مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (8 امتیاز)

معرفی ۴ بورسیه تحصیلی رشته معماری در فرانسه👷‍♂️👨‍🎓 + شرایط ۲۰۲۳💥

 اگر قصد‌ تحصیل‌ رشته معماری در فرانسه را دارید و مهارت کافی در زبان فرانسه ندارید ، جای نگرانی‌ نیست . دانشگاه‌های فرانسه که به زبان انگلیسی تدریس میکنند ، از دانشجویان بین‌المللی استقبال‌ می‌کنند .


معماری در فرانسه
 
 
صوت مقاله🔊🎶
 
 
 

درمورد رشته معماری در فرانسه

معماری در فرانسه
   فرانسه دارای خیلی از مدارس‌ معماری عالی می باشد و فارغ‌التحصیلان بسیاری از دانشکده‌‌های‌ معماری فرانسه در سراسر‌ جهان زندگی می‌کنند. مدت تحصیل‌ رشته‌ معماری در فرانسه برای دوره‌ کارشناسی ۳ سال ، دوره کارشناسی ارشد‌ ۲ سال و دکتری ۲ سال طول می‌کشد . برای تحصیل‌ در مقطع کارشناسی ارشد‌ باید در پلتفرم معماری سیستم‌ آموزشی دولتی برای دانشکده‌ معماری برتر ملی‌ (ENSA) اقدام‌ نمائید . شما بایستی مستقیماً‌ در وب‌سایت‌ کالج‌ مربوطه درخواست‌ دهید .
 
   معماران بایستی به زیبایی‌ ، کاربرد‌ و دوام‌ توجه داشته باشند . در مدت تحصیل‌ در دانشکده‌ معماری ، شما با سبک‌های معماری ، علم‌ طراحی ، طراحی‌ سازه‌ها ، معماری منظر‌ و طراحی‌های سه‌بعدی آشنا‌ می شوید . همچنین نرم‌افزار‌های‌ کامپیوتری مانند طراحی به کمک‌ کامپیوتر‌ (CAD) را آموزش خواهید دید که به شما در برنامه‌ریزی‌ ، تجزیه‌وتحلیل و بهینه‌سازی کار‌ طراحی کمک‌ خواهد کرد . دانستن‌ نحوه کار با بافت ، رنگ ، کنتراست ، نور‌ و خیلی از جنبه‌‌های‌ دیگر به شما این امکان را می‌دهد که متخصص طراحی ساختمان‌‌ها‌  شوید .
 

شرایط کار معماری در فرانسه

معماری در فرانسه
    در فرانسه پنج سال طول میکشد تا یک معمار شوید و شش سال طول می کشد تا بتوانید به عنوان یک خود اشتغال کار کنید ، این دوره به شرح زیر برگزار می شود :
DEEA : مدرک معماری ( bac+3 ، لیسانس )
DEA : دیپلم دولتی در معماری ( bac+5 ، کارشناسی ارشد )
HMONP : مجوز اجرای مدیریت پروژه به نام خود ( bac+6 )
 
    مدرک لیسانس معماری در فرانسه حداقل ۳ سال و مدرک‌ فوق‌لیسانس حداقل‌ دو سال به طول می انجامد . البته‌ دوره‌ یک ساله تجربه کاری و تحصیلی به اسم HMONP نیز‌ در فرانسه وجود دارد‌ که مخصوص متقاضیان تحصیل‌ در رشته‌ معماری در فرانسه می باشد . قبولی در آزمون‌‌های‌ HMNOP به داوطلب‌ این امکان را می‌دهد که به منظور ثبت‌نام‌ با سازمان‌ ثبت‌نام‌ ملی‌ l’ordre des architectes تماس‌ بگیرد (این امر همچنین‌ نیازمند آن است که داوطلب‌ شغلی را در یک حرفه‌ یا بیمه غرامت‌ به دست آورد تا به نام خود به‌عنوان یک معمار‌ فعالیت‌ نماید) .
 
هرچند نباید فراموش کرد که برای‌ کار‌ کردن‌ در فرانسه به‌عنوان یک معمار‌ نیاز به مهارت زبان فرانسوی می باشد.
 
