مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (33 امتیاز)

مهاجرت به اتریش


مهاجرت به اتریش

امروزه شاهد افزایش مهاجرت به اتریش هستیم. زیرا مهاجرت از طریق اتریش به اروپا یکی از ارزان ترین راه هاست. مهاجرت به اتریش دارای انواع گوناگونی است و هر کدام روش های خاص خود را دارد. قبل از مهاجرت باید شرایطی را فراهم و مهیا کرد تا بتوان از راه قانونی مهاجرت کرد.
تمام مهاجرت ها دارای دو جنبه قانونی و غیر قانونی هستند. عده ای از افراد که می خواهند به کشور اتریش مهاجرت کنند اما نمی توانند شرایط را فراهم کنند، به صورت غیر قانونی اقدام به مهاجرت می کنند. کسانی که به اتریش مهاجرت می کنند، به دنبال هدف های مختلف هستند.
مهاجرت به اتریش کار چندان آسانی نیست و هر کسی نمی تواند به این کشور مهاجرت کند. افراد حرفه ای در این زمینه هستند و به افراد کمک می کنند تا در زمان کوتاهی و بدون اتلاف وقت به خواسته خود برسند.

 

تحصیل در اتریش

عده ای از افرادی که به اتریش مهاجرت می کنند، قصد تحصیل در این کشور را دارند. هر ساله متقاضیان زیادی برای ادامه تحصیل وارد اتریش می شوند. اتریش یکی از بهترین کشور ها برای تحصیل می باشد و همین باعث شده تا جوانان زیادی به این کشور مهاجرت کنند.

تحصیل در اتریش موقعیت بسیار خوبی است. زیرا این کشور به آسیا و اروپا راه دارد و معتبرترین دانشگاه های جهان را دارد. تحصیل کردن در اتریش در مقایسه با سایر کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه و ارزان است. مقامات بالای آموزشی این کشور قصد دارند که اتریش را به قطب تحصیلی جهان تبدیل کنند.

به همین دلیل تلاش می کنند تا روز به روز سطح علمی و آموزشی این کشور بالاتر رود.

تحصیل در اتریش نیازمند شرایطی است که از مهمترین آنها می تواند به تسلط به زبان این کشور اشاره کرد. این کشور حدود 24 دانشگاه معتبر و دولتی دارد، تا افراد بتوانند به راحتی به تحصیل بپردازند. در تمام این دانشگاه ها تحصیل به دو زبان اتریشی و انگلیسی صورت می گیرد. در برخی از این دانشگاه ها آموزش به صورت رایگان انجام می شود.

این کشور دارای معتبر ترین دانشگاه های جهان می باشد و اساتید معروفی در این کشور تدریس می کنند. برای تحصیل در اتریش باید به زبان این کشور مسلط باشید، در غیر این صورت قادر به تحصیل نخواهید بود. برای تحصیل در اتریش باید مدارکی را آماده کرد تا بتوان در دانشگاه های این کشور ثبت نام کرد.

از مهمترین مدارکی که باید برای تحصیل به همراه داشت، گواهی عدم سوء پیشینه است. علاوه بر این مدرک باید تمام مدارک تحصیلی خود را به همراه داشت.

 

کار در اتریش

زمانی که شخصی به اتریش مهاجرت می کند، موقعیت کار کمتری خواهد داشت. اما راه هایی وجود دارد تا بتوان در این کشور کار کرد. اولین چیزی که برای کار در اتریش نیاز است، ویزای این کشور است. برای گرفتن ویزای کار این کشور به یک پیشنهاد کاری از سوی این کشور نیازمند هستید. افراد می توانند زمانی که وارد این کشور می شوند مهارت کاری خود را به ساکنین این کشور ثابت کنند، تا مشغول به کار شوند.

برای گرفتن ویزای کار در اتریش باید مدارکی را تهیه و به سفارت این کشور تحویل داد. از جمله مهمترین این مدارک می توان به عکس پاسپورتی، گواهی سلامت، گواهی سوابق کاری، مدارک تحصیلی و غیره اشاره کرد.

در این کشور نیز همانند سایر کشور ها بیکاری وجود دارد و نباید توقع کار خوب در این کشور را داشت. هر چه مدارک تحصیلی بالا تر و آمادگی بیشتری داشت، سریعتر موفق به پیدا کردن کار خواهید شد.

