مشاوره و ارزیابی رایگان!

خرید ملک در مجارستان و اقامت👌 (2023)

خرید‌ ملک در مجارستان خرید ملک‌ در مجارستان یکی از روشهای مهاجرتی خواهد بود که امکان گرفتن اقامت و ویزای شینگن را برای شما فراهم می نماید . اما چالش‌ اصلی‌ اینجاست که برای دریافت اقامت‌ مجارستان از طریق خرید‌ ملک‌ حتما باید شرایط‌ خاصی…


Banner 1 13 -ره پویان عدالت

خرید‌ ملک در مجارستان

خرید ملک‌ در مجارستان یکی از روشهای مهاجرتی خواهد بود که امکان گرفتن اقامت و ویزای شینگن را برای شما فراهم می نماید . اما چالش‌ اصلی‌ اینجاست که برای دریافت اقامت‌ مجارستان از طریق خرید‌ ملک‌ حتما باید شرایط‌ خاصی را مد نظر داشته باشید . پس برای کسب اطلاعات دقیق‌ و دریافت اقامت‌ دائم با ما همراه باشید .

✔️ چرا‌ خرید ملک‌ در مجارستان

مجارستان یکی از پُررونق ترین و عالی ترین کشور‌های‌ توسعه‌یافته‌ حوزه اروپای مرکزی‌ و شرقی خواهد بود . خرید ملک در مجارستان طی سالهای اخیر بسیار‌ ساده خواهد بود است . در حال حاضر متقاضیان خرید‌ ملک در مجارستان می‌توانند هر ملکی که جزو خانه های شهر‌ و خارج از شهر است را خریداری کنند . در ادامه مقاله با شرایط خرید ملک‌ در مجارستان ، قیمت خرید ملک‌ در مجارستان ، مراحل‌ خرید‌ خانه‌ و اقامت‌ با خرید ملک‌ در مجارستان می‌پردازیم . بنابراین‌ درصورتی‌که هدف‌ شما از مهاجرت دریافت تابعیت‌ و اقامت‌ دائم مجارستان می باشد حتما باید با شرایط اخذ‌ اقامت از طریق خرید‌ ملک در مجارستان آشنا‌ می گردید .

 

در نظر‌ داشته باشید مشاورین موسسه‌ حقوقی رهپویان ، همگی تعلیم‌ کافی‌ را برای پاسخگویی به سوالات شما دیده‌اند . می توانید پس از خواندن‌ این مقاله‌ با موسسه‌ حقوقی رهپویان عدالت تماس بگیرید و مشاوره کامل رایگان‌ دریافت نمائید .

همچنین قادر خواهید بود سوالات خود را در بخش پرسش‌ و پاسخ‌ این مقاله‌ نیز مطرح نمائید تا توسط‌ مشاورین ارشد‌ موسسه‌ رهپویان عدالت به آنها پاسخ داده خواهد شد .

مجدداً می توانید سوالات خودشان را در قسمت خبرجویی و جواب این مقاله نیز مطرح کنید تا شفاعت مشاورین موسسه رهپویان عدالت به آنها پاسخ داده گردد .

 

پیشنهاده بیشتر :خرید ملک در یونان و شرایط استثنایی

خرید ملک‌ در مجارستان

Fisherman’s -Bastion , -Budapest , -Hungary
1 . مزایای دریافت‌ اقامت از طریق‌ خرید‌ ملک‌ در مجارستان چیست ؟
2.نرخ بالای رشد‌ اقتصادی در مجارستان طی سالهای گذشته
3.مالیات‌ کم
4.حمایت دولت‌ مجارستان از سرمایه‌ گذاران خارجی
5.نرخ‌ پایین‌ تورم حدود 7 .3%
6.نرخ‌ پایین مصادره‌ اموال
7.امکان گرفتن اقامت‌ دائم مجارستان
8.امکان‌ گرفتن وام بانکی‌
9.قیمتهای مقرون‌ به صرفه‌ ملک در شهر‌های‌ مختلف مجارستان
10.خرج های پایین تر زندگی در مجارستان در سنجش با مازاد از دیار های اروپایی
11.نرخ‌ پایین جرم و جنایت
12.استانداردهای بالای زندگی در مجارستان
13.امکان سفر به کشورهای حوزه شینگن
14.امکان بهره مندی فرزندان از برنامه‌های‌ تحصیلی‌ با سطح‌ بالا‌

شرایط زندگی و اقامت‌ در مجارستان از طریق خرید‌ ملک‌ چیست‌ ؟

قیمت‌ ملک‌ در مجارستان در مقایسه با دیگر کشور‌های‌ اروپایی پایینتر خواهد بود و در نتیجه فرصت‌ مناسبی برای سرمایه‌ گذاری است .  مجارستان در سال 2004 به عضویت اتحادیه‌ اروپا در آمده  و در نتیجه‌ از قوانین این اتحادیه‌ تبعیت می نماید . شرایط اقتصادی‌ در این کشور‌ رو به رشد می باشد و همین امر‌ خود باعث افزایش‌ ارزش‌ ملک‌ نیز خواهد بود .

