مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (2 امتیاز)

تمکن مالی کانادا✅💰2023+شرایط هزینه

تمکن مالی کانادا+2023 شرایط هزینه

تمکن مالی از مهم‌ترین مدارک تاثیر گذار در تصمیم گیری افسر کنسولی است. در واقع شما با ارائه نامه تمکن مالی کانادا به افسر کنسولی این اطمینان را می‌دهید که از پس هزینه‌ها در کشور مورد نظر بر آمده و از این لحاظ مشکلی برای شما پیش نمی آید. سفارت خانه هر کشوری مبالغ حداقلی برای تمکن مالی مسافر اعلام کرده‌اند و این مبالغ برای هر کشور متفاوت می باشد. مبالغ تمکن مالی ویزا، بر مبنای هزینه‌های رفت و برگشت به آن کشور، هزینه اقامت در هتل و یا مسافر خانه، هزینه‌های حمل و نقل در آن کشور، هزینه‌های خورد و خوراک و مواردی از این قبیل معلوم میشود.

🤑 تمکن مالی ویزای کانادا

تمکن مالی ویزای کانادا

نامه تمکن مالی، توسط بانک عامل هر شخص و به واحد پول کشور مورد نظر صادر شده و در واقع تمکن مالی شامل، مانده حساب شخص و سپرده‌های بانکی ایشان به همراه تاریخ بازگشایی حساب، میانگین مبالغ وارد شده به حساب، میانگین مبالغ خارج شده از حساب و تفاضل این دو (گردش حساب) است. معمولا در تمکن مالی، تمامی مبالغ به در واحد ریال عنوان شده و شخص متقاضی تمکن مالی، باید با توجه به ویزای درخواستی، واحد پول درخواستی مورد نظر را اعلام می دارد. تمکن مالی در صورتی معتبر است که شعب ارزی آن را صادر و مدیر شعبه آن را مهر و امضاء نمایند.

📄 گواهی تمکن مالی برای سفارت کانادا

گواهی تمکن مالی برای سفارت کانادا

تمکن مالی ویزای کانادا شامل، مانده حساب شخص به دلار کانادا، مبالغ ورودی به حساب متقاضی، مبالغ خروجی از حساب متقاضی و گردش حساب می شود. بازه تمکن مالی و گردش حساب مورد درخواست سفارت کانادا، ۶ ماه اخیر از تاریخ درخواست است. با توجه به اطلاعات ارائه شده سفارت کانادا، مبلغ مورد نیاز تمکن مالی ویزای کانادا، هر نفر ۱۲,۹۶۰ دلار کانادا است.مدت اعتبار تمکن مالی ویزای کانادا، ۱ ماه از تاریخ صدور آن می‌باشد. تمکن مالی کانادا، باید ممهور به مهر شعب ارزی بانک صادر کننده باشد و مدیر شعبه ارزی نیز آن را  امضاء نماید.

چه کسانی نیاز به ارائه تمکن مالی کانادا ندارند؟

برای مهاجرت به کانادا باید مقداری پول در یک حساب بگذارید و به مقامات کانادا نشان بدهید که می‌توانید از خود و افراد خانواده‌ای که با شما به کانادا می‌آیند، حمایت نمایید. این پول تحت عنوان تمکن مالی نامیده شده و برای دریافت انواع ویزای کانادا به اثبات تمکن مالی نیاز دارید، یا اینکه:

 • برای ویزای کانادا تحت کلاس تجربه کانادایی درخواست دهید.
 • شما مجاز به کار در کانادا باشید و یک پیشنهاد شغلی معتبر یا جاب آفر کانادا را داشته باشید، حتی اگر تحت برنامه کارگران ماهر فدرال یا برنامه مشاغل ماهر فدرال درخواست می‌دهید.

😎 تمکن مالی ویزای کاری کانادا

تمکن مالی ویزای کاری کانادا

 متقاضی اخذ ویزای کاری کانادا، با مدارک تمکن مالی خود باید به دولت کانادا اثبات کند که توان مالی کافی برای اقامت در کانادا را دارا می‌باشد و برای برطرف کردن حداقل الزامات زندگی در این کشور، با مشکلی مواجه نخواهید شد. 

متقاضی ویزای کار کانادا، نمی‌تواند از شخص دیگری برای امرار معاش پول قرض بگیرد و باید توانایی پرداخت تمامی هزینه‌های زندگی خویش را، قبل از دریافت حقوق و مزایای شغل جدید داشته باشد.

اگر همسر و فرزندانتان، به همراه شما در کانادا اقامت داشته باشند، می‌توانید در صورت نیاز از منابع مالی آن‌ها (در صورت وجود) نیز استفاده کنید.

اگر شرکت و یا کارفرما، به منظور همکاری با شما، دعوت‌نامه‌ای برایتان ارسال کند، شما باید با مدارک تمکن مالی این اطمینان را به آن‌ها بدهید که در تامین هزینه‌های اولیه خود در کشور کانادا، با مشکل مواجه نخواهید شد.