 

سرمایه گذاری در اتریش

امروزه شاهد افزایش سرمایه گذاری در کشور های اروپایی به ویژه اتریش هستیم. از آنجایی که اتریش یک کشور اروپایی است، موقعیت های سرمایه گذاری زیادی دارد. افراد می توانند متناسب با میزان پول خود در این کشور سرمایه گذاری کنند. نکاتی زیادی در سرمایه گذاری در اتریش وجود دارد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت.

1- گرفتن ویزای شینگن

2- امنیت بالا

3- آب و هوای خوب و دلپذیر

4- نیازی به گرفتن اقامت این کشور نیست.

5- دسترسی داشتن به موقعیت های اجتماعی بالا

6- و غیره.

این کشور موقعیت جغرافیای زیبایی دارد و برای سرمایه گذاری پیشنهاد خوبی است. یکی از علت هایی که سرمایه گذاری در این کشور افزایش یافته، دارا بودن پرواز های مستقیم به کشور های بزرگ است.

 

راه های اخذ اقامت اتریش

راه های گوناگونی برای اخذ اقامت در اتریش وجود دارد. گرفتن اقامت در اتریش می تواند زندگی فرد را متحول کند. افراد می توانند متناسب با شرایط خود اقدام به گرفتن اقامت در این کشور می کنند.

از جمله رایج ترین روش های گرفتن اقامت اتریش می توان به ثبت شرکت در اتریش، تمکن مالی، خرید ملک، تحصیل و غیره اشاره کرد. تمام این روش ها نیازمند مقدار معینی پول هستند. افراد زیادی هستند که در این زمینه حرفه ای می باشند و می توانند به افراد متقاضی به گرفتن اقامت در اتریش کمک کنند.

 

ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش کار آسانی نیست و نیازمند مدارکی می باشد. ثبت شرکت برای افراد غیر بومی نیز بسیار دشوار تر می باشد. ثبت شرکت یکی از روش های سرمایه گذاری در اتریش می باشد و هر ساله افراد زیادی اقدام به ثبت شرکت در اتریش می کنند.

با توجه به پیشرفت های اخیر کشور اتریش ، سرمایه گذاری در این کشور افزایش یافته است. بر اساس موقعیت خاصی که این کشور دارد، افراد زیادی خواهان ثبت شرکت در این کشور هستند. ثبت شرکت در اتریش نیاز به اسناد و مدارکی دارد و مزیت هایی به همراه دارد، که در ادامه به آن اشاره می شود.

1- امکان افتتاح حساب برای فرد فراهم می شود.

2- امکان خرید ملک

3- امکان گرفتن پاسپورت

4- امکان تردد آزادانه

5- و غیره.


دولت اتریش هر ساله سعی در آسان نمودن شرایط ثبت شرکت کرده اند. افراد می توانند شرکت های گوناگونی را ثبت کنند.

شرکت ها در اتریش انواع گوناگونی دارد و افراد می توانند براساس میزان پول خود اقدام به ثبت شرکت کنند. ثبت هر کدام از این شرکت ها دشوار های خود را دارد. با ثبت شرکت در اتریش می توان اقامت این کشور را گرفت و صاحب ملک در این کشور شد.

بعد از گذشت 5 سال بعد از ثبت شرکت می توان اقامت دائم این کشور را گرفت و جزو شهروندان این کشور شد. با ثبت شرکت می توان اقامت را برای اعضای خانواده خود نیز گرفت.

 

انواع ویزاهای اتریش

برای ورود به کشور اتریش نیازمند ویزا هستید. ویزا دارای انواع گوناگونی است. از مهمترین این ویزا ها می توان به ویزای توریستی، ویزای کاری، ویزای طلایی، ویزای تحصیلی و غیره پرداخت. ویزا ها به دو صورت کوتاه مدت و بلند مدت صادر می شود. برای گرفتن ویزا می توانید به سفارت خانه ها مراجعه کنید.

برای هر کاری نیاز است که ویزای مربوط به آن کار را داشته باشید. ویزا های اتریش دارای درجه بندی است.

1- ویزای درجه A: این ویزا به ویزای ترانزیت فرودگاهی معروف است.

2- ویزای درجه B: این ویزای کوتاه مدتی است که به صورت کوتاه مدت صادر می شود.

3- ویزای درجه C: با این ویزا می توانید 90 روز در این کشور اقامت کنید.

4- ویزای درجه D: این ویزا برای کسانی است که قصد دارند بیش از 90 روز در این کشور بمانند.

 

خرید ملک در اتریش

گرفتن ویزای اتریش با خرید ملک در این کشور به یکی از رایج ترین نوع گرفتن ویزا تبدیل شده است. یکی از روش های سرمایه گذاری در این کشور، خرید ملک می باشد. در این کشور ملک با قیمت های گوناگون وجود دارد و افراد می توانند متناسب با پول خود اقدام به خرید ملک کنند.

