مشاوره و ارزیابی رایگان!

3 رشته پزشکی پر طرفدار در اوکراین 2023

3 رشته پزشکی پر طرفدار در اوکراین و سایر رشته های علوم پزشکی 3 رشته پزشکی پر طرفدار در اوکراین : تحصیل پزشکی در اوکراین در رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن امکان پذیر است. ما در این قسمت سعیداریم به رشته هایی…


شرایط ازدواج با اوکراینی

3 رشته پزشکی پر طرفدار در اوکراین و سایر رشته های علوم پزشکی

3 رشته پزشکی پر طرفدار در اوکراین : تحصیل پزشکی در اوکراین در رشته های پزشکی و زیر شاخه های آن امکان پذیر است. ما در این قسمت سعیداریم به رشته هایی مثل داروسازی / دندان پزشکی و پرستاری بپردازیم .

داروسازی = تحصیل در این رشته در اوکراین 5 سال زمان می برد. دانشجویان در کنار دروس اصلی داروسازی به دروس پایه پزشکی و زیست شناسی می پردازند. به طور میانگین هزینه های یک سال تحصیل در اوکراین 4500 دلار می باشد. ولی تمام هزینه ها برای سال اول دانشجو 6200 دلار در نظرگرفته شده است.

دندان پزشکی = طول تحصیل دندان پزشکی هم مانند داروسازی 5 سال است و 2 سال هم گرفتن تخصص زمان می برد. به طور میانگین هزینه تحصیل در این رشته 4900 دلار می باشد. دانشجویان در سال اول دروس پایه پزشکی و بالینی پزشکی را می خوانند و در ادامه دروس مربوط به مشکلات اصلی دندان از قبیل پوسیدگی دندان، پریودنتیت و بیماری های غشای مخاطی در حفره دها را مطالعه می کنند. بعد از پایان این 5 سال دانشجویان مدرک دیپلم دکترا را دریافت می کنند.

پرستاری = تحصیل در رشته پرستاری 3 یا 4 سال طول می کشد. در این رشته دانشجویان واحد هایی مثل علوم پایه پزشکی، بیولوژیکی و واحد های اصلی پرستاری می گذرانند که این واحد ها به صورت تئوری و عملی می باشد. هزینه این رشته سالیانه حدود 6900 دلار می باشد.

کار پس از تحصیل در اوکراین

یکی از بزرگ ترین اهداف دانشجویان بین المللی بعد از به پایان رساندن تحصیل پیدا کردن کار هست چونکه اوکراین جزو اتحادیه اروپا نمی باشد و جزء هدف نهایی دانشجویان نمی باشد. بسیاری از دانشجویان بعد از پایان رساندن تحصیلات پزشکی خود به فکر پیدا کردن کار در کشور های طراز اول هستند .

دانشگاه های پزشکی اوکراین

دانشگاه پزشکی بوگامولتس : یکی از دانشگاه های معروف در اوکراین بوگامولتس است که این دانشگاه فعالیت خودش را از سال 1861 میلادی شروع کردند. این دانشگاه از رشته های داروسازی / پرستاری و زیر شاخه های پزشکی دانشجو می پذیرد دراین دانشگاه شرایط پذیرش در رشته های داروسازی و دندان پزشکی داشتن مدرک دیپلم و معدل بالای 16 است.

دانشگاه ملی پزشکی خارکف : این دانشگاه از سال 1805 فعالیت خودش را در شهر خارکف آغاز کرده است و یکی از دانشگاه های معروف اوکراین است. این دانشگاه خوابگاه کاملا مجهزی دارد که به دانشگاه و مرکز شهر نزدیک است. زبان های تدریس در این دانشگاه انگلیسی و اوکراینی می باشد.

شهریه تحصیل پزشکی در اوکراین

هزینه های تحصیل در این کشور با توجه به رشته و دانشگاه و زبان تحصیلی که انتخاب می کنید متفاوت است. عموما هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی گران تر از زبان اوکراینی است. در اینجا به برخی از هزینه ها می پردازیم

تحصیل پزشکی در اوکراین به زبان انگلیسی = ۳۵۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار.

پزشکی به زبان اوکراینی یا روسی = ۲۵۰۰ تا ۳۵۰۰ دلار.

دندانپزشکی به زبان انگلیسی = ۳۶۰۰ تا ۵۰۰۰ دلار.

دندانپزشکی به زبان اوکراینی یا روسی = ۲۵۰۰ تا ۳۴۰۰ دلار.

5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/10/27
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

3 دیدگاه برای “3 رشته پزشکی پر طرفدار در اوکراین 2023”

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823