مشاوره و ارزیابی رایگان!

ویزای بلغارستان ✅ + راه های مهاجرت به بلغارستان🟡 (2023)

بلغارستان یکی از کهن ترین کشورهای اروپایی به شمار می آید که در جنوب شرق قاره سبز است و پایتخت این کشور، صوفیه، نیز از جمله قدیمی‌ترین شهرهای جهان می باشد. علاوه بر مکان های دیدنی بلغارستان، از نظر اقتصادی نیز این کشور مقصدی به…


ویزای بلغارستان + راه های مهاجرت به بلغارستان (2023)

بلغارستان یکی از کهن ترین کشورهای اروپایی به شمار می آید که در جنوب شرق قاره سبز است و پایتخت این کشور، صوفیه، نیز از جمله قدیمی‌ترین شهرهای جهان می باشد. علاوه بر مکان های دیدنی بلغارستان، از نظر اقتصادی نیز این کشور مقصدی به صرفه محسوب شده و از این رو سفر به این کشور زیبا یکی از بهترین گزینه‌ها برای گردشگران می باشد.

بلغارستان جزء کشورهای حوزه شنگن نیست و به همین خاطر برای سفر به آن باید به صورت جداگانه اقدام به دریافت ویزا نمود . البته سابقه ی سفر به بلغارستان امتیازی برای اخذ ویزای شنگن به شمار می رود.

🛫 راه های مهاجرت به کشور بلغارستان

راه های مهاجرت به کشور بلغارستان

شهروندان خارجی که تمایل‌ به گرفتن ویزای بلغارستان و اقامت‌ در کشور بلغارستان را دارند حتما باید از سه ماه قبل برای گرفتن مجوز اقامت‌ در این کشور‌ درخواست‌ خودشان را اعلام‌ نمایند .

ویزای بلغارستان به 3 صورت ارائه می شود که وابسته به هدف شما از سفر، ویزای متناسب برایتان صادر خواهد شد. برای مثال اگر قصد تحصیل در بلغارستان را دارید باید ویزای بلند مدت دریافت نمایید.

 • ویزای نوع A (ترانسفر فرودگاهی)
 • ویزای نوع C (اقامت کوتاه مدت یا اقامت با برنامه‌ریزی از قبل مشخص شده)
 • ویزای نوع D (اقامت بلند مدت)

ویزای بلغارستان با توجه به سفر شما، در انواع مختلفی صادر شده و ویزای توریستی از جمله رایج ترین ویزاهایی می باشد که از سوی سفارت بلغارستان برای متقاضیان ایرانی صادر می شود. موسسهٔ مهاجرتی ره پویان عدالت، کلیه خدمات مربوط به تور بلغارستان و ویزای این کشور را به شما عزیزان ارائه می نماید.

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل ویزای مجارستان

🤔 شرایط دریافت ویزای بلغارستان 

شرایط دریافت ویزای بلغارستان 

اخذ ویزای بلغارستان مانند دیگر کشورهای اروپایی است و نیاز به مدارک و شرایط تعیین شده ای دارد . در ادامه مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای بلغارستان را نام خواهیم برد، اما از مهم ترین شرایط دریافت ویزای بلغارستان موارد زیر است:

📌 اخذ تور گروهی 

ویزای بلغارستان اغلب به صورت تورهای گروهی صادر شده و اشخاصی که در قالب تور اقدام به دریافت ویزا می نمایند موفق خواهند شد. به این منظور که از طریق یک آژانس مسافراتی اقدام به خرید تورهای گروهی سفر به بلغارستان می کنید. با این کار کشور و سفارت بلغارستان را مطمئن می کنید که پس از سفر با تور و گروه به کشور خود باز خواهید گشت.

📌 تمکن مالی 

برای اخذ ویزای بلغارستان باید تمکن مالی و گردش حساب مناسب را داشته و گردش حساب تراکنش های 6 ماه اخیر را داشته باشید . نامه تمکن مالی را باید از بانک و به زبان لاتین تحویل گرفته و به وسیله تمکن و گردش حساب ثابت خواهید کرد که توانایی مالی کافی برای سفر و اقامت در این کشور را داشته و دچار مشکل نمی شوید.

