مشاوره و ارزیابی رایگان!

همه چیز درباره ی تحصیل رشته داروسازی در سوئیس2023👩‍🔬

رشته داروسازی امروزه یکی از پرطرفدار ترین و جذاب ترین رشته های تحصیلی در کشور سوئیس،به دلیل امکانات عالی رفاهی و موقعیت جغرافی جذاب کشور سوئیس می باشد،آموزش عالی توسط  استادان مجرب در بهترین دانشگاه های سوئیس منجرب افزایش تقاضا برای مهاجرت به این کشور…


چیز دارو2023 -ره پویان عدالت

رشته داروسازی امروزه یکی از پرطرفدار ترین و جذاب ترین رشته های تحصیلی در کشور سوئیس،به دلیل امکانات عالی رفاهی و موقعیت جغرافی جذاب کشور سوئیس می باشد،آموزش عالی توسط  استادان مجرب در بهترین دانشگاه های سوئیس منجرب افزایش تقاضا برای مهاجرت به این کشور شده است. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا با موارد مهم کاربردی تحصیل رشته داروسازی در سوئیس 2023 آشنا شوید.

سوئیس:بهشت داروسازان جهان

 

همه چیز درباره ی تحصیل رشته داروسازی در سوئیس2023
داروسازان برای کار داروسازی در سوئیس حتما باید از قبل مجوز لازم را اخذ کرده باشند.پس از آن می توانند با یافتن شغلی مناسب در پی دریافت ویزای کاری سوئیس باشند. اما قبل از هر چیزی باید بدانند بهترین کشور جهان را انتخاب کرده اند.
به همین دلیل نیز متوسط درآمد ماهانه داروسازان در سوئیس چند برابر درآمد داروسازان کشورهای دیگر اروپایی مثل آلمان و فرانسه است.
بر طبق آخرین آمار و ارقام نیز رنج درآمدی داروسازان 78400تا250000فرانک می باشد و متوسط درامد سالانه آن ها حدود 160000فرانک است.

رشته داروسازی در سوییس با گرایش های متفاوتی ارائه می شوند نظیر: رشته های داروسازی ، داروشناسی ، علوم دارویی ، تکنولوژی دارویی ، فیزیولوژی و ساخت دارو از جمله رشته های تحصیلی قابل دسترس در سوییس می باشند.
تحصیل رشته داروسازی در سوئیس دارای مزایای بی شماری است و متخصصان بلند پرواز در صنعت داروسازی متقاضی مهاجرت به سوئیس ،که محل بسیاری از بزرگترین و بهترین شرکت های دارویی جهان است می باشند.

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئیس

 

مزایا و معایب تحصیل داروسازی در سوئیس
از بالاترین نرخ کارگران خارجی در اروپا میتوان به سوئیس اشاره کرد و تقاضای زیادی از دیگر کشور ها برای وارد کردن متخصصان ماهر از کشور سوئیس وجود دارد.
طبق گفته فدراسیون کسب و کار ، حرکت آزاد نیروی کار به سوییس برای رشد و ثبات اقتصادی این کشور امری مهم و ضروری است ، این امر در صنعت داروسازی نیز صدق میکند چرا که که ۳۰ درصد از کل صادرات را تشکیل می دهد.
با این حال ، نیروی کار آنقدر بزرگ نیست که بتواند از تعداد شرکت های دارویی مستقر در آنجا پشتیبانی کند و این امرسبب ایجاد فرصت های مهمی برای متخصصان داروسازی در انگلستان ، آلمان ، فرانسه و سایر کشورهای اروپایی برای کار در صنعت داروسازی سوئیس می شود – فرصتی که نباید توسط متخصصان داروسازی دست کم گرفته شود و اقدام نمایند.

روش های تامین هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس

 

روش های تامین هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس
برای تامین مخارج تحصیلی در سوئیس 2023، دانشجویان بین المللی می توانند برای اخذ بورسیه تحصیلی در سوئیس درخواست دهند. معمولا اکثر این برنامه ها توسط دولت سوئیس و یا نهادهای ملی و بین المللی و از طریق دانشگاه های سوئیسی در اختیار دانشجویان بین المللی قرار داده می شود.
روش های تامین هزینه :

 1. .دانشجویان بین المللی در سوئیس در طول ترم های تحصیلی تا 15ساعت به کار دانشجویی بپردازند.
 2. دانشجویان بین المللی در سوئیس می توانند در طول تعطیلات تابستانی تمام وقت کار کرده تا از عهده مخارجشان برآیند.