این کشور به دلیل موقعیت جغرافیایی و اجتماعی که دارد، متقاضیان زیادی قصد خرید ملک در این کشور را دارند. کشور اتریش دارای شهر های زیبایی است و قیمت ملک در هر کدام از این شهر به یک قیمت می باشد. در چند سال اخیر خرید ملک در این کشور گسترش یافته است. هر ساله ایرانیان زیادی با خرید ملک در اتریش ویزای این کشور را دریافت می کنند.

ملک های اتریش در قیمت های گوناگونی با متراژ های متفاوت آماده فروش هستند و متقاضیان می توانند متناسب با خواسته خود اقدام به خرید کنند و از طریق خرید ملک اقدام این کشور را نیز به دست می آورند. برای خرید ملک در اتریش قوانینی وجود دارد که باید آنها را رعایت کرد.

نکته مهمی که در این خصوص وجود دارد این است که نیازی نیست تمام سال را در این ملک ها سپری کرد بلکه فقط 14 روز در سال می توان در این ملک ها زندگی کرد.

 

تور اتریش

تور اتریش بدون شک یکی از زیبا ترین تور های جهان می باشد. تور های اتریش متناسب با امکانات آن قیمت های گوناگونی دارد. این کشور به دلیل موقعیت و آب و هوای خوبی که دارد، مقصد خوبی برای تفریح و کار می باشد. برای گرفتن تور اتریش می توانید به آژانس های هواپیمایی مراجعه کنید.

بهتر است قبل از گرفتن تور در مورد زمان مسافرت و آب و هوای این کشور تحقیق کنید. بهترین زمان برای مسافرت به این کشور نیمه دوم بهار، اواسط تابستان و اواخر پاییز است. معمولا هر چه امکانات تور بیشتر و بهتر باشد، هزینه بیشتری نیز دارد.

این کشور دارای طبیعت بکر و زیبایی است، در سفر به این کشور از طبیعت گردی غافل نشوید. زمانی که با تور به اتریش سفر می کنید حتما وسایل ضروری را به همراه داشته باشید.

 

اعزام دانشجو به اتریش

در خصوص اعزام دانشجو به اتریش سوالاتی وجود دارد. اعزام دانشجو به اتریش کار آسانی نیست و نیازمند شرایطی است. اگر دانشجویی که قصد اعزام به اتریش را دارد، ساکن اروپا نباشد باید ویزای دانشجویی بگیرد. برای اعزام به اتریش باید مدارکی را تهیه کرد که در ادامه به آنها اشاره می شود.

1- آخرین مدرک تحصیلی( به صورت ترجمه شده)

2- ریز نمرات تحصیلی

3- پاسپورت

4- گواهی معتبر تسلط به زبان

5- عکس رنگی

6- گذرنامه

7- گواهی پزشکی

8- و غیره.


دانشجو بدون این مدارک نمی تواند وارد کشور اتریش شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که تمام این مدارک باید به زبان انگلیسی باشند. اعزام دانشجو به این کشور متناسب با دانشگاه مورد نظر دشواری هایی دارد. زمانی که دانشجو ویزای تحصیلی خود را گرفت، می تواند نسبت به اقامت در این کشور اقدام کند.

 

اقامت موقت اتریش

در اتریش می توان به روش های مختلف اقامت موقت را گرفت. همانطور که از اسم این نوع اقامت مشخص است، دارای زمان معینی می باشد. این نوع اقامت ممکن برای تفریح، کار، درمان و غیره باشد و از یه هفته تا یک سال می باشد.

اقامت موقت در اتریش دارای شرایط و مدارکی می باشد. برای اینکه بتوان این اقامت را گرفت، باید مطابق قوانین این کشور عمل کرد. فرایند گرفتن اقامت دشواری هایی دارد که اگر به زبان انگلیسی یا زبان این کشور تسلط نداشته باشید، این دشواری ها دو چندان می شود.

با گرفتن اقامت موقت می توانید از مزایای این کشور بهره ببرید. هر ساله افراد زیادی اقدام به گرفتن اقامت موقت در اتریش می کنند.

 

اقامت دائم اتریش

اقامت دائم به اقامتی گفته می شود که فرد در کشور دیگر ساکن شود. اقامت دائم به معنی اقامت نامحدود در کشور دیگر می باشد. روش های متفاوتی برای گرفتن اقامت دائم وجود دارد. افراد متقاضی این نوع اقامت می توانند در اتریش اقدام به خرید ملک کنند. با این کار علاوه بر سرمایه گذاری در این کشور از اقامت دائم نیز برخوردار خواهید شد.