📌 نکات مهم دریافت ویزای بلغارستان

 1. وقت سفارت اعلام شده از جانب موسسه ره پویان عدالت  غیر قابل تغییر می باشد.
 2. برای متقاضیان بالای 12 سال انگشت نگاری لازم است.
 3. ارائه اصل تمامی مدارک مربوط به ویزای بلغارستان به موسسه مهاجرتی ره پویان عدالت الزامیست. تمام مدارک ارائه شده تا پایان سفر نزد موسسه مهاجرتی ره پویان باقی می‌ماند.
 4. درصورت صلاح‌دید جدید کارشناسان یا سفارت مربوطه، مسافر موظف به ارائه مدارک تکمیلی است.
 5. لزوم ارائه ضمانت نامه بانکی جهت بازگشت از سفر و مبلغ آن به ازای هر نفر پس از بررسی مدارک متقاضی به ایشان اعلام می‌گردد.
 6. با توجه به اینکه کلیه مدارک ارائه شده توسط شرکت مجری و سفارت مورد استعلام قرار می‌گیرد، توصیه می‌گردد، کلیه مدارک مستند و قابل استعلام باشند.

📆 گرفتن وقت در سفارت بلغارستان 

گرفتن وقت در سفارت بلغارستان 

گرفتن وقت سفارت بلغارستان هم  به صورت حضوری، تلفنی و یا ارسال ایمیل انجام می شود. بعد از تعیین روز باید با در دست داشتن مدارک کامل به صورت حضوری به سفارت مراجعه کنید. سفارت بلغارستان نیازی به مصاحبه نداشته و فقط انگشت نگاری و عکس برداری و تحویل مدارک انجام خواهد شد.

بعد از تحویل مدارک و انگشت نگاری 14 تا 21 روز کاری زمان برده تا به درخواست شما رسیدگی شود.

⬅ مدارک مورد نیاز ویزای بلغارستان

 • اصل گذر نامه با 7 ماه اعتبار
 • 2 قطعه عکس 3.5 در 4.5 با زمینه سفید
 • تمکن مالی و گردش حساب
 • تلفن مسافر به طور کامل و دقیق
 • کپی از تمام صفحات شناسنامه
 • اصل و کپی تاییدیه رزرواسیون هتل در بلغارستان و دعوت نامه از آژانس های معتبر در این کشور
 • بیمه مسافرتی
 • ضمانت نامه بانکی در وجه آژانس مسافرتی که از طریق آن اقدام کرده اید

❌ ریجکتی ویزای بلغارستان 

مهم ترین دلیلی که منجر به رد درخواست متقاضی می شود، عدم اطمینان افسر از بازگست متقاضی به کشورش پس از اتمام مدت ویزا می باشد . ارائه مدارک جعلی و غیر واقعی، متقاعد نکردن افسر از هدف سفر و بازگشت به کشور، ارائه بیمه نامه نامعتبر و عدم توانایی در پرداخت هزینه ها از دیگر دلایل ریجکتی می باشد.

✔ رفع ریجکتی ویزای بلغارستان 

برای برطرف کردن ریجکتی بلغارستان باید نواقص و ایرادات پرونده خود را تکمیل کنید و مجددا اقدام فرمایید. ارائه سند ملک و مدارک شغلی و ملکی برای دریافت ویزای بلغارستان الزامیست است.

😊 مهاجرت از طریق ازدواج به بلغارستان 

مهاجرت از طریق ازدواج به بلغارستان 

روش دیگر ویزا از طریق ازدواج‌ در بلغارستان است . شرایط‌ به این صورت می باشد که باید با یک فرد از تبعه کشور‌ بلغارستان ازدواج کرده و برای دریافت اقامت‌ دائم در این زمینه‌ دولت بررسی و تصمیم‌ گیری‌های نهایی را گرفته و اعلام‌ می نماید.

ویزای ازدواج کشور‌ بلغارستان یک ویزای موقتی است ،یعنی شما تنها با داشتن ویزا‌ی بلغارستان نمی‌توانید اقامت دائم بلغارستان را دریافت کنید .

پیشنهاد میکنم بخوانید: همه آنچه باید در مورد ویزای یونان بدانید

🎯 مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به بلغارستان 

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری به بلغارستان 

اقامت در کشور بلغارستان از طریق سرمایه‌گذاری یا همان ثبت شرکت در واقع یک ویزای بلند مدت تجاری است که به شما این اجازه را می‌دهد در بین‌ کشور‌ خود‌تان و کشور بلغارستان رفت و آمد کنید .

شما در این روش نیاز به مدرک‌ زبان نداشته و بعد از ۵ سال اقامت قانونی در بلغارستان می‌توانید اقامت دائم این کشور‌ را دریافت کنید.

👶 مهاجرت از طریق تولد فرزند به بلغارستان 

مهاجرت از طریق تولد فرزند به بلغارستان 

یکی از روش های اقامت‌ در کشور‌ بلغارستان از راه تولد فرزند است، نظام‌ حقوقی و سیستم‌‌های‌ اخذ تابعیت این کشور به صورت‌ سیستم‌ خون است و تابعیت پدر و مادر افراد بسیار بااهمیت می باشد.

