک زیر‌ احتیاج دارید :

✔نمره‌ آزمون آیلتس بالای ۶/۵
✔نمره‌ آزمون GRE
✔مدرک‌های قبلی‌ معادل‌سازی گشته (کارشناسی و دیپلم)
✔ریزنمرات ترجمه‌شده
✔CV و رزومه تحصیلی
✔انگیزه‌نامه یا SOP
✔کاورلتر
✔توصیه‌نامه از یک یا دو مدرس دانشگاه
✔نوشته های منتشر شده‌ (در صورت‌ موجود‌ بودن)
✔پورتفولیو (برای شاخه های هنری ، معماری ، شهرسازی و …)

 از آزمونهای ورودی‌ دانشگاه‌های کانادا چه میدانید ؟ 

📚 تحصیل در مقطع دکتری‌ کانادا

تحصیل در مقطع دکتری‌ کانادا

دانشجویی در مقطع دکتری‌ کانادا ، گنجینه‌ای از فرصت‌های پژوهشی به شما در پیشرفت تخصصتان عرضه نمایید . بیشتر از یک‌سوم کل تحقیق های سرزمین‌ کانادا در دانشگاه‌های این سرزمین انجام خواهد شد . برای تحصیل در کانادا در مقطع‌ دکتری باید مدارک زیر‌ را به دانشگاه ارائه دهید :

✔مدارک مرتبط به دانش زبان آزمون آیلتس (امتیاز حداقل ۶ .۵) یا تافل یا PTE

✔مدرک‌های مرتبط به سنجش GRE

✔مدرک‌های تحصیلی قبلی معادل‌سازی شده است (مدارک دیپلم‌ ، کارشناسی و کارشناسی ارشد)

✔ریزنمرات ترجمه‌شده

✔CV و رزومه تحصیلی

✔توصیه‌نامه از دو یا سه شخص از استادان قدیم

✔SOP یا نامه‌ هدف از دانشجویی

✔کاور لتر

 مقالات پژوهشی چاپ‌شده پورتفولیو یا مثل یه شغل‌ هنری برای رشته‌هایی شبیه (معماری ، شهرسازی و …) سازمان رهپویان عدالت در مبحث مشاوره ، گرفتن پذیرش وگرفتن فاند و بورسیه برای تحصیل مقطع‌ دکتری‌ در کانادا درکنار شمامی باشد. رزرو‌ یک گردهمایی مشاوره تخصصی با کارشناسان موسسه ره پویان عدالت میتواند به شیوه تحصیل‌ شما در کانادا سرعت‌ ببخشد . 

🟡 تحصیل در مقطع‌ فوق دکتری‌ کانادا

در مقطع فوق دکتری‌ کانادا -ره پویان عدالت

کشور کانادا پژوهشگاه‌های دانشگاهی‌ و صنعتی زیادی دارد . سپری کردن دوره فوق دکتری‌ در کانادا ، شغل‌ لحاظ می‌شود و شما در ازای قراردادبستن این دوره از موسسه‌ پژوهشی یا دانشگاه مورد‌نظر‌ ، ماهانه دریافت می‌کنید . مجموع سال‌های سخت‌کوشی شما به‌عنوان پژوهشگر دوره‌ فوق دکتری در کانادا محدودیت‌ خواهد داشت . شما فقط قادر خواهید بود درمجموع ۵ سال در دوره دکتری‌ در کانادا تلاش نمایید .

مدارکی که برای ارائه‌ به موسسه پژوهشی یا دانشگاهی‌ برای دانشجویی پست‌ داک در کانادا به صورت مرسوم مورد‌ نیاز است ،به شرح زیر است :

مدارک قبلی ترجمه‌ و معادل‌سازی خواهد شد (مدرک دیپلم ، کارشناسی ، کارشناسی ارشد‌ و دکتری)
✔ریزنمرات ترجمه شده
✔CV و رزومه تحصیلی
✔سوابق تحقیقاتی و فهرست مقالات منتشر شده
✔پاسپورت‌
✔نمرات مرتبط به آزمون‌ها (آیلتس و GRE)
✔دو یا سه توصیه‌نامه
✔مدرک‌های مربوطه به ورک پرمیت کانادا

👩‍⚖️ تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

در مهاجرت تحصیلی‌ در مقطع‌ دبیرستان داشتن گواهی زبان از اهمیت زیادی بهره‌مند نخواهد بود ، ولی درصورتی‌که شخص مدرک‌ زبان داشته باشد یک امتیاز‌ به شمار می‌رود . این نکته‌ را برای مهاجرت تحصیلی‌ در مقطع‌ دبیرستان باید مورد توجه داشته باشید که شخص ۱ تا ۲ سال از نوبت آموزشی خویش عقب‌ می‌افتد .

