مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (3 امتیاز)

ثبت شرکت در کانادا🛫🟢(2023)+مزایا و هزینه

ثبت شرکت در کانادا2023 +مزایا و هزینه

احتمالا عبارت‌هایی مانند ثبت شرکت در کبک، ثبت شرکت در انتاریو و در کل ثبت شرکت بازرگانی در کانادا شنیده اید . بعد از آمریکا که یکی از بهترین اقتصادهای دنیا را دارد و ثبت شرکت در آن بعد از تحریم ها، عملا کنسل شد، کانادا راه‌ها و روش‌های متفاوتی را برای مدیران بین‌المللی اعلام کرد.

در این مقاله به جزئیات مهاجرت به کانادا از طریق ثبت شرکت  ، را با هم بررسی می کنیم. راهنمای ثبت شرکت در کانادا، شرایط ثبت شرکت در کانادا برای هر نوع تجارت، هزینه ها و مزایای تاسیس شرکت در کانادا مواردی است که به آن می پردازیم، با ره پویان همراه شوید.

💡 راهنمای ثبت شرکت در کانادا

راهنمای ثبت شرکت در کانادا

افراد در کانادا می توانند یکی از 4 نوع شرکت زیر را برای ثبت انتخاب نمایند. هر کدام از موارد ذکر شده راه و روش مخصوص خود را برای ثبت کردن داشته و نوع تجارتی که انتخاب می کنید راه و روش ثبت شرکت شما را معلوم می کند. 

شرکت خصوصی (Sole Proprietorship): این شرکت توسط یک نفر اداره شده و ساده ترین نوع مدیریت تجارت به شمار می اید.

شرکت مشارکتی (Partnership): در تجارت مشارکتی، دو یا چند شریک سرمایه های خود را برای راه اندازی یک کسب وکار وارد کار کرده و این سرمایه می تواند شامل مهارت، پول، نیروی کار و… باشد. شرکت های مشارکتی در کانادا به سه روش ثبت می گردد.

 • اول، مشارکت عمومی که افراد سرمایه گذار به یک اندازه در سود، زیان و مسولیت شریک هستند.
 • دوم، مشارکت محدود که یک یا دو نفر مسولیت نامحدود و بقیه افراد مسولیت محدود دارند و تنها می توانند نظرات و ایده های خود را بیان کنند.
 • سوم، مشارکت با مسولیت محدود(LLP) که فرد می تواند یا یکی از شرکا شرکت قرارداد ببندد. در صورت بروز هر مشکلی تنها دارایی های آن فرد به خطر می افتد نه کل هیات مدیره و شرکا.

شرکت سهامی (Corporation): در این شرکت، فرد سهام تجارت را خریداری کرده هر کس به اندازه سهام خریداری شده، حق مالکیت شرکت را دریافت می کند.

شرکت تعاونی (Cooperative): این نوع شرکت، مسولیت محدود دارد و توسط اعضا مدیریت می شود.

✅ ثبت شرکت برای غیرکانادایی ها

ثبت شرکت برای غیرکانادایی ها

در کانادا هم مدیران غیرکانادایی که در شهر خود شرکت دارند و به دنبال ثبت شعبه شرکت در کانادا اند و هم غیرکانادایی هایی که می خواهند در کانادا برای خود شرکت تازه ای برای اولین بار تاسیس کنند، اجازه این کار را دارند.

مهم ترین نکته برای ثبت شرکت در کانادا، قوانین هر استان برای کارهای ثبت است. هر فرد ابتدا باید از طریق روش های تجارت برای این کار اقدام کند، روش های مانند ویزای استارت آپ و خود حمایتی. بعلاوه راه های دیگری نیز برای مهاجرت به کانادا وجود دارد که ویزای کارآفرینی نامیده شده و اتفاقاً روش محبوب و پر تقاضایی هم هست. 

