مشاوره و ارزیابی رایگان!

7 قدم برای تحصیل در آلمان 🟡2023+شرایط و هزینه

 تحصیل در آلمان و شرایط گرفتن بورسیه در این مقاله به صورت تخصصی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان چگونه است؟ هزینه های زندگی در آلمان به چه صورت است؟ برترین دانشگاه های آلمان کدام ها هستند؟مدارک مورد…


تحصیل در آلمان

 تحصیل در آلمان و شرایط گرفتن بورسیه در این مقاله به صورت تخصصی مورد تجزیه و تحلیل قرار می گیرد.  شرایط اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان چگونه است؟ هزینه های زندگی در آلمان به چه صورت است؟ برترین دانشگاه های آلمان کدام ها هستند؟مدارک مورد نیاز ویزای تحصیلی آلمان کدام است؟

تحصیل رایگان، ارائه بورسیه تحصیلی ، فول فاند در آلمان و بازار کار فوق العاده مورد توجه بسیاری از متقاضیان قرار گرفته است که ما نکات لازم را به وضوح بیان کرده ایم. جهت دریافت پاسخ سوال های خود می توانید با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید و از مشاوره رایگان ما بهره مند شوید.

😎  شرایط عمومی بورسیه تحصیل آلمان

روش های گوناگونی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد، که ویزای کار در آلمان و ویزای تحصیلی را می توان از معروف ترین آن ها نام برد. بورسیه تحصیلی آلمان دردانشگاه ها و در رشته های مختلفی ارائه می شود. به طور کلی اقامت آلمان از طریق تحصیل دارای شرایط ویژه ای می باشد که متقاضیان بسیار زیادی از سراسر جهان دارد.

زبان رسمی این کشور آلمانی است که 95% مردم آن جا به این زبان صحبت می کنند، بنابراین تسلط کامل به زبان آلمان برای تحصیل و کار در این کشور و به خصوص جهت دریافت بورسیه تحصیلی از موارد مهم محسوب می شود.

✔  اما نکته قابل توجه راه حل این موضوع می باشد؛ راه های گوناگونی وجود دارد که که بتوانیم در مدت زمان کوتاه تر برای آلمان اقدام کنیم ولی بهترین راه گذراندن دوره زبان آلمانی در کشورهای اطراف و ارزان عضو اتحادیه اروپا و شنگن می باشد.

🤗  فواید تحصیل در آلمان

Pngtree—abstract colorful titles design elements 3576019 1 -ره پویان عدالت

😉  شرایط دریافت بورسیه تحصیل در آلمان

بورسیه تحصیل در آلمان دارای شرایط خاصی می باشد. با توجه به این که تحصیل در آلمان رایگان می باشد، افراد کمی برای بورسیه تحصیلی این کشور اقدام می کنند مگر  این که دانشجویان رزومه قوی داشته باشند که  با آن بتوانند برای هزینه تحصیل و زندگی خود  بورسیه دریافت کنند.

قابل توجه است اخذ بورسیه تحصیلی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به سختی به دانشجویان تعلق می گیرد، ولی برای مقطع دکترا برای دانشجویانی که رزومه علمی قوی و نمرات بالا دارند داده می شود.

 در این صورت دانشجویان باید نمره زبان بالا، مقالات بین المللی و معدل بالا از دانشگاه های معتبر داشته باشند از طرف دیگر مکاتبه با سوپروایزر و تاییدیه او نیز از الزامات دریافت پذیرش در مقطع دکترا می باشد.

تحصیل مقطع دکترا در دانشگاه های آلمان به زبان انگلیسی و آلمانی می باشد . البته دانشجویان بین المللی می توانند با تسلط به سطحی از زبان آلمانی نیز اقدام کنند و پس از ورود به  دانشگاه، دانش زبان خود را به سطح مورد نظر برسانند.