با گرفتن اقامت دائم اتریش شهروند این کشور محسوب می شوید و مانند سایر شهروندان این کشور از امکانات این کشور می توانید استفاده کنید. این کشور جزو بهترین کشور های جهان محسوب می شود و از هر نظر زندگی رویایی برای فرد رغم میزند. از جمله روش های رایج در گرفتن اقامت می توان به ازدواج، تمکن مالی، تولد فرزند، کار، تحصیل و غیره اشاره کرد.

 

پزشکی در اتریش

پزشکی در اتریش یکی از رشته های رایج تحصیلی در اتریش می باشد. هر ساله افراد زیادی برای تحصیل در رشته پزشکی به این کشور می روند و عده ای هم بعد از تحصیل در آن کشور ساکن می شوند. تحصیل در رشته پزشکی در اتریش نیازمند هزینه زیادی می باشد.دانشجویان این رشته باید به زبان انگلیسی و حتی اتریشی تسلط کامل داشته باشند.

برای ورود به این رشته در اتریش شرایطی را باید فراهم کنید از مهمترین آنها می توان به پاسپورت، عکس رنگی، ریز نمرات، مدارک تحصیلی، پرداخت کردن هزینه های دانشگاه و غیره اشاره کرد.
هزینه تحصیل این رشته در هر دانشگاه ای متفاوت است و دانشجو باید این شرایط را مهیا کند.

مهندسی در اتریش

مهندسی در اتریش یکی از رشته های پرطرفدار در اتریش می باشد. این رشته نیازمند هزینه های بالایی است. اگر نمی توانید هزینه های این رشته را پرداخت کنید می توانید از سوی این کشور بورسیه شوید. مهندسی های گوناگونی در اتریش وجود دارد و هر کدام هزینه های متفاوتی دارد.

بهترین دانشگاه های اتریش رشته مهندسی دارند و اساتید گوناگونی به ارائه این درس می پردازند. فارغ التحصیلان این رشته آینده شغلی خوبی در این کشور دارند. برای اینکه بتوان در رشته مهندسی تحصیل کرد باید مدارکی را به دانشگاه های این کشور ارائه داد.

برای تحصیل در کشور غیر بومی باید ویزای آن کشور را گرفت. همانطور که در بالا هم گفته شد برای ورود به کشور دیگر برای تحصیل باید تمام مدارک را به زبان انگلیسی تبدیل کرد.

 

کالج در اتریش

از آنجایی که اتریش در دهه های اخیر پیشرفت چشمگیری در حوزه علم و آموزش کرده است، دارای بهترین کالج ها در سطح جهان می باشد. تحصیل در کالج موقعیت تحصیلی و زندگی خوبی را برای فرد فراهم می کند. مدارک تحصیلی کالج بسیار معتبر است و در سراسر جهان دارای اعتبار می باشد. متقاضیان کالج می توانند در کنار تحصیل کار کنند و زندگی بهتری داشته باشند.

کالج های اتریش زندگی خوب و در رفاهی برای متقاضیان فراهم کرده اند و در برخی از این کالج ها تحصیل رایگان می باشد. کالج مدیترانه ای از شناخته شده ترین کالج های اتریش می باشد. این کالج سال های زیادی است که در خدمت دانشجویان می باشد و در این کالج بهترین اساتید تدریس می کنند. افراد موفق بسیاری در این کالج ها تدریس کرده اند و به افراد موفقی تبدیل شده اند.

 

هزینه زندگی در اتریش

اتریش یکی از کشور های پیشرفته در جهان می باشد که کیفیت زندگی در این کشور بالا است. هر ساله افراد زیادی به این کشور مهاجرت می کنند تا بتوانند از امکانات این کشور برخوردار شوند. هزینه زندگی در اتریش به عوامل مختلفی بستگی دارد و به طور میانگین هزینه بالایی ندارد.

بیشتر امکانات این کشور رایگان می باشد و دولت نیز از مردم این کشور حمایت می کند.

 

ویزای اتریش

ویزای اتریش از جمله ویزا های معتبر در جهان می باشد، که هر ساله افراد زیادی برای گرفتن این ویزا اقدام می کنند. ویزای اتریش دارای انواع گوناگونی است که از شناخته شده ترین آنها می توان به ویزای تجاری، ویزای تحصیلی، ویزای کار، ویزای پزشکی، ویزای ازدواج و غیره اشاره کرد.

