مشاوره و ارزیابی رایگان!

تاپ ترین دانشگاه های مهندسی معماری در مجارستان👩‍🎓 2022

 تحصیل مهندسی معماری در مجارستان چگونه می باشد ؟ چرا تحصیل در رشته‌ معماری در کشور مجارستان مورد استقبال دانشجویان بین المللی به ویژه ایران شده‌ است ؟ شرایط‌ زبان انگلیسی برای قبولی در دانشگاه های معماری کشور‌ مجارستان در سال ۲۰۲۲ چگونه‌ می باشد ؟


مهندسی معماری در مجارستان

 

 

 

شما عزیزان میتوانید بجای خواندن مقاله به صوت آن گوش دهید.🙃

صوت مقاله😃

 

 

   تحصیل مهندسی معماری در مجارستان چگونه می باشد ؟ چرا تحصیل در رشته‌ معماری در کشور مجارستان مورد استقبال دانشجویان بین المللی به ویژه ایران شده‌ است ؟ شرایط‌ زبان انگلیسی برای قبولی در دانشگاه های معماری کشور‌ مجارستان در سال ۲۰۲۲ چگونه‌ می باشد ؟
 

 

 

 شرایط تحصیل معماری در مجارستان

 

مهندسی معماری در مجارستان

 
   قبل از آنکه به شرایط‌ تحصیل‌ معماری در مجارستان و مدارک‌ لازمه‌ بپردازیم ، بد نیست بدانید که رشته‌ معماری برای ساختن‌ بنا‌ها‌ و زیبایی‌ شناسی برای انواع محیط های اجتماعی‌ مورد‌ استقبال‌ دانشجویان قرار گرفته است‌ . از طرفی کشور‌ مجارستان به دلیل داشتن سطح‌ بالای کیفیت‌ آموزش‌ در دانشگاه های خود ، مورد‌ استقبال‌ دانشجویان عزیز قرار گرفته است . زیرا این کشور‌ ، به عنوان کشوری در قلب اروپا ، که با اخذ‌ ویزای تحصیلی‌ و اقامت در آن ، به آسانی میتوان به دیگر کشور‌های‌ اروپایی نیز‌ سفر نمود‌ ، دارای هزینه‌ خیلی پایین‌ و مناسب‌ از لحاظ هزینه تحصیل‌ و زندگی است .
   پس میتوان مختصراً اینطور بیان‌ نمود که دانشگاه های معماری مجارستان به دلیل سطح‌ بالای کیفیت آموزش و هزینه‌ پایین زندگی ، مورد‌ توجه‌ قرار گرفته اند.
 
   بعنوان نمونه ، شهر بزرگ‌ بوداپست که بزرگترین شهر‌ این کشور‌ است ، و پایتخت کشور‌ مجارستان می باشد ، دارای ۲۰ موسسه‌ آموزش تحصیلات عالیه است.
 
 
 

تاپ ترین دانشگاه های معماری مجارستان

 

مهندسی معماری در مجارستان

 
    تحصیل‌ معماری در مجارستان آن هم در عالی ترین دانشگاه های این کشور ، موجب‌ می شود  که دانشجو هم از نظر تئوری‌ و هم از نظر عملی‌ ، بسیار دانا ، آموزش‌ دیده و توانمند تربیت‌ شود . لذا موسسه حقوقی مهاجرتی رهپویان عدالت پرگاس برای شما عزیزان لیست‌ تاپ ترین دانشگاه های مجارستان در رشته‌ معماری را تهیه‌ نموده است‌ . که شامل :
 
   ۱) دانشگاه پکس : دانشگاه پکس ، دانشجو را برای ورود و کار در زمینه‌های‌ زیر آماه میکند :
 
   معماری و برنامه ریزی شهری ، شکل‌ دهی محیطی عمومی ، محافظت میراث فرهنگی ، ساخت و ساز و طراحی ساختاری ، مدیریت و برنامه‌ریزی‌ شهری‌ و کشوری .
 
   به اضافه اینکه دانشجو را برای کسب گواهی‌ برنامه‌ریزی‌ تخصصی ، آماده می نماید . امکان‌ اخذ این گواهی‌ ، پس از اینکه دانشجو تجربه عملی‌ کسب نمود ، فراهم‌ می شود . به همین جهت تحصیل معماری در مجارستان میتواند خیلی مفید‌ و کارآمد‌ باشد .
 