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل ویزای آلمان

🤑 مهاجرت از طریق کار به بلغارستان 

مهاجرت از طریق کار به بلغارستان 

دریافت ویزای بلغارستان و اقامت در این کشور از طریق کار از روش‌هایی است که برای اخذ ویزای آن نیاز به تسلط به زبان انگلیسی داشته و داشتن دانش‌ زبان انگلیسی در این زمینه‌ حائز اهمیت است. شما قادر خواهید بود که به استخدام شرکت‌های مختلف دربیایید و فرصت‌ مناسب‌تری برای کار در کشور بلغارستان را برای خودتان فراهم‌ کنید.

بیشترین‌ مقدار درآمد‌ ما‌هیانه‌ در کشور‌ بلغارستان به مشاغل معماری تعلق گرفته ، مدیریت پروژه‌ در این کشور‌ هم از نظر‌ درآمدی وضعیت‌ مناسبی داشته و برای سرمایه‌گذاری در کشور بلغارستان سه راه وجود دارد .

 1. راه اول‌ خرید اوراق قرضه
 2. راه دوم خرید ملک
 3. راه سوم ثبت‌ شرکت‌ 

کشور بلغارستان در تلاش است که کمبود نیروی کاری‌ خود را جبران‌ کرده و برای درخواست ویزای کار‌ی حتما باید به زبان این کشور‌ کاملا تسلط‌ داشته و باید توجه داشته باشید که اخذ ویزای کاری‌ در بلغارستان یک روند‌ رقابتی نیز دارد.

پیشنهاد میکنم بخوانید: جزئیات کامل مهاجرت به اسپانیا

👩‍🎓 مهاجرت از طریق تحصیل به بلغارستان 

مهاجرت از طریق تحصیل به بلغارستان 

گرفتن ویزای بلغارستان و اقامت در این کشور از طریق تحصیل‌ هم نیاز به مدرک زبان داشته و در صورت‌ نداشتن مدرک‌ زبان باید در دوره‌‌های‌ زبانی‌ که قبل از شروع تحصیل در دانشگاه‌های بلغارستان برگزار می‌شود‌ شرکت نمایید.

دانشگاه های بلغارستان همه رشته‌های‌ علوم‌ مهندسی و پزشکی‌ را مورد‌ پوشش‌ قرار داده و البته مقطع کارشناسی در این کشور به زبان بلغاری است . تحصیل در بلغارستان در مقطع‌های مختلف تحصیلی امکان‌پذیر بوده و بعد از اتمام تحصیل‌ در این کشور‌ ویزای تحصیلی‌ به ویزای کاری‌ تبدیل خواهد شد و افراد‌ می‌توانند به اقامت‌ دائم کشور‌ بلغارستان دست پیدا کنند.

دانشگاه‌های بلغارستان دروس خود‌ را به زبان انگلیسی و بلغاری و آلمانی ارائه داده و در این زمینه بسیار موفق‌ است . در تمامی‌ مقطع‌های تحصیلی‌ (کارشناسی و کارشناسی ارشد و دکتری) امکان‌ بورسیه تحصیلی‌ وجود داشته و برای پذیرش‌ در دانشگاه‌های بلغارستان حتما باید یک سری مدارک‌ ضروری ارائه‌ بدهید:

 • افراد‌ باید پاسپورت معتبر‌ با مدت اعتبار ۶ ماهه داشته باشند.
 • افراد بایستی نامه‌ تمکن مالی داشته باشند.
 • افراد‌ باید گواهی‌ سلامت‌ پزشکی‌ داشته باشند.
 • ضروری است که هر فرد‌ گواهی‌ عدم سوءپیشینه داشته باشد‌.
 • ضروری است‌ که فرم‌ درخواست پذیرش از یکی از دانشگاه های کشور‌ بلغارستان به طور دقیق تکمیل شود.
 • افراد‌ حتما باید از پس مخارج ثبت‌نام‌ در این کشور‌ بر بیایند.
 • افراد‌ بایستی کپی‌ شناسنامه‌ و همینطور یک قطعه‌ عکس پاسپورتی ارائه دهند.

 

مخارج تحصیل‌ در بلغارستان از موضوعات بسیار مهمی می باشد که بارها مورد پرسش قرار گرفته شده است. دانشگاه‌های بلغارستان دولتی و غیرانتفاعی است و هزینه‌ تحصیل در دانشگاه‌های این کشور‌ به طور متوسط بین‌ ۲۹۰۰ الی ۸۰۰۰ یورو با توجه به دوره‌ و سطح تحصیلات متغیر است. هزینه دوره‌ آمادگی یک‌ساله زبان انگلیسی یا بلغاری هم ۲۵۰۰ یورو تخمین زده شده است.

آیا شما نکات دیگری در مورد ویزای بلغارستان میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💚

 

چنانچه در مورد ویزای بلغارستان و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

5/5 - (3 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823