مشاوره و ارزیابی رایگان!

چطور پاسپورت اوکراین را بگیریم

پاسپورت اوکراین چطور پاسپورت اوکراین را بگیریم : ابتدا باید گفت پاسپورت کشور اوکراین از رتبه ۵۳ به رتبه ۲۶ ارتقا یافته است که نشان از یک پاسپورت با اعتبار متوسط و معمولی در سطح دنیا است. رتبه بندی پاسپورت کشور ها طبق میزان پذیرش…


پاسپورت اوکراین

پاسپورت اوکراین

چطور پاسپورت اوکراین را بگیریم : ابتدا باید گفت پاسپورت کشور اوکراین از رتبه ۵۳ به رتبه ۲۶ ارتقا یافته است که نشان از یک پاسپورت با اعتبار متوسط و معمولی در سطح دنیا است. رتبه بندی پاسپورت کشور ها طبق میزان پذیرش آن ها بدون ویزا انجام می شود.که طبق آماراز اکتبر ماه ۲۰۱۸ با پاسپورت کشور اوکراین می توان به ۱۳۰ کشور مسافرت نمود. بعد از دریافت پاسپورت اوکراین شما به صورت قانونی شهروند اوکراین محسوب  و از کلیه حقوق و مزایای مربوط به یک شهروند اکراینی نیز برخوردار می شوید.

از چه روشی می توان پاسپورت اوکراین را دریافت کرد

 1. از طریق تولد در این کشور
 2. از طریق ویزای کار
 3. از طریق سرمایه گذاری در اوکراین
 4. از طریق ازدواج در این کشور

اخذ پاسپورت از طریق تولد در اوکراین

بر خلاف باور ها با تولد فرزند نمیتوان پاسپورت اوکراین را دریافت کرد چراکه کشور اوکراین در خصوص اعطای تابعیت فرزند پیرو اصل خون می باشد . براین اساس فردی که پدر یا مادر او در زمان تولد شهروند کشور اوکراین باشند تبعه ی این کشور به شمار می رود و به مکان تولد کودک ارتباطی نخواهد داشت .

البته روش دیگری نیز برای دریافت اقامت اوکراین وجود دارد که از راه حضانت یا فرزند خواندگی است. به این شکل که بر اساس قوانین این کشور اگر فردی خارجی سرپرست یک کودک اوکراینی که از لحاظ دادگاه مستحق کمک شناخته شده است، باشد می تواند درخواست خود را برای دریافت اقامت اوکراین و در نهایت پاسپورت اوکراین ارائه نماید. البته این روش شرایط بسیار پیچیده ای دارد و به سادگی امکان پذیر نخواهد بود.

چطور پاسپورت اوکراین را بگیریم
چطور پاسپورت اوکراین را بگیریم

اخذ پاسپورت از طریق ازدواج

از سریع ترین روش های دریافت اقامت و پاسپورت اوکراین ازدواج در این کشور است. بر اساس قوانین اوکراین ، فرد بعد از ازدواج با شخصی که دارای اقامت دائم یا شهروندی این کشور باشد می تواند اقامت موقت این کشور را دریافت و بعد از گذراندن مدت زمان دو سال از زمان ازدواج و اقامت در این کشور با در دست داشتن مدارک لازم برای دریافت سیتیزن شیپ و شهروندی اقدام کند.

بر اساس قوانین کشور اوکراین، فردی که مهاجرت کرده بعد از ازدواج با شهروند اوکراینی یعنی فردی که دارای تابعیت و پاسپورت اوکراین باشد و بعد از گذراندن ۲ سال از زمان ازدواج می تواند با داشتن مدارک لازم برای درخواست اقامت اوکراین به سازمان های مربوطه ارجاع کند.

زمان دریافت یک کارت اقامت دائم در اوکراین ، فرد مهاجر در واقع دارای کلیه حقوق یک شهروند اوکراینی می باشد. ( در صورتی که فرد دارای تابعیت اوکراین در خارج از این کشور قصد ازدواج داشته باشد می بایست برای اقدام برای تابعیت همسر خود اداره مهاجرت اوکراین را نسبت به اصالت رابطه موجود بین طرفین مطمئن گرداند)

از مزایای اخذ پاسپورت این کشور

 1. سفر به کشورهای اروپا ، آمریکا ، کانادا و کشورهای عضو شینگن.
 2. استخدام رسمی در مراکز و ادارات دولتی
 3. ثبت نام جهت انتخابات برای ورود به مجلس اوکراین و شوراهای محلی
 4. حمایت های دیپلماتیک و خدمات کنسولی از طریق سفارت و نمایندگی های کشور اوکراین در سراسردنیا
 5. پس از اخذ پاسپورت ، دریافت اقامت برای پدر ، مادر ، همسر و فرزندان نیز امکان پذیر خواهد بود .
تماس باما
تماس باما
امتیاز بده لطفا!
همین حالا با ما تماس بگیر و مشاوره رایگان دریافت کن !
021-22892823
 • تاریخ انتشار : 1400/05/24
 • نویسنده : rpergas
 • دسته بندی : مقالات

ارسال دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *مشاوره رایگان مهاجرت!

021-22892823