مشاوره و ارزیابی رایگان!
دوست داشتم
5/5 - (22 امتیاز)

ویزای همراه


 

ویزای همراه

ویزای همراه به نوعی ویزا‌ گفته‌ می‌شود‌ که برای اقوام‌ درجۀ یک متقاضی‌ مهاجرت، تحصیل و یا کار ، از طرف‌ کشور مقصد‌ صادر می گردد . این ویزا‌ به آنها اجازه‌ می ‌دهد که در کشور‌ مقصد‌ با هم زندگی کنند . ویزای همراه یک ابزار‌ بسیار قدرتمند‌ است که کشورهای مهاجر پذیر برای بهبود وضعیت‌ زندگی و روحیۀ مهاجرین برای آنها در نظر‌ گرفته است.

افرادی مثل دانشجویان ، کارفرمایان ، متخصصان و افراد دارای اقامت دائم می توانند ویزای همراه را برای عزیزان خود‌ درخواست کرده و برای آنها اجازۀ زندگی در کشور‌ مقصد را بگیرند . با این روش افرادی که وابستگی زیادی‌ با خانوادۀ خودشان دارند می توانند در طول مدت‌ اقامت خود‌ با خیال‌ راحت و بدون‌ دلهره و دلتنگی به تحصیل یا کار‌ پرداخته و همزمان از حضور‌ گرم خانواده‌ در کنار‌شان لذت ببرند.

ویزای همراه انواع‌ مختلفی‌ دارد . ضمن اینکه شرایط دریافت آن از هر کشور‌ به کشور‌ دیگر و از هر فرد به فرد دیگر متفاوت‌ است‌ . ویزای همراه فقط شامل افراد خاصی‌ می‌شود‌ که قرابت فامیلی نزدیک‌ با متقاضی‌ اصلی‌ دارند . برای مثال ، ویزای همراه به دوست یا فامیل‌ درجۀ دو تعلق‌ نمی گیرد .

 

ویزای همراه

 

ویزا همراه به چه کسانی تعلق‌ می گیرد ؟

مهم ترین سؤالی که به هنگام‌ بررسی‌ در رابطه‌ با ویزای همراه برای هر شخصی پیش‌ می آید ، این است که این ویزا‌ به چه افرادی تعلق‌ خواهد گرفت .

• همسر قانونی‌ یا شریک قانونی‌ :

یکی از افرادی که می تواند ویزا همراه دریافت‌ بکند ، همسر‌ متقاضی‌ اصلی می‌باشد . این فرد حتما باید به صورت‌ قانونی با متقاضی‌ در حال‌ زندگی باشد . در بعضی از کشورها ، نامزد فرد متقاضی هم می تواند ویزای همراه را دریافت کند ، به شرطی که حداقل‌ شش ماه متوالی با او زندگی کرده باشد .

به اضافه اینکه فرد‌ متقاضی‌ می‌ بایست به هنگام‌ درخواست ویزا برای خودش ، در فرم‌ مورد‌نظر‌ ، اطلاعات‌ نامزد‌ خود را هم وارد کرده باشد‌ . در غیر این صورت ، گرفتن ویزای همراه برای وی خیلی سخت‌ خواهد شد .

• فرزندان :

فرزندانی که ازدواج‌ نکرده اند ، می توانند با پدر یا مادر شان با ویزای همراه همسفر شوند . در بعضی از کشورها سن فرزندان برای ویزا همراه زیر ۱۸ سال و در بعضی دیگر زیر‌ ۲۵ سال در نظر‌ گرفته شده‌ است‌ . البته باید‌ به این نکته توجه‌ داشت که ویزای همراه در صورتی به این افراد داده می‌شود‌ که والد‌ آنها ثابت‌ نماید که می تواند حداقل به مدت‌ دو سال همه مخارج آنها را اعم از خوراک ، پوشاک‌ ، تحصیل‌ و مسکن‌ پرداخت نماید .

• فرزند‌ خوانده‌ ها :

در صورتی که به صورت قانونی‌ کودکان تحت سرپرستی‌ متقاضی‌ قرار گرفته باشند ، متقاضی با ارائۀ این مدارک هم می تواند برای فرزند‌ خوانده‌های‌ خود ، ویزای همراه بگیرد . سایر شرایط فرزند‌ خوانده هم مثل شرایط‌ فرزندان می باشد .

• والدین :

ویزا همراه برای والدین تحت‌ شرایط‌ خیلی خاصی‌ صادر می‌شود‌ چون اولویت اول‌ با همسر و فرزندان متقاضی‌ می‌باشد . در صورتی که ثابت‌ شود والدین فرد متقاضی وابستگی مالی و روحی با فرزند خود دارند ، می توانند با گرفتن ویزای همراه با او در کشور‌ مقصد‌ زندگی کنند .

• پدر‌بزرگ و مادر‌بزرگ‌ :

به ندرت‌ پیش می آید که ویزا همراه به پدر‌بزرگ و مادربزرگ‌ها‌ داده شود . اما شرایط ویزای همراه برای این افراد‌ تقریباً شبیه به ویزای همراه برای والدین می باشد . در صورت اثبات‌ وابستگی‌ مالی و روحی‌ ، به این اشخاص اجازه‌ داده می شود تا به همراه متقاضی‌ در کشور‌ محل کار یا تحصیل وی زندگی کنند .

 

شرایط و مدارک دریافت ویزای همراه

شرایط‌ دریافت ویزا همراه از کشوری به کشور‌ دیگر فرق میکند . هر کشور‌ ممکن‌ است‌ معیار‌های‌ صلاحیت‌ را به سبک‌ خودش برای متقاضیان ویزا همراه تعریف‌ کند . اما به هر حال‌ شرایط زیر تقریباً بین‌ همۀ کشورها مشترک و عمومی می باشد .

• متقاضی و همراهان وی حتما باید پاسپورت‌ معتبر داشته باشند .

• متقاضی‌ بایستی منابع مالی معتبر‌ برای پرداخت مخارج زندگی همراهان را داشته باشد‌ .

• متقاضی‌ باید مدارک مربوط‌ به کار‌ و تمکن‌ مالی خود‌ را ارائه‌ بدهد .

• همراهان متقاضی باید معاینات پزشکی و شواهد‌ کافی‌ مبنی‌ بر بیمه بودن خود‌ را به سفارت‌ کشور مقصد ارائه‌ بدهند . همراه های متقاضی‌ در صورت‌ ابتلا به بیماری‌های‌ واگیردار نمی توانند ویزا همراه بگیرند .

• فرم‌های‌ مربوط‌ به ویزای همراه باید توسط‌ متقاضی پر شود و به همراه هزینۀ اپلای به سفارت ارائه گردد .

• متقاضی باید مدرک‌های قانونی ثابت‌ کنندۀ رابطۀ فرزندی و همسری را ارائه‌ دهد .

 

پیشنهادات ویزا

 

چنانچه در مورد ویزای همراه و مدارک مورد نیاز آن سوالی دارید، میتوانید با کارشناسان رهپویان عدالت در تماس باشید.

مشاوره رایگان  |  02122892823

 

آیا شما نکات دیگری در مورد ویزا همراه میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید. 💕

5/5 - (22 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/07/20
  • نویسنده : rpergasمشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823