نکته قابل توجه این است که بورسیه تحصیل در آلمان به دو صورت ارائه می شود ، یا به صورت کامل تمام هزینه های تحصیل و زندگی دانشجو را در برمی گیرد و یا قسمتی از هزینه ها را پوشش می دهند.

😀  بورسیه تحصیل در آلمان دوره دبیرستان

تحصیل در آلمان مقطع دبیرستان

 تحصیل در دبیرستان در دو نوع دبیرستان دولتی و خصوصی امکان پذیر است که هزینه تحصیل در دبیرستان های خصوصی بیشتر از هزینه تحصیل در دبیرستان های دولتی آلمان می باشد. بورسیه تحصیل در آلمان برای مقطع دبیرستان بسیار مقرون به صرفه است و دولت بسیاری از بورسیه های موجود را برای متقاضیان تحصیلات دانشگاهی قرار داده است. 

🧐  بورسیه تحصیل آلمان در مقطع کارشناسی

بورسیه تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی

 تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی به دلیل وجود دانشگاه ها و موسسات عالی و تنوع رشته ها به شدت مورد استقبال  قرار گرفته است. بورسیه تحصیل در آلمان در رشته هایی همچون مهندسی، علوم کامپیوتر، مدیریت، شیمی، اقتصاد، پزشکی و حقوق دریافت میکنند و بازار کار بسیار عالی هم در آلمان و هم در سایر کشورهای اروپایی برای فارغ التحصیلان فراهم است.

بسیاری از متقاضیان به فکر دریافت بورسیه در آلمان با مدرک دیپلم می باشند که باید گفت دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان در مقطع کارشناسی از ایران تا حدودی سخت بوده و قطعی نمی باشد زیرا بورسیه تحصیلی بیشتر برای مقاطع بالاتر و مقطع دکترا امکان پذیر می باشد.

لازم به ذکر است که هزینه تحصیل در آلمان رایگان است ، بنابراین دانشجویان می توانند برای تحصیل به آلمان رفته و آنجا پس از گذشت مدتی با کسب نمرات بالا و رزومه علمی قوی بورسیه تحصیلی نیز دریافت کنند.

تحصیل در دوره کارشناسی 4 سال به طول می انجامد که در پایان تحصیل دانشجویان می توانند زمینه ورود به مقاطع بالاتر تحصیلی و بازار کار آلمان را فراهم نمایند. دانشجویان در حین تحصیل نیز اجازه 10 ساعت کار در هفته نیز دارند. از بهترین کمک های مالی و بین المللی می توان به بودجه فدرال و دیگر انواع کمک های مالی نیر اشاره نمود.

🥰  انواع بورسیه تحصیل در آلمان که در مقطع کارشناسی ارائه می شود عبارتند از:

💵  بورسیه تحصیلی Hach&rose و LPP

این بورسیه بودجه ای به مبلغ 5000 یورو برا دانشجویان در نظر گرفته است. این بورسیه مخصوص افراد بالای 18 سال است که مجروح شده اند.

💵  بورسیه TRENDHIM

این بورسیه در رشته های فناوری اطلاعات، مد و فروش و بازاریابی ارائه می شود و مبلغی در حدود 2,300 دلار را به دانشجویان واجد شرایط اعطا می کند.

💵  بورسیه MAilchek1500usd

این نوع بورسیه تحصیلی 1,500 دلار آمریکا برای دانشجویان در نظر گرفته است.

😍  بورسیه تحصیل آلمان در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیل در آلمان مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی مقطع کارشناسی ارشد در کشور آلمان برای رشته های مختلف و از سوی دانشگاه های گوناگون عرضه می شود. از نکاتی که تحصیل در این مقطع را مورد استقبال قرار داده است، امکان تحصیل به دو زبان آلمانی و انگلیسی می باشد.