🤑 10 قدم برای ثبت شرکت در کانادا

10قدم برای ثبت شــرکـت در کــانــادا

شاید در نگاه اول، ثبت شرکت در کانادا، سخت به نظر برسد اما اگر شرایط را درست و اصولی فراهم کنید می توانید به موفقیت برسید. در ادامه چند قدم  برای ثبت شرکت در کانادا نوشته شده :

 • ایده تجاری فوق العاده مناسبی داشته باشید. فرقی ندارد در کجا می خواهید شرکت خود را ثبت کنید، مهم این است که ایده تجاری مناسبی داشته باشید. 
 • برنامه تجاری مناسبی بنویسید. کانادایی ها به داشتن برنامه تجاری یا business plan بسیار اهمیت می دهند.
 • نام مناسبی برای شرکت خود انتخاب نمایید. نام تجاری شرکت باید از لحاظ قانونی و بازاریابی بهترین باشد.
 • نوع مالکیت شرکت را مشخص کنید.
 • برای شرکت سرمایه گذار انتخاب کرده و در صورت نیاز می توانید از سرمایه گذار های خصوصی و دولتی کانادا استفاده کنید.
 • گواهینامه تجاری دریافت کنید. بعضی از شرکت ها بسته ب نوع تجارتشان به گواهینامه وتاییدیه لازم دارند.
 • برای GTS/HST ثبت نام کنید. در بیشتر موارد اگر درآمد ناخالص تجارت در یک سال زیر 30 هزار دلار باشد، باید برای مالیات کالا ها و خدمات (GTS) و مالیات فروش (HST) ثبت نام گردد.
 • در صورت نیاز برای مالیات های فروش استانی (PST) ثبت نام نمایید. بعضی از استان ها قانون مالیات خود را دارند. این قوانین ممکن است با مقررات دولت فدرال متفاوت باشد.
 • آماده استخدام نیرو باشید. برای این منظور برنامه بیمه، حقوق و … کارمندانی که قصد استخدام کردن آن ها را دارید را آماده کنید.
 • تحت پوشش بیمه تجاری اضافه بروید. علاوه بر بیمه شغلی مورد نیاز قانون، سعی کنید بیمه ای که سایر شرایط تجارتتان را پوشش می دهد، خریداری نمایید.

💵 هزینه ثبت شرکت در کانادا

هزینه ثبت شرکت در کانادا

با توجه به اینکه هر استان در کانادا شرایط خود را برای ثبت شرکت دارد نمی توان هزینه ثبت شرکت در کانادا را به طور مشخص بیان نمود.

اما به طور کلی، افرادی که به دنبال ثبت شرکت در کانادا اند، باید حداقل ۳ سال سابقه کار و مدیریت یک شرکت را داشته باشند. حداقل سرمایه برای ثبت شرکت در کانادا چیزی حدود 1600000 دلار کانادا است.

همچنین به منظور ثبت شرکت باید اظهارنامه مالکیت و همچنین یک فرم مشارکت تهیه کرده و بعد از آن درخواست خود را ارائه دهد.

همچنین متقاضی باید بعد از دریافت موافقت نامه ها و مجوز تجارت حدود ۸۰۰ دلار کانادا به دولت این کشور به عنوان وثیقه ارائه داده و مدت زمانی که این وثیقه در اختیار دولت کانادا است پنج سال بوده و بعد از مدت مبلغ قابل بازگشت است.

😊 مزایای ثبت شرکت در کانادا

مزایای ثبت شرکت در کانادا

اما چرا ثبت شرکت در کانادا تا این حد طرفدار دارد؟ جواب را می توان در مزیت هایی دانست که هر توع تجارت به همراه دارد و در ادامه مزایایی انواع ثبت شرکت در کانادا را شرح می دهیم.

📌 مزیت های شرکت خصوصی: راحترین و کم هزینه ترین نوع شرکت در کانادا، کنترل بیزنس به دست صاحب تجارت، گزارش مالیاتی آسان

📌 مزیت های شرکت مشارکتی: تقسیم ریسک شرکت بین افراد، تقسیم مدیریت، گزارش مالیاتی آسان

📌 مزیت های شرکت سهامی: مسولیت محدود، درگیر نبودن مالکان در قبال بدهی های شرکت، جذب آسان سرمایه گذار و موسسات مالی، عضو شدن ارکان های دولتی در صورت کار با آن ها، دریافت درآمد به صورت حقوق یا سهام

📌 مزیت های شرکت تعاونی: اداره توسط خود اعضا، مسولیت محدود

علاوه بر مزایای ذکر شده، حق زندگی در کانادا و استفاده از امکانات برای فرد خانواده او نیز وجود دارد.

