مشاوره و ارزیابی رایگان!

رشته ی معماری در آلمان(2023)+تحصیل،کار📕🟣

رشته ی معماری در آلمان از محبوبیت زیادی برخوردار است و افراد زیادی خواهان تحصیل و یا اشتغال رشته ی معماری در آلمان می باشند. در کنار کیفیت عالی دانشگاه ها و شهریه مناسب مراکز اموزشی ، به یکی از پر تقاضا ترین و البته…


تحصیل+کار رشته ی معماری در آلمان 2023

رشته ی معماری در آلمان از محبوبیت زیادی برخوردار است و افراد زیادی خواهان تحصیل و یا اشتغال رشته ی معماری در آلمان می باشند.

در کنار کیفیت عالی دانشگاه ها و شهریه مناسب مراکز اموزشی ، به یکی از پر تقاضا ترین و البته مناسب ترین رشته های تحصیلی برای دانشجویان خارجی است ،پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کافی درباره ی این رشته بدست آورید😁.

🤔 درباره ی رشته معماری در آلمان

درباره ی رشته معماری در آلمان

رشته ی معماری در آلمان جزو رشته های قدیمی و با سابقه در آلمان می باشد. در این کشور تمامی سبک های معماری از زمان روم باستان، پست مدرن، رنسانس، سبک باروک، سبک کلاسیک، مدرن و حتی تمامی سبک های بین المللی نیز مشاهده می شوند. به همین خاطر تحصیل رشته معماری در آلمان، متقاضی را به شغل موردنظرش در کشور آلمان خواهند رساند.

کشور آلمان مکانی محبوب برای دانشجویان بین المللی جهت تحصیل رشته معماری بوده و با توجه به وجود دانشگاه های فنی و امکان تحصیل رایگان، تحصیل و کار رشته معماری در آلمان در مقاطع مختلف تحصیلی می تواند گزینه بسیار مناسبی باشد.

تحصیل در آلمان در رشته معماری گزینه بسیار مناسبی برای دانشجویان می باشد و با توجه به نوآوری و پیشرفت های موجود در زمینه ساخت و ساز در این کشور و حقوق و درآمد فارغ تحصیلان معماری که حداکثر ماهانه حدود 6000 یورو می باشد.تحصیل و کار در کشور آلمان یکی از بهترین گزینه ها برای دانشجویان و کارجویان خارجی می باشد.

معرفی ۴ بورسیه تحصیلی رشته معماری در فرانسه👷‍♂️👨‍🎓 + شرایط ۲۰۲۳💥

📝 شرایط تحصیل رشته معماری در آلمان

شرایط تحصیل رشته معماری در آلمان

در لیست یکی از مهم ترین شرایط تحصیل معماری در آلمان برای متقاضیان،به دارا بودن مدرک زبان آلمانی اشاره می شود. متقاضیان برای اثبات این مهارت زبان آلمانی می توانند در آزمون تست داف و یا DSH شرکت کنند و نتیجه این آزمون را به همراه مدارک لازم ارائه دهند. داشتن تمکن مالی کافی برای تأمین هزینه زندگی و تحصیل در معماری نیز از شرایط مهم تحصیل رشته معماری است.

برخی دیگر ازشرایط تحصیل در رشته معماری درآلمان شامل موارد زیر می باشد:

✔️ پذیرش تحصیلی رشته معماری در آلمان

✔️ داشتن مدرک مهارت زبان آلمانی testdaf یا DSH

✔️ داشتن مدرک زبان انگلیسی برای تحصیل در دانشگاه های انگلیسی زبان

✔️ مدارک مالی بانکی برای تمکن مالی سالانه حدودا 8700 یورو

✔️ داشتن گواهی سلامت پزشکی متقاضی

✔️ داشتن پاسپورت با اعتبار کافی

✔️ بیمه درمانی معتبر با اعتبار 3 ماه

✔️ آدرس محل  زندگی در آلمان حین تحصیل در آلمان

✔️ آخرین مدرک تحصیلی و ریزنمرات تحصیلی+ ترجمه به زبان آلمانی

✔️ انگیزه نامه تحصیلی+هدف از تحصیل در آلمان

✔️ 2 قطعه عکس در اندازه عکس پاسپورت

😊 اخذ تابعیت و پذیرش تحصیلی در رشته معماری 

اخذ تابعیت و پذیرش تحصیلی در رشته معماری

متقاضیان برای تحصیل در آلمان باید اول از دانشگاه مورد نظر در آلمان پذیرش تحصیلی دریافت کنند. متقاضیان برای دریافت پذیرش تحصیلی رشته معماری در آلمان باید مدارک لازم را به سفارت آلمان در ایران ارائه دهند.