تحصیل در این مقطع 2 ساله می باشد و دانشجویان به این ترتیب امکان تحصیل در دانشگاه های با رتبه بالا و رشته های عالی را خواهند داشت از طرفی بازار کار بسیار عالی پس از تحصیل نیز برای متقاضی فراهم است. دانشجویان حین تحصیل اجازه کار پاره وقت 15 تا 20 ساعت در هفته را دارند. 

تعدادی از بورسیه تحصیلی در آلمان که برای مقطع کارشناسی ارشد ارائه می شود عبارتند از:

💰  بورسیه تحصیلی DAAD

بورسیه تحصیلی DAAD از گسترده ترین سازمان مالی در جهان ارائه می شود .درواقع کمک هزینه ای است که برای کشورهای در حال توسعه در نظر گرفته شده است.

💰  بورسیه تحصیلی بنیاد فردریش ایبرت

این بورسیه برای دانشجویان آلمانی و بین المللی که رزومه علمی بالایی دارند ارائه می شود و کمک مالی در حدود 1,000 یورو در ماه به دانشجویان پرداخت می شود.

💰  بورسیه Konrad stiftung

این بورسیه تحصیلی به دانشجویان بین المللی به مدت 1 سال ارائه می شود.

پیشنهاد می کنیم این مطلب را از دست ندهید!

تحصیل+کار رشته حقوق در آلمان😍

😏  بورسیه تحصیل در آلمان در مقطع دکتری

بورسیه تحصیل مقطع دکتری

کشور آلمان با وجود دانشگاه های برتر بیشترین بورسیه را در مقطع دکترا ارائه می دهد که مورد استقبال بسیاری از دانشجویان می باشد . متقاضیان دریافت بورسیه تحصیل در آلمان در مقطع دکترا در ابتدا نیاز به سوپروایزر هستند و باید با استاد مورد نظر که گرایش وی متناسب با اهداف تحصیلی و شغلی دانشجو است شروع به مکاتبه کرده و تاییدیه های لازم را جهت دریافت پذیرش از وی دریافت نماید.

لازم به ذکر است که ارائه مقالات بین المللی و مدرک زبان (آیلتس ۷ به بالا) نیز‌ مورد نیاز است.

تحصیل در آلمان در مقطع دکترا به دو صورت می باشد :

 دوره ساختاری دکتری در این دوره مباحث درسی توسط دانشگاه ارائه می شود و در آن تعدادی از متخصصان به دانشجویان آموزش های لازم را می دهند.دانشجویان در حین تحصیل در آلمان اجازه کار نیمه وقت به مدت 20 ساعت در هفته و حتی بیشتر را خواهند داشت.
دوره فردی دکتری اغلب دانشجویان بین المللی این نوع از پذیرش را انتخاب کرده و در آن تحصیل می کنند. این دوره 3 تا 5 سال به طول می انجامد که در آن استاد متخصص همراه دانشجو بوده و او را در تمام مراحل و تحقیق و پژوهش راهنمایی می کند.

📝  بورسیه تحصیلی بنیاد علمی آلمان

این بورسیه کمک هزینه ای  به مبلغ 1250 یورو در ماه به دانشجویان بین المللی ارائه می دهد.

📝  خدمات بورسیه DAAD

این بورسیه به دانشجویان بین المللی مقطع دکترا ارائه می شود و مبلغ 1,200 یورو در ماه برای آنها در نظر گرفته شده است.

📝  خدمات بورسیه سازمان stipendiumplus

این بورسیه را  13 سازمان ارائه می دهد که به دانشجویان مبلغ 1,350 یورو در ماه می پردازند.

🤩  بورسیه فول فاند آلمان

بورسیه فول فاند دکتری

در کشور آلمان هزینه تحصیل در عموم دانشگاه های دولتی رایگان و تا حد زیادی ارزان می باشد. هزینه زندگی در این کشور حدودا 835 یورو در ماه می باشد. علیرغم پشتیبانی های آموزشی ارائه داده شده در کشور آلمان، دانشجویان باید بتوانند شهریه و هزینه زندگی خود را پرداخت نمایند.

