مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
4.8/5 - (332 امتیاز)

اجاره خانه در کانادا


 اجاره خانه در کانادا

 کشور کانادا یکی از کشورهایی خواهد بود که اولین‌ انتخاب بسیاری از مهاجران سرتاسر دنیا به خصوص ایرانیان برای ماندن و زندگی  بوده است . یکی از نخستین مشکلات و دغدغه‌هایی‌ که برای فردی که تازه‌ به این کشور سفر‌کرده‌ و یا تصمیم به زندگی در آنجا را خواهد داشت یافتن آپارتمانی مناسب‌ بابت خرید یا اجاره‌  خانه در کانادا است . معمولا اجاره‌ خانه در کانادا بیشتر‌ برای افرادی مناسب خواهد بود که تصمیم‌ دارند در مدت زمان‌ اندکی در این کشور‌ اقامت داشته باشند . در ادامه این مقاله به چگونگی‌ اجاره خانه‌ و مراحل آن و همچنین‌ مخارج ها میپردازیم .

هزینه‌ اجاره خانه در کانادا

نرخ اجاره ما‌هانه‌ خانه در کانادا به موارد زیادی بستگی‌ خواهد داشت ، مانند شهر‌ و محدوده ای که خانه در آن قرار دارد :
مطابق تحقیقات اخیر در سال ۲۰۲۰ گرانترین شهر جهت‌ اجاره نمودن مسکن در کانادا شهر‌ تورنتو می باشد . به طوری که اجاره‌ ی یک خانه یک خوابه ۲ ، ۳۰۰ دلار و اجاره بهای یک آپارتمان ۲ خوابه ۲ ، ۹۸۰ دلار می باشد .
ونکوور در درجه دوم این فهرست قرار خواهد داشت . اجاره‌ بهای یک خانه ۱ خوابه در ونکوور ۲ ، ۱۵۰ دلار می باشد .
رتبه سوم را برنابی و ویکتوریا دارند .اجاره آپارتمان در برنابی ۱ ، ۷۶۰ دلار و در قرار خواهد داشت .اجاره بهای یک آپارتمان دو خوابه در برنابی ۲ ، ۳۵۰ دلار می باشد . اجاره یک خانه ۱ خوابه در ویکتوریا۱ ، ۵۹۰ دلار و اجاره‌ آپارتمان ۲ خوابه ۱ ، ۹۲۰ دلار می باشد .
میانگین نرخ آپارتمان یک خوابه در وود بوفالو در حدود ۱۲۵۰ دلار می باشد .
میانگین‌ اجاره‌ یک خانه ۱ خوابه در مونترال ۱ ، ۵۰۰ دلار و اجاره خانه ۲ خوابه ۱ ، ۹۱۰ دلار می باشد .
-میانگین اجاره‌ خانه ۱ خوابه در منطقه‌های کوچکتر مانند کبک ۳۸۱ دلار و در منطقه شمال غربی ۱۴۰۱ دلار برآورد می شود  . منازل دو خوابه هم اجاره‌ ای برابر‌ با ۱۶۳۶ دلار در ماه و اتاقهای سه خوابه دارای ۱۹۰۰ دلار در ماه هزینه‌ اجاره‌ می باشند .شهرهای شمالی تر که دارای جمعیتی در حدود ۲۰۰۰۰ نفرهستند و مخارج ها در آن مناطق نزدیک به صرفه‌ تر است اجاره بها مقداری کمتر می باشد .

اجاره خانه در کانادا

شیوه های متفاوتی در کانادا برای بدست‌آوردن و اجاره آپارتمان وجود دارد .در این قسمت به بررسی‌ برخی از این روش‌ها‌ میپردازیم :

آگهی‌ روزنامه :

لیستی از آپارتمان ها و خانه های اجاره‌ ای هر روز‌ در بخش‌ تبلیغات روزنامه ها قرار خواهد گرفت .

