مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
3.9/5 - (16 امتیاز)

خرید ملک در کانادا

اجاره خانه در کانادا

 خرید ملک در کانادا

 
 
یکی از روش های گرفتن اقامت‌ برای کشور‌ کانادا خریداری ملک در کانادا  خواهد بود . برای گرفتن سکونت در این کشور راههای فراوانی وجود خواهد داشت . اشخاص با توجه به وضعیت شان‌ یکی از روش های موجود‌ را گزینش می کنند که خریداری ملک انتخاب خیلی از آنها در این زمینه‌ می باشد . البته در این میان‌ حتما باید به تمام موارد‌ لازم آشنا باشید و صرفا هر گونه خرید مسکن در کانادا ممکن‌ می باشد سبب تعلق‌ اقامت‌ به شما نشود .
 

خریداری ملک‌ در کانادا برای اقامت

کانادا از آن کشور‌هایی‌ می باشد که صرف‌ خریداری ملک‌ به شما اقامت‌ نمی دهد‌ به‌غیر از این که ملک خریداری‌ شده‌ برای شرکت‌ یا هر کسب و کار دیگری باشد و از آن طریق اقدام نمایید که البته این جا هم اقامت‌ شما به علت کسب و کارتان است نه ملک‌ !
 
درصورتی‌که به‌دنبال‌ مهاجرت به کانادا خواهید بود روش های فراوانی برای آن وجود دارد که می توانید در این مورد‌ با کارشناسان  موسسه ی رهپویان عدالت مشورت‌ کنید .
 
افراد همیشه به عنوان یک راه‌ سرمایه‌ گذاری شایسته ، خریداری ملک‌ در کشور‌های‌ گوناگون از جمله کانادا را در نظر می گیرند . این سرمایه گذاری سبب می گردد هر ماه بتوانید اجاره‌ ملک‌ تان را هم دریافت‌ کنید . شرایط خریداری ملک در کانادا به گونه ای خواهد بود که بسیاری از اشخاص به عنوان یک سرمایه‌ گذاری شایسته برای خودشان واقوام شان‌ به آن توجه می کنند .
 

خرید ملک در کانادا

در شروع باید ویزای کانادا گرفته و به کانادا وارد شوید .
 
در مرحله بعد ملک مد نظرتان را تعیین کنید . در این روش قادر خواهید بود از کمک‌ مشاورین املاک بهره مند شوید .
 
پیش‌پرداخت‌ را بپردازید و دقت کنید که حضور‌ نماینده تان را در کنار خود داشته باشید .
 
می بایست با فروشنده به یک توافق قطعی و جامع برسید .
 
نماینده تان تمامی شرایط‌ قرارداد را بررسی کرده و در صورت نبود مشکل با آن توافق می نماید .
 
وکیل در مورد فروشنده بررسی می نماید . نداشتن سوء‌ سابقه موضوع مهمی خواهد بود که وکیل حتما باید شما را از آن آسوده‌خاطر بنمایید .
 
قرارداد‌ به وسیله نماینده تنظیم‌ خواهد شد و مبلغ‌های پرداختی در آن مشخص خواهد شد .
 
در آخرین مرحله نماینده پول را از جانب خریدار‌ به فروشنده پرداخت کرده و همه امور به انجام می رسد .
 
 

مقاله مرتبط:خرید ملک در یونان + نکات مثبت😃

 

 

چه ملکی می توان‌ در کانادا خرید‌ ؟

برای خرید ملک‌ در کانادا تعداد زیادی گزینه پیش‌روی‌ شما قرار خواهد گرفت .
 

خریداری خانه‌ مستقل‌ و ویلایی

با خریداری چنین‌ خانه ای شما هم مالک‌ زمین هستید و هم مالک‌ خانه . چنانچه بودجه اش را داشته باشید قطعا چنین‌ انتخابی برایتان مطلوب خواهد بود .
 

