مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (5 امتیاز)

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا(2023)📗🟠مزایاو هزینه ها

تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل‌ پزشکی‌ در کانادا ، به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی امکان‌پذیر می باشد . برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان کانادا ، مدرک آزمون‌ تافل یا آزمون آیلتس و برای تحصیل‌ در دانشگاه‌های فرانسوی زبان ، مدرک زبان فرانسوی موردنیاز می باشد . شرایط تحصیل پزشکی در کانادا در ادامه ذکر شده با ما همراه شوید.

🤩 شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط تحصیل پزشکی در کانادا

تحصیل‌ پزشکی‌ در کانادا ، به زبان‌های انگلیسی و فرانسوی امکان‌پذیر می باشد . برای تحصیل در دانشگاه‌های انگلیسی زبان کانادا ، مدرک آزمون‌ تافل یا آزمون آیلتس و برای تحصیل‌ در دانشگاه‌های فرانسوی زبان ، مدرک زبان فرانسوی موردنیاز می باشد .

دانشگاه‌ لاوال (Laval) ، دانشگاه شربروک (Sherbrooke) و دانشگاه مونترال (montreal) ، دانشگاه‌های فرانسوی زبان کانادا می باشند .
دوره‌ پزشکی‌ در کانادا ۳ تا ۵ سال می باشد . برای ۵ سال اول تحصیل پزشکی‌ در کانادا ، سال نخست ، سال مقدماتی می باشد و برای آن گروه از دانشجویانی است‌ که مدرک‌ لیسانس ندارند .
برای شرکت‌ در برنامه ۴ ساله پزشکی ، دانشجو حتماً باید دارای مدرک‌ لیسانس در رشته‌ زیست‌شناسی یا دیگر رشته‌های مرتبط‌ باشد .
برنامه‌ ۳ ساله پزشکی‌ مخصوص دانشگاه مک مستر (McMaster) و دانشگاه کلگری (Calgary) می باشد که برنامه‌ها به مدت‌ ۳ سال بی وقفه‌ در تابستان هم اجرا می‌شوند . در اغلب دانشکده‌‌های‌ پزشکی شرکت در آزمون‌ پذیرش‌ کالج پزشکی‌ (آزمون MCAT) ضروری است .

✍️  آزمون‌‌ مخصوص تحصیل پزشکی در کانادا

آزمون مخصوص تحصیل پزشکی در کانادا

✔️  آزمون MCAT به جهت تحصیل‌ پزشکی‌ در کانادا

یک آزمون استاندارد و ۲۷۰ دقیقه ای و چندگزینه‌ای می باشد که  برای ارزیابی‌ مهارت‌های حل مسئله ، تفکر‌ انتقادی و نوشتن ، علاوه‌ بر دانش‌ آزمون‌شونده از مفاهیم علمی و اصول پیش‌نیاز مطالعه پزشکی‌ طرح‌ریزی شده است‌ . از چهار قسمت تشکیل‌ شده است‌ : بخش‌های استدلال‌ کلامی ، علوم‌ فیزیکی ، علوم‌ زیستی و قسمت Writing Sample هزینه‌ آزمون‌ برای متقاضیان ، ۳۲۵ دلار می باشد.

✔️  آزمون CASper به جهت تحصیل‌ پزشکی در کانادا

کاسپر یک آزمون تقریباً ۹۰ دقیقه‌ای می باشد که ۱۲ بخش دارد . ۸ بخش‌ آن مبتنی‌ بر ویدیو و ۴ بخش آن سناریوهای مبتنی‌ بر کلمه است . در هر سناریو ، سه سؤال مطرح‌ خواهد شد که شما ۵ دقیقه فرصت خواهید داشت که به آن‌ها پاسخ‌ دهیدهزینه آزمون‌ برای متقاضیان ، ۳۹۹ دلار می باشد . نمره موردنیاز آزمون کاسپر در دانشگاه‌های مختلف متفاوت می باشد .

