مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
4.8/5 - (332 امتیاز)

خرید یا اجاره ملک در کانادا🏡✅2023+مزایا و هزینه

خرید یا اجاره ملک در کانادا2023 +مزایا و هزینه

 یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری در کشور کانادا، خرید ملک در کانادا می باشد. برنامه‌های دولت کانادا همواره در جهت حمایت از سرمایه‌گذاری مهاجران بوده است. اعطای وام برای خرید یا اجاره‌ ملک در کانادا موجب سهولت خرید ملک در این کشور شده است. لازم به ذکر است که خرید ملک در کانادا منجر به اخذ اقامت دائم کانادا نمیشود. 

🤔 شرایط خرید ملک در کانادا

شرایط خرید ملک در کانادا

برای خرید ملک در کانادا شما فقط باید شرایط زیر را دارا باشید:

خرید  یا اجاره ملک در کانادا ملزم به پرداخت مالیات است. در شرایطی ممکن است شما برای خرید اولین ملک در کانادا از پرداخت مالیات معاف باشید. توجه داشته باشید، اگر ملکی نوساز را خریداری می‌کنید، باید هزینه مالیات مربوط به ملک نوساز را نیز پرداخت نمایید. با خرید ملک در کانادا شما می‌توانید در مدت اقامت خود در کانادا به جای پرداخت هزینه اجاره خانه، وام ملک خریداری شده را پرداخت فرمایید.

ممکن است خرید ملک در کانادا برای شما هیجان‌انگیز باشد. ولی توجه داشته باشید، خرید خانه اقدام منطقی و معقولی برای همه افراد نیست. برای خرید خانه باید در نظر داشته باشید که طبق اعلام شرکت وام مسکن و مسکن کانادا (CMHC) Canada Mortgage and Housing Corporation هزینه‌های ماهانه مربوط به مسکن شما نباید بیش از ۳۵% کل درآمد ناخالص شما در ماه باشد. هزینه‌های ماهانه مسکن شامل هزینه مربوط به بازپرداخت وام و قبوض (برق، آب و گاز) خانه است.

مقاله مرتبط:خرید ملک در یونان + نکات مثبت✅👌

💰 وام خرید ملک در کانادا

وام خرید ملک در کانادا

کشور کانادا جهت آسان کردن روند خرید ملک توسط افراد و افزایش قدرت خرید آن‌ها، برای خرید خانه در کانادا وام اعطا کرده و این وام برای شهروندان کانادا و افراد دارای اقامت دائم کانادا تا ۹۰ درصد قیمت کل ملک و برای افراد غیربومی کانادا تا ۶۵ درصد قیمت ملک است.

وام خرید ملک در کانادا فقط از طریق بانک‌های داخل کانادا برای افراد غیرمقیم قابل دریافت بوده و برای دریافت وام مسکن تا ۶۵ درصد قیمت کل ملک باید اعتبار خود را بالا ببرید. برای بالا بردن اعتبار خود باید فرد خوش‌حسابی باشید.

🙄 حساب های معاف از مالیات در کانادا

حساب های معاف از مالیات

حساب‌های معاف از مالیات Tax-Free Savings Account:TFSA حساب‌هایی هستند که می‌توانید پول خود را بدون پرداخت مالیات ذخیره کنید یا سرمایه‌گذاری کنید. بسیاری از کارفرمایان در کانادا برای پرداخت حقوق از شماره حساب ذخیره یا شماره حساب مربوط به چک شما را درخواست می‌کنند. شما می‌توانید از حساب‌های معاف از مالیات برای دریافت حقوق ماهانه استفاده کنید.

برای افتتاح حساب‌های TFSA در کانادا باید سین نامبر دریافت کرده باشید. همچنین برای افتتاح این حساب باید سن شما بالای ۱۸ سال باشد.

💸 هزینه خرید ملک در کانادا

هزینه خرید ملک در کانادا

برای خرید ملک در کانادا اطلاع از هزینه‌های پیش‌رو اهمیت زیادی دارد. امکان دریافت وام از بانک‌ها و موسسه‌های وام دهنده برای خرید خانه در کانادا، قدرت خرید افراد را بالا می‌برد. قابل توجه است که برای خرید خانه با وام هم، شما باید مبلغ پایه‌ای را پس‌انداز کرده و این مبلغ برای افراد غیر مقیم حداقل تا ۳۵ درصد هزینه کل ملک و برای افراد مقیم کانادا حداقل ۱۰ درصد قیمت ملک است.

قیمت خرید آپارتمان در کانادا به‌طور متوسط حدود ۵۷۰۰ دلار کانادا در هرمترمربع است. قیمت خرید خانه در شهر‌های مختلف کانادا در سال ۲۰۲۱ را در جدول زیر مشاهده می‌کنید. 