سطح آموزش و تحصیل داروسازی در سوئیس

 

سطح آموزش و تحصیل داروسازی در سوئیس
سطح علمی بالا نیز یکی از پارامتر های مهم تحصیل داروسازی در سوئیس می باشد. همچنین حضور قوی در جدول رتبه بندی بین المللی نیز الزامی است. نکته قابل توجه این است که، از 8 دانشگاه برتر کشور سوئیس تنها 4 دانشگاه از دانشجویان بین المللی دانشجو می پذیرد. پس از اتمام دوره کارشناسی باید دوره استادی که درجه ای از فارع التحصیلی است نیز تکمیل گردد. این دوره استادی حدودا 1 الی 3 سال طول می کشد لازم به ذکر است که دوره کارشناسی ارشد حدودا 2 سال می باشد.

نکاتی مفید و کاربردی درباره ی تحصیل کارشناسی در سوئیس 2023👩‍🎓

بورسیه رشته داروسازی در سوئیس

 

بورسیه رشته داروسازی در سوئیس
تحصیل رشته داروسازی در سوئیس به طور کلی می تواند برای دانشجویان ایرانی گران باشد(که حتما هست🙄) و طبق نظرسنجی ها بسیاری از دانشجویان بین المللی از گرانی ها در سوییس رضایت نداشته اند.
اما توجه داشته باشید که سوییس هم همانند دیگر کشورهای خارجی ، گزینه های متنوعی برای بورسیه و پوشش مالی تحصیلات شما دارد که در صرت آگاهی از آنها می توانید با هزینه بسیار کمتر و حتی به تحصیل رایگان رشته داروسازی در سوئیس بپردازید.

فاند های کارشناسی ارشد دانشگاه لوزان برای دانشجویان بین الملل

دانشگاه لوزان در سوئیس، در شهر لوزان در سال 1537 به عنوان مدرسه الهیات تاسیس شد و در سال 1890 به عنوان دانشگاه شناخته شد ، این دانشگاه دومین دانشگاه قدیمی در سوئیس و جز قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است.و به دانشجویان بین المللی که مایل به ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در هر رشته ای در دانشگاه از طریق کمک های کارشناسی ارشد UNLهستند، بورسیه تحصیلی ارائه می دهد ، مبلغ کمک هزینه این بورسیه1600 CHF می باشد.

بورسیه های تعالی EPFL

Ecole Polytechnique Federale de Lausanne (EPFL) دانشجویان کارشناسی ارشد با سوابق تحصیلی برجسته میتوانند از این بورسیه برخوردار شوند اما تعداد محدودی از دانشجویان را شامل میشود. افرادی که برای برنامه کارشناسی ارشد EPFL درخواست می کنند باید دارای واجد شرایط باشند، برای متقاضیان خارجی ،هر بورسیه شامل رزرو اتاق در محل اقامت دانشجویان به علاوه ی بسته مالی 16000 CHF در سال تحصیلی می باشد .

بورسیه های تحصیلی موسسه تحصیلات تکمیلی ژنو

این موسسه منابع قابل توجهی را ، با هدف جذب دانشجویان با استعداد و باهوش از سراسر جهان بدون توجه به توانایی مالی آن ها در زمینه کمک های مالی سرمایه گذاری می کند،در حالی که موسسات دیگر فقط شهریه کاهش می دهند،موسسه تحصیلات تکمیلی ژنو همچنین تعداد زیادی بورسیه تحصیلی 20000 CHF برای هر رشته ارائه می دهد.
کمک های مالی آن به اشکال زیر می باشد :

 • بورسیه کامل به مبلغ 20000 CHF
 • بورسیه جزئی به مبلغ 10000 CHF
 • بورسیه تحصیلی شایسته بر اساس برتری تحصیلی و در همه موارد، شهریه سالانه 1000 CHF دریافت می شود.

هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس

 

هزینه تحصیل داروسازی در سوئیس
هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه های مختلف سوئیس متفاوت است. دانشگاه ها در کشور سوئیس به بخش های خصوص و دولتی تقسیم بندی می شوند. همان طور که می دانید هزینه های تحصیل در دانشگاه های خصوصی بسیار بیشتر از دانشگاه های دولتی می باشد. هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی سوئیس برای خارجیان سالیانه حدود 400€ تا 3700€ (یورو) می باشد.
بزرگترین شهرهای ارائه دهنده برنامه های کارشناسی داروسازی در سوئیس ، لوزان ، Geneve ، بازل و زوریخ است.
در زیرهزینه تحصیل داروسازی در برخی از شهرها آورده شده است:

 • هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه لوزان 580 CHF برای هر ترم می باشد.
 • هزینه تحصیل در دانشگاه بازل 850 CHF برای هر ترم می باشد.
 • هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه شهر Geneve ،193 دلار در سال می باشد.
 • هزینه تحصیل داروسازی در دانشگاه شهر زوریخ 16470 دلار می باشد.
 • علاوه بر این موارد، برای تحصیل مقاطع مختلف داروسازی متفاوت است ؛ هزینه کارشناسی ارشد علوم دارویی 1583 یورو یا 769 یورو در سال است.
 • هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در گرایش فوق لیسانس تکنولوژی دارویی 9360 یورو در سال می باشد.
6 روش آسان مهاجرت به سوئیس🤗