🟡🔵
 
 
   ۲) دانشگاه هنر و طراحی‌ موهولی -ناگی : دانشجو در این دانشگاه ، علوم‌ پایه‌ هنر معماری و طراحی‌ داخلی‌ را به  بهترین نحو یاد‌ میگیرد . ولیکن هدف اصلی و اساسی این دانشگاه ، آماده سازی دانشجویان است . تا دانشجویانی که دارای مهارت بالا می باشند ، در دوره‌های‌ طراحی و رویکردهای خلاقانه‌ بصری و مدل‌سازی‌ شرکت کنند .
 
🟡🔵
 
 
   ۳) دانشگاه سزنت ایستوان ، دانشکده هنر معماری و شهر سازی : تحصیل‌ معماری در مجارستان در دانشگاه سزنت ایستوان به اینصورت می باشد که ، این دانشگاه مدرک‌ فوق‌ لیسانس ارائه میکند . مدرک‌ فوق‌ لیسانس هنر در چشم انداز معماری در ۴ ترم ارائه می شود . نحوه ارائه دوره‌ ها ، بصورت نیمه‌ وقت و یا تمام‌ وقت است .
 
🟡🔵
 
 
   ۴) دانشگاه اقتصاد‌ و تکنولوژی‌ بوداپست : چنانچه میخواهید تحصیل‌ معماری در مجارستان را بر پیشرفت‌ تجربه تخصصی در زمینه مهندسی معماری متمرکز نمائید ، انتخاب‌ برنامه‌ ۵ ساله لیسانس معماری در این دانشگاه ، بهترین‌ گزینه می باشد . تحصیل در رشته‌ معماری در این دانشگاه سبب کسب اطلاعات‌ مفید و کارآمد‌ در عرصه پیامد‌های‌ فرهنگی و اجتماعی‌ نیز میشود‌ . این امر موجب‌ امتیاز بیشتر‌ برای فارغ‌ التحصیلانی میشود‌ که قصد ورود به بازار کار‌ را دارند .
 

 

 

مخارج تحصیل‌ معماری در مجارستان

 

مهندسی معماری در مجارستان

 
   هزینه‌ تحصیل‌ معماری در مجارستان حاوی شهریه‌ دانشگاه و هزینه زندگی دانشجو است . خوب‌ است بدانید مخارج تحصیل‌ معماری در مجارستان کاملاً به صرفه بوده و خیلی ارزانتر‌ از‌ دیگر کشور‌های‌ اروپایی است . شهریه‌ دانشگاه ها با یکدیگر مختلف می باشد . اما میتوان بصورت کلی و تقریبی‌ برای رشته معماری ، ۵ هزار‌ یورو در سال درنظر گرفت . (معادل ۶۹۰ دلار آمریکا) . همچنین‌ هزینه‌های‌ جانبی مانند هزینه ثبت‌نام‌ و امتحانات و هزینه ارسال‌ تقاضا را درنظر داشته باشید . که هزینه‌های‌ مذکور تقریباً ۱۰۰ تا ۱۵۰ یورو خواهد شد .
 
   نکته‌ : هزینه‌ تقریبی‌ زندگی دانشجویی در مجارستان ۵۰۰ یورو در ماه خواهد بود .
 
 
 
 
 
 

 

بیشتر بخوانید : 0 تا 100 تحصیل رشته مهندسی شیمی در مجارستان🧪

 

 
 
 
 
 

هزینه‌ اسکان موقت از دانشگاه

 
   تحصیل معماری در مجارستان این امکان‌ را نیز‌ فراهم‌ می کند که متقاضی‌ با پرداخت ۴۰۰ یورو ، از دانشگاه مقصد‌ درخواست‌ نماید که روزهای اول حضور‌ در کشور‌ مجارستان برای وی محل سکونت‌ فراهم نماید . ولیکن چنانچه دانشجو از این امر‌ استفاده نکند ، باقی کرایه‌ به وی برگردانده می شود‌ . برای کسب اطلاعات‌ بیشتر راجب خرید‌ ملک‌ برای دانشجو و امکان‌ خرید‌ ملک‌ به نام‌ خود دانشجو با موسسه‌ حقوقی رهپویان عدالت پرگاس تماس‌ حاصل فرمائید .
 
   نکته‌ : هزینه‌ تحصیل‌ و زندگی در شهر‌ بوداپست از دیگر  شهر‌های‌ مجارستان بیشتر خواهد شد .
 
