مشاوره و ارزیابی رایگان!

کار دانشجویی در اوکراین

شرایط کار دانشجویی در اوکراین کار دانشجویی در اوکراین  : کار در هنگام تحصیل یکی از موضوعات مهم برای دانشجویان بین المللی هست. اوکراین مانند دیگر کشور ها به متقاضیان تحصیل اجازه می دهد که در کنار تحصیل کار هم بکنند. دانشجویانی که ویزای تحصیلی…


5 1 -ره پویان عدالت

شرایط کار دانشجویی در اوکراین

کار دانشجویی در اوکراین  : کار در هنگام تحصیل یکی از موضوعات مهم برای دانشجویان بین المللی هست. اوکراین مانند دیگر کشور ها به متقاضیان تحصیل اجازه می دهد که در کنار تحصیل کار هم بکنند. دانشجویانی که ویزای تحصیلی اوکراین را دارند میتوانند از اداره پلیس و گارد مرزی مجوز کار بگیرند. همچنین دانشجویان باید از دانشگاهی که در آن تحصیل می کنند تاییدیه کتبی بگیرند. دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد اجازه دارند در هفته 20 ساعت کار کنند و دانشجویان مقطع دکتری اجازه 30 ساعت کار در هفته را دارند .

کار پس از تحصیل پزشکی

پیدا کردن کار بعد از اتمام تحصیل یکی از مهم ترین اهداف دانشجویان بین المللی هست. برخی از دانشجویان به فکر پیدا کردن کار در دیگر کشور های اروپا هستن زیرا از این طریق میتوانند اقامت دائم این کشور ها را دریافت نمایند. البته کسانی که تصمیم دارند در این کشور بمانند می توانند بعد از اتمام تحصیل در یک دوره علمی شرکت کنند و اقامت خودشان را تمدید کنند سپس به جست و جوی کار بپردازند .

شهریه تحصیل پزشکی در اوکراین

اوکراین دارای دانشگاه های عالی می باشد و هزینه های زندگی و تحصیل در این کشور بسیار ارزان تر از دیگر کشور های اروپایی می باشد. البته هزینه ها به عواملی مثل رشته و زبان انتخابی شما بستگی دارد. عموما هزینه های تحصیل به زبان انگلیسی بالا تر می باشد. در اینجا ما به برخی از هزینه ها اشاره کردیم.

تحصیل به زبان انگلیسی                        3500 تا 5000  دلار

تحصیل به زبان اوکراینی                       2500 تا 3500  دلار

تحصیل دندان پزشکی به زبان انگلیسی       3600 تا 5000  دلار

کار دانشجویی در اوکراین
کار دانشجویی در اوکراین

برخی از دانشگاه های پزشکی اوکراین

 دانشگاه علوم پزشکی خارکف : دانشگته علوم پزشکی خارکف در سال 1805 تاسیس شد. دانشگاه پزشکی خارکف اوکراین از مجموعه ای از ساختمان های مدرن و 5 هاستل تشکیل شده است که رشته های درسی گوناگون در آنها تدریس می شود. دانشکده های آن شامل این موارد می شود: دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده داروسازی، دانشکده پرستارو دانشکده دکترای تخصصی .

 دانشگاه پزشکی دانتسک : این دانشگاه در سال 1930 تاسیس شد و در حال حاضر توانسته رتبه 600 جهان را به دست آورد. هر ساله متقاضیان زیادی این دانشگاه را به خاطر اعتبار بالایی که دارد برای تحصیل انتخاب می کنند .

دانشگاه ملی پزشکی بوگامولتس کیف : این دانشگاه در سال 1861 تاسیس شد و در سال 1918 به نام دانشگاه بوگامولتس فعالیت خودش را شروع کرد.

دانشگاه علوم پزشکی پولتاوا : این دانشگاه یکی از دانشگاه معروف دندان پزشکی در اوکراین است. که بعد ها دیگر رشته های علوم پزشکی به آن اضافه شد. این دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت می باشد . در این دانشگاه رشته ها به زبان انگلیسی و اوکراینی تدریس می شود .

دانشگاه علوم پزشکی لووف : این دانشگاه یکی از دانشگاه های اوکراین می باشد که در سال 1784 تاسیس شد و توانست رتبه 700 جهانی را به دست آورد. دانشکده های دیگر دانشگاه علوم پزشکی لووف اوکراین در سالهای ۱۹۵۶ و سال ۱۹۹۴ تاسسیس کردید .

شرایط اخذ پذیرش

تمام افرادی که دیپلم 12 ساله دبیرستان را دارند می توانند می توانند برای پذیرش پزشکی و دندان پزشکی در اوکراین اقدام کنند. برای پذیرش شرایط و نمره خاصی وجود ندارد. و فقط متقاضیان باید حداقل 50% از نمره کل در فیزیک، شیمی و زیست شناسی را کسب کرده باشند .

باید دوره 12 ساله مدرسه را گذرانده باشند. حداقل سن مجاز 17 سال می باشد.

تماس باما
تماس باما
5/5 - (1 امتیاز)
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
  • تاریخ انتشار : 1400/10/21
  • نویسنده : rpergas
  • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823