مشاوره و ارزیابی رایگان!

6روش آسان مهاجرت به سوئیس💛

کشور سوییس یکی از جذاب ترین و پرمتقاضی ترین مکان ها به دلیل امکانات رفاهی بالا و شرایط ایده آل زندگی میباشد،برای کسب اطلاعات کافی درباره ی مهاجرت به سوییس با ما همراه باشید😎     مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس مزایای مهاجرت به…


1 1 -ره پویان عدالت

کشور سوییس یکی از جذاب ترین و پرمتقاضی ترین مکان ها به دلیل امکانات رفاهی بالا و شرایط ایده آل زندگی میباشد،برای کسب اطلاعات کافی درباره ی مهاجرت به سوییس با ما همراه باشید😎

 

 

مزایا و معایب مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس

مزایای مهاجرت به سوئیس

 • استانداردهای بسیار بالای مسکن
 • گزینه های عالی برای تحصیل
 • نرخ بیکاری کم
 • در سوئیس به طور گسترده به زبان انگلیسی صحبت میکنند.
 • مراقبت های بهداشتی فراوان و  به صرفه میباشد.
 • راه اندازی کسب و کار برای متقاضیان بین المللی آسان میباشد
 • باز کردن حساب بانکی در سوییس ساده است

معایب مهاجرت به سوئیس

 • قوانین سخت گیرانه مسکن و دسترسی دشوار به آن.
 • بالا بودن هزینه های زندگی در سوئیس
 • سازگاری با یک سیستم آموزشی جدید ممکن است دشوار باشد.
 • مشاغل محدودی برای مهاجران میباشد.
 • زبان سوئیسی زبانی سخت محسوب میشود.

 

اخذ تابعیت و مهاجرت به سوئیس

2 1 -ره پویان عدالت

برای مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت این کشور راه های زیادی وجود دارد. تفاوت تابعیت با اقامت در این است که، در اقامت دائم شما از تمامی حقوق شهروندی مانند تحصیل رایگان، کار، سرمایه گذاری، بیمه و غیره همانند اتباع سوئیس بهره مند می شوید و تفاوت آن با تابعیت و داشتن پاسپورت، منسب سیاسی و حق رای می باشد.

نکته مهم برای مهاجرت به سوئیس و اخذ پاسپورت سوئیس این است که عموما سخت گیری بیشتری اعمال می شود و زمانی که با شرایط این کشور منطبق شده باشید می توانید برای پاسپورت این کشور درخواست دهید .

در واقع شما باید با آداب و رسوم ، زبان این کشور در حد A2 برای مهارت نوشتاری و B1 برای صحبت کردن مسلط شوید. به قوانین سوسیالیستی این کشور کاملا آشنا شوید، در مدت اقامت خود هیچ جرمی مرتکب نشده و امنیت این کشور را تهدید نکرده باشید. معمولا پس از گذشت 10 سال از مهاجرت به سوئیس و اقامتتان در این کشور، می توانید تقاضای پاسپورت این کشور را داشته باشید.

مدارک موردنیاز برای مهاجرت به سوئیس

2 1 -ره پویان عدالت

مسیرهای زیادی جهت  اقامت در سوئیس وجود دارد که مدارک لازم برای مهاجرت به سوئیس در هر کدام از آن ها متفاوت است. به عنوان مثال کسی که خواهان اخذ اقامت سوئیس از مسیر تحصیلی است باید از یک موسسه آموزشی از این کشور پذیرش داشته باشد ولی متقاضی اخذ اقامت سوئیس از طریق کاری تنها کافی است از یک کارفرمای سوئیسی جاب آفر یا پیشنهاد کار داشته باشد. در مسیر سرمایه گذاری نیز شخص باید منبع پول خود را اثبات نماید.

پس مدارک لازم برای مهاجرت به سوئیس در هر مسیری متفاوت می باشد اما در تمامی مسیرها نیز یکسری مدارک مشترک می باشد که در زیر به آن ها اشاره شده است.