✔ میزان تمکن مالی ویزای کاری کانادا

مقدار هزینه مورد نیاز برای ویزای کاری کانادا، با توجه به تعداد نفرات خانواده متقاضی مشخص  شده برای تعیین هزینه‌های ویزای کاری کانادا، باید به موارد زیر توجه داشته باشد:

 • شخص متقاضی
 • همسر شخص متقاضی
 • فرزندان شخص متقاضی
 • فرزندان وابسته به همسرتان (که شما ناپدری / نامادری آن‌ها می‌شوید.)

نامه تمکن مالی شخص متقاضی، که در هنگام درخواست مهاجرت ارائه می‌شود، باید گواهی این موضوع باشد که شخص متقاضی دارای شرایط مالی مناسب برای مهاجرت می‌باشد. در زیر، جدولی ارائه می‌شود که هزینه‌های مورد نیاز ویزای کار کانادا با توجه به تعداد افراد خانوار مشخص شده است:

بودجه مورد نیاز به دلار کانادا  تعداد افراد خانواده
۳,۳۶۱ دلار برای هر عضو بیشتر
۱۲,۴۷۵ دلار ۱
۱۵,۵۳۱ دلار ۲
۱۹,۰۹۳ دلار ۳
۲۳,۱۸۱ دلار ۴
۲۶,۲۹۲ دلار ۵

🧐 روش‌های اثبات تمکن مالی کانادا

روش‌های اثبات تمکن مالی کانادا

برای اثبات تمکن مالی کانادا، باید نامه رسمی از هر بانک یا مؤسسه مالی که پول خود را در آن نگهداری می نمایید، دریافت کرده و نامه ها باید:

 • روی سربرگ موسسه مالی چاپ شود.
 • اطلاعات تماس آن‌ها ازجمله آدرس، آدرس ایمیل و شماره تلفن درج شود.
 • نام متقاضی درج شود.
 •  بدهی‌های معوقه مانند بدهی‌های کارت اعتباری و وام‌ها فهرست شود.
 • موارد زیر برای هر حساب جاری و حساب پس‌انداز ذکر شود:
  • شماره‌ حساب
  • تاریخ افتتاح هر حساب
  • موجودی جاری هر حساب
  • میانگین موجودی در ۶ ماه گذشته

👩‍🎓 تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

کانادا، به دلیل شهریه‌های کم دانشگاه‌ها و هزینه‌های پائین زندگی، مقصد محبوب دانشجویان بین المللی بوده و برای ادامه تحصیل در کانادا، تمکن مالی بودجه‌های در دسترس برای پرداخت شهریه و هزینه‌های زندگی مورد نیاز می باشد.

متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا، برای اثبات و تمکن مالی، باید مدارک زیر را ارائه نمایند:

تمکن مالی ۴ ماه گذشته متقاضی:

تمکن مالی ۴ ماه گذشته متقاضی ویزای تحصیلی کانادا نشان می‌دهد که مدارک مالی و بودجه در دسترس برای حمایت از هزینه‌های دانشگاه و پرداخت هزینه‌های رفت و آمد و زندگی کافی بوده است یا نه.

تمکن مالی سرپرست خانواده

تمکن مالی سرپرست خانواده و یا اعضای دیگر خانواده (در صورت کافی بودن بودجه) نشان دهنده حمایت مالی خانواده از متقاضی ویزای تحصیلی کانادا.

💰 میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی

میزان تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا

هزینه تحصیل در کانادا، ۱۵ هزار دلار کانادا تخمین زده شده و این مقدار برای موسسات آموزشی و برنامه‌های تحصیلی، متفاوت می باشد. متقاضیان علاوه بر هزینه‌های آموزشی، موظف به پرداخت هزینه‌های اقامت و زندگی نیز هستند که به شرح زیر است:

مبلغ مورد نیاز در هر سال به اضافه هزینه شهریه اشخاصی که به کانادا وارد می شوند
۱۰,۰۰۰ دلار شخص متقاضی
بیشتر از ۴,۰۰۰ دلار به همراه یک شخص از خانواده
بیشتر از ۳,۰۰۰ دلار هر شخص از خانواده

🥺 تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

تمکن مالی ویزای توریستی کانادا

گواهی تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، بسیار تاثیر گذار در تائید و حتی رد کردن درخواست ویزای توریستی کانادا است. مبلغ تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، شرایط مربوط به تاریخچه سفری و اسناد ملکی متقاضی را تعیین می شود.
با توجه به اعلام سفارت کانادا، گواهی تمکن مالی ویزای کانادا برای شخص متقاضی 1۰ هزار دلار کانادا بوده و هر عضو از خانواده که ایشان را همراهی کنند، ۱۰ هزار دلار کانادا اضافه می‌شود؛ ولی اگر تمکن مالی ویزای توریستی کانادا، بیشتر از مبلغ اعلام شده سفارت این کشور باشد، شرایط تاریخچه سفری و اسناد ملکی برای ایشان تغییر پیدا می کند. 
5/5 - (2 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1401/01/27
 • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823