مشاوره و ارزیابی رایگان!

3 روش تحصیل رایگان در کانادا🤩

 یکی از روش‌های تحصیل رایگان در کانادا ، اپلای و گرفتن‌ پذیرش‌ تحصیلی‌ از دانشگاه‌های ارزان قیمت‌ کانادا می باشد . دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که در استان‌های نیوفاندلند و ساسکاچوان قرار دارند ، نسبت‌ به دیگر استان‌ها شهریه پایین‌ تری دریافت می‌ نمایند .


تحصیل رایگان در کانادا

 

 

 

میتونید به جای خواندن مقاله  به صوت مقاله گوش دهید.

 

 

صوت مقاله😃

 

 

 

 

تحصیل رایگان در کانادا

 

آیا تحصیل‌ رایگان‌ در کانادا امکان‌پذیر‌ می باشد ؟

   بله امکان‌پذیر‌ می باشد ، اما تحت‌ شرایطی خاص !
   در حالت کلی تحصیل در دانشگاه‌ها و کالج‌‌های‌ کانادا برای دانشجویان خارجی‌ و کانادایی رایگان‌ نمی باشد اما راهکارهایی وجود دارد که می‌تواند تحصیلتان در این کشور را به صورت کامل‌ یا محدود رایگان نماید مانند گرفتن بورسیه تحصیلی‌ کانادا ، اپلای برای دانشگاه‌های مقرون به صرفه‌ و کار‌ کردن‌ همزمان با تحصیل‌ در کانادا .
تحصیل رایگان در کانادا

۱ . اخذ بورسیه تحصیلی‌ کانادا

   اگر‌ سوالتان این می باشد که « آیا می‌توان بورسیه تحصیلی‌ کانادا را دریافت نمود ؟ » باید‌ گفت‌ بله و پاسخ مثبت می باشد . گرفتن اسکالرشیپ تحصیلی یکی از شیوه های تحصیل‌ رایگان‌ یا کاهش‌ شهریه‌ تحصیلی در کانادا می باشد که به دانشجویان خارجی‌ هم تعلق می‌گیرد‌.
   بورسیه تحصیلی کانادا توسط‌ نهادها و سازمان‌های مختلفی‌ همانند دولت کانادا ، سازمان‌‌های‌ غیر دولتی و دانشگاه‌های کانادا به دانشجویان داخلی‌ و خارجی‌ اعطا می‌ گردد . اگرچه گرفتن‌ بورسیه تحصیلی کانادا راحت‌ نمی باشد و بیشتر به شرایط تحصیلی‌ هر فرد بستگی‌ خواهد داشت.
تحصیل رایگان در کانادا

۲ . اپلای برای دانشگاه‌های ارزان

   یکی دیگر از روش‌های تحصیل رایگان در کانادا ، اپلای و گرفتن‌ پذیرش‌ تحصیلی‌ از دانشگاه‌های ارزان قیمت‌ کانادا می باشد . دانشگاه‌ها و کالج‌هایی که در استان‌های نیوفاندلند و ساسکاچوان قرار دارند ، نسبت‌ به دیگر استان‌ها شهریه پایین‌ تری دریافت می‌ نمایند .
   ازاین‌رو با تحصیل‌ در این دانشگاه‌ها شهریه کمتری پرداخت می‌کنید و اگر بتوانید همزمان با تحصیل هم کار کنید ، امکان تامین شهریه‌ خویش را به طور‌ کامل‌ خواهید داشت .
تحصیل رایگان در کانادا

۳ . انجام کار دانشجویی همزمان با تحصیل‌ 

   در کانادا امکان‌ کار‌ کردن همزمان با تحصیل وجود دارد و در هفته ۲۰ ساعت مجاز‌ به کار دانشجویی می باشید . البته‌ در ایام‌ تعطیل‌ رسمی همانند تعطیلات تابستانه و یا تعطیلات سال نو امکان‌ کار تمام‌ وقت‌ به صورت‌ ۴۰ ساعت در هفته را خواهید داشت .
   برای مثال‌ ، اگر‌ برای کار دانشجویی که انجام‌ می‌دهید ، ساعتی حداقل‌ ۱۵ دلار دریافت‌ نمائید ، مبلغ‌ آن در یک ماه ۱ , ۲۰۰ دلار خواهد شد و اگر‌ حداقل‌ ۹ ماه در سال کار دانشجویی انجام دهید ، مبلغ‌ ۱۰ , ۸۰۰ دلار درآمد‌ خواهید داشت که بخش فراوانی از شهریه تحصیلی‌تان را پوشش می‌دهد.

تحصیل رایگان در کانادا

 

شرایط‌ مهاجرت تحصیلی‌ به کانادا چه چیزی است ؟

   برای اینکه بتوانید از طریق تحصیلی‌ به کانادا مهاجرت نمائید ، حتما باید ۵ شرط اصلی‌ را داشته باشید :
   شرایط تحصیلی مناسبی داشته باشید همانند حداقل معدل ، نمره‌ زبان و دیگر شرایط مورد نیاز دانشگاه‌های کانادا تا بتوانید موفق‌ به دریافت پذیرش‌ تحصیلی‌ شوید .
   از نظر سنی ریسک صدور‌ ویزا‌ نداشته باشید . اگر سن بالا دارید ، ممکن می باشد روش‌ تحصیلی‌ بهترین‌ روش‌ مهاجرت برای شما نباشد و باید روش‌‌های‌ دیگر را بررسی‌ نمائید .
   توانایی مالی خوبی‌ داشته باشید و امکان ارائه تمکن‌ مالی لازم‌ برای پوشش‌ هزینه‌‌های‌ تحصیل و زندگی در کانادا را داشته باشید .
   سوابق‌ مجرمانه‌ نداشته باشید .
   مشکلات جسمی حاد‌ نداشته باشید .
تحصیل رایگان در کانادا

نتیجه گیری

   کانادا به عنوان یکی از کشور‌های‌ پیشرفته و توسعه‌ یافته دنیا‌ ، بستر‌‌های‌ مناسبی برای تحصیل دانشجویان خارجی را فراهم‌ کرده است به صورتی که در سال‌های اخیر مهاجرت تحصیلی‌ به کانادا یکی از طریقه های اصلی‌ مهاجرت به این کشور شده است .
   هر ساله دانشجویان زیادی از سراسر‌ دنیا‌ در آرزوی تحصیل در کانادا و بهره‌مندی‌ از امکانات پیشرفته‌ تحصیلی‌ آن و همچنین گرفتن اقامت دائم ، راهی‌ این کشور‌ پهناور می‌ گردند .
نظرات خود را با ما از طریق شماره 22892823-021 در میان بگذارید.
5/5 - (10 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1401/06/12
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : اخبار

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823