 1. اصل و کپی اسناد هویتی و پاسپورت
 2. چند قطعه عکس
 3. مدارک تمکن و حمایت مالی
 4. گواهی پزشکی
 5. گواهی عدم سوء پیشینه قضایی
 6. گواهی دارا بودن بیمه خدمات درمانی
 7. ارائه گواهی پرداختن هزینه های درخواست و ویزا

مهاجرت خانوادگی به سوئیس

خ2 -ره پویان عدالت

مهاجرت خانوادگی به سوئیس نیز امکان پذیر است. مهاجرت خانوادگی به سوئیس و الحاق خانواده در سوئیس در صورتی ممکن است که یکی از اعضای خانواده ساکن در سوئیس از حقوق لازم برای اقامت برخوردار باشد.ویزای همراه سوئیسی شامل همسر یا شرکای ثبت شده و فرزندان زیر 18 سال می باشد.

در صورتی که بتوان وابستگی را ثابت نمود می توان برای فرزندان تا سن 21 سال و والدین نیز درخواست ویزای همراه نمود. پس به صورت کلی در اغلب مسیرهایی که منجر به اقامت متقاضی می شود، می توان مهاجرت خانوادگی به سوئیس را در دست اقدام و کل خانواده با اخذ ویزای همراه، به این کشور مهاجرت نمایند.

هزینه مهاجرت به سوئیس

2 1 -ره پویان عدالت

سوئیس کشوری مهاجر پذیر است و 25 درصد از جمعیت آن را افراد مهاجران تشکیل می دهند. با توجه به اینکه مسیرهای زیادی منجر به اخذ اقامت در سوئیس می شوند پس به طبع هزینه مهاجرت بسیار متفاوت می باشد.
به طور مثال متقاضی اخذ اقامت سوئیس از طریق تحصیل باید از پس هزینه های تحصیل و شهریه دانشگاه بر بیاید که میزان هزینه مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل باتوجه به مقطع و نوع دانشگاه افراد بین 400 الی 43 هزار یورو می باشد.
متقاضی اخذ اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری نیز با توجه به مسیر مهاجرتی خود باید حدود 20 هزار فرانک الی 1 میلیون فرانک هزینه کند. پس همانطور که گفته شد هزینه مهاجرت به سوئیس متناسب با مسیر انتخاب شده متفاوت است. در کنار این میزان هزینه ها متقاضی باید به هزینه ویزا، هزینه تمکن مالی و هزینه های زندگی در سوئیس نیز توجه داشته باشد.

هزینه های زندگی در سوئیس

زندگ -ره پویان عدالت

یکی از نکات مهمی که در بحث مهاجرت به سوئیس باید به آن توجه کرد، هزینه زندگی است. هزینه های زندگی در سوئیس یکی از بالاترین هزینه ها در جهان است، به طوری که شهرهای زوریخ و ژنو جز گران ترین شهرها در دنیا هستند.همچنینین کالاها و خدمات سوئیس گران تر از کشورهای منطقه یورو میباشد.مطالعه بانک UBS نشان میدهد  که زوریخ و ژنو جز شهرهای پر هزینه جهان قرار دارند.

در این شهرها اجاره آپارتمان کوچک دو ‌خواب می تواند بیش از ۲،۰۰۰ دلار در ماه هم به راحتی  باشد در حالی که بیمه سلامت عمومی حداقل ۳۳۵ دلار در ماه و خواربار ۴۶۸ دلار برای یک فرد می باشد.

به طور کلی، مهاجرت به سوئیس و هزینه کل مصرف خانوار در سوئیس حدودا 60 درصد بیشتر از میانگین اتحادیه اروپا میباشد. با وجود این هزینه ها،برخی از شهرهای آن بالاترین حقوق ها را در دنیا دارند به طوری که ساکنان زوریخ و ژنو از قدرت خرید قابل ‌توجهی برخوردار هستند و رتبه دوم و چهارم را در این شاخص که  UBS آن را منتشر کرده، دارند.

به عنوان مثال، در حالی که یک کارگر در قاهره مصر، قبل از اینکه بتواند آخرین مدل گوشی آی فون را خریداری کند،باید حدودا 133 روز کار کند، یک کارگر در زوریخ فقط باید 4.7 روز کارکند.

مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی

2 1 -ره پویان عدالت
مهاجرت به سوئیس از طریق پناهندگی  روشی پرخطر و غیرقانونی تلقی میشود که اصلا پیشنهاد نمیشود.بر طبق کنوانسیون پناهندگی در ژنو، پناهنده،شخصی است که به دلایل سیاسی، مذهبی، فکری، اجتماعی از کشور خود خارج شده و ترس این را دارد که در صورت برگشت به کشورش مورد خشونت قرار گیرد و جان وی در خطر باشد. با توجه به شرایط ایده آل زندگی در سوئیس از نظر رفاه اجتماعی و امنیت زندگی ،متقاضیان زیادی خواهان پناهندگی در سوئیس می باشند.

