مشاوره و ارزیابی رایگان!

درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

فرانسه کشوری فرا قاره‌ای که با نام جمهوری فرانسه به رسمیت شناخته می‌شود در اروپای غربی واقع شده است. به دلیل شکل نقشه این کشور به آن کشور 6 ضلعی نیز می‌گویند.  فرانسه، اسپانیا و مراکش تنها کشورهایی هستند که سواحلی در دریای مدیترانه و…


درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

فرانسه کشوری فرا قاره‌ای که با نام جمهوری فرانسه به رسمیت شناخته می‌شود در اروپای غربی واقع شده است. به دلیل شکل نقشه این کشور به آن کشور 6 ضلعی نیز می‌گویند.  فرانسه، اسپانیا و مراکش تنها کشورهایی هستند که سواحلی در دریای مدیترانه و همین‌طور در اقیانوس اطلس دارند. فرانسه سومین کشور بزرگ در کل قاره اروپا فرانسه و بزرگترین کشور اروپای غربی و اتحادیه اروپا می‌باشد. 

پرچم درباره فرانسه|گردشگری|8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷
پایتخت پاریس (Paris)
رییس جمهور امانوئل مکرون
بزرگترین شهرها پاریس، لیون (Lyon) ، مارسی (Marseille)
تعداد استان‌ها 18 ( 13 تا داخلی + 5 تا خارجی )
آب و هوا معتدل، اقیانوسی، مدیترانه‌ای  (تنوع آب و هوا به دلیل مساحت بزرگ این کشور)
نوع حکومت جمهورری نیمه ریاستی (semi-presidential republic)
زبان رسمی فرانسوی
دین مسحیت، اسلام
واحد پول یورو ( € )
جمعیت 68.043 ملیون

 

🌀 تاریخچه فرانسه

درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

قدمت سکونت انسان در فرانسه به قرن دوم پیش از میلاد مسیح برمی‌گردد که مردم سرزمین گُل ( Gallia) در آنجا سکونت داشتند. نام امروزی فرانسه در زبان لاتین به معنی سرزمین فرانک‌هاست و در زبان ژرمنی فرانک معنای فردی آزاد را می‌دهد. فرانک‌ها کسانی بودند که به سرزمین گل حمله کردند و حکومت این کشور را در دست گرفتند.  هم‌چنین این کشور دارای غارهای بسیاری چون لاسکو است که آثار کشیده شده روی آن از دوران پارینه سنگی به جامانده که این یک جمله خود نشان دهنده قدمت طولانی آن است. این کشور با قدمت در طول تاریخ شاهد  اتفاقات بزرگ و تاثیرگذار زیادی بوده که حتما نام معروف‌ترین آن‌ها انقلاب کبیر فرانسه را برای یکبار هم که شده شنیده‌‎اید یا افراد شاخصی چون ناپلئون، ماری کوری، ویکتورهوگو و ….

توضیحی کوتاه در باره‌ی انقلاب فرانسه اینکه این انقلاب، یکی از چندین انقلاب مادر در طول تاریخ جهان است که منجر به تغییر نظام سلطنتی به جمهوری دموکراتیک فرانسه شد و در نهابت ایجاد لائیسیته شد.

🌏 جغرافیای فرانسه

درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

فرانسه از شمال شرقی، شرق و جنوب غربی با کشورهای ایتالیا، اسپانیا، آلمان، سوئیس، موناکو، آندورا، بلژیک، لوکزامبورگ همسایه است و به دلیل عبور کانال مانش از آن، فرانسه با انگلستان هم مرز دریایی پیدا کرده. بزرگ‌ترین کشور اعضای اتحادیه اروپا، دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری همچون جاذبه‌های ساحلی شگفت انگیز در مناطق شمالی و غربی و مناظر کوهستانی چشم نواز و آرامش بخشی چون رشته‌کوه‌های آلپ در بخش شرقی است.

🌈 آب و هوای فرانسه

درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

همان‌طور که قبلا هم اشاره شد فرانسه کشور پهناوریست و بخش‌های مختلف آن دارای آب و هوا و نواحی جغرافیایی متفاوتی هستند. شمال کشور آب و هوای معتدل، جنوب آن به دلیل مجاورت با اقیانوس مدیترانه اب و هوای مدیترانه‌ای، شرق نیز آب و هوای کوهستانی و بخش‌های غربی دارای اقلیم اقیانوسی هستند. که این بدین معنیست که در جنوب معمولاً معتدل است و دارای اختلاف نسبتاً کمی بین کمینه دمای زمستان و بیشینهٔ دمای تابستان وجود دارد، بخش‌های غربی آن با بارش زیاد و زمستان‌های سرد و تابستان‌های گرم است و در آخر در شرق نیز گاه طوفانی و گاه نسبتا گرم می‌باشد.

