مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (1 امتیاز)

پاسپورت کانادا


 

 

میتونید به جای خواندن مقاله  به صوت مقاله گوش دهید.

صوت مقاله🥰

 

 

پاسپورت‌ کانادا

پاسپورت‌ کانادا

   پاسپورت‌ کانادا یکی از معتبرترین پاسپورتهای دنیا می باشد . کانادا با داشتن وسعتی در حدود 10 میلیون کیلومتر مربع ، یکی از کشورهای توسعه‌ یافته می باشد که از نظر‌ سطح کیفیت زندگی مردم و رونق‌ اقتصادی در جایگاه‌ اول‌ در میان دیگر کشور‌های‌ جهان قرار دارد و به سبب همین امر‌ جزء یکی از مهاجر پذیرترین کشور‌ها‌ به حساب می‌ آید . کانادا با برخورداری‌ از رفاه‌ اجتماعی‌ بالا‌ و توجه‌ زیاد به حقوق‌ شهروندان به کشوری امن‌ و مطمئن برای اقامت و زندگی مهاجران تبدیل گشته است .
   این کشور با ارائه‌ ی برنامه‌ها‌ و شیوه های مهاجرتی متنوعی مانند تحصیل در دانشگاه های این کشور ، دریافت‌ اجازه کار‌ ، سرمایه‌ گذاری و استارت آپ این امکان‌ را برای مهاجران فراهم‌ نموده است‌ تا  برای دریافت اقامت دائم و رسیدن به شهروندی کانادا اقدام‌ نمایند . یکی از دلایل‌ پرطرفدار‌ بودن‌ پاسپورت‌ کانادا در نظر مردم دیگر کشورها ، اعطای تابعیت‌ به افرادی می باشد که در خاک این کشور متولد می شوند‌ . این مهم به این معنا می باشد که در صورتی که پدر‌ و مادر غیر کانادایی باشند در این صورت فرزند متولد‌ در خاک کانادا تابعیت‌ این کشور‌ را بدست‌ می‌آورد .
    هم‌چنین‌ برای آن گروه از افرادی که از طریق‌ سایر شیوه های مهاجرتی به این کشور‌ سفر می کنند ، برای اخذ شهروندی کشور‌ کانادا متقاضی‌ باید حداقل 3 سال از 5 سال اقامت خویش را در خاک این کشور سکونت‌ داشته باشد تا بتواند برای دریافت پاسپورت و تابعیت‌ این کشور اقدام‌ نماید .

اعتبار پاسپورت‌ کانادا

پاسپورت‌ کانادا

   در آخرین ارزیابی‌ از اعتبار‌ سنجی پاسپورت‌های‌ بین‌ المللی در سال 2020 به گزارش از سایت‌ رسمی‌ Passport index ، اعتبار‌ پاسپورت‌ کانادا در 4 امین رتبه‌ ی جهانی قرار گرفته است‌ و جزء قدرتمند ترین پاسپورت‌های‌ جهان به حساب می آید . با برخورداری‌ از پاسپورت‌ کانادایی افراد‌ می توانند از کلیه حقوق‌ شهروندی مانند داشتن حق رای‌ ، بیمه ، تحصیل‌ رایگان‌ فرزندان و موقعیت های شغلی بهتر‌ و خیلی از موارد‌ دیگر دست یابند .

چه زمانی پاسپورت‌ نیاز‌ به تمدید خواهد داشت ؟

پاسپورت‌ کانادا
   برای ورود‌ به خیلی از کشورها نیاز‌ است پاسپورت شما برای سه تا شش ماه بعد از ورود به کشور‌ معتبر‌ باشد ، ازاین‌رو همیشه‌ پیش از رزرو پرواز ، تاریخ انقضا‌ پاس‌ خود‌ را بررسی نمائید . این امر خصوصاً در صورتی صادق می باشد که قصد‌ ورود به کشوری را دارید که ویزا‌ نیاز‌ دارد. چنانچه پاسپورت سفر‌ شما تا شش ماه یا کمتر منقضی‌ گردد ، باید پیش از درخواست‌ برای ویزا‌های‌ خاص ، پاسپورت‌ کانادایی خویش را تمدید‌ نمائید .
   پاسپورت کانادایی شما تا تاریخ‌ انقضا اعتبار خواهد داشت ، به این معنی که بعد از بازگشت شما به کشور‌ مبدأ معتبر‌ می باشد ، از این رو قانون‌ 3 یا 6 ماهه می باشد .