خرید ملک در مجارستان

شهرندان اتحادیه‌ اروپا برای ورود به این کشور احتیاجی به دریافت ویزا‌ نخواهند داشت و به همین علت نیز به راحتی می‌توانند از املاک متعدد بازدید نمایند . مراحل خرید‌ ملک در مجارستان اما‌ برای شهروندان اتحادیه‌ اروپا و دیگر کشورها یکسان خواهد بود .

مراحل خرید‌ ملک در مجارستان چه میباشد ؟

طبق‌ قانون‌ مجارستان ، خرید‌ املاک و مستغلات باید از طریق‌ قرارداد خصوصی‌ (توافق نامه‌ خرید) انجام گردد . این قرارداد باید توسط وکیل امضا گردد . کلیه شهروندان غیر مجارستانی نیز برای خرید‌ ملک در مجارستان به عنوان یک شخص‌ حقیقی‌ مکلف‌ به کسب تأییدیه از دفاتر اداری‌ مربوطه (Közigazgatási Hivatal) می باشند .

 متقاضیان خرید ملک در مجارستان باید ظرف‌ مدت‌ 2 تا 3 ماه مجوز‌ دریافت‌ نمایند . 

مراحل خرید ملک در مجارستان

از املاک‌ مختلف بازدید‌ کرده و از بین‌ آنها چند ملک‌ را برای بررسی نهایی انتخاب نمایید . بررسی‌ و ارزیابی‌ ملک‌ شامل‌ موارد‌ قانونی و مالیاتی خواهد بود .
پس از انتخاب ملک‌ قادر خواهید بود با فروشنده مذاکره‌ نمائید . در این مرحله‌ وکیل‌ مهاجرتی می‌تواند در جلسه‌ مذاکره روی قیمت‌ و شرایط‌ پرداخت شما را راهنمایی‌ نماید .
پس از توافق ، قراردادی با حضور‌ طرفین‌ و نماینده‌ دفتر املاک منعقد‌ می شود . پس از انعقاد‌ قرارداد‌ باید 10% از مبلغ توافق‌ گشته را به عنوان ودیعه به فروشنده پرداخت نمایید .

شما به عنوان خریدار‌ در روز‌ عقد‌ قرارداد علاوه‌ بر ودیعه‌ باید هزینه های وکیل و نماینده‌ دفتر املاک را نیز‌ پرداخت نمایید .
 قرارداد‌ خرید نیز باید حداکثر ظرف زمان 30 روز پس از امضا در اداره ثبت‌ اسناد و املاک‌ مجارستان به ثبت گردد .  طی مدت‌ 30 روز پس از انعقاد‌ قرارداد‌ باید مابقی مبلغ‌ را به حساب‌ فروشنده انتقال دهید.

خرید ملک در مجارستان

به دلیل زمان بر بودن‌ مرحله‌های دریافت مجوز (اجازه خرید) ، فرآیند بسته شدن‌ ملک‌ حدود 60 تا 90 روز‌ پس از امضای قرارداد‌ طول خواهید کشید . خریدار بلافاصله‌ پس از گرفتن اجازه‌ خرید‌ از دفتر مدیریت حتما باید فروشنده را مطلع‌ نماید . بسته‌ شدن ملک‌ نیز طی مدت یک هفته انجام می گردد .

پس از انتقال‌ سند‌ باید‌ مابقی مبلغ ملک را به حساب فروشنده جابه‌جا نمایید .
مهمترین مرحله‌ از پروسه خرید‌ ملک ، امضا کردن‌ بیانیه اختتامیه می باشد . این بیانیه‌ ای است مبنی‌ بر اینکه قیمت ملک‌ به طور‌ کامل به فروشنده پرداخت شده است و مالکیت‌ نیز‌ از فروشنده به خریدار منتقل می گردد .
ثبت‌ نهایی مالکیت نیز‌ طی 6 ماه انجام می گردد .

متقاضیان برای گرفتن مجوز خرید ملک در مجارستان باید قرارداد‌ را به دفتر اداری‌ ارائه‌ نمایید . زمانی که خرید تأیید گشت ، وکیل‌ می‌تواند درخواست ثبت‌ را به اداره‌ ثبت‌ زمین (Földhivatal) ارائه‌ نمایید . تکمیل هر دو فرآیند حدود 30 روز‌ زمان خواهد برد .