کشور آلمان نیز برای بهره مندی از ظرفیت علمی دانشجویان از اقشار مختلف، انواع بورسیه های تحصیلی را ارائه می کند. یکی از پرطرفدارترین بورسیه ها Full fund یا Full Ride می باشد.

😃  شرایط فول فاند آلمان

دانشجویانی که می خواهند فول فاند آلمان را در مقاطع مختلف تحصیلی این کشور دریافت کنند، باید این نکته توجه کنند که فول فاند آلمان معمولا به دانشجویان خاص تعلق می گیرد. یعنی افرادی می توانند از ظرفیت فول فاند آلمان استفاده کنند که از نظر تحصیلی ممتاز باشند و در مقاطع قبلی دارای معدل بالا، مدرک زبان با نمره بالا و دارای مقالات بین المللی ISI معتبر در نشریه های معروف جهانی باشد.

متقاضیان باید برای دریافت فول فاند آلمان درخواست دهند و در تقاضای خود دلایلی که خود را لایق اخذ بورسیه فول فاند آلمان می داند را ارائه نماید پس از ارسال ایمیل و اخذ تاییدات لازم می تواند برای دریافت فول فاند آلمان اقدام کند.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر، با ما در تماس باشید.😉

02122892823

✔  فول فاند کارشناسی آلمان

 برخی از فول فاند آلمان در مقطع لیسانس به صورت زیر می باشد:

👌  بورسیه هاینریش بول: زمان اقدام برای این بورسیه 1 مارس می باشد. این بورسیه به صورت سالانه به افراد تعلق می گیرد. این فول فاند مختص به همه رشته ها می باشد.

👌  Friedrich Ebert Stiftung: این فاند تحصیلی برای دانشجویان متعهد به جامعه تعلق می گیرد دانشجویان سال اول باید قبل یا در ابتدای ترم اول در خواست خود را ارائه نمایند. مهلت درخواست آن 30 نوامبر برای ترم زمستان و 31 می برای ترم تابستان می باشد.

👌  فول فاند DAAD: این نوع فول فاند آلمان به دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد که دارای مدرک سطح بالای علمی هستند و تمایل دارند تحصیلات آکادمیک خود را در دانشگاه های آلمان بگذرانند، تعلق می گیرد. این فول فاند آلمان برای همه رشته های تحصیلی در این مقطع می باشد و دانشجویان می توانند در انواع رشته ها مانند داروسازی، پزشکی،ژنتیک،زیست شناسی و روانشناسی و … این نوع بورسیه را دریافت کنند.

👌  فاند سازمان کنراد آدنوئر: این فاند به مبلغ 850 یورو می باشد که می تواند بیشتر هزینه های دانشجویان بین المللی را پوشش دهد.

👌  فول فاند هاینریش بول: این فول فاند به انواع رشته های تحصیلی در این مقطع در صورت داشتن شرایط لازم اعطاء خواهد شد. این فول فاند مناسب برای دانشجویان اتحادیه اروپا و خارج از اتحادیه اروپا می باشد.

👌  Friedrich Ebert Stiftung: این  فاند هم در مقطع کارشناسی و هم کارشناسی ارشد به دانشجویان مستعد تعلق می گیرد.

تحصیل+بازارکار رشته ی کشاورزی✔

✔  فول فاند دکترا آلمان

تحصیل در آلمان در مقطع دکتری و بسیاری از داوطلبان دکترا که در گروه های آموزشی پژوهشی، دانشکده های تحصیلات تکمیلی یا مؤسسات تحقیقاتی شرکت می کنند، به عنوان همکار پژوهشی با دستمزد  کار میکنند ویا از یکی از سازمان های تأمین مالی متعدد بورس تحصیلی دریافت می کنند.