خانه‌های‌ ردیفی

این خانه ها نیمه‌ مستقل به حساب‌آمده و به صورت‌ ردیفی ساخته می شوند‌ . در این خانه‌ها‌ اکثر اوقات‌ واحد‌های‌ اضافی‌ در بالای ساختمان‌ هم ساخته‌ می گردد .
 

آپارتمان

مقصود از آپارتمان‌ یک واحد‌ است که در یک ساختمان‌ مشخص اجاره‌ می‌شود‌ .
 

خانه‌ مشارکتی

این خانه ها در حقیقت نیمه مستقل خواهند بود و با خانه های دیگر واحد مشترک دارند .
 

آپارتمان های دوبکس یا سه‌گانه‌

این آپارتمان ها به صورت چند طبقه هستند که هر طبقه ورودی‌ جداگانه ای دارد و به شکل کلی‌ یک آپارتمان واحد‌ محسوب خواهد شد .
 

مالیات‌ برای خریداری ملک‌

افراد‌ خارجی‌ که در کانادا ملک‌ می خرند حتما باید هر سال 15 درصد مالیات‌ مازاد از این بابت‌ بپردازند . در واقع چنانچه شما اهالی این کشور‌ می باشید و تنها نیمی از سال را در خارج از آن زندگی نمائید احتیاجی به پرداخت عوارض مازاد ندارید . به صورت‌ کلی‌ قانون‌ گفته شده در مورد‌ عوارض مازاد حاوی همه مناطق کانادا نخواهد بود .
 

شرایط‌ سرمایه گذاری در کانادا با خرید ملک‌

 قطعا زمانی که به سرمایه‌ گذاری در کانادا می اندیشید باید شرایط آن کشور‌ را بسنجید . این که کشور مقصدی ایمن اقتصادی‌ و اجتماعی‌ خوبی‌ خواهد داشت. خودش‌ مطلب مهمی خواهد بود . امکان‌ ضبط اموال  هم در بعضی کشور‌ها‌ وجود دارد که باید اطلاعات کافی در مورد آن داشته باشید .
 
خرید ملک در کانادا
 
نرخ فساد‌ در کانادا در بین خیلی از کشور‌ها‌ در کم ترین حد قرار دارد . هر چه این معیار در کشوری کمتر است نشان دهنده ثبات‌ بیشتر‌ آن کشور‌ در زمینه‌های‌ گوناگون اقتصادی‌ و سیاسی‌ بوده است . کانادا از دید خطر‌ مصادره هم در پایین ترین حد در میان کشور‌های‌ دیگر قرار خواهد داشت و این نشان‌ دهنده امنیت بالا در سرمایه‌ گذاری این کشور‌ است . نبودن ریسک در این زمینه‌ می تواند خیالتان را تا حد زیادی‌ آسوده نماید .
 
✔ارتباط خوب و سیاسی این کشور با آمریکا و سرزمین های اروپایی هم سبب می گردد فاکتور‌های‌ مثبتی برای سرمایه گذاری داشته باشد .
✔بازار‌ ساخت و ساز‌ در این کشور‌ حالت خوبی خواهد داشت و به همین دلیل خریداری ملک در آن روش مناسبی برای سرمایه گذاری به حساب‌آمده می آید .
✔بعضی کشور‌ها‌ پس از خریداری ملک تا چندین سال به شما اجازه فروش آن را نمی دهند . در کانادا شرایط‌ به نوعی شده که این کار را می توانید به راحتی انجام دهید و مشکلی از بابت آن ندارید .
✔نرخ‌ بیکاری در کانادا پایین‌ بوده است و این نشان دهنده پویایی این کشور‌ است . این موضوع هم برای سرمایه گذار‌ یک منفعت  بهشمار می آید .
✔رشد ارزش‌ ملک در این کشور به شکل خوبی خواهد بود و خیالتان راحت خواهد بود که ملک‌ تان در چند سال آتی ارزش‌ خوبی‌ خواهد داشت .
✔قوانین خریداری ملک در ایالات گوناگون کانادا مختلف خواهد بود . مالیات‌ مربوط به ملک‌ در تورنتو و انتاریو متفاوت خواهد بود . در تورنتو این مقدار برابر‌ با یک درصد خواهد بود در حالی‌ که در انتاریو صفر می گردد . این قوانین در هر کدام از دیگر ایالات هم می تواند گوناگون باشد .
 