شهر متوسط قیمت هر مترمربع آپارتمان
تورنتو ۱۰،۵۰۰ دلار کانادا
اوتاوا ۵،۰۰۰ دلار کانادا
کبک ۲،۹۰۰ دلار کانادا
مونترال ۶،۴۰۰ دلار کانادا
وینی پگ ۲،۵۰۰ دلار کانادا
ونکوور ۱۱،۶۰۰ دلار کانادا
ساسکاچوآن ۲،۶۰۰ دلار کانادا
کلگری ۳،۸۰۰ دلار کانادا
ادمونتون ۳،۶۰۰ دلار کانادا

😲 مالیات ملک و هزینه بسته شدن ملک 

مالیات ملک و هزینه بسته شدن ملک

برای خرید خانه‌های نوساز باید مالیات مربوط به خرید خانه‌های نوساز(GST یا HST) را پرداخت کرده و برخی از فروشندگان HST را در قیمت فروش خود لحاظ می‌کنند، در حالی که برخی دیگر اینگونه نبوده و اگر فروشنده ملک هزینه مربوط به نوسازی را در قیمت کل ملک لحاظ نکرده باشد، شما باید این هزینه را پیشاپیش در روز بسته شدن بپردازید.

 هزینه بسته شدن ملک

هنگام خرید ملک ، باید هزینه‌هایی جز مقدار وام گرفته شده پرداخت کنید که به آن هزینه بسته شدن (closing costs) گفته می شود. هزینه بسته شدن (closing costs) بین ۱/۵ تا ۴ درصد از قیمت خرید خانه است. شما معمولاً این هزینه را تا زمان اتمام فروش یا “closes” پرداخت می‌کنید.

سایر هزینه‌های بسته شدن خرید ملک در کانادا:

 • تعدیل سود (فاصله بین تاریخ خرید و اولین پرداخت وام مسکن شما)
 • گواهی هزینه محل گواهی برای واحدهای مشترک
 • عوارض شهری یا شهرداری (ممکن است برای خانه‌های جدید اعمال شود)
 • حق بیمه پیش فرض وام مسکن (در صورت پرداخت پیش پرداخت به جای افزودن آن به وام مسکن)
 • مالیات فروش استانی بر حق بیمه پیش فرض وام مسکن (قابل اعمال در برخی استان‌ها)

🏡 هزینه ثبت ملک در کانادا

هزینه ثبت ملک

قبل از پایان فروش، باید هزینه‌ای برای ثبت ملک خود بپردازید تا ملک خود را به نام خود، ثبت کنید. این هزینه، مالیات واگذاری زمین، هزینه ثبت سند، تعرفه یا مالیات نقل و انتقال املاک نامیده  و هزینه ثبت ملک، درصدی از قیمت خرید خانه است. به‌عنوان مثال، اگر مالیات نقل و انتقال زمین شما ۱/۵% باشد و ارزش ملک شما ۳۰۰۰۰۰ دلار باشد، شما ۴۵۰۰ دلار را جهت هزینه ثبت ملک پرداخت خواهید کرد.

مقاله ی مرتبط:با خرید ملک در یونان درجا اقامت بگیرید

 هزینه تعدیل ملک

ممکن است فروشنده خانه‌ای که می‌خرید، حق تعدیل داشته باشد. به عبارت دیگر فروشنده قبلاً مالیات بر املاک را، قبل از تاریخ بسته شدن خرید پرداخت کرده و در این صورت، فروشنده در تاریخ بسته شدن، هزینه تعدیل را دریافت می‌کند و شما باید مبلغ اعتباری مشخص شده را بپردازید، تا بتوانید پولی را که قبلاً توسط فروشنده پرداخت شده، تامین کنید.

سایر هزینه‌های خرید ملک در کانادا

سایر هزینه‌های خرید خانه در کانادا که احتمال دارد در روند خرید خانه با آن روبه‌رو شوید عبارتند از:

 • هزینه ارزیابی ملک: وام دهندگان وام مسکن ممکن است به‌عنوان بخشی از فرایند اعطای وام مسکن، درخواست ارزیابی مسکن را ارائه کنند. یک ارزیاب حرفه‌ای در مورد ارزش واقعی خانه‌ای که می‌خواهید خریداری کنید نظر می‌دهد. هزینه ارزیابی معمولاً بین ۳۵۰ تا ۵۰۰ دلار کاناداست.
 • هزینه بازرسی خانه: هزینه بازرسی بصری و جامع از ساختار کلی خانه، سیستم‌ها، لوله کشی و اجزای اصلی مانند:
  • سیستم‌های برقی و لوله‌کشی
  • پی
  • سقف
 • هزینه‌های جابجایی: قبل از اسباب‌کشی، ممکن است مجبور شوید هزینه‌های زیر را نیز پرداخت کنید:
  • هزینه‌های جابجایی
  • هزینه‌های انبار
 • هزینه املاک و مستغلات برای فروش خانه شما (در صورت وجود)
 • هدایت نامه

