مشاوره و ارزیابی رایگان!

تحصیل+بازارکار رشته ی کشاورزی در آلمان2023👨‍🌾

رشته ی کشاورزی در آلمان امکان تحصیل و کار را برای مهاجران سایر کشور ها فراهم کرده و بورسیه های تحصیلی نیز برای کمک به هزینه ی دانشجویان در نظر گرفته  شده است.تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کامل و دقیقی درباره…


1 -ره پویان عدالت

رشته ی کشاورزی در آلمان امکان تحصیل و کار را برای مهاجران سایر کشور ها فراهم کرده و بورسیه های تحصیلی نیز برای کمک به هزینه ی دانشجویان در نظر گرفته  شده است.تا پایان این مقاله همراه ما باشید تا اطلاعات کامل و دقیقی درباره ی رشته ی کشاورزی در آلمان کسب نمایید🤩.

تحصیل در رشته کشاورزی در آلمان+شرایط آن

تحصیل در رشته کشاورزی در آلمان+شرایط آن

علم کشاورزی کلید بسیاری از مشکلات امروزه ماست و تمرکز این علم بر امنیت غذایی، تغذیه سالم و مغذی، حفاظت از منابع، محافظت از محیط زیست و اقلیم و نیز سلامت حیوانات می باشد و جزو بهترین رشته های تحصیلی در آلمان برای مهاجرت به شمار می آید.

از دیگر موضوعات حائز اهمیت میتوان به بهسازی دانه ها و گیاهان برای وفق پذیری با تغییرات آب و هوایی نام برد. رشته کشاورزی در آلمان را می توان به پنج قسمت اصلی تقسیم می شود:

 1. زراعت
 2. باغداری
 3. مهندسی کشاورزی
 4. اقتصاد کشاورزی
 5. علوم دامی

رشته ی کشاورزی در آلمان مهارت های دانشجویان در برنامه ریزی، طراحی و اجرای پروژه ها و فرآیندهای تولیدی و همچنین پروژه هایی در مهندسی زراعت که با تولید حیوانات و پوشش گیاهی مرتبط اند را گسترش می دهند. همچنین دانشجویان یاد میگیرند که چگونه از روش های مدرن اصلاح نباتات و تولید بذر ضمن استفاده از فناوری های لازم بهره مند شوند.

تحصیل+کار رشته مهندسی مواد در آلمان ۲۰۲۳✔

شرایط تحصیل رشته های کشاورزی در آلمان

شرایط متفاوتی برای دانشگاه های کشاورزی در آلمان وجود دارد. برای پذیرش و قبولی در تمام این دانشگاه ها دانشجویان باید توانایی اثبات صلاحیت ورود به دانشگاه را داشته باشند.تعداد زیادی از این دانشگاه ها به مدرک زبان انگلیسی نیاز داشته در حالی که بعضی از آن ها نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی ندارند ،اما در عوض داشتن مدرک زبان آلمانی لازم است.

تحصیل در مقطع کارشناسی رشته کشاورزی

تحصیل در مقطع کارشناسی رشته کشاورزی شامل کسب دانش در زمینه کشاورزی می باشد. این رشته تحصیلی شامل جنگلداری، مدیریت مزرعه و فروش محصولات کشاورزی می شود. بهترین دانشگاه های کشاورزی در آلمان در رشته هایی مثل علوم دامی، مهندسی کشاورزی، علوم خاک، تجارت کشاورزی، حفاظت گیاهان، علوم غذایی و…. تخصص های لازم را ارائه می نمایند.

مدت زمان تحصیل رشته کشاورزی درآلمان

مدت زمان تحصیل رشته کشاورزی در کشور آلمان سه تا چهار سال است. دانشجویان می توانند دوره کارشناسی این رشته را در 21 دانشگاه  در آلمان دنبال کنند.

دانشگاه های کشاورزی در آلمان

در حقیقت، رشته کشاورزی میتواند به حل بسیاری از مشکلات اجتماعی امروز کمک کند.پس عجیب نیست که امروزه تعداد افرادی که در دانشگاه های کشاورزی آلمان ثبت نام کرده اند افزایش یافته است. آلمان یک مکان عالی برای تحصیل در رشته کشاورزی به ویژه برای دانشجویان بین المللی است،پس اگر قصد تحصیل در یک کشور عالی را دارید آلمان میتواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد.