 

هزینه خریداری ملک‌ در کشور کانادا

بسته به این که در چه ایالتی قصد دارید ملک بخرید هزینه هایتان می تواند متمایز باشد . شاخصهای پولی هم در این زمینه اثرگذار است .
 
مالیات ملک‌ خودش یکی از مخارج هایی خواهد بود که در ایالات مختلف می تواند متفاوت خواهد بود . هزینه های حقوقی هم وجود خواهد داشت که در اینجا دو طرف‌ می توانند به توافقی میان خود برسند . مخارج دیگری که الزاماً باید حواستان به آن باشد مالیات‌ مرتبط به مسکن های نوساز . همچین برای مسکن ها و ملکهایی که مجزا‌ به حساب‌آمده می آیند ، مالیات‌ جدایی هم  در نظر گرفته می شود . این عوارض می تواند عددی تا سقف‌ 100 دلار باشد‌ .
در صورتی که شرایطش را داشته باشید مطلوب خواهد بود که ابتدا‌ از طریق‌ روش های موجود‌ اقامت‌ این کشور‌ را بگیرید و پس‌ازآن برای خرید ملک‌ در آن اقدام نمایید .
 

چه کسانی می توانند وام مسکن بگیرند

قطعا امکان دریافت وام‌ در راه خرید‌ ملک به بسیاری از افراد کمک می کند اما حتما باید شرایط‌ آن را داشته باشید . برای مطالعه این مطلب حتما باید با موسسات مالی کانادا وارد مذاکره شوید . این کار‌ از طریق‌ تلفن ، ایمیل ، فکس یا راه های مشابه انجام می شود . اطلاعات مالی تان بررسی شده و نتیجه‌ اعلام‌ خواهد شد .
 
خرید ملک در کانادا
 
مدرک‌های واجب برای این بررسی‌ها‌ حاوی مدارک هویتی ، مدارک مالی ، گزارشهای لازم‌ و . . خواهد بود‌ که به وسیله موسسه مد نظر‌ به شما اعلام‌ می گردد .
 

خرید ملک‌ و مخارج های جانبی آن

مبلغ مربوط به خود‌ ملک را که قطعا می پردازید اما‌ خوب خواهد بود قبل از اقدام درباره ی هزینه‌های‌ جانبی هم اطلاعات‌ کافی داشته باشید .
 
هزینه‌های‌ جانبی شامل‌ وام‌ خانه نمی گردد و خودتان حتما باید آن را پرداخت کنید . هزینه های مرتبط به مالیات و بیمه از جمله مبلغ های جانبی ای خواهد بود که در مورد آن صحبت خواهیم کرد .
 

مالیات‌ مربوط به حواله زمین‌

چیزی حدود نیم‌ تا دو درصد از قیمت کلی ملک را حتما باید به عنوان مالیات انتقال‌ ملک‌ بپردازید . البته این در مورد همه ایالتها بی‌دوزوکلک نخواهند بود . مثلا ساسکاچوآن شامل این قاعده نخواهد شد .
 

هزینه‌های‌ موارد حقوقی

این مبلغ می تواند چیزی حدود 10 درصد از ارزش ملک باشد‌ منتها به صورت‌ کلی‌می‌ توانید بر سر آن توافق نمایید .
 

مالیات‌ مرتبط به کالاها و خدمات

این مالیات‌ چیزی حدود 5 درصد است که معمولا در فروش ملک‌  مورد توجه گرفته خواهد شد .
 