برای گرفتن ویزا باید به سفارتخانه ها مراجعه کرد. برای گرفتن ویزا زمان زیادی نیاز نیست و اگر مدارک کامل و درست باشد، در اسرع وقت ویزا صادر می شود. برای گرفتن ویزا مدارکی لازم است که باید به همراه داشت. از مهمترین مدارک برای گرفتن ویزا می توان به شناسنامه، عکس، گذرنامه، بیمه مسافرتی، سند مالکیت پرداخت.

برای گرفتن هر کدام از این ویزاها باید شرایطی را فراهم کرد.

 

کارشناسی در اتریش

برای اینکه بتوانید در مقطع کارشناسی در اتریش تحصیل کنید باید مدرک دبیرستان خود را به همراه داشته باشید. برای گرفتن کارشناسی باید زبان اتریش را یاد گرفت تا بتوان به تحصیل ادامه داد. در برخی از دانشگاه های مجارستان تحصیل به صورت رایگان می باشد. برای رفتن به مجارستان برای تحصیل باید ویزای تحصیلی را تهیه کرد.گرفتن کارشناسی در هر رشته ای متفاوت است و نیازمند تلاش زیاد فرد می باشد.

دانشگاه های زیادی برای گرفتن کارشناسی در این کشور وجود دارد و در هر رشته ای اساتید متخصصی وجود دارد. هر ساله دانشجویان زیادی برای گرفتن لیسانس به این کشور مهاجرت می کنند. یونان دارای دانشگاه های معتبر زیادی است به همین دلیل مدرک تحصیلی این کشور بسیار با ارزش است.

برای طی کردن دوره کارشناسی باید 180 واحد درسی را پاس کرد. می توان لیسانس را به صورت مجازی یا حضوری گرفت.

 

کارشناسی ارشد در اتریش

کارشناسی ارشد در اتریش حدود دو سال طول می کشد. تحصیل در این مقطع تحصیلی امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. از آنجایی که اتریش کشور متمدن و با سوادی است، افرادی زیادی خواهان تحصیل در این کشور هستند. برای تحصیل در این مقطع باید زبان اتریشی را یاد گرفت. اگر زبان این کشور را بلد نباشید تحصیل برایتان بسیار سخت خواهد شد.

برای تحصیل در این مقطع باید مدارکی را به دانشگاه مد نظر ارائه دهید. از مهمترین این مدارک می توان به مدرک کارشناسی به زبان انگلیسی، عکس پاسپورتی، پذیرش نامه از سوی دانشگاه، مدرک آکادمیک(تسلط به زبان انگلیسی) و غیره اشاره کرد.

برای تحصیل در کشور دیگر باید ویزای تحصیلی را تهیه و به همراه داشت. زمانی که ویزا را تهیه کنید می توانید در کشور مد نظر اقامت داشته باشید. هزینه این مقطع تحصیلی به عهده دانشجو می باشد.

 

دکتری در اتریش

دکتری در اتریش همانند سایر مقاطع تحصیلی در اتریش نیازمند مدارکی است. مدت زمان گرفتن دکتری در این کشور بین 3 تا 5 سال می باشد. در این کشور برای گرفتن دکتری ابتدا باید موضوعی برای پایان نامه خود انتخاب کنید و سپس به تحصیل بپردازید.شرایط دکتری در هر دانشگاه مختلف است. در برخی از دانشگاه ها باید شهریه پرداخت شود و در برخی دیگر رایگان می باشد.

برای گرفتن دکتری باید مدرک لیسانس و فوق لیسانس را به همراه داشته باشید. مدت زمان دکتری در هر رشته ای متفاوت است. دانشگاه های اتریش کیفیت بسیار بالایی دارد و هر ساله داوطلبان زیاد به این کشور می روند.

حداقل معدل لازم برای تحصیل در مقطع دکتری بین 7 تا 10 می باشد. معمولا دانشجویان این رشته از طرف دولت اتریش بیمه می شوند.

 

ازدواج در اتریش

ازدواج در اتریش دارای شرایطی می باشد. یکی از راه های گرفتن اقامت در اتریش ازدواج با طرف اتریشی می باشد. امروزه شاهد این هستیم که افراد برای گرفتن اقامت در اتریش اقدام به ازدواج با فردی از اتریش می کنند. ازدواج در اتریش کار آسانی نیست و دشواری هایی دارد.

ممکن است ازدواج به دلایل گوناگونی صورت بگیرد. برای ازدواج در اتریش باید مدارکی را آماده و تحویل این کشور داد. بعد از تایید مدارک ازدواج صورت می گیرد. یکی از شرایطی که در ازدواج مهم است باید فرد حداقل 3 سال ساکن اتریش باشد.