💵 اقتصاد فرانسه

درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

اقتصاد این کشور ششمین رتبه در دنیا و سومین رتبه را در اروپا دارد. همانطور که ازین وضعیت خوب اقتصادی انتظار می‌رود فرانسه دهمین کشور پردرآمد دنیا🤑 به شمار می‌رود. صنایع و تجارت‌هایی که باعث رونق اقتصاد این کشور شده‌اند:

 • حمل‌ونقل عمومی
 • گردشگری
 • دفاع
 • انرژی
 • ارتباطات مخابراتی
 • کشاورزی و باغداری
 • صنایع
 • معادن

چند نمونه از مهم‌ترین تولیدات و صادرات کشور فرانسه:

محصولات غذایی محصولات صنعتی
زیتون و مرکبات عطر
انواع آبجو صنایع هوایی و ریلی
دومین کشور تولیدکننده شراب در اروپا پارچه‌های ابریشمی
ذرت خودرو
پنیر آرایشی و بهداشتی
اولین کشور در اتحادیه اروپاست در تولید دانه های روغنی و چغندر قند کالاهای لوکس

 

🤩 فرهنگ و آداب و رسوم زندگی در فرانسه 

درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

بسیاری از فرانسویها در اوقات فراغت به کانونهای «نقاشی» clubs de peinture انجمن‌های «تئاتر clubs de théâtre و یا باشگاه های ورزشی clubs de sport می‌روند. موزه های دولتی یا خصوصی که اغلب سه شنبه ها تعطیل اند، برنامه های فرهنگی بسیار متنوعی را عرضه می‌کنند.
روز چهارشنبه به طور سنتی روز فراغت هفتگی است. دانش آموزان مدارس ابتدایی به مدرسه نمی روند و دانش آموزان دیگر مقاطع فقط تا ظهر به مدرسه می روند و کارمندان به ویژه مادران استراحت می‌کنند. ورودی اغلب موزه‌ها رایگان است و فعالیت‌های ورزشی، هنری و موسیقی نیز شاهد صف‌های انتظار طولانی‌اند. در ضمن در اولین آخر هفته‌ی هر ماه می‌توانید به طور رایگان از اغلب موزه‌ها دیدن کنید.
وقتی که نزد دوستی دعوت هستید بسیار پیش می‌آید که وقت خود را با بازی‌های سرگرم کننده ی گروهی و دست جمعی سپری کنید.
 •  وقتی با فردی تازه آشنا می‌شوید باید با احترام و ضمیر شما با او صحبت کنید و تا وقتی خودش این اجازه را نداده نباید با نام کوچک او را بنامیم.
 • موقع ورود به مغازه حتما سلام و روز بخیر می‌گویند و نگقتن آن نشان بی‌ادبیست. هنگام سلام و احوال‌پرسی روبوسی می‌کنند.
 • اگر حتی زبان فرانسوی‌تان ضعیف است و دایره لغات محدودی داشته باشید صحبت شما به زبان فرانسوی برای فرانسوی‌ها بسیار قابل تقدیر و توجه است
 • اگر کسی از شما تعریف کرد تشکر نکنید بلکه بگویید آن شخص هست که شما را زیبا می‌بیند تا آدم مغروری به نظر نرسید.
 • از کیسه پلاستیکی کمتر استفاده کنید چون فرانسوی‌ها خود را از پیشگامان منع مصرف پلاستیک برای حفاظت از محیط زیست می‌دانند و روی این قضیه حساسند.

همانطور که دیدید در این ضمینه اشتراکات زیادی با ما دارند و جای نگرانی وجود ندارد چون می‌توانید با یاد گرفتن چند نکته ریز به راحتی خود را با آن‌ها وقف دهید.

پیشنهاد می‌کنم بخوانید: معرفی 4 بورسیه تحصیلی رشته معماری در فرانسه

😍 گردشگری و تفریح 

درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

فرانسه، کشوری که بیشتر گردشگران آن را با نام کشور مد و فشن می‌شناسند اما جاذبه‌ها و اماکن تفرریحی بسیار زیادی دارد که در پایین به چندتا از معروف‌ترین آن‌ها اشاره شده:

موزه لوور در پاریس (louvre)

بزرگترین موزه جهان است که ۳۵,۰۰۰ اثر ارزشمند در آن قرار دارد و از باشکوه‌ترین و پربازدیدترین موزه‌‌های جهان است. چند نمونه از این شاهکارهای هنری مانند «مونالیزا» اثر لئوناردو داوینچی، نقاشی «تاج‌گذاری ناپلئون» اثر ژاک لویی داوید، مجسمه‌ گاو بالدار با سر انسان، مجسمه ونوس میلو متعلق به قرن اول قبل از میلاد و…. محل موزه لوور در کاخی باشکوه است که زمانی اقامتگاه سلطنتی بود.