هزینه‌ مرتبط به استوپل

استوپل یک گواهینامه است که در درباره واحدهای جداگانه و اپارتمان ها ، وضعبت آنها را از مشاهده حقوقی و مالی ارائه داده و هزینه خودش را دارا است . این خرج هم درکل ایالات به عنوان نمونه در کبک وجود نخواهد داشت .
 

 

هزینه های مرتبط به اسناد رسمی و امور حقوقی

هزینه هایی که برای امور حقوقی انجام‌ شده می پردازید بستگی به نوع معامله‌ و ایالتی بوده است که خرید‌ در آن انجام‌ می گردد . هر کدامیک از دو طرف معامله‌ الزاماً باید به حالت جداگانه حق الوکاله را پرداخت نمایند .
 

هزینه های مربوط به نماینده‌ املاک‌

این مخارج می تواند بین 3 تا 7 درصد از ارزش ملک‌ مد نظر‌ باشد . در اکثر موارد فروشنده این مبلغ را می پردازد منتها ممکن‌ است نیاز به پرداخت از جانب خریدار‌ هم باشد .

کمی‌ بیشتر در مورد‌ کانادا

الان که به اقامت کانادا و خرید ملک‌ در این کشور‌ فکر می کنید خوب‌ خواهد بود کمی‌ بیشتر‌ با آن آشنا شوید . این کشور‌ مساحتی حدود ۹۹۸۴۶۷۰ کیلومتر مربع دارد و دومین کشور‌ گسترده جهان محسوب می گردد . مرز کانادا با آمریکا بزرگترین مرزی‌ است که بین دو کشور‌ در دنیا وجود دارد‌ . این کشور‌ سردسیر‌ است . چنانچه باران و سرما‌ را دوست‌ دارید کانادا برای خودتان خواهد بود !
 
 می دانستید که ارجمند ترین منابع آب شیرین دنیا برای این کشور‌ است ؟ نکته دیگری که الزاماً باید بدانید این است که قوانین در هر کدام از ایالتهای این کشور‌ مختلف خواهد بود ، بدین‌سبب شرایط خودتان را باید با ایالتی بسنجید که قصد‌ خرید‌ ملک‌ یا هر فعالیت دیگری را در آن دارید . قوانین آورده شده هر ساله برسی شده و در صورت‌ احتیاج به‌روز‌ رسانی می شود . به صورت عمومی قوانین مرتبط به اقامت برای همه ایالتها زیر‌ نظر‌ دولت‌ فدرال خواهد بود . 
 

نمی‌دانم در کدام یک از شهرهای کشور کانادا زندگی کنم؛ از کجا شروع کنم؟

کانادا کشوری است بزرگ با فرهنگی متنوع، جوامع و آب‌وهوای گوناگون و فرصت‌های کاری. برای تحقیق درباره‌ی این جزئیات اطلاعاتی کلی درباره‌ی کشور کانادا کسب کنید. نکته‌ی مهمی که باید در نظر داشت این است که به جایی بروید که موقعیت‌های کاری متناسب با شما را داشته باشد. همچنین باید تحقیقاتی درباره‌ی مخارج های زندگی در مناطق و شهرهای مختلف کشورکانادا انجام دهید.

چگونه تابعیت کشور کانادا را کسب کنم؟

پیش از ارسال درخواست برای کسب تابعیت، باید چهار سال، معادل ۱۴۶۰ روز، در کانادا ساکن باشید.

آیا می توان به واسطه خرید خانه یا خرید آپارتمان در کشور کانادا اقامت این کشور را گرفت؟

خرید ملک در کشور کانادا سبب گرفتن اقامت نمی شود و برای گرفتن اقامت باید از برنامه های سرمایه گذاری و کار آفرینی اقدام کنید.

3.9/5 - (16 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/16
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823