ازدواج در اتریش بسیار رایج می باشد و هر ساله افراد زیادی در این کشور اقدام به ازدواج می کنند.

 

سفارت اتریش

سفارت اتریش در همه کشور ها وجود دارد. سفارت اتریش در کشور ما نیز وجود دارد و کشور ما با این کشور روابط خوبی دارد. سفارت اتریش نیز مانند همه سفارت خانه ها دارای اعضایی می باشد که معمولا از طرف دولت آن کشور انتخاب می شود.

سفارت خانه ها دارای ساعت اداری مشخصی هستند و به امور مشخصی می پردازند. یکی از راه های گرفتن ویزا مراجعه به سفارت خانه کشور مورد نظر می باشد. سفارت در هر کشوری امری مهم به شمار می آید و برای کشور مهم و ضروری است.

سفارت اتریش در تهران بلوار آفریقا قرار دارد. افرادی که قصد دارند در خصوص این کشور بیشتر بدانند می توانند به سفارت این کشور مراجعه کنند و پاسخ سوالات خود را پیدا کنند.

 

آدرس سفارت اتریش

سفارت اتریش تقریبا در همه کشور ها قرار دارد و در هر کشوری آدرس مشخصی دارد. ممکن است که آدرس سفارت تغییر کند. هر سفارت خانه دارای یک سایت و نشانی می باشد. تمامی سفارت ها دارای یک یا چند شماره تماس می باشند.

 

ویزای تضمینی اتریش

ویزای تضمینی اتریش را می توان از طریق روش های مختلف تهیه کرد. همانطور که در بالا هم گفته شده است، ویزای اتریش دارای انواع مختلفی می باشد و برای تهیه هر کدام نیز باید شرایطی را مهیا و فراهم کرد. ویزای تضمینی را می توان از طریق تحصیل، کار، درمان، تفریح و غیره کسب کرد.

برای گرفتن ویزای تضمینی باید مدارکی را آماده و تحویل سفارت یا دولت اتریش داد تا بتواند ویزای مورد نظر را تهیه و به راحتی به این کشور بی نظیر سفر کنید. برای گرفتن ویزا زمان زیادی نیاز نیست و در مدت کوتاهی نیز می شود ویزا را تهیه کرد.

اگر مدارک شما برای گرفتن ویزا تکمیل باشد در زمان کوتاهی و در اسرع وقت می توانید ویزا را دریافت کنید.

 

دیپلم در اتریش

دیپلم در اتریش هم دشواری های خاص خود را دارد. برای اینکه بتوان دیپلم را در کشور دیگری بگیرید، مدارک تحصیلی را باید آماده کنید و به محل تحصیل ارائه دهید. همانطور که در بالای متن نیز گفته شد برای تحصیل در کشور دیگر باید ویزای تحصیلی گرفت.

گرفتن دیپلم در اتریش آسان نیست زیرا باید به زبان این کشور تسلط کامل داشته باشید. اگر شخصی به زبان این کشور تسلط نداشته باشد با مشکل جدی روبه رو می شود. در بسیاری از جاها علاوه بر زبان کشور اتریش باید به زبان انگلیسی نیز تسلط کافی را داشت. به همین دلیل یکی از مدارکی که در گرفتن ویزا و ورود به مکان تحصیل مهم است، مدرک زبان می باشد.

در برخی از مکان های تحصیل در اتریش هزینه تحصیل به عهده متقاضی و در برخی دیگر برعهده دولت می باشد. از آنجایی که این کشور سعی دارد به قطب آموزش جهان تبدیل شود، تمام تلاش خود را برای آموزش و کمک به متقاضیان انجام می دهد.

 

مدارس اتریش

با توجه به پیشرفت کشور اتریش در حوزه علم، متقاضیان تحصیل در این کشور افزایش یافته اند و هر ساله به این متقاضیان افزوده می شود. دولت اتریش سعی دارد که هر ساله به کیفیت و امکانات مدارس خود بیفزاید. در اتریش تحصیل برای سن 5 تا 16 سال اجباری است. در اتریش هر مدرسه به مقطع خاصی می پردازد.

چیزی حدود 90 درصد مدارس اتریش عمومی می باشند و همه افراد در هر قشری می توانند از آن استفاده کنند. تقریبا همه مدارس اتریش رایگان می باشد و دانش آموزان به راحتی و بدون دغدغه می توانند به آموزش بپردازند.