لیست دانشگاه های کشاورزی آلمان به صورت زیر می باشد:

 • دانشگاه جورج آگوست گوتینگن
 • دانشگاه فنی مونیخ
 • دانشگاه فرایبورگ
 • دانشگاه هومبولت برلین
 • دانشگاه فردریش ویلهلم بن
 • دانشگاه ارلانگن نورمبرگ
 • دانشگاه فنی درسدن
 • دانشگاه هامبورگ
 • دانشگاه کیل
 • دانشگاه هوهنهایم

۰ تا ۱۰۰✅ تحصیل رشته مهندسی صنایع در آلمان💙💛

مدارک لازم برای تحصیل کشاورزی در آلمان

مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی در رشته مهندسی کشاورزی در آلمان به صورت زیر می باشد:

 • گواهی تحصیلی
 • انگیزه نامه تحصیلی
 • اثبات مهارت زبان
 • بیمه نامه پزشکی
 • اثبات تمکن مالی
 • پرداخت هزینه ویزا

هزینه تحصیل و زندگی دانشجویان در رشته ی کشاورزی آلمان

در حال حاضر در هیچ کدام از ایالت های کشور آلمان چیزی به عنوان هزینه تحصیل وجود خارجی ندارد. بنابراین تحصیل در رشته کشاورزی در مقطع کارشناسی دانشگاه های این کشور رایگان می باشد😍. با این حال تعدادی از ایالت های این کشور برای دانشجویان خارجی استثنائاتی قائل شده اند. باتوجه به دانشگاه مورد نظر دانشجویان این هزینه ها می توانند بین 100 تا 300 یورو متغیر باشند.

هزینه زندگی دانشجویان کشاورزی در آلمان

بزرگ ترین بخش مخارج ماهانه دانشجویان رشته کشاورزی در آلمان اجاره خانه آنان خواهد بود. دانشجویان باتوجه به این که در کدام یک از شهرهای این کشور مشغول به تحصیل هستند، ماهیانه بین 290 الی 560 یورو بابت اجاره خوابگاه می پردازند.

در برخی از شهرهای بزرگ تر مثل کلن، مونیخ، هامبورگ و فرانکفورت هزینه های اجاره مسکن از میانگین سایر شهرها مقداری بالاتر می باشد. بیمه پزشکی عمومی ماهیانه 80 یورو می باشد اما این تنها به شرطی است که دانشجویان بالای 30 سال سن نداشته باشند.

تحصیل در آلمان👩‍🎓✅ بدون شرط معدل ۲۰۲۳

کار دانشجویی در رشته ی کشاورزی آلمان

دانشجویانی که در بهترین دانشگاه های کشاورزی آلمان به ادامه تحصیل میپردازند، می توانند جهت کاهش هزینه های زندگی خود در این کشور به کار دانشجویی مشغول شوند. کشور آلمان دارای پایین ترین نرخ بیکاری در کل اروپا می باشد و در نتیجه فرصت های کاری بسیار زیادی برای دانشجویان بین المللی در این کشور وجود خواهد داشت.

مدت زمان کار دانشجویی رشته ی کشاورزی در آلمان

دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا مجازند در هنگام تحصیل رشته کشاورزی در کشور آلمان به مدت 120 روز به صورت تمام وقت و تا 240 روز به صورت نیمه وقت به کار دانشجویی مشغول شوند. لازم به ذکر است که دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا مجاز به کار به صورت خود اشتغالی یا آزاد نمی باشند و نیاز به کارفرما دارند.

درامد کار دانشجویی رشته ی کشاورزی در آلمان

دانشجویان رشته مهندسی کشاورزی در آلمان مجازند حداکثر 450 یورو (491 دلار آمریکا) ماهانه درآمد داشته باشند. اگر دانشجویان رشته مهندسی کشاورزی در آلمان بیشتر از این مقدار درآمد داشته باشند، شماره مالیات بر درآمد دریافت می کنند و مالیات از حقوق آن ها کسر می شود.