برای نمونه چنانچه شخص در پایه یازدهم مشغول‌به‌تحصیل خواهد بود ، پس از مهاجرت تحصیلی‌ در کانادا باید از پایه‌ نهم آغاز به تحصیل‌ نماید . درنتیجه شخصی که در دوران دبیرستان مهاجرت تحصیلی‌ انجام‌ می‌دهد ، حتما باید از دوره راهنمایی آغاز کند . موسسه مهاجرتی ره پویان عدالت برای گرفتن پذیرش از مدرسه‌های کانادا همراه شما است .

 تحصیل‌ در کانادا هم از دبستان و هم دبیرستان شروع خواهد شد . ترجیحا برای مهاجرت تحصیلی سن فرد حتما باید ۱۲ سال تمام‌ باشد‌ . 

📌 تحصیل در مدارس بین‌المللی کانادا

تحصیل در مدارس بین‌المللی کانادا

در کانادا آموزشگاههای بین‌المللی فراوانی وجود دارند که وضعیت تدریس در آن‌ها بی‌اندازه بالا‌
بوده اید و شماری از آن‌ها شبانه‌روزی هستند . دانشجویی در مدارس بین‌المللی کانادا باعث می‌شود دانش‌آموزان برای تحصیل در دانشگاه‌های خیلی خوب کانادا حاضر شوند‌ . در زیر‌ لیستی از مدارس بین‌المللی کانادا با شهریه آن‌ها را مشاهده‌ می‌کنید . چنانچه تصمیم تحصیل‌ در مدرسه‌های بین‌المللی کانادا را دارید می‌توانید از خدمات‌ گرفتن پذیرش‌ تیم بزرگ‌ موسسه ی ره پویان عدالت استفاده‌ کنید .

 بیشتر بدانید: بورسیه های تحصیلی کانادا 

 ✅ اعتبار دانشگاه‌های کانادا

دانشگاه‌های کشور‌ کانادا به‌طور کلی از سطح علمی بسیار بالایی برخوردارند . برخی از دانشگاه‌های کانادا در فهرست دانشگاه‌های برتر‌ جهانی به‌چشم می‌خورند . پذیرش‌ دانشجو در کانادا یکی از رکورد‌های این کشور‌ محسوب خواهد شد .
کانادا ، یکی از محبوب‌ترین کشور‌ها‌ برای آموزش به حساب می‌رود ، چون ۱۱ دانشگاه ارزشمند در این کشور‌ ، جزو فهرست ۲۵۰ دانشگاه عالی جهان محسوب‌ می‌شوند . سه دانشگاه تورنتو ، مک گیل و بریتیش کلمبیا واقع در کشور کانادا خواهند بود که یکی از ۵۰ دانشگاه برتر جهان شمرده می‌شوند .
 
چنانچه هزینه کافی‌ برای تحصیل‌ در کانادا را ندارید ، خواندن‌ مقاله “ارزانترین دانشگاه‌های کانادا” میتواند به شما کمک کند .همچنین اکثر دانشجویان فارغ‌التحصیل از این دانشگاه‌ها (در صورتی که تصمیم ادامه‌ تحصیل نداشته باشند) ، به راحتی جذب‌ بازار‌ کار خواهند شد .

📝 آزمون‌‌های‌ ورودی‌ برای تحصیل در کانادا

آزمون‌‌های‌ ورودی‌ برای تحصیل در کانادا

روال اخذ پذیرش‌ تحصیلی و اپلای از دانشگاههای کانادا تا حدودی ساده خواهد بود . اولین‌ مدرکی که برای تحصیل در کانادا احتیاج خواهد شد ، مدرک‌های مرتبط به دانش‌ زبان است . معمولاً لازم می باشد دانشجویان نمره‌ ۶ به بالا در آزمون‌ آیلتس کسب کنند . بهتر است شرایط‌ مورد‌ احتیاج برای پذیرش‌ دانشگاه موردنظرتان را در این مورد بررسی نمایید . پیشنهاد می گردد که حتما برای افزایش‌ شانس‌ قبولی نمره امتحان GRE را به دانشگاه عرضه کنید .
 