 
 

تحصیل معماری به زبان انگلیسی در مجارستان

 
 
مهندسی معماری در مجارستان
 
 
   تحصیل معماری در مجارستان به زبان انگلیسی به اینصورت می باشد که تمام دروس دانشگاهی‌ به زبان انگلیسی ارائه می شود . دانشجو که پیش از این ، دوره کالج‌ را سپری‌ نموده است ، در فراگیری‌ و آموزش‌ دروس رشته‌ معماری به زبان انگلیسی به هیچ‌ مشکلی برخورد نخواهد کرد. اساس دوره‌ کالج‌ ، به همین هدف‌ برگزار می شود .
   هر کالج بر حسب مورد ، به یک دانشگاه مربوط می شود . بعنوان نمونه ، متقاضی‌ عزیز با سپری‌ کردن دوره زبان در کالج‌ مک دنیل ، برای شرکت در آزمون ورودی دانشگاه بوداپست آماده خواهد شد . همچنین اگر دانشجویی زبان مجاری‌ را بلد‌ باشد ، میتواند همه دروس دانشگاهی را به زبان مجاری تحصیل کند .
 
 

شرایط ورود‌ به دانشگاه های معماری در مجارستان

 
مهندسی معماری در مجارستان
 
 
   تحصیل‌ معماری در مجارستان نیازمند‌ پذیرش در یک کالج یا دانشگاه خواهد بود . متقاضی‌ تحصیل معماری در مقطع‌ لیسانس ، حتماً باید مدرک‌ دیپلم‌ و ریزنمرات خویش را به زبان انگلیسی ، ترجمه رسمی‌ نماید . با شرکت در دوره کالج ، دانشجو برای قبولی و پذیرش‌ در دانشگاه مقصد‌ کاملاً آماده‌ خواهد شد . همچنین‌ خوب‌ است بدانید چنانچه دانشجو به زبان آلمانی وارد باشد و یا مدرک‌ زبان آلمانی داشته باشد ، میتواند تمامی این موارد‌ را به زبان آلمانی سپری‌ نماید.
 
 
 

نتیجه‌ گیری

 
مهندسی معماری در مجارستان
 
 
   تحصیل معماری در مجارستان نیازمند کسب اطلاعات‌ دقیق‌ قبل از اقدام می باشد . دانشجو و خانواده‌ او بایستی قبل‌ از اقدام‌ برای اخذ‌ ویزای تحصیلی نسبت به تکمیل‌ اطلاعات‌ خویش تلاش نمایند . یعنی متقاضی‌ حتماً باید از کلیه موارد‌ مانند : مدت‌ زمان‌ تحصیل‌ معماری در مجارستان ، هزینه‌های‌ آن ، بازار‌ کار‌ پس از فارغ‌ التحصیلی و غیره ، مطلع‌ باشد . تا آگاهانه نسبت‌ به مهاجرت تحصیلی‌ اقدام‌ نماید .
   موسسه‌ حقوقی رهپویان عدالت پرگاس  تمام اطلاعات لازم‌ را در اختیار شما قرار میدهد . زیرا دارای اعضایی با تجربه در زمینه اعزام دانشجو به مجارستان است . معرف اعضای ما در عرصه اخذ‌ مهاجرت تحصیلی‌ به مجارستان می باشد . به همین جهت انتخاب موسسه‌ حقوقی ما یک انتخاب مطمئن‌ و مفید خواهد بود .
 
 
 
🟡🔵

در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت تحصیلی دارید با مشاورین موسسه حقوقی ره پویان عدالت در تماس باشید.

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته مهندسی معماری در مجارستان میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💛

 
 
 
 
 

آیا بعد از تحصیل معماری در مجارستان مهارت های لازم برای ورود به بازار کار را کسب خواهیم کرد؟

برنامه های تحصیلی برای ایجاد متخصصان با تجربه در زمینه مهندسی معماری که از پیامد های فرهنگی و اجتماعی زمینه تخصص خود آگاهی دارند، متمرکز می باشد.

افرادی که دوره MSc را در مجارستان انتخاب می کنند در کدام زمینه ها می توانند به فعالیت مشغول شوند؟

در زمینه های ، طراحی ساختاری ساختمان ها و سازه های دیگر.-طراحی معماری ساختمان هایی با کارکرد مختلف، فضای داخلی و خارجی آن ها و حفظ بناهای تاریخی.-برنامه ریزی برج، طراحی شهری، برنامه ریزی و مدیریت تسویه حساب می توانند مشغول به کار شوند.

آیا همه هزینه‌های تحصیل رشته معماری در مجارستان برای دانشجویان در مجارستان به پول مجاری می باشد؟

خیر ، . شما می‌توانید تمام هزینه‌های خود را به یورو پرداخت نمائید .

5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

یک دیدگاه برای “تاپ ترین دانشگاه های مهندسی معماری در مجارستان👩‍🎓 2022”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823