🙃  شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا

شرایط سنی

کانادا از جمله کشورهایی است که به سن متقاضیان برای تحصیل اهمیت زیادی قائل می‌شود. شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا بدین صورت است که نباید بیشتر از 5 سال فاصله تحصیلی با دریافت آخرین مدرک تحصیلی وجود داشته باشد.

به طور مثال اگر تمایل دارید با مدرک دیپلم در کانادا به تحصیل رشته پزشکی بپردازید، حداکثر سن مورد قبول شما هنگام درخواست ‌می‌تواند 23 سال باشد.اگر می‌خواهید با مدرک لیسانس به تحصیل پزشکی در کانادا ادامه دهید، حداکثر سن 26 یا 27 سال قابل قبول می باشد.

البته شرایط سنی تحصیل پزشکی در کانادا برای کسانی که تمایل دارند برای تحصیل تخصص پزشکی یا مهاجرت کاری اقدام کنند کمی فرق دارد. 

بهتر است گپ تحصیلی این گروه از متقاضیان هم بیشتر از 5 سال نباشد، ولی داشتن رزومه قوی و سابقه کاری تا حدودی مانع سختگیری سیاست‌های مهاجرتی کانادا درباره سن این افراد می‌شود.

🤗  برترین دانشگاههای پزشکی‌ در کانادا

برترین دانشگاه های پزشکی

نظام‌ رتبه‌بندی دانشگاههای جهان (QS) هرساله لیستی از برترین دانشگاه‌های جهان از جهات گوناگون را ارائه می‌کند . نحوه‌ پذیرش‌ در برترین دانشگاه‌های جهان بسته‌ به شرایط‌ و دانشگاه شما متفاوت خواهد بود .
در جدول پایین ، دانشگاه های برتر کانادا برای تحصیل‌ پزشکی و رتبه‌ پزشکی‌ آن‌ها در جهان را مشاهده می‌کنید .
دانشگاه شهر-استان رتبه QS رتبه پزشکی
دانشگاه تورنتو University of Toronto تورنتو- آنتاریو ۲۶ ۱۴
دانشگاه مک‌گیل McGill University مونترال – کبک ۲۷ ۲۵
دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia ونکوور- بریتیش کلمبیا ۴۶ ۳۱
دانشگاه آلبرتا University of Alberta ادمونتون – آلبرتا ۱۲۶ ۹۲
دانشگاه مک مستر McMaster University همیلتون – آنتاریو ۱۴۰ ۴۱
دانشگاه اُتاوا University of Ottawa اُتاوا _ آنتاریو ۲۳۰ ۱۵۱-۲۰۰
دانشگاه کلگری University of Calgary کلگری _ آلبرتا ۲۳۵ ۸۹
چنانچه قصد دارید پس از اتمام‌ تحصیل در کانادا به ایران برگردید ، باید در دانشگاه‌های مورد تایید‌ وزارت‌ بهداشت‌ ایران در کانادا تحصیل‌ نمائید تا برای معادل‌سازی مدارک خویش ، دچار مشکل نشوید .

💰  هزینه‌ های تحصیل‌ پزشکی‌ در کانادا

هزینه های تحصیل پزشکی در کانادا

هزینه‌ تحصیل‌ پزشکی‌ در کانادا بستگی به این دارد‌ که در چه دانشگاهی‌ تحصیل‌ نمائید . در جدول‌ پایین هزینه‌ تحصیل‌ در  برتر‌ین دانشگاه‌های کانادا را مشاهده می‌کنید .
دانشگاه شهریه سالانه تحصیل پزشکی
دانشگاه تورنتو University of Toronto ۹۱۷۶۰ دلار
دانشگاه مک‌گیل McGill University ۴۹۲۷۴.۸۲ دلار
دانشگاه بریتیش کلمبیا University of British Columbia ۱۹۲۱۸.۹۸ دلار
دانشگاه آلبرتا University of Alberta ۱۳۷۸۹.۲۸ دلار
دانشگاه مک مستر McMaster University ۹۶۰۰۰.۴۴ دلار
دانشگاه اُتاوا University of Ottawa ۲۸۵۰۰ دلار
دانشگاه کلگری University of Calgary ۷۲۸۴۱.۷۸ دلار