برخی دیگر از داوطلبان دکترا در یک شغل پاره وقت مرتبط با حوزه تحقیقاتی خود مشغول هستند و برخی دیگر شغل پاره وقت خارج از حوزه تحقیقاتی خود  را پیدا می نمایند.

👌  Marie Skłodowska-Curie (MSCA): از محققان در تمام مراحل تحصیلی آن ها، بدون در نظر گرفتن ملیت، حمایت می کند. محققانی که در همه رشته ها کار می کنند، واجد شرایط دریافت این فاند می باشند. MSCA همچنین از دکترای صنعتی پشتیبانی می کند و تحقیقات آکادمیک را با تجربه کاری در شرکت ها ترکیب می کند بدین ترتیب محققان می توانند از آموزش های نوآورانه ای بهره مند شوند که قابلیت اشتغال و توسعه شغلی آن ها را افزایش می دهد. 

👌  فول فاند DAAD: این فول فاند آلمان با بودجه کامل در این کشور برای دانشجویان بین المللی از سراسر جهان می باشد که تمامی هزینه های فرد را پوشش می دهد.

👌  بورسیه هاینریش بول: این فول فاند آلمان به دانشجویان بین المللی ازجمله اتحادیه اروپا و خارج از آن تعلق می گیرد.

👌  فول فاند دکتری آلمان: این فاند به دانشجویان بین المللی و دانشجویان داخلی به مدت 2 ترم تعلق می گیرد. همچنین امکان شرکت در برنامه های مربی گری، شبکه سازی و کارآموزی نیز به واسطه‌ این بورسیه تحصیلی برای دانشجویان  فراهم است.

👌  فاند سازمان کنراد آدنوئر: به طور کلی باید گفت این فاند یک فاند سیاسی است و به دانشجویانی که از کشورهای مختلف می آیند و تغییرات سیاسی در آن کشور در جریان است و همینطور به دانشجویان کشورهای در حال توسعه نیز تعلق خواهد گرفت.

👌  Stipendiumplus: این فاند هم به عنوان کمک هزینه تحصیلی  و هم به عنوان فول فاند به متقاضیان قابل ارائه می باشد.

👌  فاند اراسموس: دانشجویان پذیرفته شده در این طرح می توانند به مدت یک سال به دور از هرگونه دغدغه مالی، به تحصیل در یکی از دانشگاه های دیگر کشورهای عضو این طرح بپردازند. این فاند در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد نیز قابل دریافت است.

🙂  مدارک مورد نیاز برای اخذ فول فاند آلمان

📝  پاسپورت

📝  ارائه ریز نمرات و مدارک تحصیلی به زبان آلمانی یا زبان انگلیسی

Passport GIF 1 -ره پویان عدالت

📝  CV تحصیلی

📝  انگیزه نامه

📝  دو توصیه نامه

📝  تکمیل و پرداخت اپلیکیشن فی

📝  نامه پذیرش از دانشگاهی در آلمان

📝  ثبت نام در پلتفرم فول فاند مورد نظر

😜  انواع بورسیه تحصیلی آلمان

بورسیه تحصیل در آلمان که بیشتر در مقاطع مختلف ارائه می شود و متقاضیان امکان تحصیل در دانشگاه های با کیفیت بالا و به زبان انگلیسی را خواهند داشت و این بورسیه فقط شامل دانشجویان واجد شرایط با رزومه آکادمیک قوی می شود. البته به دلیل رایگان بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان بورسیه به سختی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می شود. بورس های تحصیلی دولتی و غیر دولتی در این جا برای شما تقسیم بندی شده است:

💵  بورسیه های دولتی آلمان

بورسیه تحصیلی DAAD

بورسیه تحصیلی اراسموس

💵  بورسیه های تحصیلی غیر دولتی آلمان

بورسیه تحصیلی Heinrich boll

بورسیه تحصیلی konder adenauer stiftung

بورسیه تحصیلی kurt Hansen

بورسیه تحصیلی Deutschland scholarship

بورسیه تحصیلی ماری کوری

💵  بورسیه تحصیلی DAAD

یک سازمان بین المللی به نام DAAD  این بورسیه اصولاً برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود. مبلغ این بورسیه 507 یورو برای فارغ التحصیلان و 1,000 یورو برای دانشجویان مقطع دکترا می باشد.