ممکن است پس از اسباب‌کشی و جابه‌جایی، بلافاصله با هزینه‌های دیگری روبه‌رو شوید، از جمله:

 • هزینه‌های اتصال به سیستم گاز و آب و برق
 • مبلمان و لوازم اولیه
 • رنگ‌آمیزی و نظافت
 • آزمایش‌های مربوط به آب
 • آزمایش‌های تانک ذخیره فاضلاب یا آب (در صورت وجود)

🟠 اقامت کانادا از طریق خرید ملک

اقامت کانادا از طریق خرید ملک

خرید ملک در کانادا، منجر به اقامت دائم کانادا نمی‌شود. اگر قصد سرمایه‌گذاری جهت دریافت اقامت کانادا را دارید، بهتر است گزینه‌هایی جز خرید خانه در کانادا را در نظر گرفته و با خرید خانه در کانادا و اجاره دادن آن باید مالیات بیشتری بپردازید. شما می‌توانید با حضور ۷۳۰ روزه در یک بازه ۵ ساله در کشور کانادا، اقامت دائم این کشور را به دست آورید. برای دریافت شهروندی کانادا باید ۱۰ سال بطور مداوم در این کشور زندگی کنید و سپس می توانید پاسپورت کانادا را نیز دریافت نمایید.

مقاله ی مرتبط:مطمئن ترین ضمانت خرید ملک در مجارستان در 2023

✔❌ مزایا و معایب خرید ملک در کانادا

مزایا و معایب خرید ملک در کانادا

توجه داشته باشید شما با خرید ملک در کانادا نمی‌توانید اقامت دائم این کشور را به دست آورید. سرمایه‌گذاری در املاک کانادا با وجود نرخ مالیات مقرون‌به‌صرفه نبوده و با وجود اینکه کشور کانادا از سرمایه‌گذاری مهاجران و افراد خارجی حمایت می‌کند ولی این کشور از سرمایه‌گذاری غیرفعال حمایت نمی‌کند.

سرمایه‌گذاری که منجر به گردش سرمایه نشود سرمایه‌گذاری غیرفعال است و خرید ملک در کانادا جزو سرمایه‌گذاری‌های غیر فعال می باشد.

شما می‌توانید ملکی را به قصد اجاره دادن خریداری کنید. توجه داشته باشید که هر سال باید درآمد حاصل از اجاره ملک خود را در زمان مالیات اعلام کنید. همچنین در صورت اجاره دادن ملک، مالیاتی با توجه به هزینه اجاره به مالک تحمیل می‌شود. پس اگر قصد سرمایه‌گذاری در کانادا را دارید بهتر است روش‌های دیگری برای سرمایه‌گذاری در کانادا استفاده کنید.

🧐 سوالات متداول:

🟢 آیا با خرید ملک در کانادا می‌توان شانس ویزای کانادا را افزایش داد؟

بله. با خرید ملک در کانادا شانس دریافت ویزای مولتی کانادا افزایش زیادی پیدا می‌کند. ولی باید توجه داشته باشید که خرید ملک در کانادا موجب دریافت اقامت نمی‌شود.

💰 قیمت خرید خانه در تورنتو چقدر است؟

در سال ۲۰۲۱، قیمت هر مترمربع آپارتمان در داخل شهر تورنتو به‌طور متوسط در حدود ۱۰۵۰۰دلار کاناداست. حداقل قیمت مترمربع از آپارتمان در شهر تورنتو حدود ۹ هزار دلار کاناداست.

🏡 خرید خانه برای تازه واردین شرایط بخصوصی دارد؟

تازه واردان به کانادا برای خرید ملک در کانادا بهتر است عجله نکنند. افراد بعد از دریافت اقامت کانادا مالیات کمتری برای خرید ملک می‌پردازند و بهتر است بعد از دریافت اقامت دائم کانادا برای خرید خانه اقدام کنند.

⭕ آیا امکان دریافت پاسپورت کانادا با خرید ملک وجود دارد؟

خیر، برای پاسپورت کانادا شما باید اقامت دائم این کشور را داشته باشید و ۱۰ سال بطور مداوم در کانادا زندگی کنید.

4.8/5 - (332 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1401/01/16
 • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823