💵  درآمد‌ و کار  پزشکان‌ در کانادا

درآمد و کار پزشکان در کانادا

بعد از اتمام تحصیلات خود‌ در کانادا ، می‌توانید‌ به‌عنوان پزشک‌ مشغول‌ به کار‌ شوید و ویزای تحصیلی‌ خویش را به ویزای کاری‌ کانادا تبدیل‌ نمائید .
برای کار در کانادا به عنوان پزشک‌ ، علاوه‌ بر مدرک پزشکی‌ قابل قبول ، شما حتماً باید دانش پزشکی‌ خویش را با گذراندن‌ آزمون‌ MCCEE (معاینه ارزیابی شورای پزشکی کانادا) نشان‌ دهید .
پزشکان در کانادا از درآمد‌ بالایی برخوردار هستند‌ و میانگین ​​حقوق سالانه یک پزشک‌ در کانادا به تخصص‌ او بستگی خواهد داشت . متوسط ​​حقوق سالانه یک پزشک‌ در کانادا ، معمولاً حدود ۰۰۰ , ۲۸۱ دلار کانادا در سال می باشد .
دستمزد‌ها‌ از  ۰۰۰ ,۱۰۳ دلار کانادا (کمترین میانگین) تا   ۰۰۰, ۴۷۴ دلار کانادا (بالاترین میانگین) متغیر‌ می باشد . پزشکان در کانادا تقریباً ۴۰۰ , ۲۳ دلار کانادا در ماه درآمد‌ دارند .
بیشتر بخوانید : معرفی %100 رشته مدیریت در مجارستان🤑
   برای اخذ‌ اقامت‌ دائم کانادا شما حتماً باید در یک بازه ۵ ساله ، ۷۳۰ روز‌ در کانادا حضور‌ داشته باشید . پس از اخذ‌ اقامت دائم ، می‌توانید‌ برای دریافت پاسپورت‌ با ارزش کانادایی خود اقدام نمائید .

😇  نتیجه‌گیری‌ 

نتیجه گیری

تحصیل‌ در رشته‌‌های‌ علوم پزشکی‌ در خارج‌ از کشور‌ ، خصوصا‌ً در رشته‌‌هایی‌ همچون پزشکی‌ و دندانپزشکی متقاضیان فراوانی دارد‌ . یکی از این کشورهای محبوب‌ و پرطرفدار برای مهاجرت تحصیلی‌ ، کشور کانادا می باشد .
از جذابیت‌‌های‌ نظام‌ آموزشی‌ کانادا این است که شما حتی با داشتن لیسانس در رشته‌های علوم‌ پایه‌ ، می‌توانید در کانادا به تحصیل پزشکی‌ بپردازید .
هرساله افراد‌ بسیاری برای تحصیل پزشکی‌ در کانادا ، دندانپزشکی در کانادا و دیگر رشته‌‌ها‌ در بهترین دانشگاه‌های کانادا درخواست می‌دهند .
 تحصیل‌ پزشکی در کانادا بسیار رقابتی می باشد و برای قبولی در آن حتماً باید همه معیار‌های‌ موردنیاز را داشته باشید.
لازم‌ است‌ بدانید که هزینه‌‌ تحصیل‌ پزشکی‌ در کانادا بالاست و اگر تمایل‌ دارید با هزینه‌ کمتر تحصیل نمائید ، کشورهایی با امکان‌ تحصیل‌ رایگان‌ در خارج‌ شاید گزینه بهتری برای شما باشند .

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته مهندسی برق در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید.  💛

5/5 - (5 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/16
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823