برای تحصیل در شاخه های غیر پزشکی کانادا ، معمولاً شرایطی درباره‌ رزومه تحصیلی‌ دانشجو و نمرات و مقالات‌ مدنظر قرار داده می‌شود . متقاضیان این شاخه ها برای گرفتن پذیرش‌ احتیاجی به طی کردن آزمون ورودی‌ ندارند . متقاضیان تحصیل در شاخه های پیراپزشکی و پزشکی‌ در کانادا ، می بایست در تست MCAT شرکت‌ کنند .
متقاضیان دانشجویی در رشته‌ دندانپزشکی در کانادا برای ورود‌ به دانشگاه‌ها ، باید علاوه‌بر شرکت‌ در دوره‌ لیسانس علوم‌پایه در رشته‌هایی مانند شیمی یا زیست‌ ، در آزمون‌ DAT نیز شرکت‌ کنند . همچنین فارغ‌التحصیلان دندان‌پزشکی ، باید در بورداگزم (board exam) NDEB شرکت کنند و گواهینامه آن را برای وارد شدن به بازار حرفه در این شاخه ، داشته باشند .
برای کار‌ پس از تحصیل‌ در کانادای دانشجویان دندان پزشکی امتحانNDEB برگزار می‌شود . این امتحان‌‌ها‌ امتحان استانداردی هستند که توسط هیئت ملی معاینه‌ دندان‌پزشکی کانادا NDEB برگزار می گردد تا به دندان‌پزشکان در کانادا مجوز کار‌ داشته باشند .

امتحان NDEB برای کار‌ در کانادا

توجه نمایید که شرایط پذیرش برخی از مدرسه های علوم پزشکی‌ و دندانپزشکی گوناگون است و امکان‌پذیر خواهد بود به مدارک دیگری احتیاج داشته باشید‌ . بهتر خواهد بود شرایط‌ دانشگاه موردنظر خودتان را به‌صورت انحصاری و به کمک مشاوران موسسه ی ره پویان عدالت بررسی کنید .
 
آزمونهای زبان برای تحصیل‌ در کانادا

برای تحصیل در کانادا داشتن مدرک زبان لازم می باشد. هیچکسی نمیتواند بدون‌ داشتن مدرک زبان در کانادا تحصیل کند‌ . کل دانشگاه های کانادا مدرک‌های زبان آیلتس و تافل را قبول‌ دارند . بعضی دیگر نیز نمرات آزمون زبان PTE را تایید می نمایید . بعضی  از دانشگاههای کانادا نمرات آزمون دولینگو و آزمون‌ CAEL را معتبر می شمارند .

🤑 گرفتن بورسیه تحصیلی در کانادا

گرفتن بورسیه تحصیلی در کانادا

بورسیه‌ تحصیلی‌ یکی از مواردی می باشد که تقریبا اکثر افرادی که قصد ادامه تحصیل‌ در خارج‌ از کشور‌ را دارند ، به آن دقت می‌کنند . بورسیه‌های تحصیلی کانادا در مقاطع مختلف ، از کارشناسی گرفته تا دکتری‌ ، عرضه می گردد . ولی حتما باید دقت کنیم که بورسیه تحصیلی‌ از دانشگاه به دانشگاه دیگر و شرایط‌ آن از رشته‌ای به رشته دیگر متفاوت است .
 
معمولا‌ در دوره‌ کارشناسی فاند تعلق‌ نمی‌گیرد وهزینه تحصیل‌ به‌صورت Self Fund (شهریه با خود‌ شخص) است . با این وجود احتمال گرفتن بورسیه در مقطع کارشناسی در کانادا وجود دارد . برای تحصیل‌ در کانادا در مقطع‌های کارشناسی ارشد و دکتری‌ امکان زیادی برای دریافت فاند و بورسیه وجود خواهد داشت

📄 گرفتن فاند برای تحصیل در کانادا

گرفتن فاند برای تحصیل در کانادا

فاند ، کمک‌هزینه‌ای است که به دانشجویانی که درآمد‌ کافی برای زندگی و تحصیل‌ در کانادا را ندارند ، در ازای کار‌ کردن در دانشگاه تعلق خواهد گرفت . از روش نامه‌نویسی با مدرس مربوطه ، بررسی مقالات و پژوهش‌هایتان به وسیله او و طبق‌ شرایطی که دولت‌ و دانشگاه در اختیار مدرس قرار داده می باشد ، می‌توانید برای وصول فاند اقدام‌ کنید .
 
فاند گونه‌ها مختلف خواهد داشت : کمک‌هزینه کامل و کمک‌هزینه نیمه‌ (Half Fund و Full Fund) .
 