 

پیشنهاده بیشتر : خرید ملک در اسپانیا باویزای طلایی

 هزینه‌های‌ دریافت اقامت با خرید ملک در مجارستان چقدر خواهد بود ؟

مجارستان هنوز هم یک کشور‌ سنتی‌ می باشد . به این دلیل اولین‌ قدم‌ برای خرید ملک‌ در مجارستان  گفتگو با فروشنده خواهد بود . این مذاکرات معمولاً به صورت‌ شفاهی‌ انجام می گردد و پس از آن قرارداد‌ خرید‌ تدوین خواهد شد .

 

خرید ملک در مجارستان

 

در این مذاکرات شما یا نماینده‌ املاک‌ به فروشنده اعلام‌ می نماید که چقدر حاضرید برای ملک‌ بپردازید . اگر فروشنده پیشنهاد شما را قبول‌ نماید می‌توانید وارد جزئیات معامله بشوید . در این مرحله‌ باید برای تنظیم‌ قرارداد خرید‌ با یک وکیل مشورت‌ نمائید . وکیل مهاجرتی می‌تواند راهنمای برای شما قرار گیرد.

 در زمان‌ امضای توافق‌ نامه‌ خرید ملک‌ باید 10% از قیمت کل خانه‌ را به عنوان ودیعه پرداخت نمایید . 

همانطور که اشاره‌ کردیم ، قرارداد‌ خرید‌ باید با حضور‌ وکیل‌ و طرفین‌ (فروشنده ، مشتری و ذینفعان) امضا گردد . این قرارداد‌ با مهر‌ برجسته‌ و بدون‌ امضای سر دفتر اسناد رسمی‌ معتبر نخواهد گشت .

 حق الزحمه وکیل‌ معمولاً در کل 1 .2% از قیمت کل خانه‌ می باشد . وکیل همیشه‌ به وسیله خریدار‌ انتخاب و معرفی‌ می گردد و هزینه ها نیز باید به وسیله خریدار‌ پرداخت گردد . 

 

خرید ملک در مجارستان

بهترین شهر‌ها‌ برای خرید ملک در مجارستان کدامند ؟

بوداپست (Budapest) به عنوان پایتخت مجارستان عالی ترین شهر‌ برای خرید‌ ملک‌ در این کشور خواهد بود . از جمله دیگر شهر‌های‌ برتر این کشور می‌توان دبرسن (Debercen) و سگد (Szeged) اشاره نمود .

پیشنهاده ویژه : خرید ملک در مجارستان | خونه بخر ، اقامت بگیر !

 شرایط الحاق‌ خانواده در روش اقامت با خرید ملک در مجارستان یعنی چه ؟

 با سرمایه گذاری در مجارستان از توسط خریداری ملک قادر خواهید بود برای همسر و فرزندان زیر‌ 18 سال خودتان هم ویزا و اقامت دریافت‌ نمائید .  در این وضعیت تنها کافی‌ می باشد مدارک‌ و مستندات مربوط‌ به اعضای خانواده‌ خود را به سفارت‌ یا کنسولگری مجارستان ارائه‌ نمایید .

 

 شرط‌ حضور‌ اقامت‌ از طریق خرید‌ ملک در مجارستان چقدر می باشد ؟

 برای گرفتن اقامت‌ دائم مجارستان باید به مدت‌ 5 سال و در هر سال 183 روز‌ در این کشور حضور داشته باشید . 

از طرفی نباید بیشتر از 6 ماه از سال را در کشور‌های‌ خارج‌ از حوزه شینگن زندگی نمایید . تنها در صورت داشتن این شرایط‌ خواهد بود که می‌توانید پس از 5 سال اقامت‌ موقت برای اقامت‌ دائم اقدام نمایید .

شرایط‌ خرید‌ ملک در مجارستان و گرفتن پاسپورت چیست ؟

پس از 3 سال اقامت دائم در مجارستان قادر خواهید بود برای گرفتن تابعیت‌ و پاسپورت مجارستان اقدام نمائید . مجارستان عضو‌ اتحادیه اروپا خواهد بود و در نتیجه با دریافت پاسپورت‌ این کشور‌ می‌توانید به تمامی کشور‌های‌ حوزه شینگن سفر نمایید .

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد رهپویان عدالت

5/5 - (26 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “خرید ملک در مجارستان و اقامت👌 (2023)”

  • shamim

    با چقدر هزینه میتونم تو مجارستان یک خونه حدودا 80 متری بخرم؟

    • نیلوفر اکبری

      سلام دوست عزیز بطورتقریبی شما میتونید با 160000 یورو منزلی با این متراژ را خریداری کنید البته همونطوری که خدمتتون عرض کردم این مبلغ تقریبی هست بهتره با کارشناسان مادر موسسه رهپویان عدالت در ارتباط باشید تا همکارانم شما را راهنمایی کنن 02122892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823