دانش آموزان از روزهای دوشنبه تا جمعه باید در مدارس حضور داشته باشند. در هر مقطع تحصیلی درس های مشخصی به دانش آموزان تدریس می شود. نمرات اتریش هم مانند نمرات در ایران توصیفی می باشد یعنی از پایه اول تا پایه سوم نمرات توصیفی هستند.

در این کشور به کسانی که 6 سال اول تحصیلی خود را با موفقیت پشت سر بگذارد گواهینامه تحصیلی داده می شود. مدارس اتریش هم مانند مدارس ایران دارای سطح بندی مشخصی هستند و بعد از سپری کردن یک دوره به دوره بالاتر راه پیدا می کنند.

اگر قصد دارید که فرزند خود را در مدرسه های اتریش ثبت نام کنید، فرزندتان باید ویزای تحصیلی و مدرک زبان اتریشی داشته باشد در غیر این صورت به مشکل میخورد.

در این کشور مدارس دولتی و خصوصی زیادی وجود دارد و هر خانواده می تواند متناسب با درآمد خود دست به انتخاب مدرسه بزند. دولت اتریش سعی دارد که توجه بیشتری به نظام آموزشی کشور خود کند. از آنجایی که این کشور طبیعت زیبا و فرهنگ کهنی دارد، خانواده های زیادی قصد دارند که فرزندشان در این کشور تحصیل کنند.

اگر فرزندانتان در رشته خاصی دارای مهارت است می توانید در مدرسه مد نظر فرزندتان را ثبت کنید. تا فرزندتان از مزایای این مدارس برخوردار شوند. ساعات آموزشی مدارس اتریش همانند ساعت آموزشی در ایران می باشد. کتاب های مدارس در اتریش رایگان می باشد.

سرویس های رفت و برگشت در این کشور رایگان می باشد و در هر نقطه از شهر که باشید به راحتی فرزندتان رفت و آمد خواهد کرد.

 

زبان اتریش

زبان اتریش از جمله زبان های هند و اروپایی می باشد. این زبان قدمت زیادی دارد و هر ساله افراد زیادی اقدام به یادگیری این زبان می کنند. در اتریش زبان های گوناگونی وجود دارد اما زبان اتریشی زبان رسمی این کشور است. از این زبان حدود 3500 سال پیش در نوشتن استفاده شده و جزو قدیمی ترین زبان های دنیا محسوب می شود.

این کشور به دلیل داشتن فرهنگ غنی که داشته و دارد به عنوان یکی از مهد های تمدن و زبان و ادبیات شناخته می شود. زبان اتریشی جزو زبان های دشوار و در عین حال شیرین و جذاب در جهان می باشد. اگر قصد مهاجرت به این کشور زیبا را دارید باید به زبان اتریشی مسلط باشید.

زبان اتریش در گذشته دچار تغییر و تحولاتی شده و هم اکنون به زبان اتریشی ثابت مانده است. این کشور پیشینه تاریخی و فرهنگی درخشانی دارد و همین موضوع باعث با ارزش شدن زبان اتریشی شده است. زبان اتریش در گذشته دارای چندین شاخه بود که امروز به یک شاخه مستقل تبدیل شده است.

این کشور مهد فرهنگ و تمدن بود و همین باعث علاقه مندی افراد به این زبان شده است. این زبان در همه جا تدریس می شود و علاقه مندان می توانند در زمان کوتاهی این زبان را یاد بگیرند.


اتریش ره پویان عدالت

اتریش ره پویان عدالت همواره سعی دارد به افرادی که قصد مهاجرت تحصیلی، کاری، تجاری، درمانی و غیره را به اتریش دارند کمک کند. این موسسه هر ساله به افراد زیادی در این خصوص کمک می کند. اگر شما هم قصد مهاجرت به اتریش را دارید می توانید به این موسسه مراجعه کنید و سوالات خود را مطرح کنید.

این موسسه کمک می کند که در زمان کوتاهی و بدون اتلاف به هدف خود برسند.

راه های زیادی برای برقراری ارتباط با این موسسه وجود دارد و می توانید با هر روشی که مایل هستید با این موسسه ارتباط برقرار کنید.

 

اقامت از طریق تمکن مالی در اتریش

اتریش یکی از کشور های زیبا و رویایی در جهان می باشد. هر ساله افراد زیادی به این کشور مسافرت یا مهاجرت می کنند. روش های گوناگونی برای گرفتن اقامت در این کشور وجود دارد. یکی از رایج ترین نوع گرفتن اقامت، تمکن مالی می باشد. تمکن مالی یا طرح خود حمایتی که به طور اختصار به آن FIP نیز می گویند.

