مشاوره و ارزیابی رایگان!

5مزیت تحصیل در اوکراین

5مزیت تحصیل در اوکراین به همراه بورسیه تحصیلی 5مزیت تحصیل در اوکراین : کسانی که قصد دارند در اوکراین و یا حتی دیگر کشور های اروپایی تحصیل کنند در این فکر می باشند که آیا می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. گرفتن بورسیه به…


5 -ره پویان عدالت

5مزیت تحصیل در اوکراین به همراه بورسیه تحصیلی

5مزیت تحصیل در اوکراین : کسانی که قصد دارند در اوکراین و یا حتی دیگر کشور های اروپایی تحصیل کنند در این فکر می باشند که آیا می توانند از بورسیه تحصیلی استفاده کنند. گرفتن بورسیه به عوامل مختلفی بستگی دارد. بورسیه تحصیلی یک کمک هزینه مالی می باشد که با دانشجویان داده می شود که تمام هزینه های تحصیلی را شامل می شود.

گاهی اوقات بورسیه تحصیلی زمانی اتفاق می افتد که یک توافق نامه بین المللی بین اوکراین و سایر کشور ها صورت گرفته باشد اما در بیشتر مواقع دانشجویان مستلزم به پرداخت هزینه های خودشان هستند. بنابر این دانشجویان قبل از رفتن به اوکراین باید تمام هزینه های خودشان را سازماندهی کنند. همچنین در حال حاضر هیچ نوع بورسیه تحصیلی ایی برای ایرانی ها وجود ندارد.

کار دانشجویی در اوکراین

کار در هنگام تحصیل یکی از موضوعات مهم برای دانشجویان بین المللی هست. اوکراین مانند دیگر کشور ها به متقاضیان تحصیل اجازه می دهد که در کنار تحصیل کار هم بکنند. دانشجویانی که ویزای تحصیلی اوکراین را دارند میتوانند از اداره پلیس و گارد مرزی مجوز کار بگیرند. همچنین دانشجویان باید از دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند تاییدیه کتبی بگیرند .

دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اجازه دارند در هفته 20 ساعت کار کنند و دانشجویان مقطع دکتری اجازه 30 ساعت کار در هفته را دارند.

مزایای تحصیل در اوکراین

امکان تحصیل در تمامی رشته های پزشکی و مهندسی

ارزان بودن هزینه های تحصیل

امکان کار نیمه وقت

ارائه خوابگاه های با کیفیت

امکان گرفتن اقامت دائم بعد از اتمام تحصیل

امکان برخورداری از سالن های ورزشی

معتبر بودن دانشگاه اوکراین و داشتن استادان با تجربه

5مزیت تحصیل در اوکراین
5مزیت تحصیل در اوکراین

هزینه های تحصیل در اوکراین

هزینه های تحصیل با توجه به رشته و دانشگاه ها متفاوت است . به ص

ورت معمول هزینه های تحصیل بین ۱۵۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار در سال می باشد و همینطور هزینه های رشته های پزشکی مسلما گران تر از سایر رشته ها است .

شهریه تحصیل پزشکی در اوکراین

اوکراین دارای دانشگاه های عالی می باشد و هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور بسیار ارزان تر از دیگر کشور های اروپایی می باشد. البته هزینه ها به عواملی مثل رشته و زبان انتخابی شما بستگی دارد. عموما هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی بالا تر می باشد . در اینجا ما به برخی از هزینه ها اشاره کردیم :

تحصیل به زبان انگلیسی             3500 تا 5000 دلار

تحصیل به زبان اوکراینی            2500 تا 3500  دلار

شرایط اخذ پذیرش

تمام افرادی که دیپلم 12 ساله دبیرستان را دارند می توانند می توانند برای پذیرش پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین اقدام کنند . برای پذیرش شرایط و نمره خاصی وجود ندارد .

متقاضیان باید حداقل 50% از نمره کل در فیزیک، شیمی و زیست شناسی را کسب کرده باشند.

باید دوره 12 ساله مدرسه را گذرانده باشند.

حداقل سن مجاز 17 سال می باشد.

تماس باما
تماس باما
5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/10/19
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823