متقاضیان همچنین برای گرفتن پذیرش تحصیل معماری در آلمان باید آخرین مدارک تحصیلی، مدرک مهارت زبان آلمانی، پاسپورت معتبر و تمکن مالی کافی را ارائه نمایند.

متقاضی پس از گرفتن پذیرش تحصیل معماری در آلمان، می تواند برای اخذ ویزای تحصیل رشته معماری در آلمان اقدام کند.متقاضی با تحصیل معماری در آلمان و فارغ التحصیلی و اشتغال و کار در این کشور می تواند زمینه را برای دریافت تابعیت و شهروندی آلمان، فراهم کند. متقاضی با کار و اشتغال پس از تحصیل معماری در آلمان پس از 8 سال مجاز است برای دریافت شهروندی آلمان اقدام کند.

آشنایی با زبان آلمانی در سطح عالی و آشنایی به قوانین و مقررات و فرهنگ زندگی آلمانی جزو شرایط اخذ تابعیت و شهروندی آلمان هستند.

چند نکته درباره دوره های تحصیلی در آلمان📚 + ویزای تحصیلی آلمان👩‍🎓در سال ۲۰۲۳

📗 تحصیل کارشناسی معماری در آلمان

تحصیل کارشناسی معماری در آلمان

تحصیل معماری از بهترین رشته های تحصیلی در آلمان برای مهاجرت می باشد و برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید دارای مدرک دیپلم دبیرستان باشید. متقاضی پس از دریافت پذیرش از دانشگاه مورد نظر خود ، مجاز است برای اخذ ویزای تحصیلی و مهاجرت به آلمان اقدام کند. مدت زمان تحصیل معماری در آلمان در مقطع کارشناسی حدودا 5 سال می باشد.

متقاضیان برای ادامه تحصیل در رشته معماری در آلمان می توانند در مقطع کارشناسی ارشد معماری در آلمان مشغول به تحصیل شوند.ترم های تحصیلی در مقطع کارشناسی رشته معماری در آلمان پاییز و زمستان می باشند.همچنین تاریخ شروع ترم در ابتدای ماه مارس و اواسط ماه سپتامبر می باشد.

مهم ترین شرایط دریافت پذیرش تحصیلی رشته معماری در آلمان در مقطع کارشناسی شامل موارد زیر می باشند:

  • داشتن مدرک زبان آلمانی در سطح B2  برای تحصیل در دانشگاه های معماری زبان آلمانی
  • داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۵.۵ برای تحصیل در دانشگاه های معماری زبان انگلیسی
  • داشتن معدل درسی دوره دبیرستان بالاتر از 15
  • عدم وجود گپ و وقفه تحصیلی بیش از 5 سال از زمان اخذ مدرک دیپلم

📙 تحصیل مقطع کارشناسی ارشد معماری در آلمان

تحصیل مقطع کارشناسی ارشد معماری در آلمان

متقاضیان برای تحصیل کارشناسی ارشد معماری در آلمان باید دارای مدرک کارشناسی تحصیل در رشته معماری داخلی ، یا تحصیل رشته معماری در مقطع کارشناسی باشند.

مدت زمان تحصیل ارشد معماری در آلمان در حدود یک الی دو سال می باشد. متقاضیان برای ادامه تحصیل در رشته معماری در آلمان می توانند به تحصیل دکترای معماری در آلمان مشغول شوند. از شرایط تحصیل معماری در آلمان در دوره ی کارشناسی ارشد می توان موارد زیر را نام برد:

  1. نداشتن گپ تحصیلی بیشتر از 5 سال از زمان اخذ مدرک کارشناسی رشته معماری
  2. دریافت پذیرش بدون ارائه مدرک زبان آلمانی در مقطع تحصیل ارشد معماری در آلمان

📚 تحصیل دکتری معماری در آلمان

تحصیل دکتری معماری در آلمان

متقاضیان برای تحصیل دکتری معماری در آلمان باید مدرک تحصیلی ارشد معماری در آلمان یا دانشگاه های دیگر کشورهای جهان را داشته باشند. مدت زمان تحصیل دکتری معماری در آلمان حدودا 4 سال می باشد.