هرچند‌ وقت‌ یک بار‌ بایستی پاسپورت‌ کانادایی خود‌ را تمدید‌ کنیم ؟

پاسپورت‌ کانادا
    زمان درخواست‌ برای گذرنامه‌ جدید‌ یا تمدید پاسپورت‌ کانادایی ، بزرگ سالان 5 یا 10 سال انتخاب‌ می نمایند . بچه‌ها‌ فقط یک گزینه 5 ساله دارند . که این برای هر کودکان کانادایی از نوزادی تا 16 سالگی صدق‌ می‌کند‌ . نمی توانید پاسپورت‌ فرزندتان را تمدید نمائید . شما باید همه مدارک را آماده‌ کنید‌ و برای یک مدارک‌ جدید اقدام‌ نمائید .
    بسته به وضعیت‌ درخواست‌ ، فرم‌ تمدید پاسپورت‌ کانادا شما یک فرم‌ ساده شده خواهد شد یا حتما باید برای پاسپورت‌ جدید درخواست نمائید. چنانچه پاسپورت‌ 10 ساله دارید ، هر 10 سال یک بار‌ باید پاسپورت‌ کانادایی خویش را تمدید نمائید . چنانچه صفحات‌ ویزای شما پر باشد باید مدارک لازم‌ برای تمدید پاسپورت‌ کانادا را ارائه‌ نمائید .
   درصورتی که خیلی سفر‌ می کنید‌ پیشنهاد می‌شود‌ به جای ویزای 10 ساله برای ویزای 5 ساله اقدام نمائید . با وجود اینکه پاسپورت های جدید کانادایی دارای 36 صفحه‌ می باشند ، ابداً نمی دانید که زندگی می تواند شما را به کجا برساند .

نتیجه‌ گیری

پاسپورت‌ کانادا
    پاسپورت کانادا یکی از قوی ترین پاسپورت‌های‌ دنیا می باشد . شهروندان کانادایی می توانند بدون درخواست ویزا‌ و برای مدت‌ محدودی به خیلی از کشورها سفر نمایند . کانادایی ها برای بازدید از بعضی مکان‌ها‌ بدون‌ ویزا‌ نیاز‌ به ثبت‌نام‌ آنلاین‌ دارند . مجوزهای الکترونیکی سفر در تمام جهان برای تسهیل‌ سفر ایمن بدون ویزا‌ استفاده‌ می شود .
    رتبه‌ بندی پاسپورت کانادا نسبت‌ به دیگر پاسپورت‌های‌ جهانی با جمع‌ کردن‌ تعداد کشور‌هایی‌ که به دارندگان گذرنامه‌ کانادا اجازه‌ ورود‌ بدون‌ ویزا را می دهند (یعنی کشور‌های‌ بدون‌ ویزا) و کشور‌هایی‌ که به دارندگان پاسپورت‌ کانادا اجازه ورود‌ با اخذ ویزا‌ در بدو ورود‌ را می دهند محاسبه‌ می گردد . (به عنوان نمونه کشورهایی که ویزا در بدو‌ ورود‌ دارند) یا مجوز سفر‌ الکترونیکی (eTA) ، اکنون درمجموع 188 کشور کانادا بدون ویزا‌ پاسپورت ، 45 کشور‌ کانادا ویزای هنگام ورود‌ و 5 مقصد مجوز الکترونیکی سفر وجود دارد .

 

بیشتر بخوانید : ویزای کانادا ✌و انواع آن + هزینه + مدارک(2023)

 

   در مجموع ، دارندگان پاسپورت کانادا می توانند چه بدون ویزا‌ ، از طریق ویزا‌ در بدو ورود‌ یا از شیوه مجوز‌ الکترونیکی سفر در مجموع 188 کشور‌ سفر‌ نمایند ، از این رو پاسپورت کانادا در رتبه‌ 9 جهان قرار دارد . سوای از این کشور‌های‌ بدون روادید‌ کانادا و کشورهای ورودی‌ ، 41 مقصد‌ اضافی‌ وجود دارد که دارندگان پاسپورت کانادا برای ورود‌ به آنها احتیاج به ویزای فیزیکی یا مجوز‌ الکترونیکی سفر‌ (به عبارتی یعنی کشورهای مورد‌ نیاز ویزا) دارند .
🟡🔵

   در صورتی که سوالاتی در رابطه  پاسپورت کانادا دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

   آیا شما نکات دیگری در مورد پاسپورت کانادا  میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823