💵  بورسیه تحصیلی در آلمان به نام Deutschland scholarship

برای تمام دانشجویان از سراسر دنیا امکان دریافت این بورسیه وجود دارد و مبلغی حدودا 300 یورو برای 2 ترم به دانشجویان با استعداد اعطا می شود.

💵  بورسیه hinrech bool

این بورسیه از سمت دانشگاه های دولتی در آلمان برای مقطع کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود و مبلغی در حدود 850 تا 1000 یورو در ماه در نظر گرفته شده است.

💵  بورسیه تحصیلی گوته

دانشگاه گوته به مدت 2 سال در مقطع کارشناسی ارشد مبلغ 1000 یورو در ماه با هدف پشتیبانی از دانشجویان ارائه می دهد.

💵  بورسیه تحصیلی بیگز دانشگاه برمن

دانشگاه ژاکوبر برمن ماهیانه به مبلغ 1300 یورو به دانشجویان با معدل بالا کمک هزینه پرداخت می کند و به این ترتیب امکان تحصیل در رشته های سیاسی، روانشناسی و علوم جامعه شناسی را خواهد داشت.

💵  بورسیه تحصیلی دانشگاه کوفی عنان

دانشجویان با استعداد ،در صورتی که یک سال در رشته MBA در آلمان تحصیل کرده باشند می توانند از دانشگاه کوفی عنان کمک هزینه شهریه دانشگاه و هزینه زندگی خود را دریافت کنند.

😯  اسامی  دانشگاه ها و موسسات عالی آلمان

رتبه در جهان نام دانشگاه
91 دانشگاه ال ام یو مونیخ آلمان
93 دانشگاه هیلبرگ
111 دانشگاه فنی در مونیخ
135 دانشگاه فنی آخن
142 دانشگاه karsuhe
160 دانشگاه هامبورگ آلمان
169 دانشگاه friedrich wilhelms
184 دانشگاه frie  برلین
186 دانشگاه فنی DRESDEN
191 دانشگاه برلین آلمان

😇  مدارک لازم برای بورسیه تحصیلی آلمان

دانشجویانی که تمایل دریافت بورسیه تحصیل در آلمان را دارند در ابتدا باید از مدارک مورد نیاز آن آگاهی داشته و مدارک مورد نیاز را نیز تهیه کنند. از طرفی چگونگی ارائه مدارک نیز بسیار حائز اهمیت بوده و با دریافت پذیرش و ویزا رابطه مستقیمی دارد.

بدیهی است علاوه بر مدارکی که در ادامه ذکر خواهد شد ممکن است هر دانشگاه مدارک دیگری را نیز از شما درخواست کنند، بنابراین توصیه می شود مدارک مورد نیاز را با دانشگاه دلخواه تطابق دهید.

مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان عبارت است از:

📝  ارائه رزومه متقاضی
📝  پر کردن فرم درخواست بورسیه
📝  مدارک تحصیلی مقاطع گذشته
📝  مدرک زبان ایلتس و یا مدرک زبان آلمانی مورد نیاز هر مقطع
📝  پاسپورت معتبر
📝  ریز نمرات
📝  تاییدیه سوپروایزر در مقطع دکترا
📝  انگیزه نامه یا SOP
📝  توصیه نامه از استاد
📝  مقالات بین المللی

🤓  هزینه زندگی با بورسیه تحصیلی در آلمان

دانشجویانی که برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان اقدام می کنند باید از هزینه های تحصیل و زندگی در آلمان مطلع باشند، زیرا بورسیه تحصیلی در آلمان انواع مختلفی دارد و ممکن است فقط هزینه تحصیل را شامل شود و یا فقط بخشی از هزینه های زندگی را در بر بگیرد. طبق آخرین آمار ارائه شده، هزینه زندگی در آلمان 60% بالاتر از هزینه زندگی در ایران می باشد.