این طرح در برخی از موارد در کمتر از دو ماه به نتیجه می رسد و فرد می تواند اقامت خود را بگیرد.

اقامت از طریق تمکن مالی یعنی اینکه فرد در کشور دیگر نیاز به کار ندارد و می توانند از طریق پول های خود به ادامه زندگی برسد. برای گرفتن این نوع اقامت لازم است که مدارکی را به این کشور ارائه دهید، تا اثبات کنید توانایی زندگی در این کشور بدون شغل را دارید.

تمکن مالی دارای مزایایی است که در ادامه به طور کوتاه به آنها اشاره خواهد شد.

1- امکان بازنشستگی در این کشور

2- امکان بهره مندی از امکانات این کشور

3- امکان تجارت

4- امکان سفر کردن به بیش از 170 کشور دنیا بدون ویزا و پاسپورت

5- امکان استفاده از خدمات بهداشتی و درمانی

6- پرداخت نکردن مالیات در این کشور

7- آسان شدن گرفتن ویزای کشور های پیشرفته جهان

8- نداشتن محدودیت سنی برای گرفتن اقامت از طریق تمکن مالی

9- الزامی نبودن داشتن مدرک تحصیلی.

برای اینکه بخواهید با همسر و فرزندانتان از این طریق به کشور اتریش مهاجرت کنید، نیاز است که هزینه های بیشتری را به دولت این کشور پرداخت کنید. به طور مثال برای همسر 20% و برای فرزندان 15% درصد بیشتر باید هزینه کرد.

برای گرفتن این اقامت باید مراحلی را طی کرد تا این کشور به فرد اقامت دهد. اگر فرد به زبان این کشور یا زبان انگلیسی مسلط باشد تا حدودی کار برایش آسان می شود، در غیر این صورت زمان زیادی درگیر گرفتن اقامت خواهید بود. اگر در این زمینه تجربه و مهارت ندارید می توانید از مشاوران خبره و حرفه ای کمک بگیرید تا در کوتاه ترین زمان ممکن اقامت خود را دریافت کنید.

 

اقامت در اتریش

از جمله مهمترین مدارکی که باید به همراه داشت که اثبات کنید می توان به سود سپرده گذاری، مدارک شغلی و غیره اشاره کرد. کسانی قادر به گرفتن این اقامت هستند که بتوانند بدون شغل در رفاه کامل به زندگی خود رسیدگی کنند.

اگر در این خصوص آگاهی ندارید می توانید با مشاوران در این خصوص ارتباط برقرار کنید، تا در زمان کوتاهی و بدون اتلاف وقت اقامت خود را به دست آورید.

ما در این مقاله سعی کردیم که به انواع اقامت در اتریش، گرفتن مدارک تحصیلی در اتریش و غیره بپردازیم. به طور کلی اتریش به یکی از زیبا ترین و رویایی ترین کشورها جهان تبدیل شده است. این کشور امکانات تفریحی، رفاهی، آموزشی و غیره زیادی دارد و هر ساله افراد زیادی به این کشور مسافرت یا مهاجرت می کنند.

اگر قصد دارید که وقت خود را در کشور زیبایی بگذرانید کشور اتریش پیشنهاد خوبی می باشد. این کشور جز بهترین کشور های معروف در جهان است و هر ساله افراد مختلفی به دلایل گوناگونی وارد این کشور می شوند. مسئولین این کشور امکانات رفاهی زیادی را در اختیار مردم قرار می دهند.

 
 

 

چنانچه در مورد شرایط مهاجرت به اتریش و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  ۰۲۱۲۲۸۹۲۸۲۳

 

آیا شما نکات دیگری در مورد مهاجرت به اتریش میدانید. می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 🤍

 
 
 

️ بهترین راه برای مهاجرت به کشور اتریش کدام است؟

مسلماً شرایط شخصی شما در انتخاب بهترین روش مهاجرت به کشوراتریش بسیار مؤثر است؛ اما به طور کلی ویزای جستجوی کار اتریش، تحصیل در دانشگاه های اتریش، سرمایه گذاری از طریق قرمز سفید قرمز یا بلوکارت از عالی ترین راه های مهاجرت به اتریش است.

کم هزینه ترین روش برای مهاجرت به کشوراتریش چیست؟

روش های کاری مثل ویزای جستجوی کاردر کشور اتریش و یا دریافت پیشنهاد کار از کم هزینه ترین روش های مهاجرت به اتریش است. تحصیل در اتریش نیز دومین روش کم هزینه است.

5/5 - (33 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/01/14
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823