زبان تحصیل داروسازی در سوئیس

 

زبان تحصیل داروسازی در سوئیس
زبان تحصیل رشته داروسازی در سوئیس ، انگلیسی و آلمانی می باشد، متقاضیان اگر میخواهند زبان تدریس انگلیسی داشته باشند باید مدرک زبان آیلتس حداقل ۶ و تاقل حداقل ۸۰ را ارائه کنند.
و افرادی که زبان آلمانی را برای تحصیل انتخاب می کنند باید مدرک زبان آلمانی در سطح حداق B2 را ارائه نمایند.

آزمون های ورودی داروسازی در سوئیس

 

آزمن های ورودی داروسازی در سوئیس
افرادی که مایل به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته داروسازی ، در سوئیس می باشند باید در آزمون ETH شرکت کنند ، برای ثبت نام در این آزمون باید تحصیلات ETH را در پاییز 2023 آغاز کنید و گواهی اتمام تحصیلات متوسطه دوم را دارا باشید و هزینه ثبت نام در این آزمون 800CHF می باشد.

این آزمون دروسی نظیر ریاضی ، زیست ، شیمی ، زبان آلمان ، زبان های خارجه (انگلیسی ، فرانسوی ، ایتالیایی) ، تاریخ و جغرافیا را داراست، هم چنین زبان آزمون نیز به آلمانی است و برای شرکت در آزمون ورودی ETH باید الزامات زبان آلمانی را برآورده کنید.
این آزمون از دو بخش شفاهی و کتبی تشکیل شده است، آزمون ورودی کتبی ETH سالانه در هفته های سوم و چهارم سال در ساختمان اصلی ETH زوریخ برگزار می شود و آزمون ورودی بعدی در 16 تا 26 ژانویه 2024 برگزار می شود (امکان شروع تحصیل در ترم پاییز 2024)، آزمون شفاهی از 19 تا 26ژانویه 2024 در ساختمان اصلی ETH زوریخ گرفته می شود ، برنامه زمان بندی آزمون شفاهی نیز یک هفته قبل از شروع امتحانات برای متقاضیان ایمیل می شود.

نکاتی درباره تحصیل در کشور سوئیس در سال ۲۰۲۳😍

 

دوره های پریمدیکال برای داروسازی سوئیس

 

دوره های پریمدیکال برای داروسازی سوئیس
دانشجویان برای ورود به دوره های داروسازی در سوئیس نیازی به گذراندن دوره های پریمدیکال داروسازی در کشور سوئیس را ندارند ، زیرا دارا بودن مدرک زبان یکی از شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور برای رشته دارو سازی می باشد.
در غیر اینصورت دانشجویان دوره ای یکساله را برای فرا گیری زبان آلمانی یا فرانسه براساس دانشگاه انتخابی باید بگذرانند و پس از آن با آزمون وارد دوره های کارشناسی برای رشته داروسازی می شوند.

نتیجه گیری

سطح علمی بالا نیز یکی از پارامتر های مهم تحصیل رشته داروسازی در سوئیس می باشد همچنین این کشور به علت امکانات بالای رفاهی و شرایط جغرافیای قرار گرفته در آن گزینه بسیار مناسبی برای ادامه تحصیل در رشته داروسازی می باشد،همچنین درآمد داروسازان دراین کشور چندین برابر کشورهای اروپایی دیگر است چرا که یزرگ ترین شرکت های دارویی جهان نیز در این کشور واقع شده است.هرچند هزینه های تحصیل در این کشور زیاد است اما برخی دانشگاه ها کمک هایی را نیز برای افراد با استعداد در نظرگرفته اند.

 

در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی تحصیل رشته داروسازی در سوئیس دارید با مشاورین ما در تماس باشید.        ۲۲۸۹۲۸۲۳-۰۲۱

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل رشته داروسازی در سوئیس میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😉

 

درآمد داروسازان در سوئیس چقدر می باشد؟

داروسازان به طور معمول سالانه حدود 160،000 CHF درآمد دارند ، این حقوق سالانه برای داروسازان بین 78،400 CHF (کمترین) تا 250،000 CHF (بالاترین) است.

آزمونی که برای تحصیل رشته داروسازی در سوئیس باید در آن شرکت کنم چیست؟

متقاضیانی که مایل به اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در رشته داروسازی ، در سوئیس هستند باید در آزمون ETH شرکت کنند.

5/5 - (13 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

14 دیدگاه برای “همه چیز درباره ی تحصیل رشته داروسازی در سوئیس2023👩‍🔬”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823