مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (6 امتیاز)

تحصیل در اتریش


تحصیل در اتریش 

از آنجایی که اتریش در دهه های اخیر پیشرفت چشمگیری در حوزه علم و آموزش کرده است، دارای بهترین کالج ها در سطح جهان می باشد. تحصیل در کالج موقعیت تحصیلی و زندگی خوبی را برای فرد فراهم می کند. مدارک تحصیلی کالج بسیار معتبر است و در سراسر جهان دارای اعتبار می باشد. متقاضیان کالج می توانند در کنار تحصیل در اتریش کار کنند و زندگی بهتری داشته باشند.

 

تحصیل در اتریش

 

کالج در اتریش

کالج های اتریش زندگی خوب و در رفاهی برای متقاضیان فراهم کرده اند و در برخی از این کالج ها تحصیل رایگان می باشد. کالج مدیترانه ای از شناخته شده ترین کالج های اتریش می باشد. این کالج سال های زیادی است که در خدمت دانشجویان می باشد و در این کالج بهترین اساتید تدریس می کنند. افراد موفق بسیاری در این کالج ها تدریس کرده اند و به افراد موفقی تبدیل شده اند.

 

دیپلم در اتریش

دیپلم در اتریش هم دشواری های خاص خود را دارد. برای اینکه بتوان دیپلم را در کشور دیگری بگیرید، مدارک تحصیلی را باید آماده کنید و به محل تحصیل ارائه دهید. همانطور که در بالای متن نیز گفته شد برای تحصیل در کشور دیگر باید ویزای تحصیلی گرفت.

گرفتن دیپلم در اتریش آسان نیست زیرا باید به زبان این کشور تسلط کامل داشته باشید. اگر شخصی به زبان این کشور تسلط نداشته باشد با مشکل جدی روبه رو می شود. در بسیاری از جاها علاوه بر زبان کشور اتریش باید به زبان انگلیسی نیز تسلط کافی را داشت. به همین دلیل یکی از مدارکی که در گرفتن ویزا و ورود به مکان تحصیل مهم است، مدرک زبان می باشد.

در برخی از مکان های تحصیل در اتریش هزینه تحصیل به عهده متقاضی و در برخی دیگر برعهده دولت می باشد. از آنجایی که این کشور سعی دارد به قطب آموزش جهان تبدیل شود، تمام تلاش خود را برای آموزش و کمک به متقاضیان انجام می دهد.

 

پیشنهاد میکنم بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در اسپانیا

 

مدارس اتریش

با توجه به پیشرفت کشور اتریش در حوزه علم، متقاضیان تحصیل در این کشور افزایش یافته اند و هر ساله به این متقاضیان افزوده می شود. دولت اتریش سعی دارد که هر ساله به کیفیت و امکانات مدارس خود بیفزاید. در اتریش تحصیل برای سن ۵ تا ۱۶ سال اجباری است. در اتریش هر مدرسه به مقطع خاصی می پردازد.

چیزی حدود ۹۰ درصد مدارس اتریش عمومی می باشند و همه افراد در هر قشری می توانند از آن استفاده کنند. تقریبا همه مدارس اتریش رایگان می باشد و دانش آموزان به راحتی و بدون دغدغه می توانند به آموزش بپردازند.

دانش آموزان از روزهای دوشنبه تا جمعه باید در مدارس حضور داشته باشند. در هر مقطع تحصیلی درس های مشخصی به دانش آموزان تدریس می شود. نمرات اتریش هم مانند نمرات در ایران توصیفی می باشد یعنی از پایه اول تا پایه سوم نمرات توصیفی هستند.

در این کشور به کسانی که ۶ سال اول تحصیلی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد گواهینامه تحصیلی داده می شود. مدارس اتریش هم مانند مدارس ایران دارای سطح بندی مشخصی هستند و بعد از سپری کردن یک دوره به دوره بالاتر راه پیدا می کنند.اگر قصد دارید که فرزند خود را در مدرسه های اتریش ثبت نام کنید، فرزندتان باید ویزای تحصیلی و مدرک زبان اتریشی داشته باشد در غیر این صورت به مشکل میخورد.

در این کشور مدارس دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد و هر خانواده می تواند متناسب با درآمد خود دست به انتخاب مدرسه بزند. دولت اتریش سعی دارد که توجه بیشتری به نظام آموزشی کشور خود کند. از آنجایی که این کشور طبیعت زیبا و فرهنگ کهنی دارد، خانواده های زیادی قصد دارند که فرزندشان در این کشور تحصیل کنند.

اگر فرزندانتان در رشته خاصی دارای مهارت است می توانید در مدرسه مد نظر فرزندتان را ثبت کنید. تا فرزندتان از مزایای این مدارس برخوردار شوند. ساعات آموزشی مدارس اتریش همانند ساعت آموزشی در ایران می باشد. کتاب های مدارس در اتریش رایگان می باشد.

سرویس های رفت و برگشت در این کشور رایگان می باشد و در هر نقطه از شهر که باشید به راحتی فرزندتان رفت و آمد خواهد کرد.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل تحصیل در ایتالیا

 

 

چنانچه در مورد شرایط تحصیل در اتریش و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

 

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل در اتریش میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💙

 

 

آیا تحصیل در اتریش رایگان است؟

تحصیل در دانشگاه های اتریش تقریباً رایگان است. به این معنا که از شما شهریه دریافت نمی کنند و فقط مبلغ کمی در سال برای هزینه های ثبت نام دریافت می کنند.

آیا امکان ماندن در اتریش پس از اتمام دوره تحصیلی وجود دارد؟

پس از پایان دوره تحصیلی می‌توان با تمدید مجوز اقامت دانشجویی به مدت یک سال در اتریش ماند و به دنبال کار بود. شما می‌توانید پس از شروع به کار برای دریافت کارت قرمز سفید قرمز اقدام کنید

نمره ECTS برای پذیرش در مقطع دکترا در اتریش چقدر است؟

برای پذیرش در مقطع دکترا امتیاز ECTS در رشته مربوط در مقطع کارشناسی ارشد باید حداقل ۱۲۰ باشد.

5/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823