از شرایط تحصیل دکترای معماری در آلمان می توان به داشتن مقاله های پژوهشی و تحقیقی، داشتن مدرک مهارت زبان آلمانی یا انگلیسی با نمره عالی و داشتن معدل بالا در تحصیل ارشد معماری در آلمان اشاره نمود.

متقاضیان با تحصیل دکتری معماری در آلمان مجازند در سمینارهای علمی آموزشی شرکت کنند. از دیگر شرایط تحصیل دکتری معماری در آلمان می توان به تسلط کافی به زبان آلمانی یا انگلیسی برای ارائه تز و پایان نامه دکتری معماری در آلمان اشاره کرد.

دانشگاه معماری کی یف اوکراین کیسی

🙌 دوره اوسبیلدونگ معماری در آلمان

دوره اوسبیلدونگ معماری در آلمان

دوره های اوسبیلدونگ در آلمان را به عنوان دوره ی کار تحصیل نیز می شناسند . طول دوره اوسبیلدونگ معماری در آلمان حدودا دو تا سه سال است و در این دوره دانشجویان دوره های عملی را در کنترل آموزش های تئوری دریافت می کنند.

در این دوره ها دانشجویان نه تنها شهریه ای پرداخت نمی کنند بلکه هر ماه مبلغی حدود 350 تا 700 یورو نیز دریافت می کنند.شانس اشتغال به کار افرادی که دوره اوسبیلدونگ معماری در آلمان را گذرانده اند در سطح بالایی قرار دارد و با دریافت این مدرک دانشجویان می توانند فورا وارد بازار کار شوند.

🟡 دانشگاه های برتر معماری در آلمان

دانشگاه های برتر معماری در آلمان

دانشگاه های رشته معماری در آلمان را می توان جزو برترین دانشگاه های جهان در این رشته حساب کرد. دانشگاه های معماری آلمان در رتبه بندی ها و رنکینگ های جهانی دارای جایگاه های جهانی می باشد . از بهترین دانشگاه های تحصیل معماری در آلمان که دارای رتبه های برتر در رتبه بندی و رنکینگ جهانی QS می باشند،شامل موارد زیر می باشند:

⬅ دانشگاه فنی مونیخ با رتبه جهانی 25 در معماری دارای 1500 دانشجو می باشد. این دانشگاه علاوه بر اینکه دارای سیستم آموزشی پژوهش محور می باشد،امکان اشتغال مناسب برای فارغ تحصیلان رشته معماری در آلمان را فراهم می کند.

⬅ موسسه فناوری کارل سروهه با رتبه جهانی 51-100 در معماری که در حال حاضر حدودا 750 دانشجوی معماری در آن مشغول تحصیل می باشند و بخش آموزش معماری این موسسه جزو قدیمی ترین بخش های آموزشی می باشد.

⬅ دانشگاه اشتوتگارت با رتبه جهانی 51-100 در معماری دارای کالج معماری است. متقاضیان می توانند در رشته های معماری، طراحی داخلی، مدیریت پروژه، طراحی شهری، فیزیک ساختمان، مهندسی معماری و بقیه ی رشته ها به تحصیل کارشناسی ارشد معماری در آلمان بپردازند.

🟡🔵

⬅ دانشگاه برلین با رتبه جهانی 32 در معماری که دارای 22000 دانشجوی مشغول به تحصیل می باشد.
⬅ دانشگاه فنی آخن با رتبه جهانی 51-100 در معماری دارای 45000 دانشجو می باشد. این دانشگاه که بزرگترین دانشگاه تکنولوژی آلمان محسوب می شود، دوره های فنی آموزشی را با داشتن امکانات حرفه ای تحصیلی برگزار می کند.

⬅ دانشگاه فنی دورتموند با رتبه جهانی 51-100 در معماری 16 کالج دارد. کالج معماری این دانشگاه متقاضیان را برای تحصیل رشته معماری در آلمان و تحصیل رشته طراحی شهری و مهندسی عمران آموزش می دهد.
⬅ دانشگاه فنی درسدن با رتبه جهانی 101-150 در معماری 31000 دانشجوی در حال تحصیل دارد. این دانشگاه که جزو برترین دانشگاه های آلمان و قاره اروپا محسوب می شود ، دارای 6 بخش و دپارتمان معماری می باشد.
⬅ دانشگاه فنی دارمشتات با رتبه جهانی 151-200 در معماری که دارای 15 بخش آموزش معماری می باشد. هم اکنون در حدود 17000 دانشجوی در حال تحصیل دارد.