شرایط جنگ و ناامن کشورهای مختلف در سال های اخیر موجب شده سیل عظیمی پناهنده وارد کشورهای اروپایی گردند و فرصت رسیدگی به درخواست ها نیز طولانی تر گردد. پناهندگان تا تعیین تکلیف وضعیت خود مجاز به خروج از محدوده  مورد نظر نیستند و در صورت خروج تا 10 سال اجازه برگشت به اروپا را ندارند.

مهاجرت و اخذ تابعیت سوییس از طریق تولد

2 1 -ره پویان عدالت

برای مهاجرت به سوئیس و اخذ تابعیت این کشور از طریق تولد، باید بدانیم که دو قانون کلی خاک و خون وجود دارد.در قانون خون، تابعیت کودک مرتبط با تابعیت والدین وی می باشد. مطابق قانون خاک،دریافت پاسپورت کشور به محض اینکه کودک متولد شد امکان پذیر است.

مهاجرت به سوئیس از طریق تولد بر اساس قانون خون امکان پذیر است و سوئیس برای متولد شدن کودکان در خاک خود تابعیت اهدا نمی کند. یک کودک به سوئیسی محسوب میشود اگر حداقل یکی از والدین آن سوئیسی باشند. کودک زن مجرد سوئیسی نیز، سوئیسی است.

اگر پدر مجرد سوئیسی باشد و مادر یک خارجی، کودک می‌تواند شهروندی سوئیس را داشته باشد تا زمانی که پدر فرزند قبل از سن قانونی وی اعلام کند پدر وی می باشد. ذکر این نکته ضروری است که مهاجرت به سوئیس و اخذ پاسپورت این کشور از طریق تولد کودک برای والدین امکان پذیر نیست.

اقامت سوئیس از طریق ازدواج

2 1 -ره پویان عدالت

مهاجرت به سوئیس از طریق ازدواج روش آسانی در مهاجرت می باشد. فردی که با یک شهروندسوئیسی ازدواج کرده است پس از 3 الی 5 سال اقامت در سوئیس بدون نیاز به آزمون زبان درصورت داشتن شرایط گفته شده در زیر،امکان دادن درخواست برای دریافت پاسپورت سوئیس را دارد.

 1. ادغام با شیوه زندگی سوئیس
 2. رعایت قوانین سوئیس
 3. اثبات اینکه خطری برای امنیت خارجی یا داخلی سوئیس نداشته باشد.

حداقل سن ازدواج برای مهاجرت به سوئیس 18 سال میباشد و باید هر دو طرف مجرد باشند. ازدواج باید در اداره مهاجرت یا در حضور مامور مهاجرت در شهرداری صورت پذیرد. تشکیل خانواده و مهاجرت به سوئیس از طریق ویزای پیوست نیز شرایطی خاص دارد و فرد تبعه سوئیس باید تقاضای الحاق به خانواده برای همسر خود را ارائه کند. همچنین فرد باید شغل و درآمد کافی داشته تا بتواند علاوه بر هزینه زندگی خود، زندگی همسر و فرزند زیر 18 سال خود را نیز تامین نماید.

پیشنهاد میکنم مقاله ی رو به رو را نیز بخوانید:بهترین بورسیه های تحصیلی سوئیس💙

مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل

1 -ره پویان عدالت

با توجه به نظام آموزشی ارزشمند کشور سوئیس و هزینه های پایین تحصیل در این کشور، مهاجرت به سوئیس از طریق تحصیل یکی از روش های پرتقاضا و آسان برای مهاجرت می باشد. نظام آموزشی در این کشور بولونیایی است. آموزش رایگان برای شهروندان سوئیس 9 ساله میباشد  و اجباری است. زبان آموزشی در این کشور چندگانه است و شامل آلمانی، ایتالیایی، فرانسوی و رومانیایی است. زبان آموزشی در دانشگاه های خصوصی و بین المللی و مدارس انگلیسی می باشد.

مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری

2 1 -ره پویان عدالت

مهاجرت و اقامت سوئیس از طریق سرمایه گذاری نیز ممکن میباشد. مهاجرت به سوئیس به روش سرمایه گذاری مزایایی نظیر، سفر بدون ویزا در کل اروپا، مقصد ایده آل برای بازنشستگان و خانواده های ثروتمند، فرصت سرمایه گذاری یا خرید ملک در سوئیس، انتخاب محل کانتون در سوئیس را دارد. متقاضیان مهاجرت به سوئیس از کشورهای غیر از اتحادیه اروپا می توانند اقامت سوئیس را به  روش های زیر دریافت کنند.

 1. ثبت شرکت در سوئیس
 2. پرداخت مالیات بر ارزش افزوده درسوئیس

برای سرمایه گذاران، تاجران و شرکت ها، تاسیس شرکت در سوئیس جهت اقامت دائم آن ایده آل است در حالی که مالیات بر ارزش افزوده سوئیس برای ثروتمندان یا بازنشستگان مناسب تر میباشد. یک تبعه خارجی در سوئیس برای مهاجرت به سوئیس و اخذ اقامت باید با ایجاد یک شرکت،اشتغال زایی و فرصت‌های اقتصادی برای شهروندان محلی سوئیس داشته که در نتیجه به توسعه اقتصادی سوئیس کمک کند. کانتون زوگ به دلیل مالیات پایین آن بهترین گزینه برای مهاجرت و ثبت شرکت در سوئیس میباشد.

روش دیگری برای اخذ اقامت سوئیس وجود دارد که با نام های اقامت خودحمایتی سوئیس یا اقامت تمکن مالی سوئیس یا اقامت در سوئیس با پرداخت مالیات نیز شناخته می شود.اقامت در سوئیس با پرداخت مالیات بر هزینه سالیانه که مبلغ حداقل 150،000 فرانک سوئیس (حدود 170،000 دلار آمریکا) یا بیشتر،با توجه به کانتون انتخاب شده در سوئیس (به استثنای زوریخ) امکان پذیر است.

مبلغ آن ممکن است حتی به 1 میلیون فرانک سوئیس یا بیشتر نیز برسد. مهاجرت به سوئیس و کسب اقامت سوئیس برای افراد تحت دسته های مختلف بازنشستگان، ثروتمندان و یا تاجران است.محدوده سنی بین 18 تا 55 سال می باشد .پروسه اخذ مهاجرت به سوئیس از طریق سرمایه گذاری، 3 الی 4 ماه طول می کشد و الزامات آن این است که در سوئیس هیچ گونه شغلی نداشته باشید و اقامت کشور را در 10 سال گذشته نداشته باشید.

اقامت سوئیس از طریق کار

2 1 -ره پویان عدالت

اگر کشور سوئیس برای مهاجرت را انتخاب نموده اید بهتر است بدانید که مهاجرت کاری سوئیس ویکی از برترین راه های مهاجرت و اخذ اقامت این کشور، می باشد. این راه برای شهروندان اروپایی راحت تر است. اگر شما در حال برنامه‌ریزی برای مهاجرت و کار در سوئیس میباشید، کارفرمای شما باید قبل از شروع استخدام شما رسما ًبه مقامات سوئیس اطلاع دهد.

ملزومات این روش بر اساس شهروندی متفاوت است. اروپاییان با موانع کمتری برای مهاجرت به سوئیس مواجه می باشند و محدودیت های کارگران خارجی را ندارند. کشورهای عضو اتحادیه هر کدام سهمی برای مهاجرت و ورود به کشور سوئیس و کار در آن دارند.

🔵🟡

یک مثال واضح کرواسی است که درسال 2013 به اتحادیه اروپا پیوست و تا سال 2019 سهمیه سالانه برای مهاجرت به سوئیس را دارا میباشد. اقوام کرواسی که مهاجرت به سوئیس را  داشته و در آن زندگی و کار می کنند نیز محدود به زندگی و کار در کانتونی (ناحیه یا منطقه ای سوئیس) هستند که ویزا برای آنها صادر می شود. شهروندان خارج از اتحادیه اروپا  باید مجوز کار و اجازه اقامت خود را قبل از مهاجرت به سوئیس بگیرند.

سهمیه های اعلام شده برای مهاجرت و کار به سوئیس شامل مدیران، متخصصان و سایر نیروهای ماهر می شود.برای مهاجرت به سوئیس از طریق کار، مدارک تحصیلی از یک دانشگاه یا موسسه عالی معتبر به همراه چند سال تجربه کار حرفه ای، مورد نیاز است.فرد پس از دریافت پیشنهاد کار از کارفرمایی در سوئیس می تواند به اخذ ویزای کار سوئیس اقدام کند.همچنین نکته مهم این است که، کارفرمایان باید ثابت کنند برای شغل مورد نظر از اتحادیه اروپا یا سوئیس هیچ واجد شرایطی وجود ندارد.