هیچگونه محدودیت‌ سنی خاصی‌ برای‌ تحصیل‌ در دانشگاه‌های فرانسه وجود ندارد‌ . با‌این‌حال داشتن سن مناسب سبب می‌شود‌ ، متقاضی شانس بیشتری به جهت دریافت ویزا‌ و اخذ پذیرش‌ از سفارت‌ فرانسه داشته باشد . زیرا شخص‌ راحت‌تر می‌تواند وقفه تحصیلی یا همان گپ تحصیلی‌ (study gap) خود را توجیه‌ نماید.
 
 
 
 

برترین دانشگاه‌ها برای‌ تحصیل‌ رشته‌ معماری در فرانسه

معماری در فرانسه
   فرانسه نزدیک به ۳۰,۰۰۰ معمار دارد و دانشکده های معماری ملی فرانسه از حدود ۲۰,۰۰۰ دانشجو استقبال می کند که %۱۵ آنها خارجی هستند.
 
   اگر قصد‌ تحصیل‌ در فرانسه را دارید و مهارت کافی در زبان فرانسه ندارید ، جای نگرانی‌ نیست . دانشگاه‌های فرانسه که به زبان انگلیسی تدریس میکنند ، از دانشجویان بین‌المللی استقبال‌ می‌کنند . درصورتی که ما نمی‌توانیم تعداد دقیق دانشگاه‌ها را به شما ارائه دهیم ، می‌توانیم با اطمینان به شما بگوییم که بیشتر از ۱۱۰۰ برنامه تحصیلی به‌ صورت کامل به زبان انگلیسی در دانشگاه‌های فرانسه تدریس می‌شوند .
 
   در جدول پایین فهرستی از بهترین‌ دانشگاه‌های فرانسه که بر طبق عملکرد‌ تحقیقاتی‌ آن‌ها در معماری رتبه‌بندی شده‌اند ، آورده شده است‌ .
 
نام دانشگاه رتبه رشته معماری  در فرانسه رتبه رشته معماری  در اروپا  رتبه رشته معماری در جهان
مدرسه عالی نرمال ۱ ۲۴ ۶۳
دانشگاه یوروکام ۲ ۱۴۳ ۳۲۰
دانشگاه مونپلیه ۳ ۱۴۶ ۳۲۴
دانشگاه بوردو ۴ ۱۶۰ ۳۶۴
دانشگاه نکست ابرود ۵ ۱۶۷ ۳۷۹
دانشگاه گرنوبل آلپ ۶ ۱۸۰ ۴۰۸
دانشگاه پیر و ماری کوری ۷ ۲۰۲ ۴۵۲
دانشکده پلی تکنیک ۸ ۲۰۶ ۴۵۸
دانشگاه نانت ۹ ۲۱۲ ۴۷۲
دانشگاه لیل ۱۰ ۲۱۸ ۴۸۵
دانشگاه نیس-سوفیا آنتیپولیس ۱۱ ۲۴۰ ۵۳۵
دانشگاه صنعتی کامپیگن ۱۲ ۲۴۲ ۵۳۷
 

هزینه های  تحصیل‌ رشته‌ معماری در فرانسه

معماری در فرانسه
هزینه تحصیل معماری در فرانسه :
 
۳۷۳ یورو برای ثبت نام در مقطع لیسانس
۵۱۲ یورو برای ثبت نام در مقطع فوق لیسانس
 
تحصیل در فرانسه در مقایسه‌ با دیگر کشورهای هم‌تراز ، به هزینه‌ کمتری نیاز‌ دارد . چنانچه به زبان فرانسوی تسلط داشته باشید ، امکان‌ تحصیل رایگان‌ در فرانسه را خواهید داشت .
 
شما به‌ آسانی می‌توانید‌ در یکی از کالج‌های زبان در فرانسه پذیرش‌ بگیرید . به فرانسه بروید و در حین‌ یادگیری زبان فرانسوی برای دانشگاه‌های برتر فرانسه درخواست پذیرش‌ دهید و یا اینکه کار‌ پیدا نمائید . در این صورت خواهید دید که مهاجرت و اخذ‌ اقامت‌ فرانسه به‌ آسانی امکان‌پذیر‌ است‌!
 
