مشاوره و ارزیابی رایگان!

✅ خرید قابل اطمینان ملک در ایتالیا (2023)

    اگر خواهان خرید ملک در ایتالیا جهت زندگی در ایتالیا هستید بایستی بدانید که در بین‌ تمام کشورهای اروپایی کشور ایتالیا ارزان‌ترین مسکن ها و یا املاک را برای فروش دارد . همچنین‌ برای اقدام برای دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری ایتالیا ، فقط…


خرید قابل اطمینان ملک در ایتالیا

 

 

اگر خواهان خرید ملک در ایتالیا جهت زندگی در ایتالیا هستید بایستی بدانید که در بین‌ تمام کشورهای اروپایی کشور ایتالیا ارزان‌ترین مسکن ها و یا املاک را برای فروش دارد . همچنین‌ برای اقدام برای دریافت ویزای سرمایه‌ گذاری ایتالیا ، فقط با سرمایه‌ گذاری در شغل‌ها امکان پذیر است و با خرید ملک در ایتالیا توانایی دریافت ویزا و اقامت‌ ایتالیا را ندارید.

میانگین بها اجاره ماهانه در ایتالیا ، از گرانترین شهر‌ یعنی میلان برابر‌ با ۱٬۷۴۵ یورو تا کم‌قیمت ترین شهر‌ پروگیا که برابر‌ با ۵۳۰ یورو می­باشد .

 

سرمایه لازم برای خرید ملک‌ در ایتالیا

ارزان ترین مناطق برای خرید‌ ملک در ایتالیا ، مناطق‌ کالابریا ، مولیس و سیسیل است . از طرف دیگر برخی از گرانترین شهرهای کشور برای خریداری ملک ، شهرهای رم ، ونیز ، میلان و مناطقی نظیر توسکانی یا مناطق کوهستانی در نزدیکی استراحتگاه‌های اسکی است .

هنگام‌ تخمین‌ هزینه خریداری خانه‌ در ایتالیا غیر از قیمت خرید ملک ها در ایتالیا ، پنج هزینه وجود دارد‌ ، که حتما باید در نظر گرفته شود :

سه درصد قیمت خرید توافقی ، هزینه‌ آژانس املاک خواهد بود که حداقل هزینه ۲٬۸۰۰ یورو می­باشد .

۱ الی ۲ درصد صرف هزینه نقشه برداری به علاوه بقیه هزینه ها و مخارج مربوطه خواهد شد .

مخارج دفتر اسناد رسمی ، میزانی است که توسط دولت‌ وضع‌ می شود.

مالیات بر ارزش افزوده یا VAT و مالیات فروش در آژانس ، که IVA نامیده می­شود و نیز مالیات خدمات نقشه برداری و دفتر اسناد رسمی ، از هزینه‌های‌ مالیاتی است که حتما باید پرداخت گردد .

مالیات پرداختی به دولت که دارای درصد متفاوتی از ارزش‌ مالی خانه و ارزش زمین‌ و املاک در ایتالیا می باشد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: خرید ملک در یونان + نکات مثبت

 

روش های یافتن خانه اجاره ای در ایتالیا

اگر تمایل به اجاره و یا خرید ملک در ایتالیا دارید ، می‌­توانید جستجوی محل مسکن مورد نظر خود را در ایتالیا به‌صورت آنلاین یا با مراجعه به نمایندگی ملک ها در ایتالیا و مستغلات‌ شروع کنید‌ . انواع‌ متفاوت قراردادهای اجاره نامه در ایتالیا وجود دارد . از جمله امکان اجاره کوتاه مدت ۱۸ ماهه تا قرارداد‌های‌ اجاره‌ سه یا چهار ساله وجود دارد.

به اضافه اینکه قوانین در ایتالیا به گونه‌ ای است؛ که تمدید‌ اجاره‌ نامه‌ها برای مدت طولانی ممکن است.

 

سرمایه‌ گذاری با خرید ملک‌ در ایتالیا

 

خرید ملک در ایتالیا

 

قیمت املاک در ایتالیا ، نسبت‌ به جاهای دیگر در اروپا مناسب تر است . در حالی که برای سرمایه‌گذاری باید مبلغی در حدود ۳۰۰ الی ۵۰۰ هزار یورو هزینه کنید . به عبارتی بهتر‌ می باشد خرید ملک در ایتالیا به عنوان یک سرمایه‌گذاری تلقی نشود . اگر می‌­خواهید برای همیشه در آنجا زندگی کنید؛ خانه‌ای بخرید.

اگرچه می‌توانید ملک مورد‌نظر‌ خود را در یک محل‌ توریستی از ایتالیا خریداری بکنید. پس از آن را برای کسب سود اجاره دهید. در همین راستا باید بدانید؛ که خرید املاک در ایتالیا برای به گرفتن اقامت‌ دائم یک روند ساده نیست.