بورسیه های تحصیلی آلمان 🟠 + شرایط ویژه آن

کار پس از تحصیل رشته ی کشاورزی آلمان

پس از تحصیل رشته ی کشاورزی آلمان -ره پویان عدالت

دانشجویانی که مایلند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کشاورزی آلمان برای یافتن کار در کشور آلمان بمانند، باید هنگامی که هنوز دانشجو هستند، برنامه ریزی را برای این کار شروع کنند. داشتن مهارت در زبان آلمانی برای پیدا کردن کار پس از تحصیل در آلمان بسیار مفید است؛ زیرا تعداد مشاغل آزاد بدون نیاز به دانستن زبان آلمانی بسیار محدود خواهد بود.

مدارک لازم برای کار رشته کشاورزی در آلمان

مدارک لازم برای کار رشته کشاورزی در آلمان

دانشجویان از کشورهای خارج از اتحادیه اروپا که خواستار کار در کشور آلمان پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کشاورزی آلمان می باشند، می توانند اجازه اقامت خود را برای یافتن کار تا 18 ماه تمدید کنند. برای درخواست مجوز اقامت طولانی مدت به مدارک زیر نیاز پیدا خواهید کرد:

 • گذرنامه
 • گواهی مدرک دانشگاهی یا سند رسمی از دانشگاه
 • تمکن مالی

متقاضیان می توانند فورا به محض یافتن کار برای اجازه اقامت آلمان یا کارت آبی EU درخواست نمایند.همچنین متقاضیان می توانند پس از پنج سال کار در کشور آلمان درخواست اقامت در این کشور را داشته باشند.

مهاجرت به آلمان

کشاورزی برای آلمان چقدر مهم است؟

کشاورزی برای آلمان چقدر مهم است؟

آلمان سرزمین نبوغ مهندسی و صنعت است که با همه این توصیفات همیشه کشوری با بخش کشاورزی قوی باقی ‌مانده است. با وجود حجم بالای جمعیت، نیمی از زمین‌های آلمان درحال کشت است. تقریباً یک میلیون نفر هر سال در ۲۷۵۴۰۰ شرکت کشاورزی کالاهایی به ارزش بیش از ۵۰ میلیارد یورو تولید می‌کنند.

کشاورزان غذای با کیفیت بالا در اختیار مردم قرار می‌دهند. آنها همچنین سهم بسیار مهمی در تأمین انرژی و مواد اولیه دارند. آنها با بهره‌برداری از زمین، به ایجاد و حفظ چهره روستایی این کشور نیز کمک می‌کنند و نقش مهمی در ثبات اقتصادی و اجتماعی در مناطق روستایی ایفا میکنند.

کمک‌های دولتی همچنین به ثبات درآمد کشاورزان در آلمان کمک می‌کنند. بودجه موجود از طریق سیاست مشترک کشاورزی از کشاورزان و مناطق روستایی پشتیبانی می‌کند.

مورد اصلی بودجه در صندوق‌های پشتیبانی، پرداخت‌های مستقیم است. به بیان ساده همه کشاورزان برای هر هکتار که کار می‌کنند صرف‌نظر از مقدار تولیدیشان مبلغی استاندارد دریافت می‌کنند.

🟨 کار در اروپا | بهترین‌‌ کشورهای اروپایی برای کار‌ (۲۰۲۳)

نتیجه گیری

در این مقاله در مورد شرایط تحصیل رشته ی کشاورزی در آلمان و بازار کار آن صحبت کردیم.همچنین در آلمان میتوانید در 21 دانشگاه به تحصیل در رشته ی کشاورزی پرداخته و همچنین دانشجویان مجازند هنگام تحصیل رشته ی کشاورزی در آلمان به مدت 120 روز به صورت تمام وقت به کار دانشجویی بپردازند.

 

آیا شما نکات دیگری در مورد رشته کشاورزی در آلمان میدانید؟ می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😎.

بازار کار آلمان برای کشاورزی چگونه است؟

آلمان سالانه حدود ۸۴ میلیارد دلار کالا تولید و حدود ۵۲ میلیارد نیز کالا خریداری می‌کند. بیش از ۸۰ درصد زمین‌های آلمان نیز برای کشاورزی و جنگل‌داری استفاده می‌شوند.

