مشاوره و ارزیابی رایگان!

آخرین مهلت💥 اخذ پذیرش رشته هنر در فرانسه 👩‍🎨 2023

چه به عنوان یک هنرمند و چه به عنوان کسی که قصد‌ تحصیل‌ رشته‌ هنر در فرانسه را دارد‌ ، کشور‌ فرانسه بهترین‌ انتخاب می باشد . اگر می‌خواهید در زمینه هنر فعالیت‌ نمائید ، کار‌های‌ استادان این حوزه‌ را شخصاً ببینید ، تحصیل‌ رشته‌ هنر در فرانسه شرایط‌ ایده‌آلی را برای‌ شما مهیا می سازد.


هنر در فرانسه

 

 

واژه‌های این مقاله، خودشان را در نهر آواهای این پادکست هم جاری کرده‌اند. آیا شما دوست دارید به صدایشان گوش دهید؟

 

 

 

درمورد هنر در فرانسه

هنر در فرانسه

   در قرن‌ بیست و یکم ، هنر یکی از جاذبه‌های اصلی کشور‌ فرانسه به‌عنوان یک مقصد‌ گردشگری محسوب می‌ شود . مردم‌ از سراسر‌ جهان ، در سفر‌ به فرانسه از موزه‌‌ها‌ و گالری‌های هنری فرانسه ، معماری خیره‌کننده قرون‌ وسطایی ، قلعه‌های بزرگ‌ رنسانس و میراث‌ هنری و فرهنگی آن بازدید می کنند.

   هنر در فرانسه در طی هزاران سال و خیلی آهسته تکامل یافته است . با وجود اینکه بیشتر‌ هنر و معماری تاریخی‌ فرانسه مربوط به هزار‌ سال‌گذشته‌ می باشد ، ولی از هنرهای اوایل قرون‌وسطی چیز‌ زیادی‌ در فرانسه باقی نمانده است .

 

بیشتر بخوانید : 🎓 تحصیل در مجارستان در دوره دبیرستان و هنرستان (2022)

 

   از قرن‌ یازدهم به بعد‌ ، در فرانسه سرعت تغییرات هنری سرعت گرفت . سبک‌ رومی در معماری و سبک‌ بیزانسی در نقاشی جای‌ خود‌ را به سبک جدید گوتیک بین‌المللی داد‌ که کلیسای نوتردام پاریس را در میان بسیاری از دیگر کلیسا‌های‌ بزرگ‌ باقی‌ مانده از این عصر‌ به ما هدیه خواهد داد . دوره رنسانس که در ایتالیا آغاز‌ شد ، در قرن پانزدهم در فرانسه شکوفا گشت.

   هنگامی که فرانسه در لبه‌ پرش‌ فرهنگ‌ و هنر اروپا قرار داشت . در هنرهای تجسمی ، در قرن‌ نوزدهم بود که فرانسه مجدداً به‌عنوان یک رهبر‌ جهانی ظاهر شد و پاریس به‌ پایتخت‌ هنر جهان معروف شد . هنر مدرن‌ اروپا در اینجا متولد شد .

 

تحصیل‌ شاخه های هنری در فرانسه

هنر در فرانسه

   تحصیل‌ رشته هنر در فرانسه مختص‌ افراد‌ ذیل می باشد :

• نویسندگان
• شاعران
• ترانه‌سراها
• نوازندگان و موسیقی‌دانان
• عکاس‌ها
• هنرمندان صنایع‌دستی
• هر فرد‌ مبتکر‌ و توانا‌ در عرصه فنی که بتواند اثری برجسته‌ خلق نماید .
• هر فرد‌ خلاقی که بتواند برطبق فرهنگ‌ ، زبان و هنر اثری ممتاز‌ بیافریند .

   متقاضی‌ ایرانی ، برای تحصیل در فرانسه به ویزای تحصیلی‌ فرانسه (VLS -TS) نیاز‌ خواهد داشت . بلافاصله بعد از پذیرش و ثبت‌نام‌ در دانشگاه موردنظر‌ خود در فرانسه ، می‌توانید‌ برای‌ درخواست‌ ویزای فرانسه اقدام‌ نمائید . توصیه می‌شود‌ که حداقل‌ ۳ ماه پیش از شروع‌ برنامه‌ آموزشی‌ خود‌ در فرانسه ، نسبت‌ به دریافت ویزای این کشور‌ اقدام نمائید .

   بعد از درخواست‌ ویزای تحصیلی فرانسه ، حدوداً ۱ تا ۶۰ روز‌ طول می‌کشد تا سفارت‌ فرانسه برای صدور‌ ویزا تصمیم‌گیری کند .