سایتهای اجاره خانه :

وبسایتهای فراوانی برای اجاره‌ نمودن خانه در کانادا در دسترس هستند که میتوانید با یک سرچ ساده آنها را پیدا نمائید . به طور نمونه سایتهایی نظیر :
visitorsinsurance .ca
rentboard .ca
seattleoasisvacations .com
staycharlottesville .com
longtermlettings .com
condosindestinfl .org
Condos .ca
apartmentscanada .com
www .gottarent .com

تابلوی اعلانات :

در تابلوی اعلانات مرکزهای اجتماعی مانند لباسشوییها ، خواربار‌ فروشیها و سایر کسب و کار‌ها‌ و فروشگاه های محلی‌ آگهی‌های‌ اجاره را مشاهده  بکنید .در صورتی که دانشجوی دانشگاههای کانادایی باشید می توانید از بخش خدمات دانشجویی در مورد‌ موردهای اجاره ای موجود در داخل‌ و یا بیرون دانشگاه پرسش نمائید .

تابلو‌ ی جلو خانه ها :

چنانچه  هم اکنون  در حال قدم زدن‌ در محله‌ ای از کانادا با تابلوی « For Rent » یا « For Lease » مواجه شدید متوجه میشوید که آن آپارتمان ها برای اجاره‌ می باشند .

آژانسهای املاک‌ :

جالب‌ خواهد بود بدانید که تعداد‌ آژانس‌های‌ املاک‌ در کل شهر‌ تورنتو از تعداد انگشتان دست‌ کم‌ تر بوده است و در هر آژانس‌ تعداد زیادی پرسنل مشغول به کار خواهند بود . به صورت نمونه در آژانس Home Life بیشتر‌از‌۸۰۰ پرسنل وجود دارد .

خانواده‌ و دوستان :

چنانچه در  کشور کانادا دوستانی داشته باشید می توانید از طریق پرس‌ و جو‌از‌ آنها بخواهید که در محل مورد‌ نظرتان خانه ای را برای اجاره پیدا‌ کنند .

زمان‌ مناسب‌ اجاره‌ خانه‌:

✔ماههای آوریل تا جون عالی ترین زمان‌ پیدا‌ کردن‌ آپارتمان مورد‌ نظر  خواهد بود . چراکه افرادی که تصمیم جابه جایی دارند موظف اند که به صاحب‌خانه‌ ی خودشان از سه ماه قبل خبر بدهند .

اجاره خانه در کانادا

 خانه های متنوعی جهت انتخاب‌ وجود دارند که میتوانید از میان آنها خانه مورد‌ نظر‌ خود را پیدا‌ نمایید . این مکان‌ها‌ عبارتند از :

✔آپارتمان‌ها‌ (Apartments) : آپارتمان ها , خانه هایی در یک مجموعه‌ یا ساختمان‌ می باشند . این خانه‌ها‌ در بیشتر موارد بین‌ یک‌تا‌ سه اتاق دارند . آپارتمان‌هایی‌ که حالت‌ سوئیت دارند هم میتوانید     پیدا کرد . سوییتها یک فضای مشترک میباشند که از آن به عنوان اتاق خواب‌ هم مصرف میشود .
✔کاندومینیوم یا کاندو (Condominium) : به یک قسمت آپارتمان با تجهیزات متفاوت کاندو میگویند . ساختمان‌هایی‌ که برای اشخاص و شهروندان عادی‌ قابل‌ فروش  خواهد بود و مالک‌ میتواند در آنجا   سکونت داشته باشد‌ و یا آن را اجاره‌ بده . همچنین واحد‌های‌ بسیاری در یک مجموعه‌ کاندو وجود دارند که هر واحد‌ دارای یک مالک می باشد .
✔خانه های ویلایی (Single -family Detached) : این دسته خانه ها از خانه های دیگر جدا می باشند . معمولا دیوار به دیوار نیستند و زمین‌ جداگانه دارند . مبلغ‌ اجاره‌ خانه‌های‌ ویلایی اکثراً ۲۰۰۰   دلار در ماه خواهد بود .
✔کاتیج(Cottage) : خانه‌های‌ کوچکی‌ که هم‌جوار با دریاچه یا ساحل ساخته‌ شده‌اند کاتیج نامیده میشوند .
✔خانه‌های‌ دوبلکس یا تریبلکس (ِDuplexes or Triplexes) : خانه‌هایی‌ که به دو یا سه قسمت جداجدا تقسیم‌ گشته اند دوبلکس یا تریبلکس میگویند معمولا صاحب‌ این خانه‌ها‌ خودشان در قسمت مرکزی خانه‌ سکونت میکنند و بخش‌های‌ دیگر را اجاره‌ می دهند .
✔زیرزمین(Basement) : به طبقات‌ زیر‌ هم‌کف یا زیرزمین بیسمنت میگویند که به علت مقرون به صرفه بودن مورد دقت مستاجرین بسیاری قرار میگیرند .
✔خانه های چند ردیفه (Row House or Townhouse) : خانه هایی که در یک ردیف‌ در کنار‌ هم ساخته شده است و دارای دیوار مشترک می باشند گفته‌ میشود .