کمک‌هزینه کامل یا فول فاند (Full Fund) همه هزینه‌های زندگی و دانشجویی در کانادا را زیر پوشش قرار می‌دهد . کمک‌هزینه نیمه یا Half Fund فقط بخشی از هزینه‌های کسب و زندگی شخص را فراهم می نماید و شخص برای فراهم نمودن مابقی خرجی های حتما باید در خارج از دانشگاه کار دانشجویی انجام‌ دهد‌ .
 
میزان این کمک‌هزینه‌ها و فاندها بستگی به دانشگاه و رشته متفاوت خواهند بود .در بیشتر موارد در کانادا کسی که رزومه قابل‌قبولی داشته باشد‌ و مقالاتی در حوزه‌ رشته تحصیلی‌اش به‌چاپ رسانده باشد ، می‌تواند فاندی میان ۱۰ تا ۲۰ هزار‌ دلار ، به‌صورت سالانه‌ دریافت کند .

😉 کار در زمان تحصیل در کانادا

کار در زمان تحصیل در کانادا

خیلی از دانشجویان به این امید‌ برای تحصیل به کشور‌ کانادا می‌روند که بتوانند بخشی یا تمام‌ مخارج های تحصیل‌ خویش را با انجام کارهای دانشجویی تأمین کنند  خوشبختانه این احتمال در کانادا وجود خواهد داشت . دانشجویان مشغول‌به‌تحصیل ، مجازند به صورت‌ نیمه وقت یا به عبارت‌ دیگر ، ۲۰ ساعت در هفته خارج از دانشگاه کار‌ بکنند . در ایام‌ تعطیل‌ دانشجو می‌تواند به‌صورت تمام‌وقت کار‌ نمایید .
 
اگر به عنوان دانشجو در چند میان مشغول‌به‌کار می‌شوید ، نباید همگی ساعات کاری‌تان با کارفرما‌های‌ مختلف ، از حد مجاز (۲۰ ساعت در هفته) فراتر برود . دانشجویان می‌توانند باتوجه به رشته آموزشی خودشان ، به‌صورت مبتدی هم مشغول‌به‌کار شوند‌ . در زیادی از شاخه ها ، زمان کارآموزی بخشی از تحصیل و کسب تجربه‌ دانشجو است که بابت آن ، حقوق‌ دریافت‌ می‌کند .
 
برای بدست‌آوردن یک کار نسبتاً خوب در خارج از دانشگاه ، لازم بوده است سطح‌ آموزش زبانی‌ شما بسیار بالا باشد‌ . شغل‌‌های‌ عمومی مانند فروشندگی هم برای دانشجویان وجود دارند ، که با سطح‌ زبان معمولی همان قابل‌انجام هستند .
درآمد مشاغل عمومی در کانادا بین ۱۱ تا ۵۰ دلار کانادا در ساعت می باشد که کمک‌هزینه مناسبی برای دانشجویان به‌حساب می‌آید .

🤔 شرایط‌ خوابگاه در کانادا

شرایط‌ خوابگاه در کانادا

‌از مهمترین مسائل دانشجویان در هنگام تحصیل در کانادا ، خوابگاه یا منزل دانشجویی است . دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در محل‌های متفاوتی سکونت کنند . اقامتگاه‌‌های‌ دانشجویی مانند خوابگاه‌ها یا منزل های شهری‌ که این ساختمان‌ها یا درون دانشگاه‌اند ، یا در محلی هم‌جوار به دانشگاه قرار گرفته‌اند .
 
مورد دیگر این که شما می توانید در اقامتگاه‌‌های‌ خانگی‌ یا فامیل های میزبان دانشجویان زندگی نمایید . سکونت به‌همراه‌ یک خانواده‌ شما را با فرهنگ‌ کانادا آشنا‌ می‌کند و راهنمایی‌های لازم را دریافت خواهید نمود .
 
به‌علاوه آپارتمان‌های اجاره‌ای مبله یا بدون اثاثیه یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های سکونت برای دانشجویان شده .برای اجاره خانه دانشجویی در خوابگاه ها شما باید به‌طور حدوسط هزینه‌ای در حدود ۴۰۰ تا ۸۰۰ دلار کانادا در ماه‌ خرج نمائید . برای اقامت در خوابگاه‎‌‌ها‌ که در نزدیک دانشگاهند هم هزینه‌ای زیادی در حدود ۵۵۰ تا ۶۰۰ دلار کانادا در ماه بایست بپردازید .