 

پاسپورت‌ تلنت به افرادی تعلق خواهد گرفت که با مهارت‌ها و استعداد‌های‌ خود در توسعه‌ اقتصاد‌ کشور‌ فرانسه و همچنین فرهنگ‌ ، علم و ورزش‌ به‌ صورت مستقیم‌ یا غیرمستقیم ، سهم‌ قابل‌توجه یا پایداری‌ داشته باشند .

 

برترین‌ دانشگاه‌های جهانی برای‌ تحصیل‌ رشته های هنری در فرانسه

هنر در فرانسه

   فهرست‌ دانشگاه‌های برتر‌ فرانسه برای‌ تحصیل‌ رشته‌های هنری به شرح‌ جدول‌ زیر می باشد :

 

رتبه جهانی رتبه موضوع رتبه بهترین دانشگاه‌های جهانی دانشگاه‌های هنر شهر نام دانشگاه
۷۶٫۱ ۵۵ ۴۶ ۱۰۹ پاریس دانشگاه سوربن
۷۴ ۴۹٫۷ ۱۳۸ ۶۷ پاریس دانشگاه پاریس
۶۰٫۸ ۴۹٫۳ ۲۶۳ ۱۴۰ پاریس اکول نرمال سوپریور پاریس
۶۵٫۳ ۴۷٫۴ ۱۸۰ ۱۵۸ مارسی اکس مارسی
۱۵۷۰۶ ۹۸ ۳۶۶ ۳۰۰ لیون مدرسه ملی هنرهای زیبای لیون

 

 

زبان تحصیل‌ رشته هنر در فرانسه

هنر در فرانسه

   تحصیل‌ رشته‌ هنر در اغلب دانشگاه‌های فرانسه به زبان فرانسوی می باشد که در صورت نداشتن مدرک‌ زبان فرانسه نیز می‌توان نخست ، دوره‌‌های‌ زبان فرانسه را در این کشور‌ گذراند . همچنین‌ شما به‌ آسانی می‌توانید‌ در یکی از کالج‌‌های‌ زبان در فرانسه پذیرش بگیرید .

   تحصیل مقطع‌ کارشناسی ارشد‌ به زبان فرانسوی ، در فرانسه ، تقریبا رایگان می باشد . با این وجود ، عموما‌ً فارغ‌التحصیلان مقطع‌ کارشناسی ایرانی ، به‌اندازه لازم دانش زبان فرانسوی ندارند. درصورتی‌که قصد تحصیل‌ در فرانسه را دارید و زبان فرانسه بلد‌ نیستید ، جای نگرانی نمی باشد . دانشگاه‌های انگلیسی زبان فرانسه ، از دانشجویان بین‌المللی استقبال‌ می کنند .

   اگرچه ما نمی‌توانیم تعداد دقیق‌ دانشگاه‌ها را به شما ارائه‌ دهیم ، می‌توانیم با اطمینان به شما بگوییم که بیشتر از ۱۱۰۰ برنامه‌ تحصیلی به صورت کامل‌ به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های فرانسه تدریس می‌شوند .

 

با ثبت‌نام در یکی از دوره‌های زبان فرانسه به این کشور‌ سفر کنید و در حین‌ آموختن زبان فرانسوی برای‌ دانشگاه‌های برتر‌ فرانسه درخواست پذیرش‌ نمائید و یا اینکه کار‌ پیدا‌ نمائید .

 

هزینه‌ دریافت ویزای دانشجویی فرانسه

هنر در فرانسه

   برای درخواست VLS -TS فرانسه ، باید ۹۹ یورو پرداخت نمائید . بسته‌ به وضعیت‌ شما ، مقامات‌ فرانسوی به شما اجازه‌ خواهند داد این هزینه را به صورت آنلاین‌ ، در محل‌ در مرکز‌ درخواست ویزا‌ در ایران یا از شیوه حواله بانکی‌ پرداخت نمائید .

   برای‌ ارسال‌ مدارک‌ خویش به سفارت ، هزینه پردازش اضافی‌ برای‌ مرکز‌ درخواست ویزا‌ به مبلغ ۵۰ یورو از شما دریافت خواهند کرد .

 

بیشتر بخوانید : شرایط ایده آل تحصیل رشته طراحی لباس در مجارستان(2022)

 

   اگر خواننده ، مجری‌ یا نویسنده و صاحب اثر‌ هنری می باشید ، یا دارای شغل‌ آزاد با حداقل‌ دستمزد‌ ناخالص ما‌هانه‌ ۱۰۶۴٫۸۵ یورو می باشید ، شامل پاسپورت‌ تلنت فرانسه خواهید شد.

   هزینه‌های زندگی در فرانسه ، کاملا وابسته‌ به شهری‌ می باشد که در آن تحصیل‌ می نمائید . شهرهای دانشجویی مانند استراتسبورگ ، لوتوز و… هزینه‌‌های‌ پایین‌ زندگی را برای فرد فراهم نمود . دیگر شهر‌های‌ فرانسه ، نظیر پاریس هزینه‌‌های‌ بالاتری را برای‌ زندگی خواهند داشت .