شهریه‌ تخمینی تحصیل‌ رشته‌ معماری در فرانسه باتوجه به مقطع‌ تحصیلی‌ به شرح زیر می باشد :
 
برنامه‌های لیسانس – ۱۷۰ یورو سالانه
برنامه‌‌های‌ کارشناسی ارشد‌ – ۲۴۳ یورو سالانه
برنامه‌های دکترا (PhD) – ۳۸۰ یورو در سالانه
 
 
بیشتر بخوانید : تاپ ترین دانشگاه های مهندسی معماری در مجارستان👩‍🎓 ۲۰۲۲
 
 
تعدادی از بورسیه‌های تحصیلی فرانسه عبارتند :
 
بورسیه عالی‌ ایفل فرانسه
بورسیه بنیاد‌ گرنوبل فرانسه
بورسیه گزینشی بین‌ المللی ENS فرانسه
بورسیه بین‌ المللی عالی‌ آمپر مدرسه‌ نرمال‌ عالی‌ لیون فرانسه
 

نتیجه‌گیری‌ 

معماری در فرانسه
رشته معماری به دانشجویان آموزش می دهد که چگونه ساختمان‌ها را طراحی‌ کنند و بنا‌ها‌ را هم از لحاظ عملکردی و هم از نظر زیبایی‌شناختی سالم بسازند . آیا به فکر تحصیل رشته معماری در فرانسه هستید ؟ از موزه ژرژ پمپیدو در پاریس گرفته تا اتاق‌های طلاکاری‌ شده ورسای ، کشور‌ فرانسه خانه‌ نمونه‌‌های‌ درخشان معماری می باشد . بعلاوه ، کالج‌‌های‌ معماری در فرانسه ممکن‌ است‌ دوره‌‌هایی‌ را که برای‌ کسب اعتبار‌ برای‌ مدرک‌ خود‌ نیاز‌ دارید را ارائه‌ دهند ! فرانسه خانه گروه‌ INSA می باشد که شبکه‌ای از دانشکده‌های مهندسی که برنامه‌هایی را در عرصه معماری و معماری زمین ، در بین سایر زمینه‌های شغلی ارائه‌ می‌دهند .
 
برای‌ انتخاب‌ هر کشور‌ و انواع شیوه های مهاجرت ، کارشناس‌‌های‌ مهاجرتی ما در رهپویان عدالت پرگاس آماده مشاوره‌ و خدمت‌رسانی می باشند.
 
 
 
 
🟡🔵
 
 

   در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

 

   آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته معماری در فرانسه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 

برای مشاوره رایگان با مشاوران ارشد موسسه ی حقوقی ره پویان در ارتباط باشید

 

نام برترین دانشگاه‌های فرانسه برای تحصیل رشته معماری دانشجویان بین‌المللی چیست؟

دانشکده طراحی LISAA، دانشکده معماری و برنامه‌ریزی کنت، دانشگاه گرنوبل آلپ، گرنوبل بهترین دانشگاه‌های فرانسه برای دانشجویان بین‌المللی رشته معماری می باشند.

جهت تحصیل معماری در فرانسه چه مدارک زبانی مورد نیاز می باشد؟

برای تحصیل معماری در فرانسه دانش زبان فرانسه ( TCF DAP یا TCF عمومی ) برای داوطلبان اجباری می باشد.

هزینه تحصیل رشته معماری در فرانسه چه مقدر است؟

هزینه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد حدوداً ۵۱۲ یورو و دوره کارشناسی حدوداً ۳۷۳ یورو می باشد. هزینه تجهیزات معماری نیز بسته به مواردی که دانشگاه در اختیار دانشجویان قرار می‌دهد متفاوت خواهد شد.

5/5 - (8 امتیاز)
 • تاریخ انتشار : ۱۴۰۱/۰۹/۲۰
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

عضویت در خبرنامه
  ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

  گوگل پلاس فیس بوک اینستاگرام کانال تلگرام شبکه آپارات فید خوان

  مشاوره رایگان مهاجرت!

  021-22892823