مجوزهای کوتاه مدت بازه زمانی 3 تا 12 ماه و مجوزهای بلند مدت حداقل 12 ماه و یا نامحدود می باشد. این دوره پنج سال اعتبار دارد و تا زمانی که رابطه کاری ادامه پیدا کند، به مدت پنج سال اوتوماتیک تمدید خواهد شد. مجوز اقامت نوع C نیزبه اقامت دائم تعلق می گیرد. برای اتباع کشورهای عضو اتحادیه اروپا 5 سال ،اتباع کشورهای جهان سوم که مهاجرت به سوئیس داشتند، مدت اقامت 10 ساله لازم است تا بتوانند اقامت دائم دریافت نمایند.

نتیجه گیری

سوئیس یکی از کشور های پرمتقاضی و ایده آل برای مهاجرت میباشد چرا که از شرایط زندگی و رفاه بالایی برخوردار است ،گزینه های عالی برای تحصیل وجود دارد،نرخ بیکاری درسوئیس کم میباشد و به صورت گسترده به زبان انگلیسی صحبت میکنند،همچنین هزینه زندگی در آن نیز جز بالاترین هزینه های جهان است و شما میتوانید از طریق روش های ذکر شده در متن اقدام کنید و تابعیت این کشور را به دست آورید.

🔵🟡

در صورتی که سوالاتی در رابطه چگونگی مهاجرت به سوییس دارید با مشاورین ما در تماس باشید.        22892823-021

آیا شما نکات دیگری در مورد تحصیل مهاجرت به سوئیس میدانید، می‌توانید دیدگاه خود را در انتهای همین نوشته با ما و دیگر متقاضیان به اشتراک بگذارید😉

 

4.9/5 - (146 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823

14 دیدگاه برای “6روش آسان مهاجرت به سوئیس💛”

 • گیسو

  عالی بود 👌بسیار مفید درباره ی کلیات مهاجرت به سوئیس توضیح داده شده بود❤️

 • مانی

  سلام روز بخیر. امکان باز کردن حساب بانکی بعد از ثبت شرکت وجود دارد؟

 • مانی منصوری

  سلام وقت شما بخیر. من 45 سالمه و یک کافه دارم میخواستم بدونم میتونم در سوئیس شعبه کافه خودم رو ثبت کنم؟تمامی مدارک کافه کامل هست.میخواستم بدونم چه مدارکی میخواد؟؟

 • علیرضا

  سلام شما کار پناهندگی هم انجام میدید؟ اگر انجام میدید چقدر هزینه دارد و چقدر زمان میبرد؟

 • ملیکا رحیمی

  سلام وقت بخیر . من 19 سالمه و مدرک دیپلم تجربی دارم میخواستم بدونم با مدرک آیلتس 6.5 میتونم در کشور سوئیس پذیرش دانشگاه رشته پزشکی بگیرم؟ یا باید در آزمون ورودی شرکت کنم؟؟

 • ثمین فرهادی

  سلام وقت شما بخیر من 22 سالمه و از نظر مالی نمیتونم شهریه دانشگاه پرداخت کنم اما خیلی به تحصیل در سوئیس علاقه دارم با چه مدرک زبانی میتونم به صورت رایگان در کشور سوئیس تحصیل کنم؟ اصلا امکان تحصیل رایگان وجود دارد؟

  • نیلوفر اکبری

   سلام ثمین عزیز بله شما میتونید با فراگیری زبان آلمانی در کشور سوئیس به صورت رایگان تحصیل کنید سطح زبان آلمانی شما چطور هست؟

 • pouria

  ویزای جستجوی کار هم انجام میدید؟ در زمینه آرایشگری فعالیت میکنم و 7 سال سابقه کار دارم مدرک زبان و تحصیلی هم ندارم
  بیمه هم برام رد نشده

  • نیلوفر اکبری

   سلام دوست عزیز بله میتونیم ویزای کاری مجارستان را براتون اقدام کنیم ابتدا باید شرایطتون را بیشتر بررسی کنیم میتونید با شماره ی 22892823 با همکاران من در ارتباط باشید تا شما را بهتر راهنمایی کنند

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823