برج ایفل پاریس (Eiffel tower)

برج ایفل که نماد شهر پاریس و کشور فرانسه به حساب می‌آید، برجی ۳۲۴ متری (۲۴ متر از ارتفاع مربوط به آنتن بالای برج است)، از مهم‌ترین و مشهورترین سازه‌های فلزی دنیا است که تا سال‌ها 1930 بلدترین سازه فلزی دنیا بود.

آیا می‌دانستید که برج ایفل به استعاره بانوی آهنین نیز نامیده می‌شود و به مناسبت نمایشگاه جهانی 1889 ساخته شده است.

علاوه بر آن رستوران‌هایی مثل ژول ورن، سکوهای بازدید با چشم‌انداز شهر زیبای پاریس و سوغاتی‌فروشی‌های متعدد، آن را به مکان محبوبی برای گردشگران تبدیل کرده‌اند. از آنجا که این برج از آهن ساخته شده است و امکان دارد زنگ بزند از زمان ساخت خود ۱۹ بار نقاشی شده که به‌طور میانگین هر هفت سال یک بار بوده است.  😮

مون سن میشل در مانش (Mont Saint-Michel)

این جزیره‌ صخره‌ای در ساحل نرماندی واقع شده و با دیوارها و سنگرهای دفاعی بااقتداری احاطه شده است. این جزیره به دلیل وجود معبدی قدیمی با معماری گوتیگ بسیار شناخته شده می‌باشد و مسیحیان زیادی برای عبادت به آنجا سفر می‌کنند.

باغ های پالایس روبال در پاریس (Palais-Royal)

از محیط های دوست داشتنی در پاریس به حساب می آید که در قرن 17 ساخته شده برای ایرانیان در اولین بازدید یادآور میدان نقش جهان اصفهان است که ساختمان ها و فروشگاه های عتیقه فروشی و رستوران‌ها در کنار فضای سبز آن قرار گرفته اند. این باغ قصر خاندان سلطنتی در زمان افتتاح آن بوده است.

 بنیاد لویی ویتون در پاریس (Foundation Louis Vuitton)

 یک موزه هنری در پاریس است که توسط معمار آمریکایی در فرانک گری طراحی شده است. بهترین فصل برای بازدید از این موزه بهار و تابستان می‌باشد.

کلیسای نوتردام (Nitre Dome Cathedral)

از پرآوازه‌ترین و باشکوه‌ترین بناهای مذهبی جهان شاهکار معماری گوتیک است. جالب است بدانید که ساخت این بنا بیش از ۱۵۰ سال طول کشید. تزیینات نمای ساختمان، با مجسمه‌های زیاد، ستون‌های قوسی و عجیب دلالیل منحصر به فرد بودن و جذابیت این کلیسا هستند. در این کلیسا سر کسانی که جان خود را در انقلاب از دست داده‌اند در قسمت ۲۱ شخصیت در گالری پادشاهان به نمایش گذاشته می‌شود که از بخش‌های عجیب و جالب این کلیسا است.

کشتی‌های تفریحی با سقف شیشه‌ای

یکی از بهترین وقت‌گذرانی و تفریحات که متخص این کشور است به داشتن نواحی ساحلی خوردن شام در قایق‌های تفریحی با سقف شیشه‌ایست.

مکان‌های تفریحی دیگری نیز مانند کت دازور، مولن روژ، کلیسای پانتئون و … وجود دارند هم‌چنین اگر به دنبال چیز تازه‌ای باشید تفریح جالب و منحصر به فردی مانند دیدن شهر پاریس از زیرزمین از درون سیستم کانال کشی و فاضلاب هم امکان‌پذیر است.

😀 درباره زبان فرانسوی

درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

 زبان فرانسوی یک زبان زیبا، شاعرانه و آهنگین است که به آن زبان عشق هم می‌گویند. این زبان از زبان‌ لاتین امپراطوی روم نشات گرفته است. در سال 1970سازمان بین‌المللی فرانکوفونی با هدف محافظت از زبان فرانسه تاسیس شد. دلیل اینکار وارد شدن کلمات زیاد انگلیسی به این زبان قدیمی و بااصالت، به علت تاثیر فرهنگ آمریکایی پس از پایان جنگ جهانی دوم بود.