✅ بهترین شهرها برای تاسیس شعبه شرکت در کانادا

بهترین شهرها برای تاسیس شعبه در کانادا

برای ثبت شرکت در کانادا اول باید در نظر داشت که در کدام استان و شهر قصد ثبت شرکت را داشته و اگر قصد دارید که شرکت شما در سرتاسر کانادا باشد، باید در هر 13 استان ثبت شرکت کنید. بعضی از شهر ها دارای تجارت قوی تری هستند.

🟢 ثبت شرکت در اونتاریو

ثبت شرکت در اونتاریو

اونتاریو با داشتن 14.5 میلیون جمعیت، شهر مناسبی برای ثبت شرکت و تجارت به شمار آمده، چرا که بازار این استان قوی و درآمد افراد در آن بالا می باشد.

اونتاریو قوانین خاصی برای اجرای جریمه ها، نام تجاری و … دارد که باید به آن ها توجه کنید. مثلا جریمه ثبت اطلاعات غلط برای شرکت های خصوصی 2000 دلار است یا برای شرکت های بزرگ 25000 دلار در نظر گرفته شده .

از طرف دیگر هزینه های ثبت شرکت در این استان بسته به نوع بیزنس متفاوت بوده و ثبت شرکت در اونتاریو از محبوبیت زیادی برخودار است این محبوبیت بیشتر در ثبت شرکت در تورنتو، مهم ترین شهر این استان است.

✔  ثبت شرکت در کبک

 استان کبک بزرگترین استان کانادا از لحاظ مساحت و دومین استان پر جمعیت این کشور بوده و قوانین کبک از تمام استان ها و حتی دولت فدرال کانادا جداست و این استان برای خود مقررات تعیین می نماید.

کبک از لحاظ اقتصادی بازار خوب و درآمد بالایی داشته، بنابراین برای ثبت شرکت در کبک باید با شرایط آن کاملا آشنا باشید.

✔ ثبت شرکت در ونکوور 

ونکوور یکی از مهم ترین شهر های استان بریتیش کلمبیا می باشد. استانی که در غرب کشور کانادا واقع شده است. بریتیش کلمبیا به خاطر شرایط خاص جغرافیایی و جمعیت نزدیک به 5 میلیون نفر از اقتصاد بسیار خوبی برخودار بوده و در حال حاظر یکی از بهترین روش‌های مهاجرت به کانادا، شرکت در برنامه کارآفرینی بریتیش کلمبیا است. 

فراموش نکنید ونکوور به عنوان مهم ترین شهر این استان و به نوعی مرکز اقتصادی بریتیش کلمبیا به شمار آمده و از دیگر روش های سرمایه گذاری که می تواند شما را زودتر به اقامت این کشور برساند، می توان به اخذ ویزای استارت آپ کانادا اشاره نمود. جزئیات بیشتر در این خصوص را می توانید در ادامه مطالعه کنید.

دریافت ویزای استارت آپ کانادا😉🤞

🙌 سخن پایانی

دولت کانادا برای تأمین نیازهایش به نیروهای مهاجر، نیاز داشته و یکی از این راه ها که اتفاقاً محبوبیت زیادی هم طی سال‌های اخیر پیدا کرده، مهاجرت از طریق ثبت شرکت در کانادا است که یکی از زیر مجموعه‌های ویزای سرمایه گذاری کانادا هم به شمار می آید.

شهرهایی که می‌توانید در آن‌ها شرکتتان را به ثبت برسانید معرفی کردیم و مزیت‌ها و راه های کوجود را برایتان بازگو کردیم اما اگر باز هم سؤالی در این زمینه داشتید، در قسمت کامنت‌ها بنویسید تا سریع و کامل  به شما پاسخ دهیم.

5/5 - (3 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1401/01/16
 • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823