تحصیل در کالج های آلمان👩‍🎓 (۲۰۲۳)

🤩 تحصیل رایگان معماری در آلمان

تحصیل رایگان معماری در آلمان

متقاضیان تحصیل معماری در آلمان می توانند با دارا بودن شرایط از امکان تحصیل رایگان معماری در آلمان برخوردار شوند. دولت آلمان با دادن بورسیه های عالی شرایط تحصیل رایگان معماری در آلمان را برای متقاضیان واجد شرایط فراهم کرده است .

متقاضیانی که قصد تحصیل معماری در آلمان به زبان آلمانی را دارند، می توانند با دریافت بورسیه های HEA شرایط تحصیل رایگان معماری در آلمان را فراهم کنند.

😊 موقعیت کاری رشته ی معماری در آلمان

موقعیت کاری رشته ی معماری در آلمان

متقاضیان تحصیل معماری در آلمان می توانند با دریافت مجوز کار پاره وقت دانشجویی از 10 تا 30 ساعت در هفته به کار مشغول شوند. کار دانشجویی در حین تحصیل معماری در آلمان نه تنها موجب کسب درآمد در حدود ساعتی 8 الی 12 یورو می شود، بلکه متقاضی می تواند  تجربه کاری برای کار و اشتغال پس از فارغ التحصیلی رشته معماری در آلمان را کسب کند.

فارغ التحصیلان پس از تحصیل معماری در آلمان برای کار و اشتغال باید اول عضو انجمن معماران ایالت محل زندگی خود بشوند. یکی از مهم ترین شرایط عضویت در این انجمن داشتن مدرک تحصیلی ارشد معماری در آلمان یا تحصیل در رشته معماری داخلی در آلمان و یا تحصیل رشته معماری در آلمان می باشد.

همچنین فارغ التحصیلان باید 2 سال سابقه کار داشته باشند. فارغ التحصیلان پس از تحصیل رشته معماری در آلمان مجازند در بخش های ساخت و ساز و طراحی پروژه های ساختمانی در این کشور به کار مشغول شوند.

فارغ التحصیلان پس از تحصیل در رشته معماری داخلی در آلمان می توانند در بخش های داخلی ساختمان فعالیت داشته باشند.

💵 حقوق و درآمد معماری در آلمان

حقوق و درآمد معماری در آلمان

فارغ التحصیلان رشته معماری در آلمان برای کار و اشتغال می توانند در حوزه های مختلف شهری و ساخت و ساز فعالیت کنند. میزان دقیق درآمد و حقوق فارغ تحصیلان پس از تحصیل در رشته معماری داخلی در آلمان، تحصیل دکتری معماری در آلمان و تحصیل ارشد معماری در آلمان بر اساس سوابق کاری، مهارت حرفه ای و نوع و محل کار آن ها متفاوت است.

اما به طور متوسط درآمد و حقوق فارغ تحصیلان رشته معماری در آلمان ماهانه حدود 4000 یورو می باشد.و حداکثر حقوق و درآمد فارغ تحصیلان معماری ماهانه حدود 6000 یورو می باشد.

😏 نتیجه گیری

تحصیل معماری در آلمان و بازار کار و حقوق این رشته به همراه دانشگاه های برتر جهت تحصیل مقاطع مختلف معماری در آلمان، امکان تحصیل رایگان و شرایط اقامت پس از تحصیل و مدارک مورد نیازآن در این مقاله مورد بررسی قرار گرفت.

در صورتی که سوالاتی در رابطه با رشته معماری در آلمان دارید با مشاورین ما در تماس باشید.        ۲۲۸۹۲۸۲۳-۰۲۱

آیا شما نکات دیگری در مورد رشته معماری در آلمان میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😉

مدرک زبان مورد نیاز برای پذیرش تحصیلی رشته ی معماری چه می باشد؟

مدرک مهارت زبان آلمانی آزمون تست داف یا DSH یا مدرک مهارت زبان انگلیسی مورد نیاز می باشد.

حقوق فارغ تحصیلان رشته معماری در آلمان چقدرمی باشد؟

حداکثر درآمد فارغ التحصیلان رشته ی معماری ماهانه حدودا 6000 یورو می باشد.

5/5 - (11 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823