 این هزینه در شهرهای مختلف و نوع زندگی متفاوت است ولی به طور میانگین بین 850 تا 1,200 یورو در ماه باید در نظر گرفته شود.

رتبه در جهان نام دانشگاه
هزینه غذا در رستوران ارزان 10 یورو
هزینه غذا برای 2 نفر در رستوران متوسط 45 یورو
هزینه بطری آب 0.33 لیتری 1.91 یورو
هزینه نوشابه 0.33 لیتری (کوکا/پپسی) 2.29 یورو
هزینه یک فنجان قهوه 2.68 یورو
هزینه بطری شیر 1 لیتری 0.71 یورو
هزینه نان 500 گرمی 1.29 یورو
هزینه 1 کیلو گرم برنج 2.10 یورو
هزینه 1 کیلو سینه مرغ 7.35 یورو
هزینه 1 کیلو گرم گوشت گاو 11.09 یورو
هزینه 1 لیتر بنزین 1.41 یورو
اجاره آپارتمان 1 خوابه داخل شهر 706,81 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 1 خوابه خارج شهر     530,41 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه داخل شهر 1,355 یورو در هر ماه
اجاره آپارتمان 3 خوابه خارج شهر 1,000 یورو در هر ماه

🙃  سخن پایانی

بورسیه تحصیل در آلمان، فول فاند آلمان و مهاجرت از طریق تحصیل در این مقاله به طور تخصصی و جامع مورد بررسی قرار گرفته است. قابل توجه است که  علاوه بر این موضوع که تحصیل در این کشور رایگان است دانشجویان با رزومه علمی بسیار قوی نیز می توانند بورسیه تحصیلی در آلمان را خصوصا در مقطع دکترا دریافت نمایند و پس از تحصیل نیز بازار کار بسیار عالی برای آنها فراهم است. 

قابل ذکر می باشد که از طریق کشورهای دیگر اقدام کرده و سپس وارد آلمان شوید. به عنوان مثال گذراندن دوره زبان آلمانی در کشورهای ارزان تر می تواند گزینه مناسبی باشد .

سوالات متداول در رابطه با بورسیه تحصیل در آلمان

✔ چگونه بورسیه تحصیل در آلمان را بگیریم ؟

مهم ترین نکته برای دریافت بورسیه تحصیلی، ارائه یک رزومه علمی قوی است. مواردی همچون معدل بالا، مقالات ISI، نمره بالای مدرک زبان و پروپوزال قوی می توانند در اخذ بورسیه تحصیلی تاثیر گذار باشند.

✔ شرایط بورسیه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد چیست؟

بورسیه تحصیلی معمولا در مقطع دکترا اعطا می شود، برای دریافت بورسیه در مقطع ارشد باید رزومه خیلی خاصی داشته باشید. یا اینکه برخی از دانشجویان در ابتدا بدون بورسیه وارد می شوند و پس از گذراندن چند ترم از دانشگاه، با ارائه عملکرد خوب، درخواست بورسیه می کنند.

✔ آیا با اخذ بورسیه تحصیل، هزینه زندگی در آلمان نیز تامین می شود؟

برخی از بورسیه ها تنها بر روی شهریه هستند و بخشی از شهریه یا همه آن را پوشش می دهند. برخی بورسیه های دیگر نیز علاوه بر پرداخت شهریه، هزینه زندگی دانشجو را نیز تامین می کنند.

✔ آیا دانشگاه های آلمان رایگان هستند؟

دانشگاه های دولتی آلمان رایگان هستند و  به زبان آلمانی تدریس می شوند.