اجاره خانه در کانادا

اجاره‌ کردن خانه در کانادا فواید بسیاری خواهد داشت که می توان به موارد‌ زیر اشاره نمود :
وجود یک واحد‌ تماماً مجهز به صورت‌ مستقل‌ در اختیار فرد
استفاده‌ از یک آپارتمان توسط‌ خانواده‌های پرجمعیت یا گروه‌‌های‌ چندنفره بدون‌ مشکلات
هزینه‌ پایین‌تر اجاره‌ در مقایسه‌ با مخارج سکونت در هتل‌
قرار گرفتن‌ در مکان‌های شهری مناسب جهت تردد بدون مشکل
وارد شدن هر چه سریع‌تر و آسان‌تر مهاجران به جامعه‌ی کانادایی
مدت زمان‌ اجاره نامه در کانادا
مدت زمان اجاره‌ نامه‌ در کانادا در اکثر موارد ۱ ساله خواهد بود .

مقاله ی مرتبط:با خرید ملک در یونان درجا اقامت بگیرید

 

مراحل‌ اجاره آپارتمان در کانادا

پس از انتخاب آپارتمان مناسب با با بودجه و علاقه‌ خودتان لازم است موردهای زیر‌ را انجام بدهید :
مرحله‌ ۱ : به مشاور املاک اطلاع دهید . مشاور شما با مشاور‌ صاحبخانه گفتگو های لازم را به عمل می آورد تا از در دسترس بودن ملک مطمئن شود . پس از آن پیشنهاد شما رو برای مشاور‌ ارسال‌ می نماید .
مرحله‌ ۲ : در خیلی از مواقع صاحبخانه ، credit check در مورد‌ مستاجر انجام‌ میدهد تا از بابت توانمندی اجاره‌ دادن‌ مستاجر‌ اطمینان‌ حاصل‌ نماید .
مرحله ۳ : پس از توافق‌ ودیعه خسارت‌ را پرداخت میکنید و اجاره‌ نامه تنظیم‌ می گردد .
ودیعه خسارت‌ یعنی چه ؟
ودیعه خسارت‌ به مبلغی که از مستاجر‌ درخواست می گردد میگویند که باید تا قبل‌ از جابجایی پرداخت نماید . این ودیعه‌ در زمان خالی کردن خانه ، در صورتی که خسارتی وجود نداشته باشد به مستاجر بازگردانیده میشود .
اجاره خانه در کانادا

اجاره‌ کوتاه‌ مدت :

با اجاره کوتاه‌ مدت‌ میتوانید بی نیاز به تهیه‌ گزارش اعتبار مالی و نامه‌ شغلی ، یک فضای مشترک یا کل آپارتمانی را اجاره‌ بکنید .  اغلب مسکن هایی که برای اجاره کوتاه مدت‌ قرار دارند مبله خواهند بود  . 

اجاره خصوصی‌ :

این موردها برای کوتاه‌ مدت یا بلند‌ مدت‌ در دسترس می باشند . درصورتی‌که بودجه کافی دارید و در لیست‌ خانه های خصوصی‌ به صورت آنلاین سرچ نمایید و خانه مورد‌نظر‌ خودشان را پیدا کنید .

اجاره‌ رسمی :

در این نوع‌ اجاره که به طول یک سال است با کمک‌ یک دلال معاملات ملکی‌ می توانید آپارتمان مورد‌ نظر‌ خودتان را اجاره نمایید . این خانه ها مبله نیستند و در مرحله‌ اول اجاره آنها باید شغلی لایق و وسایل‌ خانه‌ را حاضر نمایید‌ .

رسیدگی و تعمیرات خانه

در خیلی از موارد رسیدگی‌ به امور مسکن و تعمیرات فوری‌ بر عهده صاحبخانه می باشد .در صورتی که صاحبخانه از ارائه‌ خدمات‌ نوسازی خودداری نماید ، مستاجر میتواند با مراجعه به دفترهای حقوقی امور مسکن‌ و اجاره‌ تقاضای پرداختن‌ به امور را نماید .
4.8/5 - (332 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/16
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823