آیا تحصیل در دانشگاه های کشاورزی آلمان گزینه ی مناسبی برای دانشجویان ایرانی است؟

بله، با توجه به کیفیت بالای آموزشی تحصیل دراین کشور و بورسیه و تحصیل رایگان ،انتخاب مناسبی برای دانشجویان ایرانی می باشد.

5/5 - (11 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

12 دیدگاه برای “تحصیل+بازارکار رشته ی کشاورزی در آلمان2023👨‍🌾”

 • حمید رضوی

  برای تحصیل کشاورزی در آلمان بایدمدرک زبان داشته باشیم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز، مدارک لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی در رشته مهندسی کشاورزی در آلمان به صورت زیر می باشد:

   گواهی تحصیلی
   انگیزه نامه تحصیلی
   اثبات مهارت زبان
   بیمه نامه پزشکی
   اثبات تمکن مالی
   پرداخت هزینه ویزا

 • سمیرا

  بعد از پایان دوره تحصیلی چه اقداماتی باید برای اخذ پذیرش دائم انجام بدیم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز، Settlement Permit آلمان مجوز اقامت دائمی است برای دانشجویان خارجی و سایر مهاجرانی که به صورت قانونی به مدت چند سال در این کشور زندگی کرده‌اند. این مجوز به شما امکان می‌دهد که به صورت نامحدود در آلمان زندگی، کار و تحصیل کنید و اعضای خانواده خود را نیز به این کشور بیاورید. البته اعضای خانواده در ابتدا با مجوز اقامت موقت وارد آلمان می‌شوند و پس از چند سال می توانند اقامت دائم اخذ کنند.

 • mina.fy

  از طریق کار در آلمان میتونیم اقامت همراه بگیریم؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز، دارندگان Blue Card با داشتن مدرک B1 آلمانی، پس از 21 ماه و با داشتن مدرک A2 آلمانی، پس از 33 ماه می توانند اقامت دائم آلمان را دریافت نمایند.

   اما دارندگان ویزای کار عادی پس از داشتن ویزای اشتغال در آلمان به مدت 5 سال (60 ماه) می توانند اقامت دائم آلمان را دریافت نمایند.

 • آیناز رحمتی

  در طول دوره تحصیل امکان کار در کنار تحصیل وجود داره؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز، دانشجویانی که مایلند پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های کشاورزی آلمان برای یافتن کار در کشور آلمان بمانند، باید هنگامی که هنوز دانشجو هستند، برنامه ریزی را برای این کار شروع کنند. داشتن مهارت در زبان آلمانی برای پیدا کردن کار پس از تحصیل در آلمان بسیار مفید است؛ زیرا تعداد مشاغل آزاد بدون نیاز به دانستن زبان آلمانی بسیار محدود خواهد بود.

 • زارعی

  هزینه های زندگی در آلمان به چه صورته

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز، بزرگ ترین بخش مخارج ماهانه دانشجویان رشته کشاورزی در آلمان اجاره خانه آنان خواهد بود. دانشجویان باتوجه به این که در کدام یک از شهرهای این کشور مشغول به تحصیل هستند، ماهیانه بین 290 الی 560 یورو بابت اجاره خوابگاه می پردازند.

   در برخی از شهرهای بزرگ تر مثل کلن، مونیخ، هامبورگ و فرانکفورت هزینه های اجاره مسکن از میانگین سایر شهرها مقداری بالاتر می باشد. بیمه پزشکی عمومی ماهیانه 80 یورو می باشد اما این تنها به شرطی است که دانشجویان بالای 30 سال سن نداشته باشند.

 • نگار ارجمند

  شرایط لازم برای بورسیه تحصیلی رشته کشاورزی به چه صورته؟

  • معصومه گچلو

   سلام دوست عزیز، شرایط متفاوتی برای دانشگاه های کشاورزی در آلمان وجود دارد. برای پذیرش و قبولی در تمام این دانشگاه ها دانشجویان باید توانایی اثبات صلاحیت ورود به دانشگاه را داشته باشند.تعداد زیادی از این دانشگاه ها به مدرک زبان انگلیسی نیاز داشته در حالی که بعضی از آن ها نیازی به داشتن مدرک زبان انگلیسی ندارند ،اما در عوض داشتن مدرک زبان آلمانی لازم است.

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823