👩‍⚕️ بیمه سلامت‌ دانشجویان در کانادا

بیمه سلامت‌ دانشجویان در کانادا

در ایالات مختلف کانادا شرایط متعدد برای بیمه و تسهیلات درمانی برای دانشجویان وجود خواهد داشت . شما طی دانشجویی در کانادا حتما باید بیمه سلامت‌ داشته باشید . در بعضی از ایالت‌ها این بیمه به‌صورت مجانی ارائه می گردد .
در منطقه‌هایی که بیمه سلامت‌ دولتی وجود نخواهد داشت ، ضروری است دانشجویان خودشان را به وسیله شرکت های خصوصی بیمه کنند . بیشتر مواقع دانشگاه مکان تحصیل‌ ، این کار را برای شما انجام می‌دهد یا سازمان هایی را که قادر خواهید بود در آن‌ها بیمه شوید ، به شما معرفی‌ می‌کند .
 
درصورتی که استان محل‌ دانشجویی شما ، برنامه‌ای برای بیمه مجانی شما نداشته باشد‌ ، شما حتما باید تحت‌ پوشش‌ بیمه فردی قرار بگیرید .
 
شرکت‌های بیمه شخصی ممکن‌ خواهد بود تنها یک بیمه اجباری‌ برای دانشجویان در نظر‌ گرفته باشند . با این وجود قادر خواهد بود این شرکت‌ها چند گزینه برای بیمه درمانی با فعالیت‌ها و مخارج های مختلف برای شما در نظر‌ داشته باشند . در این صورت شما می‌توانید در مقابل  شرایط‌ گزینه مناسب‌تر را انتخاب‌ نمائید .

✅❌ مزایا و معایب تحصیل در کانادا

مزایا و معایب تحصیل در کانادا

کانادا کشوری مهاجرپذیر است که بیشتر شهرهای کانادا شایسته اقامت و ماندن ایرانیان‌اند . میزان‌ نژادپرستی در این کشور‌ به‌‌ چشم نمی‌خورد و نام کانادا در بالای فهرست کشور‌‌های‌ غیرنژادپرست دیده‌ می‌شود .کشور کانادا در جهت حمایت از دانشجویان و محصل های خارجی‌ به آن‌ها ویزای همراه اعطا می نماید .
 
پدر‌ یا مادر دانش‌آموزی که در دبیرستان‌های کانادا مشغول‌به‌تحصیل می باشند می‌تواند ویزای همراه بگیرد و همراه فرزندش در این کشور‌ اقامت نمایند .
همسر و فرزندان زیر‌ ۲۱ سال دانشجو هم می‌توانند با ویزای همراه کانادا به این کشور‌ بیایند . از ویژگی های کانادا برای همراه دانشجو می‌توان به مجوز کار‌ تمام‌وقت همسر دانشجو و توانایی تحصیل مجانی فرزند دانشجو در مدارس کانادا اشاره‌ نمود .
 
با دقت به‌اینکه سطح علمی دانشگاه‌های کانادا بالاست و نرخ‌ بیکاری در این کشور‌ بی‌اندازه پایین‌ خواهد بود ، شما پس از اتمام دوره تحصیل در کانادا می توانید جذب بازار‌ کانادا شوید و اعتماد کارفرمایان را کسب کنید .
لازم به‌ذکر خواهد بود شما پس از اقامت ۳ الی ۵ ساله در کانادا می‌توانید ، سکونت دائم کانادا را کسب کنید و از مزایای آن ، مثل بیمه سلامت عمومی کانادا بهره‌مند شوید .

🧐 سوالات متداول

آیا امکان تحصیل رایگان درکشور کانادا وجود دارد؟

برای تحصیل رایگان در کشورکانادا باید در نظر داشته باشید، شرایط تحصیل رایگان به‌صورت مطلق در این کشور وجود نخواهد داشت. ولی با دریافت فاند‌ها و بورسیه‌های تحصیلی می‌توان هزینه تحصیل در این کشور را کاهش داد.

آیا امکان کار در حین تحصیل در کشورکانادا وجود دارد؟

بله. امکان کار نیمه‌وقت هم‌زمان با تحصیل برای دانشجویان در هنگام تحصیل درکشور کانادا وجود خواهد داشت.

چگونه می‌‌توانم در کشور کانادا تحصیل کنم؟

انتخاب محل تحصیل، ارسال مدارک و اپلای، دریافت پذیرش از یک مرکز آموزشی کشور کانادا، درخواست ویزای تحصیلی و سفر به کشورکانادا.

3.8/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823