 

فرصت‌های کاری بعد از تحصیل‌ رشته‌ هنر در فرانسه

هنر در فرانسه

   مشاغل‌ زیادی برای فارغ التحصیلان رشته هنر در فرانسه وجود دارد ، از موزه‌داری گرفته تا راهنمای تور‌ . موزه‌ها و گالری‌ها در حال حاضر نقطه‌ شروعی برای‌ آینده‌ شغلی می باشند .سایر فرصت‌های شغلی ممکن‌ است‌ برای فعالیت‌‌های‌ هنری ، طراحی‌ گرافیک ، عکاسی ، طراحی‌ غرفه و مرمت و حفاظت‌ از هنر باشد‌ .

   فرانسه جزء کشورهایی می باشد که شرایط‌ کار‌ حین‌ تحصیل‌ را از بدو‌ ورود‌ برای‌ افراد مهیا کرده است . دانشجویان بین‌المللی که عضو‌ اتحادیه اروپا نمی باشند ، برای کار دانشجویی در فرانسه باید‌ اجازه‌ کار‌ موقت را دریافت‌ نمایند . تسلط کافی‌ به زبان فرانسوی برای یافتن کار‌ در این کشور‌ بسیار‌ مؤثر می باشد و پیشنهاد می‌شود دانشجویان ، یادگیری این زبان را جزء اولویت‌‌های‌ خود قرار‌دهند .

 

دانشجویان بین‌المللی در فرانسه حدود ۲۰ ساعت در هفته (۹۶۴ ساعت در سال) اجازه کار‌ حین تحصیل را خواهند داشت.

 

درآمد‌ هنرمندان در کشور فرانسه

هنر در فرانسه

   فردی که به‌عنوان هنرمند‌ در فرانسه کار‌ می‌کند به صورت معمول حدود ۳۸۸۰۰ یورو در سال درآمد‌ دارد . دستمزدها از ۱۷۹۰۰ یورو (کمترین) تا ۶۱۷۰۰ یورو (بالاترین) متغیر‌ می باشد . این متوسط حقوق‌ سالانه‌ شامل‌ مسکن‌ ، حمل‌ونقل و سایر مزایا‌ می باشد . دستمزد هنرمندان به‌شدت برطبق تجربه‌ ، مهارت ، جنسیت یا موقعیت مکانی متفاوت خواهد بود .

 

نتیجه گیری

هنر در فرانسه

   چه به عنوان یک هنرمند و چه به عنوان کسی که قصد‌ تحصیل‌ رشته‌ هنر در فرانسه را دارد‌ ، کشور‌ فرانسه بهترین‌ انتخاب می باشد . اگر می‌خواهید در زمینه هنر فعالیت‌ نمائید ، کار‌های‌ استادان این حوزه‌ را شخصاً ببینید ، تحصیل‌ رشته‌ هنر در فرانسه شرایط‌ ایده‌آلی را برای‌ شما مهیا می سازد.

   در طول قرن‌‌ها‌ ، دو کشور‌ فرانسه و ایتالیا نقش بزرگی‌ در تعریف هنر غربی نسبت‌ به کشور‌ها‌ی دیگر داشته‌اند . دانشگاه‌های بسیاری برای‌ تحصیل‌ رشته‌‌های‌ هنری در خارج از کشور وجود دارند ، ولی فرانسه به‌احتمال‌زیاد بهترین گزینه خواهد بود . دانشگاه‌های هنر این کشور‌ ، امکان‌ تحصیل‌ رایگان در فرانسه را برای‌ شما مهیا می سازد.

🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته هنر در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

زبان تحصیل رشته هنر در فرانسه چه می باشد؟

تحصیل رشته هنر در اغلب دانشگاه‌های فرانسه به زبان فرانسوی می باشد که در صورت نداشتن مدرک زبان فرانسه نیز می‌توان نخست ، دوره‌های زبان فرانسه در این کشور گذراند.

هزینه تحصیل هنر در فرانسه چقدر می باشد؟

برای دوره های لیسانس در دوره های هنر، میانگین هزینه های تحصیل حدود ۱۹۰ یورو در سال می باشد.

بهترین دانشگاه‌های رشته هنر در فرانسه کدامند ؟

اکول نرمال سوپریور پاریس ، دانشگاه اکس مارسی ، دانشگاه پاریس ، دانشگاه سوربن هستند.

5/5 - (51 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

2 دیدگاه برای “آخرین مهلت💥 اخذ پذیرش رشته هنر در فرانسه 👩‍🎨 2023”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823