چند نکته جالب در مورد زبان فرانسوی که شاید نمی‌دانستید:

 • فرانسوی یک زبان عاشقانه شناخته می‌شود. 
 • فرانسوی ششمین زبان رایج در دنیاست.
 • زبان فرانسوی یک زبان رسمی دیپلماتیک است.
 • 29 درصد از واژگان انگلیسی ریشه‌ی فرانسوی دارند.
 • کلمات آشپزی فرانسه جهانی‌اند.
 • فرانسوی زبان سختی برای یادگیری نیست.
 • قبلا در فرانسه به زبان فرانسوی صحبت نمی‌شده. زبان فرانسوی تا پس از انقلاب فرانسه به طور گسترده در سراسر این کشور استفاده نمی‌شد. در واقع، تا قرن 19، زبان فرانسوی بیشتر در کشورهای آلمان و هلند استفاده می شد.

👩‍🎓👨‍🎓 تحصیل در فرانسه

درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان فرانسوی در این کشور با هزینه بسیار کم و تقریبا رایگان است. با داشتن مدرک زبان فرانسوی در حد B2 می‌توانید شروع به تحصیل در دانشگاه‌های این کشور کنید. درصورت نداشتن مدرک زبان فرانسوی، می‌توان برای کالج‌های زبان دولتی یا خصوصی در این کشور اقدام نمود. برای تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در فرانسه بعد از درخواست پذیرش از سمت دانشگاه باید به سایت کامپوس فرانس مراجعه کنید و ثبت نام کنید و پرونده‌ای برای خود تشکیل دهید. 

شرایط مورد نیاز برای تحصیل در فرانسه: 

 • مدارک دانشگاهی به همراه ریز نمرات
 • مدرک زبان فرانسه یا انگلیسی
 • گواهی اشتغال به کار (در صورت داشتن سابقه کاری)
 • انگیزه‌نامه تحصیلی
 • توصیه‌نامه تحصیلی

مطالعه بیشتر: تحصیل رشته مهندس برق در فرانسه

👔 کار در فرانسه

درباره فرانسه+8 نکته برای کار در فرانسه🥐🍷

اگر دارای سابقه کاری در حرفه خاصی هستید و در یک کار مهارت کافی را دارید و آن شغل جزو شغل‌های مورد نیاز فرانسه باشد شما با گرفتن پیشنهاد کاری از طرف کارفرما و دریافت ویزای کاری با کمترین هزینه می‌توانید به کشور فرانسه مهاجرت کنید. نرخ بیکاری در فرانسه 7.1 درصد می‌باشد این مقدار کمی بالاتر از میانگین بیکاری در اروپاست. بازار کار در این کشور بیشتر در صنایع توسعه یافته مانند هوا فضا، داروسازی، خودرو، امور مالی، الکترونیک، ماشین آلات صنعتی، مد و طراحی لباس، غذا و نوشیدنی و گردشگری است. 

روند جستوجوی کار در فرانسه شباهت زیادی به این روند در آلمان دارد. با تفاوت اینکه در فرانسه هزینه رفت و آمد و اقامت برای یک مصاحب شغلی پرداخت نمی‌شود. نکاتی درباره ارسال رزومه و شرکت در مصاحبه:

 • در خواست کار دست‌نویس باشد
 • در خواست کار با یک سبک انتخاب شده و مودبانه و دقیق نوشته شود
 • رزومه روی برگه‌ای با کیفیت مرغوب نوشته شده باشد
 • رزومه بایست به ترتیب زمانی از حال به گذشته، بدون تاریخ و بدون امضا باشد
 • رایج نیست کپی مدارک تحصیلی ضمیمه شود
 • مدارک ارسال شده پس فرستاده نمی‌شود
 • اصل مدارک کاری و تحصیلی را باید در هنگام مصاحبه به همراه داشت
 • حتما برای مصاحبه سر وقت حاضر شوید

 

پیشنهادی برای مطالعه: تحصیل در رشته اقتصاد در فرانسه

👋 سخن آخر

در این مقاله سعی شد اطلاعات کلی و ضروری درباه فرانسه و فرهنگ و سفر در آن گفته شود اگر نکته‌ای جا مانده ممنون می‌شویم با دادن اطلاعات خود به ما کمک کنید.

5/5 - (6 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1402/04/26
 • نویسنده : آناهیتا قمی
 • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823