اگر به دنبال خرید خانه‌ برای دریافت ویزا‌ هستید ، باید بدانید که در ایتالیا همچین گزینه ای وجود ندارد . بر خلاف کشور‌های‌ هم‌جوار یعنی مالت ، اسپانیا یا پرتغال ، ایتالیا برنامه ویزای طلایی ندارد‌ . علاوه بر این برای اقدام‌ برای دریافت ویزای سرمایه گذاری ایتالیا ، تنها با سرمایه گذاری در مشاغل مقدور است و خرید املاک قابل‌ قبول نیست.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: با خرید ملک در یونان درجا اقامت بگیرید

 

شرایط اخذ ویزای طلایی‌ با خرید ملک

در حال حاضر ، کشور ایتالیا برای سرمایه گذارانی که قصد خرید املاک در ایتالیا را دارند ، برنامه‌ای به‌عنوان اعطای ویزای طلایی ندارد .طبق قوانین ایتالیا دریافت اقامت دائم در این کشور در صورتی امکان‌پذیر است که متقاضیان بتوانند؛ سالانه ۱۰۰۰۰۰ یورو درآمد داشته باشند .

اگر متقاضی مهاجرت ، بخواهد با خرید املاک در ایتالیا ، سرمایه‌گذاری عظیمی را انجام‌دهد ، این مبلغ‌ به ۳۵۰۰۰ یورو کاهش‌ میابد. مبلغ دقیقی برای خریداری ملک جهت سرمایه گذاری ، وصف نشده است؛ اما در برخی نواحی حدود ۳۰۰۰۰۰ یورو تا ۵۰۰۰۰۰ یورو بوده می باشد .

 

خریداری ملک و گرفتن اقامت ایتالیا

 

خرید ملک در ایتالیا

 

طرح خرید خانه‌ در ایتالیا برای گرفتن اقامت با برنامه‌های سرمایه‌ گذاری و ویزای طلایی در کشور‌هایی‌ مثل : مالت ، قبرس ، پرتغال ، اسپانیا و… فرق دارد . در این کشورها نیازی به اقامت در کشور‌ ، حداقل اقامت‌ و پرداخت مالیات‌ نیست. در حالی‌ که ایتالیا این‌گونه نمی‌باشد.

ایتالیا برای امکان‌ سرمایه‌گذاری خارجی در کشور‌، طرح جدیدی را در سال ۲۰۱۷ معرفی کرد‌ . این برنامه ، ویزای سرمایه‌ گذار برای ایتالیا نام‌ دارد‌ . این طرح برای شهروندان و اتباع کشورهایی که عضو‌ اتحادیه اروپا نیستند و همچنین علاقمند به سرمایه‌گذاری در ایتالیا و یا کمک‌ مالی به این کشور می‌باشند، اجرا می‌­شود. راه های سرمایه‌ گذاری به شرح ذیل است :

پرداخت وام‌ ۱۰۰۰,۰۰۰ یورویی به یک کمپانی مسئولیت محدود ایتالیایی

سرمایه گذاری مبلغ ۵۰۰,۰۰۰ یورو در یک استارت آپ نوآورانه در ایتالیا

۲۰۰۰,۰۰۰ یورو سرمایه گذاری در اوراق قرضه‌ دولتی

 

بیشتر بخوانید: با خرید خانه در مجارستان، اقامت بگیرید

 

نکات ضروری پیش از خرید یا اجاره ملک در ایتالیا

 

ملک در ایتالیا

 

اگر قصد دارید اولین خانه‌ خودتان را در ایتالیا به عنوان خانه اول بخرید؛ حتما باید برای هجده ماه در این کشور اقامت داشته‌ باشید . در این حالت شما فقط 2% مالیات انتقال را پرداخت می­‌کنید . اگر فکر می­‌کنیدممکن است در مدت ۵ سال اموال خود‌ را بفروشید یا مطمئن نیستید که می‌توانید اقامت خود را دائمی بکنید . باید به عنوان یک فرد‌ غیر مقیم در ایتالیا ملک بخرید .

به اضافه اینکه اگر بیشتر از ۶ ماه به طور مداوم در ایتالیا اقامت ندارید . بهتر‌ است باز هم به عنوان یک فرد غیر مقیم ملک خریداری بکنید . این‌گونه مالیات‌ پرداختی شما نه درصد از ارزش مالی ملک‌­تان خواهد می باشد .

 

 

چنانچه در مورد شرایط خرید ملک در ایتالیا و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

 

آیا شما موارد دیگری در مورد خرید ملک در ایتالیا میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید.

5/5 - (22 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “✅ خرید قابل اطمینان ملک در ایتالیا (2023)”

  • مهسا

    حداقل سرمایه مورد نیاز برای خرید خونه در ایتالیا چقدره؟

    • نیلوفر اکبری

      سلام دوست عزیز,حداقل مبلغ مورد نیاز برای خرید ملک در اسپانیا پانصد هزار یورو میباشد.میتونید برای کسب اطلاعات بیشتر با مجموعه رهپویان عدالت در ارتباط باشید تا همکارانم شما را راهنمایی کنند 02122892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823