5/5 - (20 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1402/02/18
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : اخبار

8 دیدگاه برای “7 قدم برای تحصیل در آلمان 🟡2023+شرایط و هزینه”

 • محدثه فرهمند

  برای بورسیه تحصیلی در آلمان باید نمره آیلتس چند داشته باشیم؟

  • هانیه جهانی

   سلام دوست عزیز برای تحصیل در مقطع کارشناسی باید نمره 5.5 یا 6 آیلتس رو کسب کنید و همین طور هم برای تحصیل در مقاطع بالاتر (مقاطع کارشناسی ارشد و دکترا) باید نمره 6 یا 6.5 آیلتس رو کسب کنید.💫

 • محمدرضا

  cv تحصیلی چیه؟؟

  • هانیه جهانی

   سلام دوست عزیز CV یک سند مفصل برای ارائه سوابق حرفه ای و دانشگاهی هست که معمولاً شامل اطلاعاتی مثل تجربه کاری ، دستاوردها و جوایز ، بورس های تحصیلی یا کمک های مالی دریافت شده ، دوره های تحصیلی ، پروژه های تحقیقاتی و نشریات، هر فرد هست.💫

 • سروناز حسامی

  میشه با داشتن پذیرش از کالج برای دریافت ویزای تحصیلی آلمان اقدام کرد؟

  • هانیه جهانی

   سلام دوست عزیز✨
   بله، قطعا می‌توان در صورت داشتن پذیرش از یک کالج ویزای تحصیلی از سفارت آلمان درخواست کرد. در این مورد باید کالج و موسسه زبان از یکدیگر تفکیک شوند. کالج ها مراکزی هستند که به صورت مستقیم توسط دانشگاه‌های دولتی آلمان اداره می‌شوند و در واقع جزئی از دانشگاه‌ها هستند و هدف این مراکز آماده ساختن متقاضیان تحصیل در مقطع لیسانس می‌باشد، به صورتی که با ارائه دو ترم تحصیلی به آماده کردن دانشجو از نظر زبان آلمانی و همچنین یک سری دروس پایه و مربوط به رشته مورد نظر در دانشگاه می‌پردازد.
   با توجه به اینکه این مراکز کاملا معتبر هستند و بخشی از دانشگاه می‌باشند، در صورت داشتن پذیرش از هر کدام از کالج‌ها، متقاضی می‌تواند درخواست ویزای تحصیلی کند و اگر سایر مدارک را هم به سفارت تحویل داده باشد، مشکلی از بابت دریافت ویزا نخواهد داشت.
   اما موسسات زبان آلمانی که اکثرا مراکزی خصوصی هستند، مستقل از دانشگاه‌ها و صرفا ارائه دهنده دوره‌های زبان آلمانی هستند که حتی اگر متقاضی موفق به اخذ پذیرش از آنها شود، درخواست ویزای تحصیلی وی توسط سفارت آلمان رد خواهد شد.

 • جواد انتظامی

  آیا اثبات تمکن مالی در روند بورسیه تحصیلی تاثیر گذار است؟

  • هانیه جهانی

   سلام دوست عزیز،برای دریافت بورسیه تحصیلی آلمان نیازی به اثبات تمکن مالی نیست و همان طور که در مقاله اشاره کردیم
   مدارک لازم برای دریافت بورسیه تحصیلی در آلمان شامل موارد زیر هست:
   ارائه رزومه متقاضی
   پر کردن فرم درخواست بورسیه
   مدارک تحصیلی مقاطع گذشته
   مدرک زبان ایلتس و یا مدرک زبان آلمانی مورد نیاز هر مقطع
   پاسپورت معتبر
   ریز نمرات
   تاییدیه سوپروایزر در مقطع دکترا
   انگیزه نامه یا SOP
   توصیه نامه از استاد
   مقالات بین المللی

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823